320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

HÄÄLETUS ja arutelu: kas Tõll või Kalevipoeg?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Algselt postitas markofkin Vaata postitust
    Arraku kohapealt ma meenutaksin, et tema võtmes maalitud pildil pole erilist vahet, kas tegu Tõllu või Kalevipojaga.
    Kui mütoloogiast üldse rääkida, siis pole üldse välistatud, et Kalevipoeg ja Töll on sama isik. Lihtsalt erinevad kirja pandud lood.
    BVB - Vaprus

    Kommentaar


      #32
      Silmad lahti: Igavikuline küsimus. Kas Kalevipoeg või Suur Tõll?

      ERR Arhiiv teeb avalikkusele kättesaadavaks digitaalse audiovisuaalse kultuuripärandi: fotod, filmid, tele- ja raadiosaated.


      "saarlased, tuleb siis hoida veidi madalamat joont, Tõll oli Kalevipoja kõrval möku ja eriti hiidlased peavad hoidma madalamat joont, et teie Leiger oli ilmselt veel midagi vähemat"

      Kalevipoeg jõudis oma rännakutel nii Saaremaad kui Hiiumaad külastada, Tõll mandrit mitte.

      Kommentaar


        #33
        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
        See fitti esimene elukas on ju päris sõjakas ja vahva. Tekst ja taust eemaldada/muuda ja minu hääl läheb sellele.
        einoh, ma panin need ikka rohkem selleks siia, et teil naljakas oleks, mitte et neid enam kasutada.
        Algselt postitas Meireles Vaata postitust
        Viimasel pildil on Angelina Jolie või Diana?
        Hea tähelepanek. 10 aastat tagasi oli Jolie parasjagu Lara Croft ja maailma märjeim unelm, nii et küllap see mu kätt mõjutas.
        Kätt nagu joonistama, ses mõttes.
        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

        Kommentaar


          #34
          Algselt postitas Martin Vaata postitust
          Või kui Fitti ei sobi, helista(ge) Vallo Nuustile ja las annab mõnele oma minionile ülesande, et too annaks klassile ülesande joonistada. Siis on suisa konkurss. Joonistad nad oskavad. Tean, olen kunagi PRi radadel käies niimoodi tellinud kavandeid (toona oli kontakt Mati Karmin). Jutt siis Tartu Kõrgemast Kunstikoolist.
          Mõte väga hea, tänan. Täiesti arvestatav võimalus, kuhu pöörduda, kui lugupeetud kunstikorüfee(de)lt peaksime korvi saama.

          Algselt postitas fitti Vaata postitust
          einoh, ma panin need ikka rohkem selleks siia, et teil naljakas oleks, mitte et neid enam kasutada.
          Fitti karikatuurne stiil on hea, väga hea, aga antud juhul jääks siiski klassikalisema, jõulis-konservatiivse stiili juurde. Fitti kätetööd muidugi, joonistamise mõttes, näeks aga hea meelega ikkagi staadionil mingil hetkel, näiteks mõne reelinguplagu vormis. Diil?

          Kommentaar


            #35
            Algselt postitas fitti Vaata postitust


            Piiroja?

            Kommentaar


              #36
              Lisan lihtsalt remargi korras ja tõukudes tõusetunud teemast: mul on siiras plaan järgmise hooaja kestel reelinguplagude osas väikestviisi revolutsiooni alustada. Eesmärgiks oleks jõuda Euroopasse - ehk siis asendada jupikaupa PVC plagud kangasbänneritega. Miks? Nendega on lihtsam majandada, nad on kergemad, nad näevad oluliselt paremad välja, nad kestavad kauem.

              See oleks see koht, kus ma seekord ootaks kõigi soovijate panuseid disaini alal, et ka esteetikaline välimus saaks ometigi parem kui see senine minu pseudonaivistlik jura. Kõik, kes tahavad kätt proovida - võite juba praegu tulistama hakata, kõrgusmõõt 1000-1200 mm, laius nii, nagu kujundus nõuab. Riputage üles "Fänniplagud koondisemängudel" teemasse rahvale puremiseks. Paremad laseme kangale ja paneme käiku! (Mitte muidugi kõik korraga, selleks on raha vaja, muchos raha).

              Kommentaar


                #37
                Tulles algse teemapüstituse juurde tagasi, siis ei ole praktiliselt mingit vahet, kas kujutatud on Kalevipoeg, Tõll või Leiger - kõik on praktiliselt ühte nägu. Kui pole ette öeldud, kellega on tegemist, peab üks kujutatud muinaskangelast täie kindlameelsusega Kalevipojaks, teine Tõlluks ja kolmas naabrionuks, kes emmel korra nädalas külas käib. Põhiline on, et motiiv "kangelane sortse nuiamas" oleks arusaadav ka siis, kui plagu lahti rullitud, aga ideaalselt sirge pole - et nuiav kangelane ei paistaks nagu heinateoline ega hirmunud sortsid nagu merelained. Sel põhjusel eelistaksin värvilist plagu, kuna on kontrastsem. Reinu pakutud pildil on vähe kontrasti ning kortsud plagus võivad sõnumi väga häguseks teha. Kettaheitja-motiivi jätaks targu kõrvale.
                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                Kommentaar


                  #38
                  Nuiav kangelane ja Põhjaneitsi!
                  Invest In Africa

                  Kommentaar


                    #39
                    ...ja Vene koondise plagul nende huiav kangelane Muromets?

