320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Serie A-st väljakukkujad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Serie A-st väljakukkujad

    Hooaja lõpp ei ole enam mägede taga...
    Tahaks siinkohal teada teiste arvamust, missugused meeskonnad kõrgemast seltskonnast välja kukuvad ning kes on uued meeskonnad Serie A-s järgmine aasta.

    Praeguse seisuga on neli viimast Brescia, Lecce, Fiorentina ning Veneziaga. Kahe viimasega tundub olukord üsna lootusetu olema ning vähemalt momendil tundub, et nende pääsemine on küll imede valdkonnast. Seda mitte ainult praeguse vahe tõttu (Fiorentina kaotab tagantpoolt viiendale 10 punkti, Venezia 2 rohkem), vaid ka viimaste mängude tulemuste järgi. Veneziast pole mõtet rääkidagi, Fiorentina kaotus Leccele räägib kah enda eest. Leccel ning Brescial on püsimajäämiseks suuremad võimalused, kuigi selleks tuleb mõlemal kõvasti pingutada...Kahtlases tsoonis on ka Atalanta ja Piacenza vaid 2 punkti rohkem kui Brescial.

    Serie B-st paistavad tulijad olema Modena, Reggina, Como ja Empoli. Praegu viiendal kohal olev Napoli kaotab neljandale st. Empolile 7 punkti. Mängida on aga veel 13 vooru ning võimalus on ka Napolil. Õhkõrn lootus on ka järgneval kolmel st. Salernitanal, Vicenzal ja Palermol, kuigi vahe on suur - Salernitanal 10 punkti Empoliga, ülejäänud kahel 11...
    Kui Reggina tabelis kõrgel kohal olek ei ole üllatav, siis Empoli, eriti aga Como ja Modena sellist edu poleks küll eelmisel suvel etteaimanud. Viimased paar hooaega oli Empoli näidanud üsna kesist mängu, Como ja Modena tulid serie C-st .



    #2
    Njah, kui nädal tagasi väitis Venezia treener, et nemad veel usuvad seda, et suudavad relegatsioonist end välja võidelda, siis peaksid seda ka suutma Fiorentina ja Lecce, aga miskipärast ma nii optimist pole, kuigi 12 punkti väga heade mängudega tagasi teha pole miskit võmatut, aga kas olete Fiorentina või Venezia esituses see hooaeg mõnd head mängu näinud. Mina pole, seega ei usu ka pääsemisse. Tõenäoliselt on teised 2 väljalangejat siiski Brescia ja Lecce, kuna Atalanta ja Piacenza on vähemalt must-win mängudes sutsu edukamad olnud ja oma vajalikud punnid ära võtnud.

    Serie B võimalikest tõusjatest mind isiklikult ei üllata Como ja Empoli hea mäng, kuna Como edu toetub suuresti oma staarile, aastaid tagasi Fiorentinas mänginud Luis Airton Oliveira'le ja Empoli Primavera meeskond (ehk siis noortetiim) on Itaalias juba paar aastat üks edukamaid. Eks vaikselt hakatakse neid vilju ka maitsma. Ja kas mitte Parma ei sõlminud lepingut järjekordsete ründetalentidega, kelle omanikuks Empoli (võin eksida). Napoli tõus tagasi kõrgemasse seltskonda on saanud aga nii mitugi valusat hoopi kaotuste näol olulistes mängudes ja nii mõnegi arvates ei suuda nad sellega sel aastal hakkama saada. Eks näis, mänge veel ees küll.
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

    Kommentaar


      #3
      pange tähele, Brescia mängib ka järgmine aasta Serie-As. Napoli võiks ka sinna sattuda aga noh mai jälgi eriti SerieBd
      Fiorntina langus on ikka vägev küll. kuulus kunagi mu lemmikute hulka aga kui kõik sealt jalga lasid siis njah.. väike sümpaatia ometi säilib aga neil pole vist päästa midagi, sellise meeskonnaga vähemalt...
      Mamps on tubli, nii päeval laudas kui ka õhtul klubist tulles hilja..

