320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Muutused jalgpallis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eh see Infantino mõttevälgatus on ju just nagu 100 meetri esimesed eeljooksud lümpjal. Üks mäng ja kehvem rahvas koduteel.
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    Kommentaar


      Huvitav kas meelega kasutatakse sellist mõttetut meetodit, et see päris jalgpalli sisse ei tuleks?

      Videokohtuniku otsuseid peaks kohtunik austama ja nendega lihtsalt nõustuma, mitte kuhugi jooksma ja neid kaader haaval üle vaatama. Olgu neid videokohtunikku kasvõi kaks, raha peaks jalgpallis piisavalt jaguma.
      Je suis Nasfal

      Kommentaar


        Seal oli terve tuba täis inimesi, kes mitmelt ekraanilt uurisid ja puurisid seda olukorda. Natuke halb vist, kui olukorra analüüsimine võtab mitu minutit aega ning isegi siis ei suudeta sellistele asjadele nagu suluseis tähelepanu pöörata. Samas, kui Kassaile olukorda platsi kõrval näidati, siis tal võttis aega umbes 10 sekundit, et otsus ära teha. Muidugi, ilmselt ei näidatud ka talle seda suluseisu, mis seal oli. Ühesõnaga, kuidagi väga saamatu oli kogu see värk, ka jalgpallikauged inimesed oleksid antud ajavahemiku jooksul asja paremini suutnud ära lahendada.

        Kommentaar


          Hollandi endine ründekuulsus Marco van Basten, kes töötab hetkel Rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) tehnilise direktorina, tahab jalgpallis läbi viia hullumeelse revolutsiooni.
          Van Basten, kelle ettepaneku alusel suurendati hiljuti MM-finaalturniiril osalevate meeskondade arv 32-lt 48-le, tahab teha 10 suurt muudatust.


          1. Suluseisu tühistamine


          "See muudaks mängu atraktiivsemaks, ründajatel oleks rohkem võimalusi ja löödaks rohkem väravaid. Just see, mida fännid tahavad," sõnas Van Basten (MVB) ajalehele Bild.


          2. Kollase kaardi asemel ajakaristus


          MVB: “Üks mõte on asendada kollane hoiatuskaart 5 või 10 minuti pikkuse ajakaristusega. See on hirmutav. Kümme üheteistkümne vastu on märksa raskem..."


          3. Penaltide asemel üks-ühele rünnak


          MVB: “Rünnak peab aset leidma 8 sekundi jooksul. Väravavaht ei tohi karistusalast väljuda, ründaja alustab 25 meetri kauguselt. Kui väravavaht tõrjub, on rünnak lõppenud. See on palju vaatemängulisem pealtvaatajate jaoks ja huvitavam mängijate jaoks."


          4. Viimased 10 minutit efetiivset mängu


          MVB: "Selleks, et juhtiv meeskond ei saaks aega raisata, näiteks vahetustega, peaks viimased 10 minutit olema pall kogu aeg mängus."


          5. Vahetused jooksvalt ehk mängu peatamata


          6. Rohkem kui 3 vahetust mängu jooksul


          7. Kohtunikuga vaidlemise piiramine


          MVB: "Ragbi eeskujul oleks hea idee, kui kohtunikuga võiks rääkida vaid meeskonna kapten. See aitaks aega säästa, mis kulub mängijate vaidlustele kohtunikuga."


          8. Maksimaalse vigade arvu fikseerimine


          MVB: "Mul on idee, et kaitsemängijad võiks nagu korvpallis teha vaid viis viga. Pärast seda peaks nad platsilt lahkuma."


          9. Kaheksa mängijat kaheksa vastu ja väiksem väljak


          MVB: "Profijalgpallis peaksime jääma 11+11 mängija ja suurte platsile juurde, kuid noorte ja üle 45-aastaste mängudes oleks ideaalne 8+8 mängijat ja väiksem väljak."


