320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Riigikogu valimised 2003

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Riigikogu valimised 2003

    Vähem kui kuu pärast ehk teisel märtsil asuvad siis kõik valida otsustanud valimisõiguslikud Eesti kodanikud ülesande ees valida järjekordne Riigikogu.

    Kandideerimise, ringkondade jms inf on Vabariigi valimiskomisjoni kodulehel.

    Tagasihoidlikult julgeks prognoosida, et valimisvõitlus osutub kõikide aegade räpasemaks (ok, seda on lihtne prognoosida, kampaania avaakorde jälgides). Samas on peale kohalikke valimisi mul isiklikult tekkinud lootus - kuna on ****erakonna kõrvale tekkinud oluline jõud, kes suudab keskmise inimeseni jõuda. Ning usun, et juba nendel valimistel jõuab väga paljude inimesteni arusaam - et on valida (lihtsustatult ja esto-tv väljendeid kasutades) pimeduse ja valguse jõudude vahel. Väite põhjenduseks - inimesed saavad aru, et kogu võimu minnes ühe teatava kildkonna kätte võib see olla oluline löök demokraatiale ning isikuvabadustele (erapooletu ajakirjandus jne jne).

    Võimu konkurentidest: osa parteisid aga siiski ei suuda õppida kohalike valimiste kaotustest - ning need valimised võivad jääda paarile erakonnale luigelauluks. Raske on arusaada, kuidas muidu targad inimesed ei suuda mõista, et 2003. aastal ei müü mitte rahvuslik aade ega muu selline. Ka mitte majanduslik heaolu, a la loome uusi töökohti ning vähendame mingit suvalist maksu mingi % võrra. Müüb minu hinnangul hoopis see, ning valimised võidab (või siis jääb ühe juba eelpool nimetamata jäänud partei kannul napilt teise tulemusega) partei - kes on hästi organiseeritud ning rahastatud ja kes lubab panna korra majja, tagada vaba ja inimesele orienteeritud turvalise riigi. Seda on mu meelest inimestel praegu vaja - kindlustunnet, mitte alandatud maksumäärasid vms ... see on järgmiste või ülejärgmiste valimiste teema.

    #2
    Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

    Originally posted by SleepWalking

    Võimu konkurentidest: osa parteisid aga siiski ei suuda õppida kohalike valimiste kaotustest - ning need valimised võivad jääda paarile erakonnale luigelauluks. Raske on arusaada, kuidas muidu targad inimesed ei suuda mõista, et 2003. aastal ei müü mitte rahvuslik aade ega muu selline. Ka mitte majanduslik heaolu, a la loome uusi töökohti ning vähendame mingit suvalist maksu mingi % võrra. Müüb minu hinnangul hoopis see, ning valimised võidab (või siis jääb ühe juba eelpool nimetamata jäänud partei kannul napilt teise tulemusega) partei - kes on hästi organiseeritud ning rahastatud ja kes lubab panna korra majja, tagada vaba ja inimesele orienteeritud turvalise riigi. Seda on mu meelest inimestel praegu vaja - kindlustunnet, mitte alandatud maksumäärasid vms ... see on järgmiste või ülejärgmiste valimiste teema.
    Kui ma sellist ila ja ühe partei propagandat veel siit ühe korra lugema pean, kavatsen saada väga kurjaks ja öelda halvasti!
    Elämä on laiffi!





    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

      Originally posted by Artista

      Kui ma sellist ila ja ühe partei propagandat veel siit ühe korra lugema pean, kavatsen saada väga kurjaks ja öelda halvasti!
      propaganda my a**e ... ma räägin seda, mis mu meelest hetkel müüb ja ka valimistel tulemuse annab. enda eelistustele ei vihjanud omameelest mitte kusagil.

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

        Originally posted by Artista

        Kui ma sellist ila ja ühe partei propagandat veel siit ühe korra lugema pean, kavatsen saada väga kurjaks ja öelda halvasti!
        <postituse võib ära kustutada, kuna läks topelt>

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

          Originally posted by SleepWalking
          propaganda my a**e ... ma räägin seda, mis mu meelest hetkel müüb ja ka valimistel tulemuse annab. enda eelistustele ei vihjanud omameelest mitte kusagil.
          Ära nüüd naljata, Uneskõndija. Sa teed rohkemgi kui vihjad. Ja jutt valguse ning pimeduse jõududest on nii totter, et ajab nutma. Minule sinu erakond küll midagi ei müü. Sorry.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

            läks räpaseks jah, aga isegi parem kui mingi populistlik maksude vähendamise/suurendamise jutt, pole vaja ses vallas miskit muuta
            ain\'t järeldused- valimised võidab see, kes..- on sul,Sleepwalking, valed, võidab teadagi keskerakond, aga ta ei garanteeri mitte midagi sellist, millest räägid
            noh väike iroonia,pidasid hoopis Res P-d silmas ilmselt
            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
            (Seinfeld, The Pitch)

