320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

HÄÄLETUS ja arutelu: kas Tõll või Kalevipoeg?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    HÄÄLETUS ja arutelu: kas Tõll või Kalevipoeg?

    Teema algatuse kohta loe, palun, sellest postitusest.

    On talv, koduses jalgpallis vaheaeg ja paras aeg hakata vaikselt edasi liikuma uue fänniplagu staadionile toomise ideega. Tehkem seda osalusdemokraatia vormis.

    Et lingitud postitusele järgnenud vastustes juba üsna lühikese aja jooksul kujunesid välja Tõllu ja Kalevipoja pooldajate sõbralikud leerid, siis panin siia hääletuse. Anna oma häälega märku, kumba kangelast sooviksid sina näha idatribüünil inimeste peade kohal hümni laulmise ajal mängijate poole vaatamas-lehvimas? Kas Suurt Tõllu? Või Kalevipoega? Allpool ka iseloomustavad pildid kõnealuste härrasmeeste kohta (need ei ole tingimata pildid, mis reaalsuseks vormuvad, lihtsalt näitlikustamiseks).

    Arvamused summeerime ja otsustame selle põhjal, kuidas edasi ja millise heerosega.

    Lisan siia threadi ka jooksvat infot materjali, mõõtmete, maksumuse, sponsorite, korjanduse jms tarvilise kohta. Kõik, kes tunnevad, et tahaksid seda üritust oma kaasalöömise ja abiga toetada: ootan teie PM-e!

    Asja eesmärk: kasutada Eesti koondise kodumängudel Eesti oma kunsti, lisada staadioniatmosfäärile värvi ja võimsust, tõsta fänluse aktiivsust ja atraktiivsust.

    Esialgne unistus ja plaan oleks uus plagu esimest korda lahti rullida 26.märtsil 2013 aastal Eesti-Andorra valikmängu eel.

    Jüri Arraku SUUR TÕLL:


    Kristjan Raua KALEVIPOEG:
    65
    Jüri Arrak, "Suur Tõll"
    40,00%
    26
    Kristjan Raud, "Kalevipoeg"
    20,00%
    13
    Muu autori "Suur Tõll"
    1,54%
    1
    Muu autori "Kalevipoeg"
    32,31%
    21
    Midagi kolmandat (täpsustan postituses)
    6,15%
    4

    The poll is expired.


    #2
    Tegelaskujuna eelistaksin Kalevipoega.
    Konkreetsetest väljatoodud piltidest eelistaksin Tõllu.


    Näiteks see pilt oleks hea-


    http://www.google.ee/imgres?q=kalevipoeg&hl=et&sa=X&tbo=d&biw=1280&bih= 861&tbm=isch&tbnid=AbHCXiHwyzkoJM:&imgrefurl=http://www.kalevipoeg.info/Arrak4.html&docid=4GfqbXPXXWQluM&imgurl=http://www.kalevipoeg.info/arrak_sarvik.jpg&w=530&h=538&ei=PdW9UIKuC6SZ0QXOlI F4&zoom=1&iact=hc&vpx=1024&vpy=254&dur=680&hovh=14 7&hovw=153&tx=125&ty=114&sig=116984357418629058035 &page=1&tbnh=139&tbnw=145&start=0&ndsp=40&ved=1t:4 29,r:31,s:0,i:177
    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

    Kommentaar


      #3
      Pisut veidi abstraktne ehk staadionil hoomamiseks? Sellise massi ette nii lühikeseks ajaks sellist laadi pildiga tulek eeldab pigem vast ikka lihtsakoelisemat "hea vs paha" või lihtsalt jõulist figuuri? Väga suvakunsti sukelduda pole ehk väga mõtet selle tifoga?

