320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Frank Liivak (Sligo Rovers, Iirimaa)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Huvitav muidugi, et ta ühtegi väravat löönud ega väravasöötu pole seal Alcobendases andnud. Samas pole ühtegi mängu pildis näinud ja ega vist ei näe ka kui ise just kohale ei lähe.

    Kommentaar


      Algselt postitas bubbles Vaata postitust
      Huvitav muidugi, et ta ühtegi väravat löönud ega väravasöötu pole seal Alcobendases andnud. Samas pole ühtegi mängu pildis näinud ja ega vist ei näe ka kui ise just kohale ei lähe.
      Chances created ja successful dribbles jne tehnilist datat tahaks eelkoige näha.

      Kommentaar


        Algselt postitas bubbles Vaata postitust
        Huvitav muidugi, et ta ühtegi väravat löönud ega väravasöötu pole seal Alcobendases andnud. Samas pole ühtegi mängu pildis näinud ja ega vist ei näe ka kui ise just kohale ei lähe.
        Hetkeni see on ainuke video, tänu AS'ile http://as.com/videos/2015/02/01/port...57_195475.html
        Rumori di Spogliatoio - Estonian football in English
        Premium Liiga Clubs News
        Facebook
        Twitter

        Kommentaar


          https://instagram.com/p/1Ly7YjDkdN/

          Kommentaar


            Frank Liivaku kaotamine Hollandile oleks ikka suur hoop.
            Kuigi jalgpallur Frank Liivak on lisaks noortekoondistele kolmel korral esindanud ka Eesti rahvusmeeskonda, on võimalik, et tulevikus valib ta hoopis Hollandi esindamise. Hollandi jalgpallikooli kasvandikuna on teda pidevalt sealsesse noortekoondisesse kutsutud. «Kuna olen Eesti rahvusmeeskonda esindanud vaid sõpruskohtumistest, võiksin tulevikus tõepoolest esindada hoopis Hollandit,» ütleb Liivak.
            Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
            Algselt postitas taku*
            Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

            Kommentaar


              Täna pole ju 1.aprill..

              Kommentaar


                Algselt postitas bubbles Vaata postitust
                Täna pole ju 1.aprill..
                Kutsuda San Marion vastu koondisesse ja mängu lükata, siis asi korras. Vaevalt, et ta skeemitama hakkaks. Ma arvan aga, et asi tundub dramaatilisem kui see tegelikult on.

                Kommentaar


                  See mõte ainuüksi, et mees sellisest materjalist kunagi on, et Hollandi koondisse ... lubage naerda ja väga häälekalt

                  Kommentaar


                    Tundub nagu Postimees oleks selle loo välja õngitsenud esitades küsimuse, et kas Hollandi koondisest on huvi ja mängimine oleks tehniliselt võimalik. Postimees+ klient ei ole ning pikemalt kommenteerida ei oska aga tundus kliki vabrikust uudis.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Karter Vaata postitust
                      Tundub nagu Postimees oleks selle loo välja õngitsenud esitades küsimuse, et kas Hollandi koondisest on huvi ja mängimine oleks tehniliselt võimalik. Postimees+ klient ei ole ning pikemalt kommenteerida ei oska aga tundus kliki vabrikust uudis.
                      Eks aitan Su välja
                      Liivak võib Eesti asemel valida Hollandi koondise

