320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Fännikultuur Eesti liigas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Fännikultuur Eesti liigas

    Algatiseks ütlen et ise Eestis ei ela. Nii et arvestaga minu kirjavigade ja sellega et ma ei tunne meistriliiga fännikultuuri praktiliselt üldse.

    Käisin 4.6 vaatamas Tartu derbyt. Pealtvaatajaid oli umbes 500, mis peaks olema meistriliigas üsna suur arv. See et pealtvaatajaid on nii vähe, on kurb, kuid see mis mind veelgi kurvemaks tegi, oli fännikultuur või mis iganes see oli ka.

    Okei, keset tribüüni oli umbes 10-20 inimest sinistes Tammeka särkides. Kaasas olid ka sallid ja vist kaks pinipasunat. Fännamine põhines sellele, et umbes veerandi tunni vahedega puhuti korra-kaks pasunat ja siis oldi vaikselt... istuti.. mõnusalt.

    Kas 17 aastat olemas olnud klubil ei ole veel fännigruppi, või kui on, kas fännid on lihtsalt laisad. Mis tõeline toetaja on toetaja, kes ainult istub. Saan aru et kõik ei pea seisma, laulma, plaksutama, karjuma, salle lehvitama. Aga kui näeb inimese kellel on särk ja sall ja siis anult istub vaikselt.... Miskit on valesti.

    Nüüd tahaks teada, et millised toetajagruppid teistel meistriliiga klubidel on? Kas üldse on Eestis?

    Ja suur tänu kõikidele nendele, kes käivad enda tiimi vaatamas alati kui võimalik on ja tõeliselt TOETAVAD omi mänigjaid ja oma võistkonda.

    #2
    Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

    sa ise muidu oled ikka eestlane, aga nagu ma aru saan, elad Itaalias?
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

      Esiliigas on igatahes FC Kuressaarel vähemalt kodumängudel vägagi arvestatav toetajate seltskond, kes mitte ei istu mängudel vait, vaid elavad omadele ikka täiega kaasa Kui keegi äkki ei usu, pöörduge küsimusega foorumi dobermanni poole

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

        Viimane mäng saime ka Pärnus juba rahva kaasa elama, asi liigub täitsa õiges suunas.

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

          Flora fännidel ka oma nn. kultuur. Käivad igalmängul kaasas ja elavad kaasa.
          forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

            Algselt postitas Evu


            Flora fännidel ka oma nn. kultuur. Käivad igalmängul kaasas ja elavad kaasa.
            Kõik ned 5 fänni jah? Vähemalt Flora kodumängudel käies on selline mulje jäänud..

            Aga ok, võtan sõna selle koha pealt, et miks kogu aeg ei lärmata. Asi on lihtsamast lihtsam - kui sa oled ikka korralikult mängu süvenenud, siis ei saa lihtsalt samal ajal \"möllata\". Ja kui on tegemist veel väiksema hulga pealtvaatajaskonnaga, siis ei ole kõrval ka möirgavat rahvamassi, kes sind vahepeal \"ärataks\". Ja nii istutakse/seistakse kogu mäng ning ollakse süvenenud mängu käiku ja kui toimub midagi erakordset, siis tuleb sellele järgnev reaktsioon. Ja nii tekibki tunne, et tegemist on tennisepublikuga:P
            Ja minu arvamus ongi tegelikult see, et oma meskonna toetamine pole lihtsalt tribüünil sõgedalt röökimine, eriti kui pole midagi asjakohast karjuda.
            BVB - Vaprus

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

              Algselt postitas Evu


              Flora fännidel ka oma nn. kultuur. Käivad igalmängul kaasas ja elavad kaasa.
              Olete kevadisest mängust siis arenenud, seal tegite mängu jooksu kaks korda suu lahti.

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

                Algselt postitas elx


                Algselt postitas Evu


                Flora fännidel ka oma nn. kultuur. Käivad igalmängul kaasas ja elavad kaasa.
                Kõik ned 5 fänni jah? Vähemalt Flora kodumängudel käies on selline mulje jäänud..
                Paljudele meeskondadel pole sellist toetajaskonda kes käivad kaasas igalpool.

                @gamer - Mina pole Flora fänn, klassivend on (Pilt).
                forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

                  Eesti jalgpall on Eesti kultuuri lahutamatu osa
                  Iga inimene kes vaatab eesti meistriliigat on juba fänn ja kes madalamaid liigasid neile tuleks anda riiklik teenetemärk. Jah jalgpallifänn on kultuuri edendaja ja neid kes staadionil ei käi ja niisama kommenteerivad fännideks lugeda kahjuks ei saa.
                  Kerge on olla premiershipi, world cupi ja meistrite liiga passija.
                  name of the game- FOOTBALL

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

                    Algselt postitas elx


                    Algselt postitas Evu


                    Flora fännidel ka oma nn. kultuur. Käivad igalmängul kaasas ja elavad kaasa.
                    Kõik ned 5 fänni jah? Vähemalt Flora kodumängudel käies on selline mulje jäänud..