          10. Vähem kohustuslikke mänge aastas


          MVB: “Teeme iga päev tööd, et jalgpallis oleks rohkem raha. Kuid jalgpallis pole rahaprobleeme, seal on juba tohutu hulk raha. Peame keskenduma mängude kvaliteedile. Peaksime vähendama tipptasemel mängijate aastase matšide arvu 80-lt 50-le. Peame aitama sellistel tähtedel nagu Ronaldol, Messil ja Ibrahimovicil olla väga värsked igas mängus."
          Allikas: http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/...ad?id=76952284
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            Kuidas see silma suluseisuta välja näeks?
            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

            Kommentaar


              Van Basten on päris ära kamminud. Ainukene hea "idee" oli see, et vaid meeskonna kaptenil võiks olla õigus kohtunikuga rääkida.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mask Vaata postitust
                Van Basten on päris ära kamminud. Ainukene hea "idee" oli see, et vaid meeskonna kaptenil võiks olla õigus kohtunikuga rääkida.
                Sellest on ka üsna savi, mis väljakul üle 45 aastased mängivad. Ja noortele võib isegi väiksem väljak kasuks tulla. Aitaks oskusi vb rohkem arendada. Kohati on need väga noorte mängud suurel väljakul üsna mõttetud.

                Aga no ülejäänud list...karju appi.

                Kommentaar


                  Väljaku suurus, mängijate arv väljakul peaks olema iga riigi enda teema - sa võid jagada soovitusi, teha koolitusi, kuid mitte dikteerida ja silmust kokku tõmmata.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    1. Ammu oodanud, et selle reegliga midagi kategooriliselt ette võetakse. Praegu tegemist väga subjektiivse reegliga, kus tõlgendamisvõimalusi on liiga palju.
                    2. Seda on noorteturniiridel tehtud, ka Eestis oli mingi UEFA turniir, kus see kasutusel oli, ja minu arust mõjus päris hästi. Üks mees vähem andis eriti nõrgemal meeskonnal kohe tunda, mis distsiplineerib mitte tegema kollase väärilisi vigu.
                    3. USA's mingites liigades oli/on kasutusel. Väga imelik, aga kõigega harjutakse.
                    4-6. Ei kujuta praegu ette.
                    7. Vaidlemistega tuleks kindlasti midagi ette võtta. Võib-olla mitte nii kategooriliselt, kui see tehti alles korvpallis, kuid praegu on see kindlasti segav tegur.
                    8. Minu teada mingi lugemine käib juba praegu neljanda poolt, nii et ei olekski väga raske realiseerida. Samas tundub see praegu ikkagi veidi ekstreemne kuna vea raskusastmed on erinevad ja kohtunike poolsed tõlgendamised samuti.
                    9-10. Sellise organitoorsed muudatused, mida saavad teha ju kõik liidud ise.

                    Kommentaar


                      Rohkem väravaid.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        yet I did not read it wrong

                        “This is the worst c**p I have read in a long time and yet I did not read it wrong. It’s immeasurable bulls**t,” Gourcuff told reporters, as reported by The 42.

                        “We would return to the time of village versus village, and at the time it ended with players being killed. The offside is a manifestation of collective intelligence. There would be no more collective spirit if the offside rule was removed.

                        “The offside rule is fundamental – if you do not understand that, you do not understand football.”
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Euroopa jalgpalliliit (UEFA) plaanib penaltiseeriaid osalevate võistkondade jaoks ausamaks teha, muutes löömise järjekorra senist süsteemi.


                          Kui praeguse süsteemi järgi löövad tiimid penaltiseerias 11 meetri trahvilööke kordamööda ("ABAB-süsteem"), siis nüüd katsetatakse uudset ABBA-skeemi, kus esmalt alustaks üks võistkond, misjärel saaks teine kaks lööki.