                      Postimees21. mai 2015 09:07

                      Kuigi jalgpallur Frank Liivak on lisaks noortekoondistele kolmel korral esindanud ka Eesti rahvusmeeskonda, on võimalik, et tulevikus valib ta hoopis Hollandi esindamise. Hollandi jalgpallikooli kasvandikuna on teda pidevalt sealsesse noortekoondisesse kutsutud. «Kuna olen Eesti rahvusmeeskonda esindanud vaid sõpruskohtumistest, võiksin tulevikus tõepoolest esindada hoopis Hollandit,» ütleb Liivak.
                      Tegu on tõsise mõtlemiskohaga ja uisapäisa sellist otsust ei langetata. «Aga eks ikka paneb mõtlema, Hollandi alaliit on pidevalt mu vastu huvi tundnud ja noortekoondisse kutsunud, lisaks tunnen neid poisse, kes seal praegu mängivad, tasemelt saaksin seal kenasti hakkama,» ütleb ta. Eesti alaliit pole pärast viimast meestekoondise esitust noormehe käekäigu vastu huvi tundnud.
                      «Kuigi rahvuselt olen ja tunnen end eestlasena, on see mängijana mõttekoht ikka. Selge see, et karjääri mõistes on suur vahe, kas esindada Eesti või Hollandi koondist,» ütleb ta.
                      Frank Liivaku isa Jaanus lisab, et tegu on äärmiselt keerulise otsusega. «Ühest vastust siin pole. Ma näen, kui tähtis on talle Eesti eest mängimine, samas kui sa oled Hollandi koondises, on see mängijakarjääri jaoks vaieldamatult parem valik,» räägib ta. «Frank on pool elu välismaal elanud, aga ta on eestlane. Talle on see väga raske otsus. Isana toetan ma teda igal juhul, ükskõik, kuidas ta lõpuks valib. Eestis saaks ta meeletult kriitikat, kui otsustaks Hollandi kasuks, ent Eestis pole keegi temasse sentigi investeerinud,» lisas isa Liivak.



                      Teine uudis tema kohta:
                      Frank Liivak: kümneaastaselt jalgpalli nimel võõrsile

