320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    IRL-s ja sotsides see enamvähem töötab. Reformis ja Keskis vähem.
    Seda ma mõtlengi, et olgu mulle üks kõik milline keskis olev inimene sümpaatne, oma häälega ei saa ma kuidagi hetkel tipus olijaid toita. Kuigi ausalt öeldes ma ei kujuta ette kuidas saaks mulle olla sümpaatne inimene kes KE suguses erakonnas on. Aga eks ma võtan asja lihtsalt - poliitika on äri ja poliitkud on profid, nad laulavad täpselt seda viisi mis on nende erakonnale oluline.
    Minu jaoks piirab valikuid ka see, et ma ei vali "kahte suurt", nimelt pole ma kaheparteilise süsteemi pooldaja. Suured peavad ohtu tundma.
    BVB - Vaprus

    Kommentaar


      #32
      Algselt postitas cannuman Vaata postitust


      Kui minu hääl lõpetakse kõik selle sita, siis läheksin valima.
      well said. +1
      slimm.ee

      Kommentaar


        #33
        Lähen esmakordselt riigikogu valima Ida-Viru elanikuna. Vaatan nüüd eelmiste valimiste nimekirju ja kurat ongi vist Ossinovski kõige mõistlikum tüüp kogu seltskonnast.

        http://www.vvk.ee/varasemad/?v=rk2011 (sealt hääletamistulemus -> Ida-Virumaa)

        Kommentaar


          #34
          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Ei ole. Munnist erakonnast võib saada paremat asja, kui seal olevad normaalsed inimesed saavad endale sõnaõigust. Erakondades saadakse sõnaõigust enamjaolt läbi nö. poliitilise kapitali ehk häältearvu. Ehk kui normaalsel inimesel on palju hääli, siis on ta erakonna jaoks tähtis ja ta saab täide viia enda nägemust.
          et siis sisuliselt pole oluline, et näiteks kesk ja reform rahvale pidevalt pähe kusevad, tuleb valida kandidaati? No ma ei tea... Samuti on siis ju täiesti ebaoluline, et "EKRE on idiootidele" ja "IRL keppigu perse". Ja sotisid tehku oma kampaaniat nagu tahavad, sest valime inimest mitte partei seisukohti ja "teeneid".

          Võimul on ikka erakonnad ja ka niiöelda mõistlikud kandidaadid hääletavad pärast nii nagu ette öeldakse. Äge kandidaat munnis erakonnas on ju sisuliselt kõrgema kategooria peibutuspart advanced valija jaoks.

          Kommentaar


            #35
            Sa nagu eeldaks, et on olemas sinu vaadetele 100% vastav erakond keda valida. Reaalsuses ei saa see mitte kunagi juhtuma ning oledki valiku ees kas valida erakonda mis on kõige lähemal su vaadetele või valid isikut keda pädevaks pead aga ei pruugi olla erakonna liige mille ideoloogia sulle sobib. Kui sa valimas ei käi siis pole ka õigust järgmise perioodi vältel sõimelda või räusata teemadel miks kõik nii halvasti on või miski ei meeldi. Puhtalt seetõttu, et sina otsustasid oma hääle minema visata.

            Kommentaar


              #36
              Pärnus on lihtne. Kivimägi. Muidugi tuleb enne vaadata, kes tema asemel linnapeaks pürgib.
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                #37
                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                et siis sisuliselt pole oluline, et näiteks kesk ja reform rahvale pidevalt pähe kusevad, tuleb valida kandidaati? No ma ei tea... Samuti on siis ju täiesti ebaoluline, et "EKRE on idiootidele" ja "IRL keppigu perse". Ja sotisid tehku oma kampaaniat nagu tahavad, sest valime inimest mitte partei seisukohti ja "teeneid".

                Võimul on ikka erakonnad ja ka niiöelda mõistlikud kandidaadid hääletavad pärast nii nagu ette öeldakse. Äge kandidaat munnis erakonnas on ju sisuliselt kõrgema kategooria peibutuspart advanced valija jaoks.
                1. Ma ei vali erakonda.
                2. Ma ei taha ka valimata jätta.
                3. Äge kandidaat ei tähenda showmeest vōi sportlast, vaid enda isiklikust kogemusest saadud emotsiooni. Ehk see ei vasta üldise peibutuspardi definitsioonile.
                4. Seega valin positiivse inimese. Olgu ta ükskōik kuskohas.

                Kommentaar


                  #38
                  Algselt postitas elx Vaata postitust
                  Minu jaoks piirab valikuid ka see, et ma ei vali "kahte suurt", nimelt pole ma kaheparteilise süsteemi pooldaja. Suured peavad ohtu tundma.
                  Kui sa ei vali Keski ja Reformi, vaid kaht ülejäänut praegust parlamendierakond, siis OK.
                  Kui sa valid kedagi väljaspoolt praegustest parlamendierakondadest, siis toetad just kaheparteisüsteemi tugevnemist.