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas dareth Vaata postitust
                      Tulles algse teemapüstituse juurde tagasi, siis ei ole praktiliselt mingit vahet, kas kujutatud on Kalevipoeg, Tõll või Leiger - kõik on praktiliselt ühte nägu. Kui pole ette öeldud, kellega on tegemist, peab üks kujutatud muinaskangelast täie kindlameelsusega Kalevipojaks, teine Tõlluks ja kolmas naabrionuks, kes emmel korra nädalas külas käib. Põhiline on, et motiiv "kangelane sortse nuiamas" oleks arusaadav ka siis, kui plagu lahti rullitud, aga ideaalselt sirge pole - et nuiav kangelane ei paistaks nagu heinateoline ega hirmunud sortsid nagu merelained. Sel põhjusel eelistaksin värvilist plagu, kuna on kontrastsem. Reinu pakutud pildil on vähe kontrasti ning kortsud plagus võivad sõnumi väga häguseks teha. Kettaheitja-motiivi jätaks targu kõrvale.
                      Kuidagi on nii läinud, et Darethi suu räägib minu mõtteid. Värviline ta peaks olema, tõsi. Monokroom staadioni kunstvalguses pole ülepea suurem asi...

                      Kommentaar


                        #41
                        Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                        Lisan lihtsalt remargi korras ja tõukudes tõusetunud teemast: mul on siiras plaan järgmise hooaja kestel reelinguplagude osas väikestviisi revolutsiooni alustada. Eesmärgiks oleks jõuda Euroopasse - ehk siis asendada jupikaupa PVC plagud kangasbänneritega. Miks? Nendega on lihtsam majandada, nad on kergemad, nad näevad oluliselt paremad välja, nad kestavad kauem.

                        See oleks see koht, kus ma seekord ootaks kõigi soovijate panuseid disaini alal, et ka esteetikaline välimus saaks ometigi parem kui see senine minu pseudonaivistlik jura. Kõik, kes tahavad kätt proovida - võite juba praegu tulistama hakata, kõrgusmõõt 1000-1200 mm, laius nii, nagu kujundus nõuab. Riputage üles "Fänniplagud koondisemängudel" teemasse rahvale puremiseks. Paremad laseme kangale ja paneme käiku! (Mitte muidugi kõik korraga, selleks on raha vaja, muchos raha).
                        Oi, see on väga positiivne. Olen ammu juba lootnud, et hakatakse kasutama kangast lippe ja plagusi. Need näevad lihtsalt palju paremad välja. Endal päris mitmeid mõtteid, kindlasti viskan mõned millalgi üles.

                        Kommentaar


                          #42
                          Algselt postitas zip Vaata postitust
                          Oi, see on väga positiivne. Olen ammu juba lootnud, et hakatakse kasutama kangast lippe ja plagusi. Need näevad lihtsalt palju parem välja. Endal päris mitmeid mõtteid, kindlasti viskan mõned millalgi üles.
                          Bien, bien! PVC teed sai mindud hinna pärast. Kangas, raisk, ON kallis. Aga sinu kontributsiooni ootan suure huviga!

                          Kommentaar


                            #43
                            Kogu austuse juures, Marek- PVC plagu toetama minu rahakotirauad ei avane, sama kehtib Tõllu puhul. Sorry, ei midagi isikliku.

                            Edit: nagu tavatseb mu isa öelda- situ üks sitt, mis on sitt, aga ära pasanda. PVC on minu arvates pask.
                            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                            Kommentaar


                              #44
                              Kogu austuse juures, vähem Strohi, Rein

                              Jutt sellest käibki, et PVC plagusid tuleks asendama hakata. Praegu meil on PVC kasutusel, algseks asjaks kärasid küll, aga nüüd on aeg hakata eurooplaseks. Tõll / Kpoeg / Mr.X tuleb kindlasti polüestrile või lipukangale, küsimusteta. Ideaalis on järgmise hooaja lõpuks ka kõik reelinguplagud kangast.

                              Nii-et luftita oma sajaseid, haugikütt, ja ära pasanda

                              Kommentaar


                                #45
                                Oleks siis Strochi
                                Kui veel ka selle hiidlasest sohipoja Kalevipojaga saaks asendada, siis 50 euri oleks juba olemas.
                                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X