320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Huvitavad mängud Bundesliigas!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Huvitavad mängud Bundesliigas!

    See teema on sellex ,et me ei teex iga kohtumise jaox eraldi teemat,vaid kogume voor vooru järel siia parimate mängude eelvaated ja analüüsid.

    #2
    Ja millega muuga alustada kui nädalavahetuse Dortmund-Bayern mänguga , mis lõppes võõrsil mängnud Bayerni 0-2 võiduga.Ja seda hoolimata sellest ,et siiamaani polnud Borussia yhtegi väravat neljas matsis endale lüüa lasknud.Ning hoolimata Scholli,Effenbergi,Jeremiase vigastustest ja Elberi ja Pizarro koondisemängu väsimusest.Ma kardan ,et enne ei saa Dortmund Bayernit võitma ,kui Hitzfield ametit maha ei pane.Sest viimati võitis Borussia ,siis kui Hitzfield veel nende leival oli.Ka seekord oli Bayern taktikaliselt täiesti yle.Kahn ütles kodulehekyljel ,et treener tegi supertööd - ta teadis kuidas Dortmund mängima hakkab ja pani vastavalt sellele Bayerni mängu paika ja kõik töötas. See oli kindlasti valus õppetund Sammerile ja ma arvvan ,et ka kasulik Borussiale eriti veel Champions League eel.

    Kommentaar


      #3
      Ja kas keegi oskab midagi rääkida järgmise nädala minu mäletamist mööda väga sygavate tagamaadega matsist Schalke-Dortmund?

      Kommentaar


        #4
        Paar sõna siis mitte konkreetselt eelseisvast matshist, vaid kahe kange mõõduvõtmistest üldisemalt.

        Schalke - Dortmund pole lihtsalt derby. Ruhri piirkonnas on nad teistest klubidest kui mitte pikemate tradistsioonide, siis vähemalt vormiliselt võimsama väljundi leidnud. Võrreldavalt käib siingi foorumis (küll teiste topicute all) sõnasõda Newcastle'i ja Sunderlandi poolehoidjate vahel -- Dortmund ja Gelsenkirchengi on (endised) mäetööstuslikud linnad. Ja ülejäänud piirkonna klubid - Oberhausen, Bochum, Wattenscheid, Duisburg, Ahlen, Essen jt.- on sama võrdlust kasutades vaid marginaalsed Borod -- peamine on ikka Scheiss-Schalkest või -Borussiast edukam olla.

        Schalke - Dortmund on see kõige-kõige derby Saksa klubijalgpallis, mille ajal rakendatakse suuri politseijõudusid. [Kollane-must ja taevasinine-valge ei salli kohe kuidagi üksteist. Jalgpallisotsioloogidele on selline regionaalse liidrirolli kehtestamine väga huvitav teema.] Sportlikult on edukam olnud Borussia.
        http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

        Kommentaar


          #5
          Ma pole vaadanud ,kes veel kokku saavad ,aga seda ma tean ,et Leverkusen reisib Dortmundi ja see võix tähendada Dortmundile kolmandat järjestikku kaotust.Sammeri tiimil on ikka hämmastav mittevedamine loosiga.Just Champions League alguses saab ta kohe kolm järjestikust mängu saksa ylejäänud Meistrite Liiga klubidega.Ja esialgu on bilanss 0-2.

          Kommentaar


            #6
            ilmateade! 8. voor

            Selle vooru võtmemänguks pean Wolfsburgi võitu Kaiserslauterni üle. “Huntide” jaoks võib kujuneda traditsiooniliseks ületada möönaperioode 3 punktiga just Lauterni vastu. Punaste kuradite jaoks algab peale rekordseeria katkemist tõehetk: järgmises voorus tuleb Betzenbergile Rostock, siis aga mängitakse järjest Bayerni (võõrsil), Schalke (kodus) ja Leverkuseni (võõrsil) vastu.

