320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Andreas Vaikla (Toronto FC II, Kanada)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Tulin siia Vaikla tegudest lugema aga sain hoopis teada, et ma pole eestlane Mu vanaema on puhastverd soomlane ehk mu isa on mingisugune rahvusvaheline värdjas.
    Kesa võib oma ajalooannaalidesse juba ette kirja panna, et kui mu poeg, Jaan Tamm, peaks umbes 15. aasta pärast Eesti koondises mängima siis pole tegemist eestlasega. Fakt, et keegi on Eestis sündinud ja eestipärase nimega ei tee temast eestlast nt ka see Ilmar ENSV'st.

    Kommentaar


      #47
      Mu vanaisa on ukrainlane. Järelikult pole ma ka eestlane

      Kommentaar


        #48
        Algselt postitas PraS Vaata postitust
        Mu vanaisa on ukrainlane. Järelikult pole ma ka eestlane
        Ei olegi, vaata oma perekonna nime.

        Kuigi võiks nüüd teemasse tagasi minna või mujalt jätkata.
        Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
        Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

        Kommentaar


          #49
          Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
          Ei olegi, vaata oma perekonna nime.

          Kuigi võiks nüüd teemasse tagasi minna või mujalt jätkata.
          Ilus perekonnanimi ju

          Kommentaar


            #50
            Algselt postitas PraS Vaata postitust
            Mu vanaisa on ukrainlane. Järelikult pole ma ka eestlane
            Pehmelt öeldes huvitav järeldus....aga kui sa nii tunned, kahetsusväärne lugu

            Miks zilde isa rahvusvaheline värdjas on ei saa aru ja miks ta oma poega eestlaseks ei pea, ei saa ma hoopis aru....kahelda, et ENSV-s sündinud Ilmar, kelle poeg on valinud Eesti koondise Kanada koondise asemel, on eestlane...no ma ei tea...

            OK Stok, annan alla... Yana Toom on puhas eestlane, ole rahul ja õnnelik.... keegi Mašitšev oli eile venelane, täna eestlane...super. Aktsendiga eesti keelt väänav Pavel Kisseljov (Londak) on ju loomulikult puhastverd eestlane...kes muu, rahvuskaaslane.
            Loksal sündinud 500 milli mees, oligarh Liskutov, oli eile venelane, üleöö sai eestlaseks ja siis otsustas, et ikka venelane...võimas.

            Hülge möla ajate seltsimehed noordemagoogidest multikultiklounid . Vanaisa...vanaema....Saaremaa

            Ahh, nõukaajal olime kõik läänest vaadates venelased...

            Kommentaar


              #51
              Rahvus ise on ju üsna uus termin, mis loodi selleks, et koondada ühel territooriumil elavaid inimesi peale seda, kui usulised piirid hägustusid. Rahvust me ise valida reeglina ei saa, selle valiku teevad enamasti meie vanemad sõltuvalt, mis meelsuses ja keelsuses nad meid kasvatavad. Rahvuselt pean end eestlaseks aga see pole minu põhiline sotsiaalne staatus.

              Kommentaar


                #52
                Algselt postitas kesa Vaata postitust
                Pehmelt öeldes huvitav järeldus....
                Eestist sai multikultimaa juba II MS ajal/järel ja tänaseid noori selles süüdistada on küll kohatu. Tänased noored on ilmselt leppinud olukorraga. Sinu mõistes oli Eesti rahvusriik enne II MS. Hetkel on see vaid sõna paberil ja lootusetult hiljaks on selle rahvuslusega jäädud. Võime vaid ennast süüdistada, et 90. alguses meil piisavalt mune ei olnud, et saata 300-400 tuhat muulast siit välja ja siis võiksime praegu rääkida rahvusriigist.

                Mulle ja ka paljudele teistele, ei meeldi, kui inimestele pannakse automaatselt külge silte ning omistatakse hulk eelarvamusi. Paberi peal rehkendame inimese identiteeti ja kuuluvust mingisse gruppi. See on ikka iga inimese enda sisetunde küsimus ja ei minul ega ka sinul ei ole õigus otsustada millisesse “kasti” keegi kuulub. Kui sa räägid rahvusriigist ja samal ajal selekteerid inimesi rahvuse põhjal, siis annad ka mõista, kes siia riiki kuuluvad ja kes mitte.

