320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Saksamaa koondis MM-il

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Saksamaa koondis MM-il

    Nüüd, kus siis Senegal on esimeses kohtumises häbistanud maailmameistreid, keskendub tähelepanu homsele mängule Saksamaa - Saudi Araabia.

    Intervjuudes tundub, et meeskond on suutnud vähemalt vaimselt kompenseerida vigastustest ja alavormist tingitud tagasilöögid Scholli, Wörnsi, Deisleri, Heinrich või Nowotny näol. Kuigi kodus ollakse väga skeptiliselt edu suhtes (iga kaheksas arvab, et Saksa alagrupist edasi ei pääse), on Völler & Co. suhteliselt optimistlikud. Vaatamata suhtelisele keskpärasusele peamiste tiitlipretendentidega võrreldes, on meeskonnas ometi mängijaid, kelle särav esitus innustaks ka kaaslasi. Väravasuul seisab kahtlemata maailma parim(aid) gollkipreid Oliver Kahn, äärtes on kiire Thorsten Frings, keskel on mängumootorid Didi Hamann ja Michael Ballack, ründel on peamiseks löögirusikaks sirgunud Miroslav Klose.

    Muidugi, probleeme on. Metzelder-Ramelow-Linke on kaitses täiesti uus kombinatsioon, mis veel päris õlitatult ei tööta. Rehmeri kerge vigastus ei luba ka taktikaliselt varieerida. Võimalik alternatiiv on Ziege, kes esialgu nihkub keskväljale. Liigas hea, kuid rahvusvahelisel tasandil kogenematu kaitsja Baumann on esialgu varumees. Ka rünnakul on vaid Klose ainuke asetusega mängija. Bierhoff, Jancker, Neuville või Bode peavad tõestama, et sobivad noore talendi partneriks.

    Völler pole veel meeskonna koosseisu avaldanud, aga see võiks niimoodi välja näha:

    Kahn - Metzelder, Ramelow, Linke - Ziege, Hamann, Frings - Ballack, Schneider - Klose, Jancker

    Laupäev, 1.6, kell 14.30
    http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

    #2
    Mnjaa...huvitav on asetus ,mida välja pakutakse...kolme mehe keskkaitseliin, mille kohta Linke ütles, et see on talle väga tuttav Bayerni üleelmise eduka hooaja pealt, kus tema ja Kuffuri taga juhtis mängu Patrick Andersson.Anderssoni asemel on kaitsepealikuks tõusnud Carsten Ramelow ja Linke kõrval töötab noor Metzelder.See ongi küsimus, kuidas Metzelder kahe kogenud meeskonnakaaslasega üksteisemõistmise leiab.Järgmine liin on ääred Frings ja Ziege ja nende vahel kaitsev poolkaitsja Didi Hamann(Jens Jeremies).Hamanni roll on väga oluline vastase rünnakute peatajana ja ka rünnaku toetajana.Hamann on nagu Effenberg selle omaduse poolest, et ta on alati partnerite jaoks mängitav - ta seob keskliini väga hästi ja hoiab pea külmana.Järgmised kaks meest ei tohiks aga eriti väheaktiivsed olla, sest neist sõltub palju - klubikaaslased Ballack ja Schneider peavad hoolt kandma saksa mängu loovuse ja teravuste osalt.Ja loomulikult ka toitma ründepaari, kelleks on siis tõenäoliselt Klose ja Jancker.Minu arust on sümpaatne ,et sakslastel on Janckeri ja Bierhoffi sugused kolossid , mis annab minu arust kindluse, et Saksamaaga ei saa juhtuda sama,mis juhtus täna prantslastega.Peamänguvõim ees on see, mis annab igale survele sellise jõu, et värav ei jää tulemata.Ja kui Ballack&Scneider ei saa palliga läbi, siis pikk pall Janckeri peale ja Klosele jooksule on täitsa arvestatavad alternatiivid.Usun, et Saksamaa Scholli ja Deislerita on parem kui Prantsusmaa Zidaneta.
    Vahetusmeestena on Neuville end hooajal näidanud ja kaitsepoolele siis Baumann või Jeremies oleks välja pakkuda.Ja kui Völler ees Janckerit eelistab Bierhoffile ,siis eks see seda tähendab, et Olli pole piisavalt heas vormis endiselt.Aga mine sa tea...
    Ja üks ,mis kindel - Kahn on väravas!