            Ülejäänud mängudes jäid üllatused sündimata. Seda näitab ka väga kõrge punktisaak, mida Bundesliga ennustustajad sellest voorust kogusid. Bayern on end hetkel tõepoolest soojaks mänginud, olles mitte niivõrd ülekaalukalt parem (nagu Stuttgarti vastu), kuid kasutades oma võimalused ära. Väga enesekindlalt pallivad ka Leverkuseni poisid, kes on nüüd jäänud ainukeseks võistkonnaks, kes pole Bundesligas kaotusekibedust tundnud (ja ka CLis).

            Kaks Ruhrpotti klubi pidid ennast selles voorus kolmapäevaste pigimustade esituste eest CLis kuidagi rehabiliteerima. Ja see õnnestus. Dortmundi uus poiss Ewarthon lõi kohe värava, mänguline ülekaal St. Pauli vastu oli suurem kui lõpptulemus 2:1 seda peegeldab. Schalkel mängis 2:0 koduvõidus Cottbusi vastu jälle üks vana tuttav kaasa. Peale pikemat vigastust naasis pallimurule eelmise hooaja edukaim väravakütt (koos Barbareziga) taanlane Ebbe Sand, kes küll oma selle hooaja skoori ei avanud, kuid koostöö ning üksteisemõistmine Mpenzaga oli korralik.

            Bundesliga murelapsed on geograafiliselt kõik Põhja-Saksamaale koondunud. Uus “punane latern” on ehk oodatult St. Pauli. Veidi üllatuslik ja õnnetu oli Rostocki 2:2 Müncheni “lõvide” vastu, kui Baumgart 5 minutit enne lõpuvilet ülemotiveeritult ja ohutus olukorras palli värvasse toimetas – kahjuks oma meeskonna väravasse. Hansa, kes sel hooajal õnnistas sisse uue kodustaadioni, pole seal veel fännidele võitu pakkunud. Wolfsburg on ehk tõusuteel, kuid eriti tõsine on olukord Hamburgis. Pagelsdorfi vallandamine pole aidanud, nüüd mängitakse lisaks veel ka koledat jalgpalli. HSV-st, mis ainsa tiimina on olnud alati 1. Bundesligas, on kujunenud tõsiseltvõetav relegatsioonikandidaat.
            http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

            Kommentaar


              #7
              Nonii, elavdaks õige pisut ka seda teemat. Vabandan sügavalt kõigi teiste ees, et hetkel oma mätta otsast asju vaatan, kuid teen seda sellegipoolest. Nimelt on homme tulemas Bayerni versioon Derbyst Schalke-Dortmund, ehk siis üks kahest kõige-kõige mängust Münchenis. Ehk siis - paljuski veel vigastuste küüsis "Punased" lähevad vastamisi "Lõvidega". Sellest mängust kujuneb minu arust üks vooru huvipakkuvaim ning päris huvitav oleks kui Elber suudaks jätkata oma väga head seeriat viimastes mängudes (kolmes viimases FCB mängus on ta löönud seitse väravat, not bad ). Muidugi on mäng Bayerniga 1860 jaoks tavaliselt ekstradoping, kusjuures viimased omavahelised neli mängu on võitude suhtega 2:2 (eelmisel hooajal Bayern, üle-eelmisel 1860). Ka viigid pole selles Derbys haruldased, nii et kuigi ma ennustan ja prognoosin Bayerni 3:1 üleolekut (koguni), ei välistaks tegelikult ka näiteks 2:2 tulemust.
              Huvitav on muidugi veel see, mida teeb Kaiserslautern Rostockiga. Kuigi eelmine mäng Wolfsburgiga oli FCK-le nagu halb unenägu, arvan, et seekord nad ei komista. Kuna aga mu ennustusvõimed on suhteliselt kesised ja sõltuvad pigem Keno-Loto numbritest kui mingist mõistlikust analüüsist (vähemalt resultaati arvestades), siis Bayerni mängu välja arvates ei julge ma täpse tulemuse osas siin küll mingeid spekulatsioone teha.
              Teiste mängude osas hoian hetkel oma suu kinni, võib-olla mõni targem viskab paar hüva mõtet välja
              ¡No Pasarán!