                      Postimees21. mai 2015 09:07

                      Pole palju selliseid vanemaid, kes otsustaksid minna elama teise riiki, et kümneaastase laps saaks tegeleda oma meelisalaga. Praegu 18-aastase Frank Liivaku vanemad uskusid oma väikesesse pojasse piisavalt, et selline elumuutev otsus vastu võtta. Esialgu jõudis Liivak Hollandisse oma isa kaudu. Isa Jaanus Liivak on endine tippkorvpallur, kes mäletatavasti mängis ka Almere klubis. Pere kolis toona samuti tulpide maale, ja et Frank oli Eestis alustanud jalgpallitrenniga, jätkas mängimist ka Hollandis ühes kohalikus amatöörklubis.
                      Kui isa leping lõppes, tuli Eestisse naasta. Siis kutsus tema endine klubi ta ühele turniirile, mida olid vaatamas ka Almere profiklubi skaudid, kes uurisid, kas poiss tahaks nende akadeemiasse tulla. «Rääkisime vanematega, nad küsisid, kas tahan Hollandis jalgpalli mängida, vastasin, et tahan,» meenutab noormees. Nii koliti ema ja kaheksakuuse õega Hollandisse, isa oli toona Valga klubi peatreener, jäi kodumaale ning liitus poolteist aastat hiljem. Perega suhtleb praegu üksi Hispaanias elav Liivak iga päev. «Minu jaoks on pere kõige olulisem, ilma nendeta poleks ma saanud oma unistust püüda,» ütleb ta. «Kui ma selle otsuse tegin, siis tuli sellega koos ka vastutus. Sel ajal ma sellest aru ei saanud, aga nüüd tunnetan küll, et mul on oma pere ees ka vastutus,» ütleb ta.
                      Hollandis oli Liivak kuni teismeeani, mil tuli pakkumine Napolist. «Hollandi klubis ei olnud ma algusaastatel meeskonna parimate seas, olin selline paksuke. Muutus tuli 15-aastaselt, kui tegin kergejõustikutreeneriga kaks aastat eraldi jooksutrenne ja senisest nõrgemast küljest ehk kiirusest sai minu pluss,» räägib ta. Ta tegi ka lisatrenne jalgpallitreeneriga. «16-aastaselt olin sealses meeskonnas juba sellisel tasemel, et vajasin uut väljakutset.»
                      Suurklubidele jäi eestlane silma noortekoondise ridades, kui Eesti kohtus Saksamaal peetud eliitringi turniiril Ukrainaga. Liivak lõi selles kohtumises värava, millele eelnes pikk tribling, kus eestlane mängis üle mitu vastast. «Mängu küll kaotasime ja Saksamaalt saime ka suure kaotuse, mul oli mast täiesti maas ja kõndisin noruspäi bussi juurde. Ema-isa seisid seal ja ütlesid, et keegi tahab minuga rääkida. Seal oli must mersu, kust astus välja kolm meest. Need olid Napoli peaskaut ja esindajad, kes pakkusid võimalust Itaaliasse siirduda,» räägib sportlane. «Olin algul segaduses ega saanud üldse aru, mis just toimus,» meenutab ta.
                      Edasi tuli pikk ja tülikas asjaajamine Hollandi klubiga, kes eestlast kergelt minema ei lasknud. «Küsiti itaallastelt ulmehindu, aga lõpuks saadi kokkuleppele.» Ülemineku viimasel päeval kirjutas Liivak lepingule alla.
                      Teisel Itaalia-aastal tundis ta aga, et sealne väga raamidesse surutud mängustiil ahistab. «Ei tundnud enam rõõmu jalgpallist, emotsioon kadus. Klubi näitas küll ka kohati võimu, sest ma olin põhimängija ja nad ei osanud oodata, et soovin lahkuda. Lõpuks lasksid mul siiski minna.»
                      Napolis sai ta osaleda ka põhimeeskonna treeningutel ja harjutada koos selliste nimedega nagu Gonzalo Higuain ja väravavaht Pepe Reina. «Ässadega võib koos treenida, ent mäng on see, mis arendab,» tõdeb ta.
                      Mitu pakkumist oli ka Itaaliast, ent otsustati Hispaania tugevuselt neljanda liiga kasuks. Liivak mõistis, et Itaalia mängustiil pole tema jaoks. «Hästi taktiline, palju kaitsetööd ja vähe loomingulisust – see pole minu jaoks,» selgitab ta.
                      Agentuur, kes Liivakut esindab, on osa suurest organisatsioonist (Mascardi grupp – M. G.), mis esindab mängijad ja millel on klubid eri riikides. «Hispaania-variant tekkiski nii, et see organisatsioon ostis Hispaania Alcobendase klubi ära ja nii ma siia jõudsingi.» Eesmärk oli kõrgemasse liigasse tõusta ja selle võimaluse ehk üleminekumängudeni Liivak meeskonna ka aitas.
                      «Teine variant oli minna Inglismaale, ent mulle sümpatiseerib Hispaania jalgpall rohkem. Agent küsis ka, kas see on minu jaoks suur šokk, et neljas liiga. Aga kui sain teada, et seal mängib näiteks Madridi Reali C-meeskond ehk minust aasta ja kaks vanemad poisid, siis sain aru, et tase on normaalne. Agent oli kogu aeg rahulik ja ütles, et see on minu jaoks hea vaheetapp,» räägib mängija.
                      Eestis suhtuti sellisesse sammu suure skepsisega ja Liivak kanti justkui mängijana maha. «Igasuguseid arvamusi kuulsin, et siin mängivad mingid põllumehed ja taset pole ollagi. Kui vaatasin, mis klubid ja mängijad siin on, siis endal tekkis pigem hirm, et kas ma saan üldse hakkama,» tunnistab ta.
                      Esimesi mänge vaataski Liivak pingilt, see tegi ka vanemad ärevaks. «Aga rahustasin neid, et need, kes mängivad, ongi hetkel paremad,» ütleb jalgpallur. Liivak on oma meeskonna noorim ja peamine põhjus, miks ta sinna läks, oli võimalus meestega koos mängida.
                      Nüüdseks on temast saanud põhimees. Alcobendas Sporti peatreener Rubén Reyes Díaz, kel endal Hispaania meistriliiga kogemus, ütles intervjuus Postimehele, et eestlase tulevik näib helge. «Frank on meeskonna noorim liige ja nüüdseks meeste mänguga harjunud ning saab kenasti hakkama, ega ta muidu täismänge kaasa ei teeks. Tal on suurepärane tehnika, ta on töökas ja tal on kõik eeldused, et mängida Hispaania meistriliigas,» rääkis juhendaja.
                      Liivaku plaan ongi lõpuks jõuda Hispaania kõrgliigasse. «Aga kunagi ei tea, mis elu toob, võib-olla viib saatus kuskile kolmandasse riiki.»
                      Alcobendas on profitiim, kus paljudel meestel ka kõrgliiga-kogemus, mängijad on palgal. Ka palgatase on võrreldes Eesti liigaga kõrgem. Noore mehe arengut toetavad nii klubi kui agentuur. Lisaks meeskonna trennidele teeb Liivak mitu korda nädalas eratreeneriga pallitrenne väljakul, lisaks jõusaalitrennid. «Alcobendase spordikompleksis on kõik võimalused arenguks. Kolm jalgpalliväljakut, suur kergejõustikustaadion, lisaks basseinid ja spaa, tennise- ja korvpalliplatsid,» räägib Liivak.
                      Eesti eluga on jalgpallur hästi kursis. «Eesti uudised loen ikka iga päev läbi. Parim sõber Rauno Sappinen mängib Floras, seega nende mängudel hoian alati silma peal,» räägib Liivak. Eesti meedia kuumemad teemad on teatavasti valitsuskriis ja põgenikud Mustalt Mandrilt. Jalgpallur on Hollandis elades immigrantidega palju kokku puutunud. «Seal mängisin tänaval palju jalgpalli ja olin ainus valge poiss. Ülejäänud tüübid mängisid päeval palli ja siis õhtul tegelesid peamiselt kuritegevusega,» jutustab ta.
                      Ka korvpallifinaalidel hoiab jalgpallur silma peal, samuti NBA-l. Nii isa Jaanus kui onu Toomas olid omal ajal Tartu meeskonna põhimehed. «Väikse poisina käisin ikka isa mängudel kaasas. Meenub üks kord, kui pärast mängu läksime kolmekesi koos traumapunkti – isal oli kulm lõhki, onul ka juhtus midagi ja ma ise olin oma põlve väljakupiirde otsa puruks jooksnud,» meenutab ta lapsepõlve Tartus. Et ta varases eas jalgpallile keskendus, on tavalise teismelise tegemised tagaplaanile jäänud. «Ma pole kunagi tundnud, et tahaks jubedalt pidutseda, millestki puudust ei tunne,» nendib ta.
                      Plaan on sügisel kogu pere Hispaaniasse kolida. «Samas, isa on Hollandis koondisetegemistega seotud, ehk läheb tal seal veidi kauem aega. Aga selline plaan on küll,» ütleb ta.