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

              Originally posted by mcnamara
              Ära nüüd naljata, Uneskõndija. Sa teed rohkemgi kui vihjad. Ja jutt valguse ning pimeduse jõududest on nii totter, et ajab nutma. Minule sinu erakond küll midagi ei müü. Sorry.
              lugupeetud mcnamara, võibolla oli mu võrdlus natuke liialt robustne - kuid siiski, mu meelest ollakse praegu jõudmas selgelt teelahkmele ... kes seda ei suuda näha, jumal teiega. võibolla te ei ole näinud reaalset riigi- ja linnajuhtimist lähedalt paari viimase valimistsükli jooksul. aga enda eelistuste kohta ei öelnud ausalt ka midagi olen ustav ühe kindla erakonna valija ja näen hingevaluga, kuidas võimalused maha mängitakse ning kunagisest särast enam suuremat järel pole.

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

                Originally posted by SleepWalking
                lugupeetud mcnamara, võibolla oli mu võrdlus natuke liialt robustne - kuid siiski, mu meelest ollakse praegu jõudmas selgelt teelahkmele ... kes seda ei suuda näha, jumal teiega. võibolla te ei ole näinud reaalset riigi- ja linnajuhtimist lähedalt paari viimase valimistsükli jooksul. aga enda eelistuste kohta ei öelnud ausalt ka midagi olen ustav ühe kindla erakonna valija ja näen hingevaluga, kuidas võimalused maha mängitakse ning kunagisest särast enam suuremat järel pole.
                Nii rumal ma nüüd ka ei ole, SleepWalking. 1999. aastal anti meile reaalselt valida Keskerakond vs ükskõik milline teine erakond. Öeldi, et see on elu ja surma küsimus. Aastal 2003 kordub sama. Aga on siis asjad olnud nii must-valged kõik need neli vahepealset aastat? Sugugi mitte. 1999. aasta valimiste-eelne vastasrinna juhtoinas vahetas hoopis vahepeal leeri.
                Mis meid ootab pärast neid valimisi? Koalitsioonivalitsus. Koalitsioon, mis tõenäoliselt nelja aastat vastu ei pea. Jälle. Selles mõttes me ei seisa rohkem teelahkmel, kui nelja aasta eest.
                Meil on valimistel osalemas üks uus erakond, mida juhib endine kõrge riigiametnik. Üsna analoogne olukord aastaga 1995. Miks ma küll ei usu, et nende areeniletõus midagi eriti muudab? Arva ära.
                Mina valin tervikliku valimisprogrammi alusel, mõeldes sellest, mida minu valitud erakond reaalselt ellu võib viia ja mida mitte. Üksikud hüüdlaused jätan tähelepanuta.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

                  Originally posted by mcnamara
                  Selles mõttes me ei seisa rohkem teelahkmel, kui nelja aasta eest.
                  Tahan vaielda vastu - räiget edu pole saavutanud iseseisvusaja jooksul üksi poliitiline partei (va ehk koonderakonna-maarahvapunt 95) ja see on hoidnud võimuolijaid nö \"varvastel\" kogu selle aja. Vat ei ole saanud sellist võimutäiust, et võtta midagi ette. See võimutäius oleks praegu RL ja KE võimaliku koalitsiooni puhul. St. võim Tallinnas ja Toompeal. Tallinnat ei ole mõtet alahhinnata, jagatakse läbi Tallinna eelarve ikkagi ca 4 miljardit krooni igal aastal. Ning just see Toompeapoolne kontroll on see, mis hetkel hoiab Tallinnat veidikenegi tagasi. Aga see selleks. Plaanid olulisteks (majanduspoliitilisteks) muutusteks valimisjärgselt on juba olemas ning need ei ole tõenäoliselt liberalistide meelejärele.

                  Originally posted by mcnamara
                  Miks ma küll ei usu, et nende areeniletõus midagi eriti muudab? Arva ära.
                  Nõus, tegemist on nishiparteiga - mis tekkis lähtuvalt ühiskonna vajadustest - ning kaob võibolla juba järgmiseks (või ülejärgmiseks) valimisteks - kuid oluline on see sõnum, mida nad hetkel kannavad. Ning sellega jõuavad nad mu uskumuse kohaselt peale valimisi kaugele, ehk võimule.