      Kommentaar


        #4
        Praegu paistavad Serie B poole ihalevat Venezia, Fiorentina ja Lecce, kes on selgelt maha jäänud. Bresciat lahutab 7. kohast vaid 7 punkti, mistõttu seal on kõik võimalik. Meelsamini näeks joone all Atalantat, Torinot või Udineset. Samas on Brescial ajaloos suur väljakukkumiskogemuste pagas, mullu veeti välja tugeva lõpuga. Serie Asse tõusjate osas võis olla otsustav äsjane Salernitana võit Napoli üle, misjärel vahe 4. ja 5. vahel on 11 vooru enne lõppu 9 punkti. Itaalia liigas pole kuigi haruldased sellised mitmeliigalised sööstud. Empoli on neid teinud(kui 90-te algul A-st C-sse langeti ja hiljem vastupidi), Como langes vist sama kiiresti. 90-tel l tegi Lecce ka sellise saehamba: BABCBABA. Kui liiga ajalugu silmitseda, on selliseid perioode olnud paljudel klubidel.
        Kurat seda teab, äkki on hoopis jumal.

        Kommentaar


          #5
          Serie A-st loodetavasti Brescia siiski välja ei lange, kuid nüüb leiab üha rohkem tõestust fakt, et Brescia oligi nn. Baggio-meeskond. Kui Baggio on vigastatud ja niipea tagasi ei tule, kaotatud on ka Dario Hubner, kes teeb võib-olla üht oma elu parimat hooaega Piacenza ridades. Hubner on tegelikult juba päris kaua klassiga ründaja olnud, seda madalamates liigades, viimased 11 (või oli see 10) hooaega on mees vähemalt igal hoojal vähemalt 10 väravat kirja saanud. Ka Brescia eest Serie B-s mängides oli Hubner staar, kuid alles nüüd on teda hakatud rahvusvahelisel tasandil hindama, loomulikult sellepärast, et nüüd mängib mees ikkagi aste kõrgemal. On levinud ka kuulujutud Hubneri võimalikust MM-koondisse arvamisest, muuseas, see oli Trappatoni ise, kes üks kord jutud stiilis Hubneri-võimalused-koondisse-pääsemiseks-on-väga-head käiku lasi. Nüüd aga paistab, et Dariol siiski Aasiasse asja pole. Koondises on ikkagi juba aastaid püsinud kindlad liidrid, uustulnukaid koondises on olnud suhteliselt vähe, mõningate eranditena võib ära märkida Gianluca Zambrotta, Stefano Fiore ja Marco Materazzi. Igli Tare, ost Kairserslauternist, ja Luca Toni, endine Vicenza ründemees, pole loodetud tervast Brescia rünnakutesse toonud. Muidu vähemalt minu jaoks on Brescia Calcio jalgpalliklubi Itaalia väikeklubidest sümpaatseim. Kui rääkida Bresciast, siis meeskonnal noori lootusi pole, ühe suure erandina võib nimetada aga Daniele Bonerat, kaitsja peaks suvel ühinema AC Parmaga. Hetkeseisuga ootaks Bresciat relegatsioon, kuid arvatavasti-loodetavasti ei taha meist keegi näha Baggiot mängimas Serie B-s. Mees on korduvalt teatanud, et Brescia jääb tema viimaseks klubiks, samuti seda, et ta ei loobu profijalgpallist .

