320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

HÄÄLETUS ja arutelu: kas Tõll või Kalevipoeg?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas k2bo Vaata postitust
    Mina olen eluaeg teadnud Suurt Tõllu, mitte mingit saarlaste Töllu. Pigem las olla midagi saarlastega ühist, kui Soomlastega.
    Suur Tõll ongi poliitkorrektsete põhjaeestlaste mugandus saarlaste kangelasest Suurest Töllist

    samas Kalevipojal pole nagu oma õiget identiteetigi, isikustatakse isa nime kaudu (soomlaste Kalevala viitab pigem mingile kohale).
    samas eks neid kellegi pojana tuntud tegelasi on ju palju veel, eriti araabia maailmas ibn Sina = Sina poeg või kasvõi ibn Ladin (Ladin'i poeg) mis omakorda ameeriklaste kõneorganite eripära (või hoopis poliitilise agenda?) tõttu väänati bin Ladeniks
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

    Kommentaar


      #17
      veel üks idee, näiteks välisreisideks
      Nikolai Triik - "Lennuk"
      Kalevipoja laev millega käidi ära maailmalõpus
      minuarust isloomustab väga hästi koondise reisigeograafiiat


      poleks ju paha olnud sellist plakatit näiteks Tšiilis omada?
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        #18
        Fakt on see, et pilt peab olema vaadeldav ning rahvast kõnetama. Nagu välja toodud, vastab esitletud piltidest sellele kõige paremini Arraku Tõll. Jah, ideeliselt toetan ka mina pigem Kalevipoega, aga siis tuleks töö tellida. Aga las virgem rahvas uurigu erinevaid võimalusi.
        I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

        Kommentaar


          #19
          Algselt postitas chac Vaata postitust
          veel üks idee, näiteks välisreisideks
          Nikolai Triik - "Lennuk"
          Kalevipoja laev millega käidi ära maailmalõpus
          minuarust isloomustab väga hästi koondise reisigeograafiiat


          poleks ju paha olnud sellist plakatit näiteks Tšiilis omada?
          Ma kardan, et keegi ei saaks selle poindile lihtsalt pihta. Nagu ei saaks ilmselt ka Tõllu puhul 90% publikust aru, et miks see koll seal vehib.

          Too Tõllu pilt iseenesest imponeerib küll väga, aga sümbolina oleks Kalevipoeg ikka hoopis teine tera. Iseasi kas temast sobiva pildi leiab.

          Kommentaar


            #20
            Algselt postitas dareth Vaata postitust
            Fakt on see, et pilt peab olema vaadeldav ning rahvast kõnetama.
            Dareth ütles nagu on, sest just täpselt nii on.

            Arraku kohapealt ma meenutaksin, et tema võtmes maalitud pildil pole erilist vahet, kas tegu Tõllu või Kalevipojaga. Juhul, kui tellida Arrakult Kalevipoeg... Ma pole üldse kindel, et 8/10 inimestest läbi närib, kummaga tegu on, Saarepiiga hirmuga või Pireti abikaasaga.

            Ses mõttes, kuivõrd toetus Arraku Tõllu-pildile on üsna suur, polekski nagu vahet, võiks selle esimeses postis viidatud pildi justkui käiku panna

            Aga demokratiseerige-dispuutige edasi. Isiklikult tänan aktiivse huvi ja diskussiooni eest. Asi tundub siinsetele lugejatele korda minevat. Tänan selle eest.

            Kommentaar


              #21
              Muide. Et fookust pisut Arrakult eemale kiskuda, siis: kui enamus peaks otsustama nii, siis kes oleks see Muu Autor, kelle poole võiks Kalevipoja osas sooviga pöörduda?

              Isiklikult eelistaksin pigem vanakooli mehi, esimesena kargab silme ette Rein Raamat (stiilinäide). Pehmematest meestest mingist otsast ehk Enn Põldroos (tunnen isiklikult, lähenemine lihtne, aga stiil...), Rein Raamat? Üliraju mees on muidugi Toomas Altnurme, on olnud õnn teda isiklikult kohata, aga kuramus, see läheb pisut shroomiks ja ässidiks kätte ära

              Et ikka traditsionaalsemat lähenemist. Või?

              Kommentaar


                #22
                Hugo Hiibus ehk?
                Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                Ott Järvela

                Kommentaar


                  #23
                  Nagu ei saaks ilmselt ka Tõllu puhul 90% publikust aru, et miks see koll seal vehib.
                  Selles ma küll kahtlen. Kui mõtlen enda tuttavatele, kes Eesti koondisele kaasa elavad, olgu statal või teleka ees (ja nende seas on inimesi kooliõpilastest pensionärideni, haritlastest pättideni) siis Suurt Tõllu nad ikka teavad ja kui ei teakski - pilt on piisavalt selge, väge täis ja visuaalselt veenev, et sõnum kohale jõuaks.

                  Kommentaar


                    #24
                    Leian, et pole vahet, kas Tõll või Kalevipoeg. Eesti taustaga on nad mõlemad, on ju Saaremaa Eesti osa. Kalevipoeg on muidugi tuntum, kuid Arraku Tõll meeldib mulle isiklikult rohkem. See jätab sellise müstilise ja mõneti hirmutava tunde mis kindlasti annaks sõnumi nii meie poistele, kui ka vastastele edasi. Külvab hirmu vastaste leeris.

                    Pooldaks Arraku Tõlla versiooni. Vähegi haritud inimene tunneb selle ära ning isegi kui ei tunne, mis sest ikka. Vinge näeb ta ikka välja ja sõnumi annab edasi.

                    Kommentaar


                      #25





                      Äkki Kalevipoeg midagi sarnaselt veidi moodsamas ja jõulis-lõbusamas võtmes

                      Kommentaar


                        #26
                        Kellelt tellida, kellelt tellida. Fitti, tee ära. Õhtuks olemas?

                        Või kui Fitti ei sobi, helista(ge) Vallo Nuustile ja las annab mõnele oma minionile ülesande, et too annaks klassile ülesande joonistada. Siis on suisa konkurss. Joonistad nad oskavad. Tean, olen kunagi PRi radadel käies niimoodi tellinud kavandeid (toona oli kontakt Mati Karmin). Jutt siis Tartu Kõrgemast Kunstikoolist.

                        Edit: kiire aeg ja eelimiste postituse mõjutused, panin kohe samas joones edasi, kuid muidugi Mati ja mitte Tauno.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          #27
                          kas see taunokangro jutt on peen või jäme iroonia?

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas Martin Vaata postitust
                            Kellelt tellida, kellelt tellida. Fitti, tee ära. Õhtuks olemas?
                            Kurat, mul hakkas kuskil otsmikusagaras tekkima tunne, et ma olen kunagi midagi Kalevipoja ja Eesti koondisega seonduvat teinud. Pisut kaevamist, ja palun, piinlikum kui superstaari eelvoorud - minu koolitööd aastast umbes 2001 või 2. Ülesandeks, nagu tähelepanelik televaataja isegi mõistab, oli ilmselt joonistada 'sotsiaalne löökplakat' vms. Päris puine värk, aga eks me ole kõik kunagi noored olnud.





                            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                            Kommentaar


                              #29
                              See fitti esimene elukas on ju päris sõjakas ja vahva. Tekst ja taust eemaldada/muuda ja minu hääl läheb sellele.

                              Kommentaar


                                #30
                                Viimasel pildil on Angelina Jolie või Diana?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X