                    Aga ok, võtan sõna selle koha pealt, et miks kogu aeg ei lärmata. Asi on lihtsamast lihtsam - kui sa oled ikka korralikult mängu süvenenud, siis ei saa lihtsalt samal ajal \"möllata\". Ja kui on tegemist veel väiksema hulga pealtvaatajaskonnaga, siis ei ole kõrval ka möirgavat rahvamassi, kes sind vahepeal \"ärataks\". Ja nii istutakse/seistakse kogu mäng ning ollakse süvenenud mängu käiku ja kui toimub midagi erakordset, siis tuleb sellele järgnev reaktsioon. Ja nii tekibki tunne, et tegemist on tennisepublikuga:P
                    Ja minu arvamus ongi tegelikult see, et oma meskonna toetamine pole lihtsalt tribüünil sõgedalt röökimine, eriti kui pole midagi asjakohast karjuda.
                    See et Floral on fänne ainult 5 (??) ei tähenda absoluutselt midagi. Aja jooksul neid arvatavasti tuleb ikka lisa?? Aga see et need fännid käivad võistkonna mängudel kaasa elamas nii kodus kui võõrsil, on väga suur asi. See on kogu asja põhi, alus millele hakatakse ehitama suurt tulevat fännigruppi. Asi ei tohiks piirduda sellega et kodus on 20 fänni kohapeal, võõrsil mitte ühtegi. Nii et kõik au Flora reisivatele toetajatele.

                    Elxile: Saan täiesti aru sinu mõttest. Iga asjahuviline kes kohale tuleb, on väga tähtis arengule, olenemate sellest et kas laulab kaasa või mitte. Aga see mis kurvastab, on kui näed 10-20 inimset kes selgelt on sellised laulja tüüpi ja fännaja olemusega, on särkides ja sallides kõik üheskoos, ja siis vaid istuvad ja puhuvad pasunasse iga veidi aja tagant. Potentsiaali oleks kui palju, aga ettevõtlikusest jääb puudu. Jah, ja nagu sa ütlesid, sõgedalt röökimine ei ole sama asi kui toetamine. Laulmine on see asi number üks! Karjuda võib ja tulebki vahepeal, aga samas \"mine persse\" hüüdmine 100 korda mängus ei ole see karjumine mida soovitakse. Mis omade toetamine see on kui solvatakse kohtunikku või vastast? Tuleks teha laule oma mansa mängijatele, nii et iga kord kui mängija kuuleb et temast laudakse midagi positiivset, saab ta lisa energiat. Ja muidugi, mängu tasub ka ikka jälgida

                    Aa, see jäi ütlemata et kui pealtvaatajaid staadionil on 10 tükki, siis võib tekkida jah imelik tunne laulda.. Aga seda tuleks siiski teha, sest toetamises on küsimus omade toetamisest, mitte sellele kümnele pealtvaatajale laulmises. Ja see võib isegi tuua edaspidi rohkem rahvast mängudele. Kui ma mõnikord käin vaatamas mängu kus \"minu omad\" ei mängi, on ikka hästi tore, kui keegi laulab.. Tekib tunne et võiks minna vaatama järgmine kord isegi.

                    Aa, siis veel üks asi. See mis praegu takistab fännikultuuri arengut meistriliigas, on suured tasemevahed. Ok, fännid ei tohiks olla \"glooryhunter\" :id, vaid peaksid toetama omasid ka siis kui ollakse kaotusel, kuid siiski Valgale ja Viljandile ei arene kindlasti mingit korraliku fännikultuuri, sest keegi ei viitsi sõita 10 korda aastas Tallinnasse vaatama kuidas omad saavad 5-0 lutti. Nii et ootame veel mõned aastad, siis kui meistriliigas enam nii õelda selgeid mänge ei ole, siis hakab tekima fänne ka nõrgematele klubidele. Kuid Floral, TVMK:l, Transil ja Levadial peaks kindlasti juba olema olemas mingisugune grupp laulvaid ja reisivaid fänne. Isegi Tammekal. Pärnu olukorrast ei tea.

