320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Martin Vaata postitust
    Kas Jürgen Ligilt said?
    Kes see veel on?

    Kommentaar


      Agu Uudelepp annab Vabaerakonna pihta tuld.

      Kommentaar


        Algselt postitas Amos Vaata postitust
        Harjumaa. Parem pigem ning Eesti mõistes ei oska öelda kas ma olen konservatiivne või liberaalne (arvan, et tõlgendan neid asju valesti), kuid USAs oleksin ma Republican.
        Marko Mihkelson, IRL.

        Võta heaks.
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
          Astmeline tulumaks on bullshit. Normaalse inimese eesmärk peaks olema elus oma töö , pingutuste ja oskuste abil areneda. Sealjuures ka suuremat palka välja teenida. Astmeline tulumaks on Euroopas? Ja mida nad teevad selle rahaga? Annavad suure koguse sellest vaestele, laiskadele immigrantidele, kellel on riigist ja üldisest süsteemist täiesti savi.

          Astmelise tulumaksuga ei võida madalapalgalised küll sittagi. Neile jääb seesamune summa. Küll aga võetakse rikastelt veel 20-40% ära. Mis kuradi loogika see on? Olen põhimõtteliselt astmelise tulumaksu vastu.
          Kõik ei ole nii must ja valge, issus küll. Maksude kogumise üks funktsioon on ümberjagamine ja see toimub juba praegu. Ja see toimub igas riigis... lihtsalt mahud on erinevad.

          Võtta seda olukorda nii, et astmeline tulumaks on rikaste karistamine ja vaeste mõttetu poputamine ja et nüüd kaob vaestel motivatsioon üldse midagi teha ära, on kaugelt ja kõrgelt ülemäärane lihtsustus.

          Ja samuti see "las igaüks rabeleb ainult enda eest" on lühinägelik. Kui Sa oled lehti lugenud, siis peaksid teadma, kui palju on Eestis praegu lapsi, kes kasvavad üles vaesuses. PÄRIS vaesuses. mitte sellises, et nad ei saa kalamarja süüa lõunaks ja õhtuks. Ma ei tea, millised tingimused on teie taustal siin, kas olete osake eliidist või tublist keskklassist. Aga ma võin rääkida endast - ma olen pärit väikesest maakohast ja ema kasvatas mind üksinda, üsna madala sissetulekuga, ma enda pärast ei kurda. Kõht oli täis, isegi jalgrattad-suusad sai alla. Aga enda ümber nägin ma massiliselt selliseid lapsi, kelle ainus söögikord oli maakoolis.Kellel ei olnud võimalik mingisuguste hobidega tegeleda, sest vanemate rahakott lihtsalt ei vedanud välja seda. Vaevu vedas mingisugust sööki, eks inimesed kõrvalt aitasid ka. Kogukond või nii. Tuues näite ühest konkreetsemast perest, kus ema ja isa olid natukene napsulembid. Kus lapsed ei saanud piisavalt hoolt... minu klassiss käinud kutt istub vist praegu kinni. Kaks aastat vanem vend poos ennast arestimajas üles. Kui poleks ise teinud, oleks tema eest asi ära lahendatud. Minust kaks aastat allpool olev tüdruk oleks kohutavalt vajanud järelaitamist, nii palju sai kui õpetajatelt oma tavakoormuse kõrvalt aega jäi. Ilmselgelt jäi väheks. Ta ei oska siiamaani isegi elementaarset grammatikat.

          Vaadake natukene videoid, kuulake natukene psühholooge ja vaadake natukene enda ümber ringi. Sellistest tingimustest ei saa kasvada täisväärtuslikke ühiskonnaliikmeid. Täpselt nagu minu näites saavad selliste perede lastest heidikud või kriminaalid. Esimesi peame me nagunii üleval pidama ja teised on need, kes Sinu uue Škoda pereauto 700€ akna sisse viskavad, et saada sealt kätte makk, mis on väärt 200€ ja mille eest nemad kusagil 50€ saavad.

          Ja enamasti kui korra ollakse sellisel teel, siis see ei jää ühkes korraks. Selliste inimestega tuleb tulevikus probleeme.

          Ehk mis minu emotsionaalseks läinud triaadi mõte oli - on inimesi, kes endaga hakkama ei saa. On inimesi, kes ei saa ka enda eest niimoodi võidelda nagu me tahaks (lapsed) ja selline olukord taastoodab ennast. Seda ei saa ilmselt elimineerida, aga seda saab vähendada.