                  Edit: Tegelikult päris kaheparteisüsteem pole selle asja kohta õige öelda.

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas zelee Vaata postitust
                    Sa nagu eeldaks, et on olemas sinu vaadetele 100% vastav erakond keda valida. Reaalsuses ei saa see mitte kunagi juhtuma ning oledki valiku ees kas valida erakonda mis on kõige lähemal su vaadetele või valid isikut keda pädevaks pead aga ei pruugi olla erakonna liige mille ideoloogia sulle sobib. Kui sa valimas ei käi siis pole ka õigust järgmise perioodi vältel sõimelda või räusata teemadel miks kõik nii halvasti on või miski ei meeldi. Puhtalt seetõttu, et sina otsustasid oma hääle minema visata.
                    Ma ei leia, et valimata jätmine mul mingid õigused ära võtab. Kui mul ikka sobivat erakonda/kandidaati ei ole, siis ma ei hääleta. Ja mingil juhul ei anna ma häält heale kandidaadile, et aidata munni erakonda võimule.

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      1. Ma ei vali erakonda.
                      2. Ma ei taha ka valimata jätta.
                      3. Äge kandidaat ei tähenda showmeest vōi sportlast, vaid enda isiklikust kogemusest saadud emotsiooni. Ehk see ei vasta üldise peibutuspardi definitsioonile.
                      4. Seega valin positiivse inimese. Olgu ta ükskōik kuskohas.
                      Kui sa valima lähed ja just üksikkandidaadi poolt ei hääleta, siis sa igaljuhul valid erakonda. Nimeta seda, kuidas tahad, aga su hääl läheb sellele erakonnale.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        #41
                        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                        Kui sa valima lähed ja just üksikkandidaadi poolt ei hääleta, siis sa igaljuhul valid erakonda. Nimeta seda, kuidas tahad, aga su hääl läheb sellele erakonnale.
                        Minu mõte oli see, et ma ei anna häält erakonnaeelistuse põhjal. Ehk ta läheb lõpuks erakonnale niiehknaa, aga seda siis klausliga, et inimesele, kellest võiks mingit mõtet tulevikus oleks.

                        Kommentaar


                          #42
                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Minu mõte oli see, et ma ei anna häält erakonnaeelistuse põhjal. Ehk ta läheb lõpuks erakonnale niiehknaa, aga seda siis klausliga, et inimesele, kellest võiks mingit mõtet tulevikus oleks.
                          See sinu positiivne inimene on tavaline partei sõdur ja ma ei saa aru, kuidas saab mingi isikliku positiivse emotsiooni põhjal üldse valida üksikinimest. Urve Palo näitel siis, sa annad oma hääle sotside programmile. Mis iseenesest võib sulle ka imponeerida, ega ma ei tea.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            #43
                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Sotsid mingu enda "see pole valimiskampaania, kuna nemad ei kandideeri"-kampaaniaga vittu.
                            Close enough.
                            "He has great football intelligence, experience and seems to have four eyes to spot all potential passes."

                            Kommentaar


                              #44
                              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                              See sinu positiivne inimene on tavaline partei sõdur ja ma ei saa aru, kuidas saab mingi isikliku positiivse emotsiooni põhjal üldse valida üksikinimest. Urve Palo näitel siis, sa annad oma hääle sotside programmile. Mis iseenesest võib sulle ka imponeerida, ega ma ei tea.
                              Ehk nagu öeldud, et kui sa tunned inimest isiklikult ja ta saab häältearvuga normaalse tulemuse ehk tema sõna hakkab poliitika määramisel maksma, siis on see ju positiivne. Ehk partei pole mingi müstiline "suur jõud", vaid see on ikkagi inimeste kogum, kus teatud inimestel on rohkem ja teistel vähem mõju. Üks võimalus mõju juurde saada on kellelegi pugemine ehk olla Kalev Lillo stiilis tööriist, teine on seda teha läbi hääletustulemuse (Kaja Kallas pmst, kuni tal üle viskas ja lapsega ära sõitis).

                              Kommentaar


                                #45
                                Kui sa valid mingi B-kat toreda, tubli ja isiklikult sümpaatse inimese, kes on kesikute nimekirjas kusagil keskel või lõpus (nii nimekirja kui ka häälte saagi poolest) ja samal ajal ei seedi kesikute programmi ja üldislt sigatsemist, siis kas sa oled teinud targa valiku või oled peast lihtne?


                                PS. Ma päriselt ei saa aru mõnnari seisukohast. Aastalõpu troll?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X