320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti-Šveits 12.10.2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Algselt postitas martn26 Vaata postitust
    Kui vanalt Andres Oper koondises mängima hakkas?
    Kes tal toona konkurentidest välismaal mängisid?

    Kommentaar


      #92
      Algselt postitas eika Vaata postitust
      Naljakas muidugi, et see üldine foon on selline nagu
      a) valikturniir olnuks totaalne läbikukkumine
      b) mingit noorenduskuuri ei toimunud
      a) 0i või 1 asemel saab 2 ära panna küll, et päris horror tõesti polnud.
      b) toimus vist pigem seetõttu, et mõned raugastusid ja loobusid sellest erialast. Mingit muud liigutamist väga polnud. Võtsin siin suvaliselt EJLi lehelt valikmängu Holland-Eesti 3:0 aastal 2013: http://jalgpall.ee/protocol.php?st=s...id=1&proto=788

      Noorenduse alla läheb vist siis Pareiko ja Vunk ning Oper? Selles valguses tõesti toimus. Aga noh.

      1 Sergei Pareiko
      17 Enar Jääger
      3 Igor Morozov
      15 Ragnar Klavan
      23 Taijo Teniste
      7 Sander Puri
      13 Martin Vunk
      14 Konstantin Vassiljev
      5 Dmitri Kruglov
      11 Henrik Ojamaa
      8 Andres Oper
      --------------
      12 Pavel Londak
      2 Tihhon Šišov
      4 Raio Piiroja
      9 Tarmo Kink
      10 Sergei Zenjov
      16 Sergei Mošnikov
      18 Ats Purje
      20 Joel Lindpere
      21 Jarmo Ahjupera
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        #93
        Lõpptulemina tuleb ikka paraku tõdeda, et väga liigutada kedagi pole. Kui noor mängija ei suuda U21 valikmängudes või ka kusagil mujal mängides peatreenerile millegi asjalikuga silma jääda, siis tema koht ei ole põhikoondises.
        Mul puudub kahtlus, et parimad võimalikud mängijad, kes Eestil olemas, on ka koondisse kaasatud. Selle üle, kas veidi julgemalt ja riskeerivamalt tasuks mängida, võib diskuteerida. Aga uusi staare mitte kusagilt tulemas ei ole kui nad ise loomulikul teel ei kasva.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          #94
          Algselt postitas Martin Vaata postitust
          a) 0i või 1 asemel saab 2 ära panna küll, et päris horror tõesti polnud.
          b) toimus vist pigem seetõttu, et mõned raugastusid ja loobusid sellest erialast. Mingit muud liigutamist väga polnud. Võtsin siin suvaliselt EJLi lehelt valikmängu Holland-Eesti 3:0 aastal 2013: http://jalgpall.ee/protocol.php?st=s...id=1&proto=788

          Noorenduse alla läheb vist siis Pareiko ja Vunk ning Oper? Selles valguses tõesti toimus. Aga noh.
          Ütlesin vist ka, et võimaluste piires. Mul on raske süüdistada Pehrssonit selles, et ta justkui ei annaks uutele võimalust. Alliku, Jürgenson, Artjunin, Subbotin, Anier, Ojamaa, Morozov, Saag on viimase kahe aasta jooksul korduvalt sõprusmängudes algkoosseisus mängides võimalusi saanud (lisaks siis Liivakud ja paljud teised, kes saanud niisamuti arvestatavalt mänguaega) ja olen kindel, et koduliiga uhiuued tõusjad Sappinenid ja Gussevid ja kesiganes saavad lähiajal samamoodi mängida.

          Aga kui kümnetest ja kümnetest (korduvalt) mängitatud mängijatest kandsid kaela ainult Antonov, Pikk, Mets ja Kallaste, siis on mul raske Pehrssonit süüdistada, et olulisteks mängudeks ainult nemad kaasati, sest sisuliselt said kõik võimaluse ennast korduvalt näidata ja minu meelest pole kellelegi otseselt ka liiga tehtud. Ja ma ühes valiktsüklis viie uue algkooseisumängija esiletõusmist (lisaks ka Aksalu) julgeksin siiski nimetada mõnevõrra noorenduskuuriks / põlvkonnavahetuseks.