    Kommentaar


      #3
      Andke, lugupeetud Saksmaa jalgpalli austad ja sõbrad, andeks, kuid kas selline mees nagu Carsten Jancker on hea ründaja. On ta tippklassimees? Ausalt öeldes on Carsten minu arvates üks kõige ülihinnatuimaid mängijaid modernses jalgpallis. Ei ole tal ei kiirust, tehnikat, löök on sitt, väravaid ka palju ei löö, nii pika mehe kohta võiks ta õhuvõitluses parem olla, paneb liialt palju häid olukordi perse, on kohmakas, söödud on ebatäpsed. Öelge nüüd mulle, mida teeb selline ründaja ühes Euroopa tippu kuuluvas koondises.

      Seevastu vääriks kindlasti algkoosseisukohta selline mees nagu Oliver Bierhoff. Tegemist on ikkagi eelmise kümnendi ühe parima goalscoreriga (Christian Vieri, Raul, Alan Shearer..). Lisaks on Bierhoffil suurepärane pealöök, hea väljakunägemine ja mängulugemine ja loomulikult tema hindamatu väravavaist. Bierhoff ei kuulu minu lemmikmängijate hulka, kuid fakt on see, et ta on endiselt suuteline väravaid lööma. Bierhoff on suurele kriitikale vaatamata väga-väga hea ründaja, see on ümberlükkamatu fakt. Lisaks sellele, nagu te kõik juba teate, on Oliver suur suurvõistlustemees. Elagu Bierhoff.

      Ciao.

      Kommentaar


        #4
        Originally posted by Artur


        Andke, lugupeetud Saksmaa jalgpalli austad ja sõbrad, andeks, kuid kas selline mees nagu Carsten Jancker on hea ründaja. On ta tippklassimees? Ausalt öeldes on Carsten minu arvates üks kõige ülihinnatuimaid mängijaid modernses jalgpallis. Ei ole tal ei kiirust, tehnikat, löök on sitt, väravaid ka palju ei löö, nii pika mehe kohta võiks ta õhuvõitluses parem olla, paneb liialt palju häid olukordi perse, on kohmakas, söödud on ebatäpsed. Öelge nüüd mulle, mida teeb selline ründaja ühes Euroopa tippu kuuluvas koondises.

        Seevastu vääriks kindlasti algkoosseisukohta selline mees nagu Oliver Bierhoff. Tegemist on ikkagi eelmise kümnendi ühe parima goalscoreriga (Christian Vieri, Raul, Alan Shearer..). Lisaks on Bierhoffil suurepärane pealöök, hea väljakunägemine ja mängulugemine ja loomulikult tema hindamatu väravavaist. Bierhoff ei kuulu minu lemmikmängijate hulka, kuid fakt on see, et ta on endiselt suuteline väravaid lööma. Bierhoff on suurele kriitikale vaatamata väga-väga hea ründaja, see on ümberlükkamatu fakt. Lisaks sellele, nagu te kõik juba teate, on Oliver suur suurvõistlustemees. Elagu Bierhoff.

        Ciao.
        Mis mina arvan Janckerist?
        Plusside alla meeskonnatöö, võitlus pallita olles(Bierhoffi nõrk külg),kõrgete pallide mängimine(katab hästi kaitsjat ja saab palli alla) ja suurepärane löök jalaga
        Miinusteks nt võrreldes Bierhoffiga, siis tõesti peamäng boxis on Ollil tunduvalt letaalsem.Võibolla söödutäpsus ka aegaajalt petab, kuid mõlemad näevad hästi platsi ja suudavad sööta hästi teistele ,kui suur keha takistuseks ei tule.Tundub kohmakas ,aga üritab ja ka suudab keerulisemaid tehnilisi liigutusi läbi viia.Mardisalu on koos Kannikuga loonud müüdi Janckerist kui kobast mehest ja seda positsiooni ma ei jaga.Ühtin Arturiga, et Jancker pole maailmaklassi ründaja, aga tema meeskonnatöö ületab effektiivsuselt enamus maailmaklassi ründajate oma.Sellist suurt meest pole kellegil va tsehhid oma rivides ette näidata ja nagu Saksalgi on tsehhidel selliseid mehi suisa kaks.Aganjah Janckeri edu Bierhoffi ees ongi mäng mujal väljakul va trahvikast.