          Ma üldises plaanis pole väga astmelise tulumaksu idee poolt, ma pean ennast paremtsentristiks. Lihtsalt praegustes oludes ma toetan mõtet, et madalama sissetulekuga inimeste elujärje parandamiseks (eriti laste puhul) võiks ju mingeid asju võimaldada. Selleks, et mitte kõigilt päris võrdset osa võtta võiks siis jah paar protsenti võtta rohkem nendelt, kes teenivad üle keskmise... absoluutselt ei meeldiks mulle Prantsusmaa mudel, aga saab ka mõistlikumalt.

          Ja selleks, et teha kulutusi primaarsetesse kohtadesse - puudust kannatavate sotsiaalhoolekandesse, nõustamisse, haridusse, meditsiini... you name it.

          P.S lihtsustuse mõttes ei hakka isegi sellest rääkima kuidas natukene võrdsem ühiskond suurendaks sisetarbimist ja kuidas see oleks kasulik ka ettevõtjatele ja makromajandusele...

          Kommentaar


            Lihtsam on vaesele natuke pappi anda, et ta päris rikkaid nuiaga mööda ilma taga ei ajaks, eks.

            Rainise jutu peale soovitaks sisse viia suurematest linnades umbes 30 kilda kaugusel tasuta alkoholi tsoonid. Et, noh, laste- ja sotsiaalraha ei joodaks enam maha, vaid antaks ikka lastele süüa ja värki. Kuna alksi saaks tasuta, siis saavad sellised vanemad enda esmavajadused ära kaetud!

            Kommentaar


              Ma olen ikka veel ainuke kes "Eestimaa Ühendatud Vasakpartei" poolt hääletas?

              Kommentaar


                Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                Ma olen ikka veel ainuke kes "Eestimaa Ühendatud Vasakpartei" poolt hääletas?
                Loodetavasti oled üldse nende ainus valija.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                  Loodetavasti oled üldse nende ainus valija.
                  Underdogi toetamises peitubki jalgpalli ilu ju.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                    Underdogi toetamises peitubki jalgpalli ilu ju.
                    Amen.

                    Kommentaar


                      Ma tundsin mõned oma tuttavadki sealt artiklist ära

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                        Rainise pikk jutt
                        Milleks sellised pikad näited, mida sa üritad sellega näitada. Sa vaid tõestasid minu vaatenurka ju. Sina olidki see, kes oma tööga end välja töötas ja astunud videomakke autost varastama. Tra küll, nii lihtne on ju olla paha tegelane, mitte sittagi teha ja olla õnnelik. Mis sa arvad, miks neil lastel ei olnud sellist võimalust lapsepõlves?

                        Sa tood ennast näitena. Ok, kujutad ette on selline väike (Venemaa mõistes) küla nagu Aleksandrovka, mis asub umbes täpselt Nalchiku ja Groznyj vahel. Groznyj on Tšetšeenia pealinn- niisama meeldetuletuseks. Piirkond on suurelt nimetades Kaukaasia. Minu lapsepõlv möödus selles külas, kui ma olin 1-6 aastane. Tead, millega inimesed seal põhiliselt tegelesid? Üksteise aiast asju varastades ning hiljem viina peale võttes. Kui lihtne oleks mu vanematel sel hetkel viina otsa sattuda ja vegeteerida elu lõpuni selles jumala poolt unustatud paigas. Selle asemel korjati kokku raha, koguti, mingid jäägid, ehitati endale sealsamas maja. Edasi maja peenardel kasvatati juurvilju ja müüdi neid. Käidi autoga lähedalasuvatest šokolaadivabrikutest šokolaadi ostmas ja müüdi ka neid. Elati areneti. Ja siis küla inimesed käisid öösel aias ja vahel ka majas sees lihtsalt varastamas. Päeval naeratasid, õhtul varastasid. Aga nende meelest ei saanudki teistmoodi ju elada. Lõpuks oli mu vanematel tõsine oht, kui paar korda relvaga kaukaasia venda "katust" käisid küsimas. Vaadates oma väikest poega, kes käis kummisaabastega poistega jalkat mängimas. Jah, sealsete laste ainuke meelelahutus oli põld, kuhu sisse oli pandud kaks posti. Me tagusime mingit vana palli ja olime õnnelikud. Igatahes vaadates oma poega, kartsid nad, et sellises olukorras lõpetatakse väga halvasti. Oli vaja edasi liikuda. Mõlemad vanemad õppisid Eestis mingit eriala ning mingi sissekirjutus oli alles. See võimaldas kolida, aga see nõudis tohutut raha.