          Kommentaar


            #95
            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Kes tal toona konkurentidest välismaal mängisid?
            Kas loeb ainult see, kas mängid välismaal või ei.
            Jah nõustun, et hetkel pole meil erilist konkurentsi ründajate seas. Kuid minu isiklik arvsmus on, et noored, kes alles karjääri algaastates võivad koondisemängudes olla isukamad kui Purje, kelle tase pole paari viimase aasta jooksul arenenud.
            Eriti kui mõelda lootustele, et em-i kvalifikatsioonimängudes on võimalus agentidele silma jääda.

            Lisaks pooldan seda, et lootustandvad mehed sulandataks meeskonda varakult, et nad areneksid koos koondisega.
            Minu mäletamistmööda, kui Perhsson alustas Metsa kasutamist koondises, siis esialgne fännide tagasiside oli pigem negatiivne, kuid nüüdseks on Mets koondisega koos teinud sellise arengu, et enam ilma temata väga mängida ei tahaks..

            Noored tuleb varakult A-koondise tegemistesse kaasata. See annab motivatsiooni ja hoogu noorte arengule.

            Kommentaar


              #96
              Algselt postitas eika Vaata postitust
              Naljakas muidugi, et see üldine foon on selline nagu
              a) valikturniir olnuks totaalne läbikukkumine
              Totaalne läbikukkimine mitte, aga midagi liialt positiivset ka polnud. Olen Martinist natuke heldem ja annan 3 pika miinusega. Eks ootused-lootused olid selgelt kõrgemad.

              Et kuhugi jõuda, peab Eesti koondis end ületama ja 50-50 mängud enda kasuks pöörama. Ainus sellise kaliibriga tulemus oli avamängus Sloveenia vastu, kuid selle nullis suuresti läbikukkumine San Marinos. Ja oligi põhimõtteliselt kogu ooper. Kuidagi raske on valiktsüklile tagasivaadates eriliselt positiivset meelt säilitada. Ju siis olemegi just nii kehvad nagu me oleme, aga siis pole ka mõtet mingist plahvatuslikust arengust rääkida. Areng arengu enda pärast ei vii ju kuhugi, see peaks ka kajastuma tulemustes.
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                #97
                Algselt postitas martn26 Vaata postitust
                Kas loeb ainult see, kas mängid välismaal või ei.
                Jsh nõustun, et hetkrl pole meil erilist konkurentsi ründajate seas. Kuid minu isiklik arvsmus on, et noored, kes alles karjääri algaastates võivad koondisemängudes olla isukamad kui Purje, kelle tase pole paari viimase aasta jooksul arenenud.
                Eriti kui mõelda lootustele, et em-i kvslifikatsioonimängudes on võimalus agentidele silma jääda.

                Lisaks pooldan seda, et lootustandvad mehed sulandatsks meeskonda varakult, et nad areneksid koos koondisega.
                Minumäletamistmööda, kui Perhhson alustas Metsa kasutamist koondises, siis esialgne fännide poolne tagasiside oli pigrm negatiivne, kuid nüüdseks on Mets end koondisega koos teinud sellise arengu, et enam ilma temata väga mängida ei tahaks..

                Noored tuleb varakult A-koondise tegemistesse kaasata. See snnab motivatsiooni ja hoogu noorte arengule.
                Kui sa vaatad, siis Operi eel olid ründajateks Rajala, Reim ja Kristal, mis pole ka eriline konkurents. Selles suhtes on meie seis hetkel palju parem.

                Kommentaar


                  #98
                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Kui sa vaatad, siis Operi eel olid ründajateks Rajala, Reim ja Kristal, mis pole ka eriline konkurents. Selles suhtes on meie seis hetkel palju parem.
                  Krt. Öelge siis keegi ära, kuidas on võimalik, et lõime valikmängude peale 4 väravat, kõik kodus, 2 san marinole, 1sloveeniale ning leedule.
                  See statistika näitab, minu arust seda, et läbi terve valikgrupi on ründajad olnud pehmelt öeldes saamatud, või siis peatreener on keskendunud oma taktikas ja treeningus ainult taga 0-i hoidmisel...