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

          Uskumatu! :P

          Saksamaa - Saudi Araabia 8:0 (4:0)

          Saksamaa: Kahn - Linke, Ramelow, Metzelder - Frings, B. Schneider, Hamann, Ballack, Ziege - Jancker, Klose - Trainer: Völler
          Saudi-Araabia: Al-Deayea - Ahmad Al-Dossary, Zubromawi, Tukar, Sulimani - Noor, K. Al-Dossari, Al-Temyat, A. Al-Shahrani - Al-Jaber, Al-Yami - Trainer: Al-Johar

          Väravad: 1:0 Klose (21., Ballack), 2:0 Klose (26., Ballack), 3:0 Ballack (41., Ziege), 4:0 Jancker (45., Klose), 5:0 Klose (70., B. Schneider), 6:0 Linke (73., Ziege), 7:0 Bierhoff (85., B. Schneider), 8:0 B. Schneider (90+2.)

          Vahetused: 46. Jeremies (Ramelow), 67. Bierhoff (Jancker), 77. Neuville (Klose) - 46. Al-Khathran (Al-Temyat), 46. I. Al-Shahrani (K. Al-Dossari), 77. Abdullah Al-Dossary (Al-Yami)

          Kohtunik: Aquino, Ubaldo
          Pealtvaatajaid: 42000
          Hoiatused: Ziege, Hamann - Noor

          Super esitus Völleri poiste poolt, kuigi Saudi-Araabia oli ikka hämmastavalt nõrk. Üleolek oli eriti peamängus, kus Janckeri füüsiline boonus lubas tal vabalt pisemnate kõrbepoegade vastu ageerida, Klose (man of the match!) kõik kolm, Ballacki ja Linke väravad pealöökidest sündisid. Väga hea oli veel Hamann, kes oli oluline side kaitse ja edurivi vahel. Äärtest domineeris esimesel poolajal Ziege vasakul ja Frings paremal, teisel poolajal haaras üha enam ohjad Schneider, kelle karistuslöök pani suurepärasele kohtumisele i-punkti. Veidi võiks nuriseda noore Metzelderi üle, kes paaril juhul näitas mõningat ebakindlust.

          Muidugi, nüüd ei tohi loorberitel puhkama jääda. Saudid olid ikka MM-iks mittekõlbulik meeskond, Kamerun ning Iirimaa on hoopis teisest puust. Aga seniks...

          http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

            Originally posted by Artur


            Andke, lugupeetud Saksmaa jalgpalli austad ja sõbrad, andeks, kuid kas selline mees nagu Carsten Jancker on hea ründaja. On ta tippklassimees? Ausalt öeldes on Carsten minu arvates üks kõige ülihinnatuimaid mängijaid modernses jalgpallis. Ei ole tal ei kiirust, tehnikat, löök on sitt, väravaid ka palju ei löö, nii pika mehe kohta võiks ta õhuvõitluses parem olla, paneb liialt palju häid olukordi perse, on kohmakas, söödud on ebatäpsed. Öelge nüüd mulle, mida teeb selline ründaja ühes Euroopa tippu kuuluvas koondises.
            Sorry et ma isiklikuks lähen, olles ise veidi svipsis, kuid sedakorda ei suuda ma oma sümpaatiat vaka all hoida. Ma tunnistan, et Jancker pole ründaja a la Owen või Totti, ent ta on trahvikastis omal kohal tegija tänu oma suurusele ja jõule ning ka tehnika on tal viimase viie aastaga (pärast tulekut Münchenisse) paranenud märgatavalt. Palli allavõtt ja selle töötlemine ning väravaolukordade loomine on temalt minu arvates hea. Kuigi ta mu lemmikmängija (kõlab muidugi kuivalt ja naljakalt), ei pea ma teda maailmaklassi ründajaks, ent ta on siiski tegija ning see, et ta Bundesligas ei löönud väravaid see hooaeg, läks selle nahka, et a) ta oli vigastatud ja tänu sellele ei saanud mängupraktikat, b) Elber & Pizza & Santa Cruz olid suhtkoht heas hoos ning c) tal oli vähe õnne. Kuigi jah tunnistan, et tal on neid postilööke ikka liiga palju ja peaks hakkama nagu sisse lööma lihtsaid väravaid, nagu kõik tal teha soovitavad.
            Ent üks asi räägib tema poolt isegi siis, kui teda üldse ei salli (nagu ntx van der sell) - man of the match Klose on Janckerit ikka väga kiitnud just tema eeltöö pärast. Ja nagu teada, oli tema võimalus saudide vastu esimene.
            Pliis ärge sakslased nüüd ülbeks minge

            Sorry veelkord, et isiklikuks läksin, aga Jancker (ja võibolla veel Zico ja Kahn) on mehed, keda kaitsen, kuna tunnen, et pean seda tegema. Võib-olla olen isegi sunnitud hakkama Galatasaraile pöialt hoidma järgmisel hooajal.