          Wal, Atalanta ei tohiks siiski välja langeda. Kui vaadata nende mängijaid, siis võiks klubi paikneda veelgi kõrgemal liigatabelis, sest klassiga mängijaid sellel meeskonnal jätkub. Tegelikult ei saa ma üldse aru, miks Atalantat automaatselt hea mängu järel üllatajate hulka lahderdatakse, uskuge mind, selles meeskonnas on potentsiaali! Mängijad, nagu Pinardi, Comandini, Saudati, Damiano Zenoni, Colombo, Zauri ja Bellini on kõik ju veel noored. Zauri juhul on tegemist ühe kõige kõrgemalt hinnatud ründava kaitsja-poolkaitsjana Serie A-s. Mees vist tegi paar mängu kaasa ka eelmises MM-valiktsüklis. Saudati ja Comandini on endised Milani ründajad, tõsi, Saudati pole nagu Milani põhikoosseisus õieti mängida saanudki, kuigi mees Milani noortesüsteemi vili. Eelmise aasta veetis mees laenulepingu alusel hoopis Perugias, lüües 7 (?) väravat. Comandini üllatas eelmisel aastal Milani eest päris meeldivalt, sai hakkama koguni sellise teoga, et ei andnud sellisele legendile nagu Oliver Bierhoff mänguaega. OK, see selleks, Bierhoff on nüüd Monacos, ega tal Milanis enam asja polnudki. Venezia lootused on \"suhteliselt\" tuhimid, Venezia võimasad fännid võivad liigasse püsima jäämisest ainult unistada. AC Torino võiks välja langeda küll, kui mängitakse Delle Alpil, mis mahutab circa 69 000 pealtvaatajat ja mängudeks tuleb kohale keskmiselt... 15 000, siis ikka päris õige klubiga tegu pole. Võib-olla asi lihtsalt selles, et klubil koleda Delle-Alpi-Juventuse-sündroom kallal. Fiorentinaga on lugu niimoodi, et kui ennast ikkagi kätte võtavad, siis liigasse püsima nad jäävad. No kurat, mängijad on ju olemas, rääkigu te mis tahes. Paistab, et ka Viola enda fännid on kaotamas usku-lootust-armastust. Mängude külastatavus on langenud võrreldes eelmise aastaga 36 %!

          Kommentaar


            #6
            Orginally posted by Artur

            Atalanta ei tohiks siiski välja langeda. Kui vaadata nende mängijaid, siis võiks klubi paikneda veelgi kõrgemal liigatabelis, sest klassiga mängijaid sellel meeskonnal jätkub. Tegelikult ei saa ma üldse aru, miks Atalantat automaatselt hea mängu järel üllatajate hulka lahderdatakse, uskuge mind, selles meeskonnas on potentsiaali! Mängijad, nagu Pinardi, Comandini, Saudati, Damiano Zenoni, Colombo, Zauri ja Bellini on kõik ju veel noored.
            Samad sõnad...Tabelikoht on neil see aasta selline nagu ta on ka seetõttu, et nii mitmetki mehed on vaevelnud vigastuste küüsis.

            AC Torino võiks välja langeda küll, kui mängitakse Delle Alpil, mis mahutab circa 69 000 pealtvaatajat ja mängudeks tuleb kohale keskmiselt... 15 000, siis ikka päris õige klubiga tegu pole. Võib-olla asi lihtsalt selles, et klubil koleda Delle-Alpi-Juventuse-sündroom kallal.

            Võib-olla peaks AC Torino endale väiksema staadioni muretsema . Tegelikult on mulle Torino meeldima hakanud, seda südika mängu tõttu, nende väljakukkumist küll ei sooviks.

            Fiorentinaga on lugu niimoodi, et kui ennast ikkagi kätte võtavad, siis liigasse püsima nad jäävad. No kurat, mängijad on ju olemas, rääkigu te mis tahes. Paistab, et ka Viola enda fännid on kaotamas usku-lootust-armastust. Mängude külastatavus on langenud võrreldes eelmis aastaga 36 %!
            No jah, Fiorentina peab end kätte võtma...ainult siis võib loota pääsemisele. Kahjuks seda aga eriti ei paista . Viimases mängus Udinese vastu oli õnne, et kaotust ei tulnud. Karta on, et jalgpallivälised probleemid on ka mängijaid liiga palju muserdanud. Praegu on vahe siiski 9 punkti ning seda on palju, tõenäoliselt ei piisa püsimajäämiseks ainult enda heast mängust, vaid on vaja loota ka teiste ebaedule.

            Enda eelistustest, kuna neist siin juba juttu on olnud. Tegelikult on valik raske, mulle meeldivad paljud väikemeeskonnad ning otsustada, kes vähem on minu jaoks küll keeruline. Aga kuna keegi peab välja kukkuma, siis Udinese ja Parma võiks minupärast küll välja kukkuda.
            Väljakukkujate nimekirjast ei tahaks aga leida kindlasti mitte Piacenzat, kes on juba aastaid minu jaoks üks sümpaatsematest väikeklubidest.