                  Midagi tuleb muuta, ning kuna EJL pikendas meil rootslasega lepingut, pole enam muud loota kui seda, et treener hakkab nüüd tegelema ründeliini toimima saamisega. Vanade ründajate tase ei tõuse, seega tuleb panustada noorte peale.

                  E: Kusjuures šveitsi vastu mäng näitas, et isegi tugevate riikide vastu suudame veeretada, ning ehitada, kui nad natukenegi lõdvaks lasevad.... Puudu jäi tipuründajast, kes avaneks õigel ajal, või selle 1-2 head võimalust, mis meil tekkisid ära oleks vormistanud.

                  Kommentaar


                    #99
                    Algselt postitas eika Vaata postitust
                    Ütlesin vist ka, et võimaluste piires. Mul on raske süüdistada Pehrssonit selles, et ta justkui ei annaks uutele võimalust. Alliku, Jürgenson, Artjunin, Subbotin, Anier, Ojamaa, Morozov, Saag on viimase kahe aasta jooksul korduvalt sõprusmängudes algkoosseisus mängides võimalusi saanud (lisaks siis Liivakud ja paljud teised, kes saanud niisamuti arvestatavalt mänguaega) ja olen kindel, et koduliiga uhiuued tõusjad Sappinenid ja Gussevid ja kesiganes saavad lähiajal samamoodi mängida.

                    Aga kui kümnetest ja kümnetest (korduvalt) mängitatud mängijatest kandsid kaela ainult Antonov, Pikk, Mets ja Kallaste, siis on mul raske Pehrssonit süüdistada, et olulisteks mängudeks ainult nemad kaasati, sest sisuliselt said kõik võimaluse ennast korduvalt näidata ja minu meelest pole kellelegi otseselt ka liiga tehtud. Ja ma ühes valiktsüklis viie uue algkooseisumängija esiletõusmist (lisaks ka Aksalu) julgeksin siiski nimetada mõnevõrra noorenduskuuriks / põlvkonnavahetuseks.
                    pikk on siin väga hea näide.
                    kas ta mängiks täna koondises kui ta poleks praktiliselt juhuslikult inglismaa vastu platsile saanud? kruglov/kallaste olid korraks eest ära. ometi oli temas ainest ja on täna põhimees.
                    (ps. - eelmine aasta inglismaa mängu ajal kruglov 30a, pikk 21a)

                    ründaja & eriti paremäärega ju täna sama seis. võibolla meil on olemas keegi kolmas mees võtta puri/lindpere asemel aga me lihtsalt ei tea seda. kusjuures võib ka olla et ei ole. me ei tea.

                    pehrssoni seniseid otsuseid vaadates võib siiski õrnalt loota et varsti saame teada.

                    ps.
                    kokkuvõttes minu eelmiste postituste mõte suures osas seisnebki selles et me ei jääks lootma sellistele juhustele (mis Pika koondise põhimeheks tõid) vaid me otsiks selliseid asju aktiivselt ise
                    Seisan üksi mere ääres
                    jalas kollased sandaalid
                    valged, merevahust sääred
                    hüüan: "Elagu skandaalid!"

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Totaalne läbikukkimine mitte, aga midagi liialt positiivset ka polnud. Olen Martinist natuke heldem ja annan 3 pika miinusega. Eks ootused-lootused olid selgelt kõrgemad.

                      Et kuhugi jõuda, peab Eesti koondis end ületama ja 50-50 mängud enda kasuks pöörama. Ainus sellise kaliibriga tulemus oli avamängus Sloveenia vastu, kuid selle nullis suuresti läbikukkumine San Marinos. Ja oligi põhimõtteliselt kogu ooper. Kuidagi raske on valiktsüklile tagasivaadates eriliselt positiivset meelt säilitada. Ju siis olemegi just nii kehvad nagu me oleme, aga siis pole ka mõtet mingist plahvatuslikust arengust rääkida. Areng arengu enda pärast ei vii ju kuhugi, see peaks ka kajastuma tulemustes.
                      Võimalik muidugi, et erinevus ongi ootustes ja plahvatuslikult arengust keegi vast ei räägigi. Pehrssonist räägiti kui sildtreenerist ja sain aru, et mõnevõrra ongi tegu tsükliga, kust edasipääsu pigem ei loodeta ja pigem oodati mõnevõrra uute nägude lisandumist koosseisu ning arengut võrreldes eelmise tsükliga, mis tekkis üsna lootusetuse tunde.