                        Niisiis müüdi see Aleksandrovka maja kohalikule korrumpeerunud mendile, kes ostis selle "oma" dollari kursi järgi. Aga ta oli ainuke reaalne ostja tol hetkel. Igal juhul müüdi see maha ja leiti ka korter ühes Lasnamäe mikrorajoonis. Ja siis 3 või 4 kuud, ma täpselt ei mäleta, magas mu isa põrandal. Mõlemad vanemad käisid 2 tööl korraga.

                        Lõpuks sain ka Eesti kooli mingi hetk, esimesed 1,5 aasta oli ülikeeruline. Sain hakkama. See oli üks Lasnamäe põhikool, mis on tänaseks kinni läinud. Kujutad ette, igas klassis oli seal 3-4 kutti, kes lihtsalt käisid peksmas teisi ja üldjuhul nooremaid ja nõrgemaid. Mingi 90% klassist ei kottinud üldse midagi. Kannatasin ära, sain 7ndas klassis ühte "eliitkooli" täiesti objektiivsete katsetulemuste põhjal. Edasi läks ainult ülesmäge. Kooli lõpp, ülikool, sain ka erialase töö peale nüüd. Hetkel rohkemaks ei pretendeeri, kuid tean, et olen tulevikus ka suuremaks võimeline, aga seda kindlasti mitte teiste abiga. Ja tagasi su jutule viidates, mis sa arvad, paljud sealt Lasnamäe põhikoolist mingid megageeniused on?

                        Mulle meeldib see, Kodutunne vms, mis telekast tuleb. Kus on üks mingi Järvajaani vanas hurdas elav mees ja naine, kes genereerisid endale 7+ järglast ja nutavad kaamerasse, et elu on ikka raske, et nemad ei saa ikka lastele lubada seda kõike. Ja nüüd küsivad abi. Neile tullakse, parandatakse maja ära, kõik on õnnelikud ja lähevad midagi? Mis te arvate, et nende elu paraneb nüüd? Tahaks näha, mis nendest peredest saab 1-2 aastat pärast seda remonti või uut maja vms.

                        Tead, miks lõpuks mul olid mingid võimalused eneseteostamiseks elus noorena mitte neil? Sest minu vanemad reaalselt mõtlesid minule, ei valinud kerge tee, õpetasid mind vastavalt. Ja nüüd need inimesed, kes jõuavad oma tööga kuhugi tasemeni, sa tahad neilt 2 korda rohkem (või veelgi enam) raha ära võtta (protsentuaalselt) ja anda neile, kes ei viitsi ennast üldjuhul sittagi liigutada ja papp tuleb niisama kätte. Muidugi on igal pool erandeid. Aga üldpilt on selline. Ahjaa, kas sa reaalselt arvad, et see papp läheb vaestele? Dohuja ta läheb. Lihtsalt poliitiline eliit saab suurema rahahulgaga opereerida ja seda kontrollida. See, et vaestest räägitakse enne valimisi ei tähenda, et midagi reaalselt neile läheb.

                        Eriti rumal sinu poolt näidata, nagu minu arvamus põhineb sellel, et mu elu on lill ja ma olen lihtsalt ahne jorss. Sina Rainis peaksid muideks aru saama, mis on tõeline probleem ja millest üldse keegi ei räägi. Nimelt noored, kes on ülikoolis. Mul ei ole endal lahendust tegelikult, aga mitte keegi ei mõtle absoluutselt sellele, sest see häälekontingent on ju üüratult väike. Aga see ülikool-esimene erialane ots on ikka hämar perspektiiv praegu. See, kuidas tudengeid sinna valdkonda suunamisel aidata on reaalne probleem ja sellest ei räägi keegi. Küll on aga väga soodne rääkida mingist astmelisest tulumaksust. Siis jälle hädas inimesed saavad käsi hõõruda ja mõelda, et vähemalt rikastele keeraks perse.
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                          pikk jutt
                          ai raisk. minu rääkisid küll oma jutuga pehmeks. vaesed ja väetid ahju ja EI asmelisele tulumaksule!!! Siin võiks edasi rakendada ka mingit steriliseerimise mõtet. Kui juba näha on et asja ei saa ja niikuinii aind logeleb ja teeb samasuguseid lapsi juurde, siis m*nn maha ja munasarjad välja. Ei ole siin mingit paljunemist. Üleüldse võiksidki paljuneda ainult rikkad ja ilusad. Klubist või suvel rannast saaks ka kohe palju parema ema kandidaadi valida. Näeb püss välja ja EBSis on ka käinud. Selliselt edasi liikudes oleks 20 aasta pärast meil siin maapealne paradiis. Ainult eliitperekonnad ja püssid silikonidega EBS ärikoolitusega naised. Vapseee elu. The Estonian Dream raisk! Ja internet ka ainult rikastele. Pole vaja et siin mingid vaesed vingumas käikisd, ise nad on kõiges süüdi mis neid ümbritseb ja paras neile! Minu silmad avanesid! Võimas!
                          FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                          sigpic