                Yana Toomi ja teisi armastatakse/vihatakse ikka nende tegude ja maailmavaate pärast, mitte selle pärast kuhu “kasti” nad kuuluvad. Kui ta oleks EKRE liige siis ilmselt sa tema nime välja ei tooks.

                Vaatsin netist otse nii Londak/Vaikla, kui ka Pikk/Aksalu mängu ja ei tulnud kordagi pähe, et vaatan venelased vs eestlased mänge. Emotsioonid olid kõigi mängijate puhul samad ja miks ei peaks!? Foorumi alajaotus on siiski eestlased välismaal. Kas “nende” jaoks on vaja uut alajaotust? Mitte-eestlased välismaal kõlab hästi?

                Kommentaar


                  #53
                  Teema pealkiri tuleks vist ära muuta... "rassiküsimustest Eesti jalgpallis".

                  Kommentaar


                    #54
                    Algselt postitas zilde Vaata postitust

                    Mulle ja ka paljudele teistele, ei meeldi, kui inimestele pannakse automaatselt külge silte ning omistatakse hulk eelarvamusi. Paberi peal rehkendame inimese identiteeti ja kuuluvust mingisse gruppi. See on ikka iga inimese enda sisetunde küsimus ja ei minul ega ka sinul ei ole õigus otsustada millisesse “kasti” keegi kuulub. Kui sa räägid rahvusriigist ja samal ajal selekteerid inimesi rahvuse põhjal, siis annad ka mõista, kes siia riiki kuuluvad ja kes mitte.

                    Yana Toomi ja teisi armastatakse/vihatakse ikka nende tegude ja maailmavaate pärast, mitte selle pärast kuhu “kasti” nad kuuluvad. Kui ta oleks EKRE liige siis ilmselt sa tema nime välja ei tooks.

                    Vaatsin netist otse nii Londak/Vaikla, kui ka Pikk/Aksalu mängu ja ei tulnud kordagi pähe, et vaatan venelased vs eestlased mänge. Emotsioonid olid kõigi mängijate puhul samad ja miks ei peaks!? Foorumi alajaotus on siiski eestlased välismaal. Kas “nende” jaoks on vaja uut alajaotust? Mitte-eestlased välismaal kõlab hästi?
                    Mul on tunne, et praegune põlvkond ei saa aru mõistetest Eesti kodanik ja eestlane. Ja seda, et Eesti kodanikud võivad olla ka venelased. Kui Mashichevist sai hiljuti Vene kodanikust Eesti kodanik, siis on vale teda kohe eestlaseks lugeda, ma ei usugi, et rahvuselt venelane tahakski, et teda järsku eestlaseks loetakse. Eesti kodanik on piisavalt austav ja juriidiliselt korrektne nimetus.

                    Kommentaar


                      #55
                      Äkki räägiks nüüd teemasse ka vahelduseks. Norrköpingi ja Östersundi 14. vooru kohtumises tõrjus poiss vastase penalti. Mäng ise lõppes küll 3:3.

                      Kommentaar


                        #56
                        Klubi hankis väravavahi.

                        Kommentaar


                          #57
                          Vaikla vastu olevat huvi välismaalt.

                          Kommentaar


                            #58
                            Algselt postitas Mattis98 Vaata postitust
                            Vaikla vastu olevat huvi välismaalt.
                            Från Estland?

                            Kommentaar


                              #59
                              Vaikla on tubli poiss, aga mind nii köitis see rahvusteema siin Pean ülema, et kesale tehti natuke liiga siin. Ei halvustanud ta kuidagi Londakut ega öelnud et peaks koondisest nahhui tõmbama vms. On eestlased ja on eestivenelased, huvitav et see mõnda siin nii hirmsasti häirib. Londakut kindlasti ei häiri!

                              Kommentaar


                                #60
                                Mina torkisin niisama ajaviiteks

                                Kommentaar

                                Working...
                                X