                      Tsükkel varem saime ju Holland-Türgi-Rumeenia-Ungari nelikult kaheksa mänguga ühe punkti, sealjuures kuues mängus jäime vapsjee nullile. Puha 0:3 stiilis sissesaamised. Ma ei tea, kas inimesed ikka mäletavad, et kui perses meil see eelmine tsükkel oli? See polnud ainult üks ilus mäng Hollandiga ja kaks nappi Andorra võitu, eksole. Nelja suurega oli väravasaldo 3-20 ja sisuliselt olime üleüldse mängus vaid kahes matšis. Sellel aastal olid võibolla küll vastased lihtsamad, aga selliseid täiesti perses mänge oli 2 (võõrsil Inglismaa ja Šveits).

                      Minu meelest annab siit edasi minna küll.

                      Kommentaar


                        Ma ka aru ei saa, mis kohati nagu paaniline hala see käib. Väravatevahe -5 ja Leedust ees pool, kes olgem ausad on suht meie masti. Sloveeniat ei saagi iga valiksari edestada, sest individuaalselt neil mängijad ikkagi teisest puust. Mulle tundub, et San Marino viik on see, mis rahval ei lase enam külma peaga mõelda, aga kahjuks tuleb tunnistada, et too mäng jäi natuke etnilise algkoosseisu taha. Oli ka eelnevate peatreenerite ajal šokeerivaid tulemusi ja tuleb ka järgnevatel. Käib jalgpalli võlu ja valu juurde. Näitena kas või 11aastatagune Euroopa meister Kreeka ja nende kahekordne tala Fääridelt või 2010.aasta MM finalisti Hollandi mittekvalifitseerumine, kellelt ootaks tegelikult täielikku stabiilsust.
                        Mis puudutab rünnet. Jah, ei ole kõige roosilisemad ajad, aga keegi tõi siin õigesti välja, et pole ammu olnudki. Seekord lihtsalt Vassiljevi kauglöögid ei toitnud. Zenjov pole enam see, kes enne vigastust ja Blackpooli. Ainuke, kes oma taseme on säilitanud on Purje (1 sloveenidele, 2 sommidele). Ja mäletatavasti on ta mingi aeg kehva mängu tõttu üldse koondisest välja visatud.
                        Ühesõnaga kõik liinid korraga üht head jalga jooksma saada ei saagi ega peagi lihtne olema, kuid usun, et meie aeg on veel ees. Kannatlikkust ja küll asjad jälle paika loksuvad. Samuti usun Pehrssonisse.
                        Hindaks ka kogu valiksarja ja kõiki koondisega seotud inimesi neljaga. 5- oleks olnud playoff ja 5 EM.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas magicm Vaata postitust
                          Hindaks ka kogu valiksarja ja kõiki koondisega seotud inimesi neljaga. 5- oleks olnud playoff ja 5 EM.
                          Hinne 4 peaks näitama, et Eesti koondis tegi HEA valiktsükli. See nõuab nüüd küll pikemat sinupoolset analüüsi. Räägid, et liinid ei jooksnud ühte jalga ja Vassiljevi kauglöögid ei toitnud ning hinne 4...?
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Algselt postitas chac Vaata postitust
                            pikk on siin väga hea näide.
                            kas ta mängiks täna koondises kui ta poleks praktiliselt juhuslikult inglismaa vastu platsile saanud? kruglov/kallaste olid korraks eest ära. ometi oli temas ainest ja on täna põhimees.
                            eks noor peab talle avanenud võimaluse ära kasutama ja silma jääma
                            (nagu üks korvpallur kunagi),

                            terve tsükkel niikuinii 11+3 mängijaga ei mängita ja keegi on mängukeelu või vigastusega eemal


                            Juba esimeses mängus Moskva Dünamo vastu lahmis Kuusmaa kiiresti neli kolmest järjest sisse, nii et isegi peatreener ehmatas ning kutsus poisi pingile rahunema.
                            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                            (Seinfeld, The Pitch)

                            Kommentaar


                              Paar sõna juttu. Mina olen rootslasega rahul. Sellelt valiktsüklilt oleks oodanud grammi võrra paremat tulemust, aga alati pole ootuste täitmiseks piisavalt õnne. Ebaõnne on olnud tegelikult tohutult. Mõnede üksikute mängijate individuaalsed eksimused on meile väga palju punkte kaotanud. Pikas plaanis ei ole sellest hullu midagi, sest meeskondlik mäng on üldiselt päris hea. Sama meeskonna ja treeneriga oleksime täna vähemalt play-offis, kui olnuks rohkem õnne. Aga oleks poleks.