                          Kommentaar


                            Vaadates seda, kuidas maksuraha kasutatakse, siis on sisuliselt tegemist vargusega. Küll aga olen lihtlabaselt seda meelt, et tugevam peab nõrgemat aitama, kaitsma... siis saan suurema mõnu, kui mind pärast tagant võetakse, eks.

                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                              jutt
                              Minu jutt ei rääkinud minu näitest vaid sellest, mida ma enda ümber nägin. Nagu ma ütlesin, siis minul olid elementaarsed võimalused olemas.

                              Ja kogu Sinu jutt põhineb sellel, et Sinu vanemad olid piisavalt edasipüüdlikud (mille üle on mul siiralt hea meel), aga minu jutu mõte oligi selles, et osad inimesed on liiga nõrgad või väikese tahtejõuga. Ja mind ei koti suures pildis need inimesed ise, vaid pigem nende järeltulijad. Kui Sa ütled, et neil on täiesti võrdne võimalus kuhugi oma elus jõuda kui mingil kõrgema keskklassi pere lapsel, siis ei ole siin ju millestki rääkida. See on fantaasiamaailm.

                              Ma ei öelnud mitte kusagil, et Sinu jutt põhineb sellel, et Sa oled elitaarne jorss, ma täiesti vastupidiselt tõin välja, et ma ei tea, millel see põhineb, aga toon sellest näite mida ma näinud olen.

                              Ja sellest, kelle kätte raha läheb - jällegi, ma näen siin meeletult mustvalget maailmapilti. "Kõik poliitikud eranditult on korrumpeerunud värdjad, kes enda taskud täis topivad ja kõik ülejäänud jäävad ilma" - vaata kasvõi viimase aja muutusi Eestis, kas toetusi on tõstetud ? Muide, selleks et mingeid toetusi tõsta on vaja enne kusagilt raha kaasata. Ja suurimaks raha allikaks riigile on maksud.

                              Kaks korda rohkem raha ära võtta ? Emmm... selle peale ei oska kohe midagi kosta. Tõin eraldi välja, et Prantsusmaa süsteemi ma suhugi ei toeta ja minu nägemus on ikka üsna tagasihoidlik astmete vahe, a'la 2% juurde sellele, mis jääb üle 2x Eesti keskmise ehk praegu ca 2000€, järgmised 2% sellest mis ületab 4000€ ja ehk 2% sellele mis sealt juurde. Ehk maksimaalne määr oleks 26%, mis on enamasti Euroopa riikides kõige madalamale astmele vastav (ära nüüd palun tule jutuga, et ma pole välja arvutanud, kui palju lisalaekumist see tooks vms, muidugi pole ffs, mul on kohustusi ka mitte oma elu pühendada sellistele arvutustele). Ja selle lisanduva raha arvelt riigieelarvesse on võimalik teha asju, mis tooksid kaudset kasu, a'la huviringide toetused, kuigi palju tõsta lasteraha, tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, minu poolest kasvõi toidukaupade käibemaksu langetamine.

                              Kommentaar


                                Ja suurimaks raha allikaks riigile on maksud.
                                Võib ikkagi öelda, et maksud on AINUS raha allikas riigile.

                                Raha kogutakse "riigis" kokku selleks, et tagada elamisväärne keskkond, vajalikud avalikud teenused ning väetimatele minimaalne, et hing sees püsiks.
                                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                                Kommentaar

                                Working...
                                X