              Kommentaar


                #8
                Vooru üks klassikuid on kahe Borussia omavaheline mõõduvõtt Bökelbergil. Gladbach pole viimases neljas mängus kolme punkti noppinud, kuid mäletevasti komistas Bayern esimeses voorus just nende otsa. "Varssadel" on eeldatavalt puudu vigastatudkesktormaja Arie van Lent. Dortmund on see-eest pärast suurepärast algust sportlikus kriisis, langedes väljakarikas, esinedes kesiselt CL-is ja ka Bundesligas on nende mängumasin seisma jäänud. Kuid Lenti Gladbachi poolel puudumine ja BVB viimane võit St. Pauli üle annab väikese eelise viimastele.

                Huviga ootan ka Hamburgi uue treeneri Kurt Jara etteastet. See on mees, kes Innsbrucki Tiroliga tegi eelmisel ja praegusel hooajal Austria Bundesligas vägitükke. Nii HSV kui Hertha alustasid hooaega suurte ootustega, kuid on selle hooaja läbikukkujad. Pakun viiki.
                http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

                Kommentaar


                  #9
                  huvitavad..

                  Sooviks endale St.Pauli logo.Viiner pidi oskama.
                  Jalgpallihaigla liige.

                  Kommentaar


                    #10
                    No nii, härrased!

                    Bayern töötles arglikku FCK-d pool tundi ja puhkas ülejäänud aja jooksul.
                    - Kas Bayern purjetab nüüd üksipäini?
                    - Kas Brehme/Co. kriisis (viimasest kolmest mängust vähem punkte kui St. Pauli või Rostock)?

                    Hertha võitis, kuid mängis Deislerita jällegi kehvalt.
                    - Mis saab, kui too nüüd veel Isari äärde kolib?

                    Dortmund ilma Rosickyta on hambutu.
                    - Kas tshehhil pole väärilist asendajat?

                    HSV imemees Austriast - Kurt Jara.
                    - Kas vaikne autoriteet viib hamburglased tippu tagasi (kuhu finantside poolelt nad kuuluvad?)

                    Ja lõpuks: sümpaatsed St. Pauli pallurid eesotsas (ex-noordynamolase) Nico Patschinskiga saavad hooaja esimese võidu.
                    - Pauliaanlased ei jäägi viimaseks. Miks ka mitte?!
                    http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

                    Kommentaar


                      #11
                      Ahoi.
                      Vaadates eelmist mängupäeva, siis jah, Bayern purjetab küll, aga mitte täitsa üksi. Bayer on nagu kiiluvees.

                      Sel nädalal tuleb siinkohal kaks huvitavat paari koguni - Leverkusen võtab kodus vastu üsna tuima FCK, kellel oli vist selgi nädalal veel Schalkega mängides 1:4 kaotus kontides. Olympiastadionit väisab HSV, kes seekord pidi tunnistama Hansalinna meeste paremust. Nägin ise küll sellest konkreetsest HSV-Rostock mängust nö parimaid hetki ehk kokkuvõtet, kuid ega HSV nii väga hambutu ei tundunudki olevat ja Jara on üsna head tööd tegemas. Bayernil veel täiendavalt juba varem teada Elberile ja Salihamidzicile Lizarazu ning Sagnol kah laatsaretti kolinud. Eks näis, mis laupäev Münchenis toob

                      Hertha mäng millegi üliilusaga ei üllatanud jällegi, kuigi lõpuks võeti kontratega 3:1 võit. Ilma Deislerita on Hertha küll kahjuks veidi nadi ja juhul kui saadaksegi Zickler ja hunnik raha Basti eest, ei ole Alex ju nö töömees, vaid veits midagi muud.

                      Nagu ingliskeelses meedias öeldakse, ei saa "the other Munich club" ehk siis TSV 1860 kuidagi reele. Kui juba tundub, et midagi hakkab minema (juba eelmisel aastal oli nii), siis nagu nõiaväel laguneb kogu meeskond taas koost. Sedakorda siis arvulisesse vähemusse jäänud Leverkusen võttis nõuks neid kokkuvõttes nelja väravaga kostitada.