                    Nii et jägmine kord kui lähete meistriliigat vaatama (loodetavast peagi), võtke kaasa keegi selline sõber kes ise niisama kindlasti ei läheks. Rohkem vaatajais - parem fiiling. Ja äkki hakab sõbrale asi nii meeldima, et tuleb ka edaspidi.

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

                      Algselt postitas vaherhar


                      Eesti jalgpall on Eesti kultuuri lahutamatu osa
                      Iga inimene kes vaatab eesti meistriliigat on juba fänn ja kes madalamaid liigasid neile tuleks anda riiklik teenetemärk. Jah jalgpallifänn on kultuuri edendaja ja neid kes staadionil ei käi ja niisama kommenteerivad fännideks lugeda kahjuks ei saa.
                      Kerge on olla premiershipi, world cupi ja meistrite liiga passija.
                      Excactly. Support your local football team!

                      Ja et kolmadat vastust ei peaks kirjutama, siis lorenzole teada, et olen Eestlane jah. Tartust pärit, kuid ei ela itaalias nagu nime järgi võiks arvata, vaid Soomes. Kuulun ise Tampere Unitedi fännigruppi \"Sinikaarti\" mis on viimaste aastatega tohutult arenenud. Lausa uskumatult kiiresti ja hästi.

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

                        no floral on ikka rohem neid fänne kui 5! aga teine asi on palju neid korraga väljaspoole tallinnat reisib.....kui loota et kõik fännid väljaspoole tallinnat reisiksid siis see oleks sama nagu loota et kõik eesti fännid (jalgpallihaigla mingi umbes 500 liiget + mitte jalgpallihaigla liikmed) reisiksid igale poole koondise välismängudele kaasa.....noh koondise mängud on küll kaugemal kuid neid on siiski ka palju vähem kuid siiski ma loodan et mõttest saate aru et ei ole võimalik kõikidel mängudel käia ja seega ei saa järeldusi teha selle põhjal kui palju fänne välismängudel käib vaid saab teha selle järgi KAS neoid käib välismängudel.....fänniks mina ei nimeta inimest kes käib lihtsalt oma lemmik klubi mängudel.....fännims nimetaks mina seda kes toetab häälekalt oma võistkonda ja kannab salle jnejne....neid kes käivad oma lemmikklubi mänge vaatamas nimetaks mina lihtsalt toetajateks.......kui mul aega oleks kooli ja töö kõrvalt siis ma käiksin kõikidel mängudel aga näed kõikidele mängudele ei jõua kuna ise liigat mängides, koolis käies ja tööl käies ei ole lihtsalt nii palju aega.....selline see elu ongi ja sellepärast ei saa iriseda et näed kui vähe te mängudel käite ja ilkuda sellepärast.

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

                          Tegelikult võime me ju siiski seda öelda, et asi on õnneks siiski tõusuteel. Esimesed klubid hakkavad endale saama juba õigeid fännklubisid. Ma usun, et 10 aasta pärast on kõigil Meistriliiga klubidel oma fännklubi juba olemas. Samas jälle see Flora süsteem, et Tulevik ja Valga on Flora mõju all, et mina käin küll hoolimata sellest Tuleviku mänge vaatamas, sest need klubid ei saagi saada iseseisvaks kui inimesed nende mänge vaatamas ei käi. Samas ise olen kasutama hakkanud ka seda strateegiat, et üritan oma sõpru mängudele kaasa vedada. Ennem tulebki tribüünidele saada korralikult publikut ja alles nende hulgast hakkab õigeid fänne tekkima. See on pikk protsess, aga minu meelest on see Eestis vaiksel siiski juhtumas.

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

                            Edu kõigile fänluse edendajatele, aga veidi off topicut:

                            Ultra Lecce, selline kiri vaatab vastu mõnede bussipeatuste seinte pealt, kui sõita Tallinn-Tartu maanteel. Kas teemaalgataja on nende loosungitega kuidagimoodi seotud?

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale \'Fännikultuur Eesti liigas\'

                              Algselt postitas mazz


                              Edu kõigile fänluse edendajatele, aga veidi off topicut:

                              Ultra Lecce, selline kiri vaatab vastu mõnede bussipeatuste seinte pealt, kui sõita Tallinn-Tartu maanteel. Kas teemaalgataja on nende loosungitega kuidagimoodi seotud?
                              Kahjuks ei ole. Kahjuks ei ole ma selliseid Eestis käies ka näinud kunagi. Aga kui midagi taolist on kusagil avalikus kohas üleval siis väga hea. Muidugi tuleks neid veel kuidagi paremini tuua tavavaatajate silmade ette. Kas võiks küsida et mida see kiri siis ka ütleb?

                              Kommentaar

                              Working...
                              X