            PS ta pole ülehinnatud, kuna ta saab ikka kriitikat way more kui positiivseid hinnanguid ja ootuseid.

            PPS õige, et ta on õhuvõitluses sitt. nagu ka mina (kes ma kaitseorientatsiooniga, kuigi ka seda ei oska)

            PPPS Jancker scores in World Cup 2002
            ¡No Pasarán!

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

              supreme mäng jah saksama poolt ... kas vastane oli nõrk või saksamaa tugev? ma usun et saudid olid nõrgad ja saksamma tugev ... 8:0 pull tulemus ikke
              Klose on vist jah uus klinsmann .... aga dai pohh et ma pole saksamaa poolt ... Itaalia võidab in the end
              PPPS: jah dieter jancker skooris

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                Poisid on päris head.See on väga-väga hea perspektiiv.Väravavaht on alati hea ,aga kaitseliini mehed nagu Linke ja Ramelow võivad olla maailma täielik tipp, aga ka keskpärased mehed.Momendil on mõlemad vormis ja see on kõva sõna.Noor Metzelder pole ka papist poiss.Koondise laager on temast parima välja toonud ja kui Rehmerist ei saa asja ,siis ka temaga võib tiitlit võita.Hamann on super!Ma arvasin, et ehk Jeremias seal parem ,aga Hamann on kunn.Frings oli hea ja Ziege oli ülimalt aktiivne.Asi ,milles oli ka miinuseid pallikaotuste näol.aga parem aktiivne äär kui kaitsev äär.Kolme keskkaitsja puhul peab äär olema ründav ja Ziege lõi teravusi.Usun ,et Fring avaneb veel tulevates mängudes.Ballack ja Schneider?Mida arvata.Mõlemad lõid superväravad.Aegaajalt eksisid, aga üldiselt olid mehed väärt mida vaid.Mõlemad suudavad vastast pingesse panna ja kuni kaitseni teda jälitada.Ülihead söötjad ja suurepärase kauglöögiga.Natuke küsitava triblinguoskusega ,aga tuli ka ette seda.Ja ründeduo Klose-Jancker.Kloselt me ootasime ilusat mängu, aga sellist domineerimist küll mitte.Jancker näitas ma looodan ka Arturile ,miks Völler ja meie siin teda hindame.Minu arust täitis ta suurepäraselt punktid mida ma eelpool ära tõin tema tugevusteks.Järgmiste vastastega(Iiri,kamerun) ongi rünnak suurim küsimärk.KAitse ja keskväli saab hakkama ,aga kas rünnak suudab nende kahe vastu ,kus peamängu ülekaal väiksem, hakkama saada, seda saame näha.
                Algus , et võita tiitlit, võib olla ka 0-1 mingi aafrika satsiga, aga samas mina eelistaks 8-0-i.See lisab meestesse kindlust ja usun, et Völleri sugune treener ei lase meestel pilvedesse tõusta.A olgem ausad - mehed on piisavalt kogenud, et mitte seda teha ja lähevad järgmisee matsi sama motiveeritult nagu eile.
                PS: Tahaks veel ära mainida Schneideri häid petteid.Tema sööt on selline oht, et seda pettena kasutades lähevad vastased tihti õnge.

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                  Ega kellelgi juhuslikult video peal pole sakslaste-saudide mängu? Hea meelega vaataks seda isegi...
                  ¡No Pasarán!

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                    ega siin pole tõesti midagi öelda kui ideaalne mäng Sakslaste poolt..... ja Jancker-i kiituseks tuleb küll öelda et peale Klauset oli ta teine mees platsil ... ma arvan ka nüüd et sakslased veerandfinaalis Itaaliaga...... ja see saax olema vägagi põnev mäng... aga eks näis.