                          Uue süsteemi järgi vahetuks löömise järjekord iga penaltivooru tagant ning ühel võistkonnal ei oleks seega nii suurt eelist - uuringud näitavad, et hetkel võidab ligi 60% penaltiseeriatest löömist alustav võistkond. Arvatakse, et see on seotud suurema vaimse pingega, mis tihtipeale teisena löömist alustavaid mängijaid tabab.
                          Allikas: http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/...st?id=78099320
                          Instagram

                          Twitter

                          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                          telekavaataja.blogabet.com

                          Kommentaar


                            Algselt postitas pallimees Vaata postitust
                            1. Ammu oodanud, et selle reegliga midagi kategooriliselt ette võetakse. Praegu tegemist väga subjektiivse reegliga, kus tõlgendamisvõimalusi on liiga palju.
                            Algselt postitas Stok
                            1. Suluseisust loobumise ettepanekuid olen mujaltki kuulnud ja ma ausalt ei usu, et sellest midagi väga drastilist juhtuks.
                            Ilmselge näide jalgpalli mitte tundmisest.

                            Olen nõus, et äärekohtunikud võiksid millegi muuga tegeleda, sest videopildis kasvõi vallibaaris istuv kohtunik suudaks suluseisu peaaegu eksimatult ära "vilistada"

                            Küll ja küll räägitakse traditsioonidest, aga MMi andmine Qatarile näitab ära, et ka kõige suuremaid traditsioone lihtsalt ei austata. - DISGRACE
                            Je suis Nasfal

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Ma kirjutasin (oma brauseri laiust arvestades) 7 rida suluseisu kohta, Sa tsiteerisid ainult esimest rida ja nentisid, et ma ei tunne jalgpalli. Ja mina imestan nüüd, miks ma avasin ignoreeritava postituse.
                              Sorry, suluseisu ära jätmine muudaks DRASTILISELT kogu taktikat ja mängu igas aspektis.

                              Kujuta ette kontra rünnakut ilma suluseisuta või parem kujuta ette missugune peaks nägema kaitseliin kogu mängu aeg välja - terve väljaku keskosa oleks enamuse aega tühi.

                              Lühikesed ja ilusad söödud kaoks ära ja kõik peaks pikka söötu jagama, sest see on enamus olukordades parim lahendus.

                              Samas mõne jaoks oleks võibolla tõesti tore vaadata kuidas Ibra vastaste kastis 90minutit veedab ja kaks kaitset terve aeg oma kastis on.

                              Ma ei tea, mulle ikka ei mahu pähe kuidas keegi kes on jalgpalli nii kaua vaadanud ja seda ala armastab kuidas see keegi saab nii võhik mõne koha pealt olla mis on jalgpallis üks kõige tähtsamaid reegleid.

                              Ikka mitte aru saades kuidas keegi saab üldse nii arvata otsisin mingeidki teste sellise mängu kohta, saksakeeles, aga tõlge all, ei ole veel viitsinud süveneda, aga kui tõesti aru ei saa suluseisu vajalikkusest, siis aitab natukene ikka(I hope pole videot tegelikult päris ära vaadanud): http://www.whoateallthepies.tv/video...dea-video.html

                              edit: "Kontreerijad jah hirmutavad, et siis pannakse üks mees kasti pikka palli püüdma, aga talle saab ju 2 kaitsjat külje alla panna ja ta on neutraliseeritud."

                              Et mäng oleks pigem 9vs9 ja kolm venda joovad õltsi mõlemal pool platsi? Või, et üks meeskond mängib 10vs9? Ei saa mõttestu aru, keskväli kaoks ära, pigem juba mängida poolel väljakul 7vs7 ilma suluta siis.

                              Sorry stok, et varem seda teksti kirja ei pannud, aga minu jaoks on see lihtsalt nii iseenesest mõistetav, et ma lihtsalt ei suuda uskuda, et ükski tõsine jalgpalli fänn sellest aru ei saa ja sa pole ka jätnud mulle varem muljet kui suvaline oss kes joob õltsi ja vaatab televusserist mingeid mehikesi - ma ei tea, äkki sul lihtsalt sitt päev.
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                Ilma suluseisuta mine mängi kuskil hoovis! Maailm on ikka puha hukka minemas, kui on kerkimas aina enam välja selliseid paaviane, kes arvavad, et see kuidagi pädeks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X