                      Kommentaar


                        Tänud artikklite eest. Minu esialgne järeldus tuli Liivaku vastusest: ".....võiksin tulevikus tõepoolest esindada hoopis Hollandit" ja väljendist "tõepoolest". Aga eks paljud kodanikud on Liivaku juba maha kandnud ja riigireeturiks titulleerinud.

                        Kommentaar


                          Haha, einoh, anna minna! Ei ole midagi öelda.

                          Täiesti lapsejutt (nii isa kui poja suust).

                          "Ühest vastust siin pole. Ma näen, kui tähtis on talle Eesti eest mängimine, samas kui sa oled Hollandi koondises, on see mängijakarjääri jaoks vaieldamatult parem valik".

                          Okei. Aga teeme nüüd selle KUI eriti rasvaseks ja suureks.
                          Alguses ütleb, et ei saanud esimestes mängudes Hispaania neljandas liigas platsile, sest teised mehed olid paremad ja siis räägib Hollandi koondisesse saamisest.

                          Kommentaar


                            Ma ei usu iialgi, et ta loobub Eesti koondisest.
                            Mis mind selles artiklis pigem kurvastab on isa-Liivaku steitment, et Eestis pole keegi temasse sentigi investeerinud. Rahakeskne lähenemine talle au ei tee.
                            Lisaks, et õige fänn võiks oma maa mängijas nii kindel olla, et ühe pastakast imetud loo peale ennetavalt pasaga loopima ei hakka.

                            Rohkem kainet mõistust.

                            Kommentaar


                              Eesti alaliit pole pärast viimast meestekoondise esitust noormehe käekäigu vastu huvi tundnud.

                              Huvitav, millist huvi täpselt siis peaks alaliit Hispaania tugevuselt neljandas liigas palliva kohe 19-aastaseks saava noorsandi vastu tundma? Või milles see peaks väljenduma? U21 ju saab kutseid/mängida. Tõesti, kuidagi 1. aprilli maiguline artikkel tundub olevat.

                              Kommentaar


                                Uudis mittemillestki.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X