                      Nii et järgmise nädala eel on oodata palju huvitavat. Loodetavasti ka jalpalliplatsil ning ehk suudab Bayerni varustusemees Charly Ehmann kaks komplekti mängusärke kaasa tuua. Muidu peab jälle Hoeness ja Co mängu eel treeningsärkidelt käiseid küljest lõikuma
                      ¡No Pasarán!

                      Kommentaar


                        #12
                        Nii, härrased Bayerni avatariga (ja teised FCB sümpatisandid ning spetsialistid), laduge siis põhjused välja. Mis lahti? 4 mängust 2 punni. Tulemus käes - 4.koht ja 6 punni Leverkusenist maas.

                        Emoticon pole juhuslik.
                        http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

                        Kommentaar


                          #13
                          Vigastused

                          saliga näiteks on nüüd siis 6kuud Minu arvates on ta praegu meeskonna suurima kasuteguriga mängija.

                          Aga ausõna, mul pole midagi selle vastu, et Bayern vahel kaotab. See paneb mehed natuke pingutama ja toob pilvedelt alla. Esmatähtis on siiski cl-s esinemine. ja kuna mulle meeldivad kõik saksa klubid, siis rõõmustan veidi ka koos Leverkuseni ja Dortmundiga ja ka wolvesiga, kellele on viik B-ga suursaavutus.


                          mel. ma ei ole väga kursis allpool 2. bundesliigat toimuvaga. Kas Dresdenil on lootust 2. bundesliigase pääseda?
                          On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                          I don’t care what you think of me!
                          Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                          Kommentaar


                            #14
                            Viimastest Bayerni mängudest nägin küll Wolfidega madistamisest ainult väravat, ent mängu Herthaga jälgides mul tekkis igatahes 1:0 seisul selline tunne, et neile kuluks viik või isegi kaotus marjaks ära. Sest nende sügisene mänguilu on küll ära kadunud, mehed on vist lihtsalt millegipärast usku endasse kaotamas jätkuvate vigastuste tõttu ja ka selle tõttu, et vastased on ka vormi saavutamas ning usuvad, et kui Bayernil on üheksa põhimeest vigastatud ja võidavad sellegipoolest, siis ei tähenda see seda, et neid ei võiks ise võitma hakata. Ja viimased nädalad näitavad seda, et anti-bayern community'l on ses suhtes õigus. Aga küll see olukord paraneb, ehk saab mehed siiski winterpause ajal mängima ja võidu peale mõtlema - eelmise aasta talvepausi ajal oli Bayern viies. Samas on kaks mängupäeva veel ees ja nad võivad veel (halvasti) üllatada. Ning Leverkusen on tänavu kah tubli olnud, kui nii tagasihoidlikult neid kiita
                            Muret teeb osalt ka homne pokali mäng Osnabrückiga - lisaks Kahnile ja veel ka ikka vinduvale Effiele kukuvad arvatavasti veel Elber, Pizarro ja Sagnol välja; halbu jutte olen kuulnud ka Kuffourist ja Lizast. Igatahes, see laatsarett hakkab mulle juba mõistuse vastu käima.
                            Lisaks Kebabile - Brazzo pikast eemalolekust on tõesti väga-väga kahju Ja Jancker vana tobu pole kah jalga veel valgeks saanud. Kuigi mul selle vastu küll midagi poleks
                            Igatahes, Mel21 võib vist rõõmsa emotikoniga jätkata siin. Aga veelkord täienduseks Kebabile - kaotused on iseenesest mõnes mõttes head, ehkki üsna suure fännina see mulle emotsionaalselt ei meeldi.
                            Lõpetuseks - oma signatuuri ma sellegipoolest veel muutma ei kavatse hakata
                            ¡No Pasarán!

                            Kommentaar


                              #15
                              Mõtlesin, et ega äkki see vigastuste jama on treenerite süü? See on tõesti mõistusevastane ning kuidagi liiga tihe. Midagi on treeningplaanides valesti tehtud?


                              On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                              I don’t care what you think of me!
                              Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                              Kommentaar

                              Working...
                              X