            Kommentaar


              #7
              Orginally posted by Lubella

              Võib-olla peaks AC Torino endale väiksema staadioni muretsema . Tegelikult on mulle Torino meeldima hakanud, seda südika mängu tõttu, nende väljakukkumist küll ei sooviks.
              Väiksem staadion? Ma ei tea, kui tõsiselt sa seda mõtlesid, kuid jääb ära, Torino on liiga vaene klubi, et hakata endale uut staadionit ehitama. Delle Alpi kuulub tegelikult Torino linnale, soovitaksin soojalt linnal hakata uue staadioni ehitamise peale mõtlema, kuigi jah, staadion on ju ise veel päris uus, ehitatud 1990. aastal. Hale on seda staadionit lihtsalt vaadata, ka Torino-derby ajal oli staadionil kõigest natuke vähem kui 50 000 pealtvaatajat, hooaja rekordiga päris tegu polnud - rekord on 53 000. Eelmine-üleelmine aasta käisid jutud, nagu Lazio oleks kolimas uuele staadionile, väidetavalt pidi uus staadion mahutama kuskil 50 000 pealtvaatajat, paraku ma ei tea, kas klubi plaanid on jäänud samaks.

              Kommentaar


                #8
                Orginally posted by Artur
                Väiksem staadion? Ma ei tea kui tõsiselt sa seda mõtlesid, kuid jääb ära, Torino on liiga vaene klubi, et hakata endale uut staadionit ehitama. Delle Alpi kuulub tegelikult Torino linnale, soovitaksin soojalt linnal hakata uue staadioni ehitamise peale mõtlema, kuigi jah, staadion on ju ise veel päris uus, ehitatud 1990. aastal. Hale on seda staadionit lihtsalt vaadata, ka Torino-derby ajal oli staadionil kõigest natuke vähem kui 50 000 pealtvaatajat, hooaja rekordiga päris tegu polnud - rekord on 53 00. Eelmine-üleelmine aasta käisid jutud, nagu Lazio oleks kolimas uuele staadionile, väidetavalt pidi uus staadion mahutama kuskil 50 000 pealtvaatajat, paraku ma ei tea, kas klubi plaanid on jäänud samaks.
                Ega tõsiselt ei võtnud küll . Torino linn on küll rikas aga vaevalt neilgi raha tuulde loopida on, esialgu kulub päris paras ports 2006 a. taliolümpia korraldamiseks, nii et jääb seegi ära .

                Lazio staadionist niipalju, et jah jutud käisid uue staadioni ehitamisest küll, kuid need olid siiski pigem kavatsused kui midagi reaalset. Jutte liikus igasuguseid k.a. Romaga kahasse ehitamisest, eesmärgiks oli pigem spetsiaalse jalgpallistaadioni ehitamine kui see, et kohti vähem oleks. Kuna viimasel ajal midagi kuulda pole olnud, siis arvan, et asi on toppama jäänud, tõenäoliselt ikka raha pärast. Ja palju neid staadione Rooma ikka vaja on .

                Kommentaar


                  #9
                  Orginally posted by Lubella

                  Orginally posted by Artur
                  Väiksem staadion? Ma ei tea kui tõsiselt sa seda mõtlesid, kuid jääb ära, Torino on liiga vaene klubi, et hakata endale uut staadionit ehitama. Delle Alpi kuulub tegelikult Torino linnale, soovitaksin soojalt linnal hakata uue staadioni ehitamise peale mõtlema, kuigi jah, staadion on ju ise veel päris uus, ehitatud 1990. aastal. Hale on seda staadionit lihtsalt vaadata, ka Torino-derby ajal oli staadionil kõigest natuke vähem kui 50 000 pealtvaatajat, hooaja rekordiga päris tegu polnud - rekord on 53 000. Eelmine-üleelmine aasta käisid jutud, nagu Lazio oleks kolimas uuele staadionile, väidetavalt pidi uus staadion mahutama kuskil 50 000 pealtvaatajat, paraku ma ei tea, kas klubi plaanid on jäänud samaks.
                  Ega tõsiselt ei võtnud küll . Torino linn on küll rikas aga vaevalt neilgi raha tuulde loopida on, esialgu kulub päris paras ports 2006 a. taliolümpia korraldamiseks, nii et jääb seegi ära .