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

                    Originally posted by SleepWalking
                    Vat ei ole saanud sellist võimutäiust, et võtta midagi ette. See võimutäius oleks praegu RL ja KE võimaliku koalitsiooni puhul. St. võim Tallinnas ja Toompeal. Tallinnat ei ole mõtet alahhinnata, jagatakse läbi Tallinna eelarve ikkagi ca 4 miljardit krooni igal aastal. Ning just see Toompeapoolne kontroll on see, mis hetkel hoiab Tallinnat veidikenegi tagasi. Aga see selleks. Plaanid olulisteks (majanduspoliitilisteks) muutusteks valimisjärgselt on juba olemas ning need ei ole tõenäoliselt liberalistide meelejärele.
                    Nõus, see koalitsioon teeb minulegi muret. Eriti seetõttu, et EL referendum meil veel ees seisab. Kui see raske asi juba seljataga oleks, siis ma nii hirmsasti ei muretseks. Aga selles osas ma nõustuda ei saa, nagu peaksime kõik tegema panuse ühele kaardile. Kaardile, mille usaldusväärsus pealegi kinnitamata.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

                      kule kuda see savi ise ytleski... tõenäoliselt on kesk see partei, mis valitsuse moodustab ja selles ei saa ruumi olema RP ministritele isegi siis, kui RP häältearvult teiseks saab (mida ta ilmselt saab). niiet ead uut keski neliaastakut!!
                      We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

                        Valimiskampaania r2pasusest r22kides... SleepWalking, mis sa arvad, millise erakonna peakorterist tuleb ajakirjandusse k6ige rohkem inffi igasuguste luukerede kohta. Vihje: see ei ole enam Keskerakond.
                        “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                        The Special One

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

                          Poliitika?!
                          Ehk sõnades öelduna-igav ja nõme

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

                            Originally posted by Marca


                            Poliitika?!
                            Ehk sõnades öelduna-igav ja nõme
                            Aga laste jaoks on meil ju ka lasteteemad. Näh siin kõrval käib miski susimine Eurovisiooni teemadel - mine toksi seal. Või siis püüa kas saad keelega kõrva puutuda. Ehk siis jälle tee koolitükke. Võimalusi on mitmesuguseid.
                            Elämä on laiffi!





                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Riigikogu valimised 2003\'

                              Hõa, valimised, põnev teema.
                              Tähendab, kuigi ma olen suhteliselt noor inimene, on minu silmad siiski päris mitmeid erinevate institutsioonide valimisi näinud ning siinjuures olen ma teinud tähelepaneku, et mida valimistsükleid edasi, seda räpasemaks ja demagoogilisemaks kogu valimiskampaania läheb.

                              Ma küll ei tea, kuidas teistes arenenud või arenemata või arenguriikides valimiskampaaniatega lood on, kuid Eestis tundub see viimaselajal olema muutunud oma ideede tutvustamisest teiste parteide/valimisliitude mustamiseks.
                              Kusjuures, see nn. mustamine polegi väga halb asi, kuna palju räpasem tundub olema lihtlabane valetamine kasvõi valimisreklaamides.

                              Näiteks võib tuua kasvõi astmeline tulumaks (Kesk) vs 20% tulumaks (Oravad).
                              Sisuliselt kasutatakse Keskerakonna reklaamis lihtlabast ning läbi aegade äraproovitud meetodit ehk siis: võtame rikastelt ära ja töömees Juhan või lüpsja Aino saab selle arvelt juurde. Koheselt tuleb meelde teema \"Kulakud on pahad, saadame nad Siberisse ning võtame nende varad ja jaotame ära\". Lihtne maamees Juhan või lüpsja Aino vaatab seda reklaami ja mõtleb \"Issand, Issand, valime nüüd Keskerakonna kuna noh, suured ja kurjad bojaarid saavad vähem ja sina, Juhan, rohkem\"

                              Tegelikult see nii ju pole, kõiki neid jagamisi ja ümberjagamisi, tõstmisi ja langetamisi tehakse kellegi arvelt. Pensione - noorte perede ja üliõpilaste arvelt, töötu abiraha - õpetajate palgatõusu arvelt, haigekassat - sõjaväe arvelt jne.

                              Mõistagi valib igaüks seda poliitikut või erakonda, kes valija arvates esindab tema huve kõige paremini, kuid sellise lihtlabase valetamisega, olgu - faktide väljatoomatusega püütaksegi valijaid.

                              Samasugune on lugu ka reformi 20% kavaga, jällegi tuleb esitada endale see küsimus:
                              Kui ma valin selle erakonna poolt, kelle arvelt nüüd jälle raha vähemaks võetakse (loe: kes seeaasta jälle palga/toetuse tõusu ei saa)?
                              Kust leitakse raha selle 6% täitmiseks?

                              Tehakse kõlavaid valimisloosungeid ning isegi mitte selliseid üldsõnalisi nagu \"aastaks x Eesti keskmine palk 10000\" või \"Kymne aasta plaan viie aastaga!\", vaid hoopis konkreetsemaid, millel on käegakatsutavad ning kohesed tagajärjed.

                              Samasugune valijatele valetamine toimus ka KOV valimiste ajal, kui kandideerisid paljud poliitikud, kes oma osaluse tõttu riigi muudes esindusinstitutsioonides (riigikogu) ei olekski saanud KOV tegevusest peale valimisi osa võtta, vaid olid lihtsalt häältepüüdjad.

                              Isiklikult loodan, et parim erakond ja parimad kandidaadid võidavad

                              Kommentaar

                              Working...
                              X