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                      Dieter , heameelega pakuks sulle vaadata!Tõeline nauding ...ma iga päev peale tööpäeva lõõgastun sellega

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                        Et nad kuradid ainult loorberitele puhkama ei jääks. Homne Iiri mäng on vitaalne- kui nad vähemalt viigi kätte saavad, siis võib juba hakata midagi uskuma. Et Völleri eesmärk veerandfinaalikoht polegi mägede taga.
                        8-0 oli muidugi super. Saudide väravavaht oleks juba pärast kahte esimest väravat pidanud teadma, kumba nurka pallid lendavad
                        Ning Kloset Klinsmanni (minu lemmikmängijaga võrrelda) pole sugugi vale, vend taob väravaid nagu noor jumal ja on sümpaatne ka veel peale selle.
                        http://www.facebook.com/TallinnaFcReaal

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                          hakkab pihta, kuradi vana ahvikari....
                          mis sa muud ütled, ega ma eriti seda mängu ei saanud jälgida kah, nii poole silmaga, aga oli siis vaja lõpus niiiiii rahulikult võtta

                          kuigi ma ju ennustasingi viiki ... elik siis läks ju nii nagu eeldasin
                          ¡No Pasarán!

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                            Kohutav!


                            Saksamaa - Iirimaa 1:1 (1:0)

                            Saksamaa: Kahnn - Linke, Ramelow, Metzelder - Frings, B. Schneider, Hamann, Ballack, Ziege - Jancker, Klose
                            Iirimaa: Given - G. Kelly, Staunton, Breen, Harte - Finnan, Holland, Kinsella, Kilbane - Keane, Duff
                            Väravad: 1:0 Klose (18., Ballack), 1:1 Keane (90+2., Quinn)
                            Vahetused: 75. Bierhoff (Jancker), 85. Bode (Klose), 90. Jeremies (B. Schneider) - 73. Quinn (G. Kelly), 74. Reid (Harte), 88. Cunningham (Staunton)
                            Kohtunik: Kim Milton Nielsen
                            Pealtvaatajad: 35854
                            Hoiatused: -


                            Punkt üks. Pole vist üllatus, et saudide mäng polnud veel tõeline lakmuspaber.
                            Punkt kaks. Iirimaa viigivärav oli enam kui teenitud. Kuidas saab muutuda niivõrd passiivseks. Jancker üritas, kuid ei osanud, Klose (põlvevigastus?) oli täiesti kustunud. Didi Hamann oli kaitses normaalne, kuid ei suutnud eriti teisel poolajal palli korralikult üle tuua. Äärtest meeldis Schneider, tingimisi Frings, Ziege oli nõrgim. Vast Ballack oli väljakumängijatest tugevaim, kuid temalgi sattus palju praaki. Sama kehtib kaitse kohta: Ramelow keskkaitsjana tegi liiga palju vigu (Aramise mainitud ebastabiilsus). Rehmer peab kiiresti terveks saama.
                            Punkt kolm. Olli Kahn.
                            http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                              Kui nüüd esimene ja emotsioon on üle läinud, siis olgem ausad - mina sellist mängu neilt eeldasin juba enne MM-i. Enne mänge prognoosisin, et saude võidavad 4:0 ja iiriga teevad 2:2 viigi, nii et saudide puhul alahindasin 2x ja iirlaste puhul ülehindasin. Kuna mul kamerun-saksa mäng 1:2 pakutud, siis on tõenäoline skoor 0:1 või 2:3 Aga võit sealt tuleb, ei mingit viiki või mis veel hullem, kaotust
                              Kuigi jah, Meli punkt kolm vastab vägagi tõele, arvan ma, et nad ei mänginudki nii hullult, ehkki mõned väljatoodud vead tulid välja. Nagu uimased ollakse, hoolimata lubadusest säilitada agressiivsus jne. Ma ei hakkaks kordama siin igakordset heietamist, et küll Rudi nüüd natuke vahutab vuntsi riietusruumis, ent üks mis kindel, midagi hullu ei ole lahti ja nii see mäng käima peabki. Ehkki ei tohiks selle koondise puhul, kellele pöialt hoiad.

                              PS Jancker vana soovitus, õlita natuke sihikut ja ära roni sulgu nii palju Siis ei ole probleeme.
                              ¡No Pasarán!

                              Kommentaar

                              Working...
                              X