                  Lazio staadionist niipalju, et jah jutud käisid uue staadioni ehitamisest küll, kuid need olid siiski pigem kavatsused kui midagi reaalset. Jutte liikus igasuguseid k.a. Romaga kahasse ehitamisest, eesmärgiks oli pigem spetsiaalse jalgpallistaadioni ehitamine kui see, et kohti vähem oleks. Kuna viimasel ajal midagi kuulda pole olnud, siis arvan, et asi on toppama jäänud, tõenäoliselt ikka raha pärast. Ja palju neid staadione Rooma ikka vaja on .
                  No Torino on tõesti Põhja-Itaalia suhteliselt hästi majanduslikult arenenud linn, kuid Torino klubi jaoks läheks uue staadioni ehitamine ikkagi päris kalliks. Küsimus pole üldse selles, et kui palju jalgpallistaadioneid Rooma vajab, vaid hoopis selles, et väiksem staadion tekitaks kodumängudel ikkagi hoopis teise õhkkonna. Selle Delle Alpiga oligi niimoodi, et oli vaja kiiresti midagi valmis saada, tehti asi võimalikult kiiresti valmis kujundusele loomulikult mõtlemata. Stiilipuudus, ütleksin. Vaevalt, et mängijatelegi meeldib mängida rohkem kui pooltühjade tribüünide ees. Olimpico on tegelikult päris kole kah veel pealekauba Tüüpiline kergejõustikuareen. On selgelt eristatavad jalgpallistaadionid, nagu näiteks Giuseppe Meazza, Pierluigi Penzo ja Tardini, on ka kergejõustikustaadionitüüpi staadionieid, kus mängitakse jalgpalli, näiteks Delle Alpi, Olimpico, Bentegodi - vahe on märgatav.

                  Kommentaar


                    #10
                    Orginally posted by Artur

                    No Torino on tõesti Põhja-Itaalia suhteliselt hästi majanduslikult arenenud linn, kuid Torino klubi jaoks läheks uue staadioni ehitamine ikkagi päris kalliks. Küsimus pole üldse selles, et kui palju jalgpallistaadioneid Rooma vajab, vaid hoopis selles, et väiksem staadion tekitaks kodumängudel ikkagi hoopis teise õhkkonna. Selle Delle Alpiga oligi niimoodi, et oli vaja kiiresti midagi valmis saada, tehti asi võimalikult kiiresti valmis, kujundusele loomulikult mõtlemata. Stiilipuudus, ütleksin. Vaevalt, et mängijatelegi meeldib mängida rohkem kui pooltühjade tribüünide ees. Olimpico on tegelikult päris kole kah veel pealekauba Tüüpiline kergejõustikuareen. On selgelt eristatavad jalgpallistaadionid, nagu näiteks Giuseppe Meazza, Pierluigi Penzo ja Tardini, on ka kergejõustikustaadioni-tüüpi staadionieid, kus mängitakse jalgpalli, näiteks Delle Alpi, Olimpico, Bentegodi - vahe on märgatav.
                    Aga mulle Olimpico meeldib . Maitse üle ei vaielda...
                    Tegelikult on Roomas päris jalgpallistaadion olemas nimelt Stadio Flaminio. Seal isegi 1990 a. paiku mängiti (kui Olimpico remondis oli), aga vähemalt siis ei võtnud fännid seda omaks. See probleem tabaks tõenäoliselt ka uut valmivat staadioni (kui see kunagi valmib), kuluks aega kui see neile omaseks saaks...
                    Kõik puht jalgpallistaadionid ei pruugi kah just ilusad olla, nt. Genova linna staadion, mis näeb vähemalt väljast väga kole välja- selline oranž metallkarp.

                    Muidugi tekib parem õhkkond kui staadion on rahvast täis on, kuid lihtsam oleks pileti hindu langetada, aga vaevalt sedagi tehtakse .