                              Noorenduskuur? Meeskond on liiga vana? Rahu, mehed. Üks põlvkond jõudis oma koondisekarjääri lõppu. Teine alustab. Kesa, mis see koondise vanus järgmise valiktsükli alguses on (05.09.2016), kui põllule jookseks meeskond koosseisus: Aksalu (31); Teniste (28), Jääger (31), Klavan (30), Pikk (23); Mets (23), Antonov (23); Ojamaa (25), Vassiljev (32), Kallaste (28); Zenjov (27)/He. Anier (25)?

                              Minu arust pole midagi hullu. Kui kedagi nooremat (ja paremat) vahepeal peale ei tule (kindlasti tuleb), siis Aksalu võiks teoreetiliselt (kui mingit massiivset ärakukkumist ei tule) olla rahulikult esiväravavaht järgmised 2-3 valiktsüklit, Teniste 2 valiktsüklit, Jääger 1 valiktsükkel, Klavan 2-3 valiktsüklit, Pikk 5 valiktsüklit, Mets 5 valiktsüklit, Antonov 5 valiktsüklit, Ojamaa 3-4 valiktsüklit, Vassiljev 1-2 valiktsüklit, Kallaste 2 valiktsüklit, Zenjov 2-3 valiktsüklit/He. Anier 3-4 valiktsüklit.

                              Teatavasti/usutavasti on/oli see viimane valiktsükkel vanemale põlvkonnale. Vähemasti kandvat rolli need mehed enam ei kanna, isegi kui paar korda sõprusmängus veel mängida saavad või valikmängudes pingil teises-kolmandas valikus on. Järgmises valiktsüklis oleksid need senised põhivennad just nii vanad: Pareiko (39), Londak (36), Rähn (35), Lindpere (34), Dmitrjev (34), Teever (33), Voskoboinikov (33), Vunk (32), Bärengrub (32), Kruglov (32), Kams (31), Purje (31). Teised kutid on kõik alla kolmekümne. Mis te arvate, mitu 30+ meest meil aasta pärast koondises on? Aksalu, Jääger, Klavan, Vassiljev kindlasti. Äkki ka Purje, Kams, Kruglov? Võib-olla üks üllatuskülaline, kes veel teeb oma viimast suurepärast hooaega või kahte?

                              Ei ole ju midagi hullu, kui 23 mängija hulgas oleks max 7-8 vanemat meest. Minu arvates on põlvkondadevahetus edukalt tehtud ning järgmise valiktsükli algusega jõuab see ka lõplikult valmis. Noori häid mehi on tegelikkuses küll ja veel peale tulemas. Aasta (05.09.2016) pärast on koondise rotatsioonimängijad/uued noored täkud just need mehed: Hunt (30), Jürgenson (28), Mošnikov (28), Saag (28), Frolov (28), Puri (28), Morozov (27), Luts (27), A. Dmitrijev (27), Toom (26), Subbotin (26), Alliku (26), Artjunin (26), Prosa (25), Baranov (24), Meerits (24), Elhi (23), Lepistu (23), Ha. Anier (23), Raudsepp (22), Kirss (22), Gussev (22), Avilov (21), Peetson (21), Listmann (21), Kauber (21), Marin (21), Liivak (20), Sappinen (20), Pürg (20), Tamme (20), Igonen (20), Käit (18) + lisaks veel kõiksugu uued tulijad, kes järgmisel hooajal Premium Liigas ukse jalaga maha löövad ning oma arengus suure sammu edasi teevad.

                              Tulevik ei ole nii must, kui osadele tundub.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Täitsa perses. Ma olen viimase paari päeva jooksul pidanud nõus olema nii Palmeri kui Tofoa postitustega. Mis toimub?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X