      Kommentaar


        #4
        Kalevipoja pilt muidu hea, aga kivi võiks jala juures olla

        Kommentaar


          #5
          kalevipoeg kannab idee mumeelest rohkem välja, pealegi loob natuke sugulust soomlastega ka.
          suur töll (saarlased ei tunne õ tähte!) rohkem nagu kohalikku laadi kangelane, kujutleks teda rohkem kuressaare plagule...

          arrakul on muidu kalevipojast ka pilte, näiteks see:


          kuigi võibolla oleks mõtet talle rääkida sellest ideest, kes teab äkki saab inspiratsiooni luua spetsiaalselt jalgpalli jaoks eraldi kalevipoeg

          ps.
          kangro idee laevaga on ka üsna võimas mu meelest, iseasi kas see teostus just päris see mida vaja oleks:
          Eesti suurim uudisteportaal, mis koondab endas Eesti ja välisuudised, krimiuudised, arvamuslood, ilmainfo ning palju muud

          ka ei pruugi tema hinnad taskukohaseks osutuda (kuigi uurida võiks ikka).
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            #6
            Seni väljatoodud piltidest näeb tõesti Arraku Tõll kõige parem välja, kuid tegelaskujuna eelistaks ma ka pigem Kalevipoega. Seega sai valitud ' Muu autori "Kalevipoeg" '

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas Rein Vaata postitust
              Tegelaskujuna eelistaksin Kalevipoega.
              Konkreetsetest väljatoodud piltidest eelistaksin Tõllu.
              Nii on.

              Aga kui Arraku pilte kasutada, siis peaks kindlasti luba küsima. Samas võiks tema käest uurida, et äkki oleks üldse nõus mingi uue joonistuse sel teemal tegema, kus Kalevipoeg hoiaks mõõks ülal vms?

              Igatahes jõudu!

              Kommentaar


                #8
                Jah, sellest oli vanas lingitud postis ka juttu, et kui läheb tegemiseks / kasutamiseks, siis saab luba kindlasti küsitud, pirateerima ei kavatse keegi midagi hakata!

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas chac Vaata postitust
                  kalevipoeg kannab idee mumeelest rohkem välja, pealegi loob natuke sugulust soomlastega ka.
                  suur töll (saarlased ei tunne õ tähte!) rohkem nagu kohalikku laadi kangelane, kujutleks teda rohkem kuressaare plagule...
                  Aamen.

                  Pilt peaks olema vastastele "hirmutav" ja et neil tekiks wtf moment. Kristjan Raua Kalevipoeg seda ei tekita. Minu poolt postitatud link Arraku Kalevipojale oleks ideaalne, väheamlt minu arvates. Samuti võib kuntsnikuga ise suhelda ja äkki kritseldab ta midagi uut , nagu ka keegi juba varem välja pakkus.
                  Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                  Kommentaar


                    #10
                    Igal juhul võiks kunstnikuks Arrak olla. Kui ta suudab midagi uut ja ägedamat Kalevipojast teha, siis toetaksin ka seda ideed. Praegu meeldib Arrak ja Suur Töll rohkem.
                    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                    Kommentaar


                      #11
                      Arrak teeb kindlasti tellimise peale (vt Metsatöllu albumikaaned). Mis see maksma läheb, on iseasi. Aga jätkake, sentelmenid, jätkake. Me paneme kõik kirja ja kõrva taha.

                      Kommentaar


                        #12
                        Kindlasti kalevipoega eelistaks! Mis on eestlasel ühist suure Tõlluga? Ehk vaid kure toetajad pooldaks seda
                        Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                        Ott Järvela

                        Kommentaar


                          #13
                          Eelkõnelejatega nõus:kangelasena Kalevipoeg, hetke piltidest sümpatiseerib Tõll. Ma loodan, et maestro süda härdub, kui kuuleb mis otstarbeks tema loomingut kasutadakse
                          ROHE-VALGE SURMANI

                          Kommentaar


                            #14
                            Tõll ja Kalevipoeg on kanged mehed mõlemad aga väljatoodud piltide põhjal läheb minu hääl kahtlusteta Tõllule.

                            Kommentaar


                              #15
                              Mina olen eluaeg teadnud Suurt Tõllu, mitte mingit saarlaste Töllu. Pigem las olla midagi saarlastega ühist, kui Soomlastega.
                              Tõllu pilt on massiivsem.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X