                    Kommentaar


                      #11
                      Orginally posted by Artur
                      Hetkeseisuga ootaks Bresciat relegatsioon, kuid arvatavasti-loodetavasti ei taha meist keegi näha Baggiot mängimas Serie B-s. Mees on korduvalt teatanud, et Brescia jääb tema viimaseks klubiks, samuti seda, et ta ei loobu profijalgpallist .
                      Baggio pole enam sugugi nii kindel, et Brescia tema viimaseks klubiks jääb. Kui Baggio paraneb ning Brescia peaks välja kukkuma , pole klubivahetus sugugi võimatu.

                      Kommentaar


                        #12
                        Veelkord fännidest Torinos

                        Järgnev jutt puudutab Juventust, kuid sobib eelnevasse arutellu Torino staadioni kohta. Nimelt tõi Juventuse vv Buffon ühes intervjuus välja huvitava arutluskäigu - kuna Torinos on vähem Juventuse fänne kui mujal Itaalias, võiks nii mõne aasta pärast mõelda selle peale, et mängida kusagil mujal st. väljaspool Torinot .




                        Kommentaar


                          #13
                          Ja ongi Fiorentina matemaatiliselt Serie B-s .

                          Tõenäoliselt lisandub Fiorentinale ja Veneziale Lecce, kelle pääsemislootused on õhkõrnad - vahe 7 punkti tagantpoolt viiendaga. Kui kolm viimast kohta on praktiliselt kindlad, siis neljanda väljakukkuja koha peale käib kõva konkurents :P .
                          Praegu jagavad seda kohta Brescia ja Udinese. 5 punkti sees on veel Parma, Verona ja Piacenza.

                          Kommentaar


                            #14
                            minu jaoks oli küll Fiorentina kõige sümpaatsem klubi italia väike klubidest......alles nad olid ju tippus ..... aga huvitav mida Nuno teeb minu meelest liiga hea mängija serie B jaoks ja kui ma Fiorentina koosseisu vaatan siis see ei olegi nii masendav, masendav on aga see kuidas nad mängivad. aga minu jaoks tundub et kohad 10-15 on veel lahtised sest seal vahe ainult 6 punkti peale 31. vooru. aga lecce, fiorentina ja venezia peavad küll järgmine aasta serie B-s head hoogu lootma.







                            Kommentaar


                              #15
                              Originally posted by gnat


                              minu jaoks oli küll Fiorentina kõige sümpaatsem klubi italia väike klubidest......alles nad olid ju tippus ..... aga huvitav mida Nuno teeb minu meelest liiga hea mängija serie B jaoks ja kui ma Fiorentina koosseisu vaatan siis see ei olegi nii masendav, masendav on aga see kuidas nad mängivad. aga minu jaoks tundub et kohad 10-15 on veel lahtised sest seal vahe ainult 6 punkti peale 31. vooru. aga lecce, fiorentina ja venezia peavad küll järgmine aasta serie B-s head hoogu lootma.
                              Gnat, Fiorentina näol ei ole kohe kindlasti tegu väikeklubiga, ajajooliselt ning veel mõni aasta tagasi ka majanduslikult oli La Viola Itaalia vaieldamatu suurklubi, kuigi klubil see aasta hästi ei läinud, ei tasuks Fiorentinat veel mitte mingil juhul väikeklubiks lahterdada. Koosseis on tõesti päris tugev, kuid tegelikult peituvad Fiorentina probleemid palju sügavamal, ka minul võttis sellest arusaamine päris kaua. Kui nüüd rääkida mängijatest, siis on raske öelda, kui paljud põhimeestest ka järgmine aasta Fiorentina klubivärve esindavad.

                              Tundub, et on aeg vaadata, kes on potentsiaalsed lahkujad ning kes toetavad klubi ka Serie B-s.

                              Lahkujad:

                              Vanoli
                              Morfeo
                              Mijatovic
                              Adriano
                              Manninger
                              Baronio
                              Robbiati
                              Cois
                              Rossitto
                              Nuno Gomes

                              Teatavasti käib palju kuulujutte ka legendaarse Angelo Di Livio ümber, kuid arvatavasti Di Livio siiski Fiorentinast ei lahku.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X