320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Parem kui saaks ilma lisamänguta ja üldse võiks lisamängu klausli juhendist välja võtta.
    Jalka pole koss play-offidega

    Kommentaar


      Algselt postitas ööö Vaata postitust
      On ikka.Mõnedel väga vähestel jalkafännidel on taskus hooaja kaart ja siis jääks mõni euro boikoteeritud Ampsule viineripiruka jaoks.
      Flora klubikaart on taskus, ma võin täie südamerahuga väita, suuremal hulgal inimestel kui üheski teises klubis Eestis, Raul.

      Lisamängu aga korraldab minuteada EJL, nii-et tegu ei ole kummagi meeskonna kodumänguga.

      Kommentaar


        Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
        Flora klubikaart on taskus, ma võin täie südamerahuga väita, suuremal hulgal inimestel kui üheski teises klubis Eestis, Raul.

        Lisamängu aga korraldab minuteada EJL, nii-et tegu ei ole kummagi meeskonna kodumänguga.
        ÖÖÖ mõtles ilmselt kalju hooajakaarte, aga mis puutub kodumeeskonda, siis see omab tähtsust vaid riietusruumide valikul ning kumb meeskond on protokollis eespool ja see tõenäoliselt loositakse.

        Kommentaar


          Raul on siiski usin ja asjalik Flora lapsevanem, nii-et ma ei kahtlegi, et temagi taskus roheline kaart olemas.

          Kommentaar


            Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
            Tipneriga (mulle üsna kindlalt teadaolevalt siiski pseudonüüm) ei ole minagi sageli nõus, aga ma ei saa küll absoluutselt aru, mis kütuseseguga see saag siin praegu pumpsuma on tõmmatud?

            Kuskohas selles artiklis nimetati Florat eestluse etaloniks? Kas see, et Infoneti põhikoosseisus pole ühtki eestlast, on vale? Või on vale see, et Flora põhikoosseisus on venelasi üks kuni kaks? On's vale see, et Flora ümber keerutatakse vandenõuteooriaid ja seetõttu paljudele klubi vastumeelseks muudetud? Kas vale on see, et Infonet on tulemuspõhiselt komplekteeritud meeskond või see, et nende mängupilt on atraktiivne? Või on vale see, et Levadia võit ei oleks midagi üllatavat või see, et neist on kaugenenud nii poolehoidjad kui vastalised? Või see, et Kaljul palju auru fassaadi ülevalhoidmiseks läheb, mille taga sageli midagi ei ole?
            Üleolevat laadi, liigselt patroniseeriv ja sildistav. Mind häiris, ilmselt isiklik kiiks, aga tundub, et on ka teisi kes nii arvavad. Eeldaks leida sihukest jutustust blogipostituste pundist mitte uudistega samalt realt.

            Märgin ära, et mul pole vahet kes liiga võidab. Tahaks vaid loota, et kes iganes eurokoha lunastab, see seal ka väärikalt Eestit esindab. Edu tooks (kaudselt) kasu kogu meie vutile.

            Noppeid sellest artiklist, mis mulle isiklikult vastukarva või tekitab küsimusi:

            Infonet:

            "Kõige tõenäolisem võitja oleks ühtlasi kõige igavam variant."
            - Mitte, et ma tunneks mingit meeletut sümpaatiat FC Infoneti vastu, aga minu arust lisaks liigale uus võitja vürtsi juurde ning paneks teisi mõtlema, et mida paremini teha. Igavamaks siit edaspidi küll midagi ei lähe, kui just keegi ära ei vaju.

            "Infoneti võit ei kurvastaks kedagi, aga ei rõõmustaks ka kedagi."

            - on kuidas selle kogukonna teemaga on, sel teemal ei saa nagunii keegi meil siin rinda kummi ajada, aga natukene teeb see väide klubile ikka liiga.

            "Algkoosseisus pole ühtegi eesti mängijat (Artur Rättel on vahetusmees) – miskipärast sooviks Meistrite liigas näha mängimas eeskätt nooremat verd potentsiaalseid koondislasi ja pisutki eestlasi. Puhas tulemuse nimel komplekteeritud kõrge keskmise vanusega (umbes 27 aastat) meeskond. Õnneks ei varja Infonet kuidagi oma olemust."
            - kui satsis mängivad mehed, kes on väärilised Eesti koondist (sh noortekoondisi) esindama - seda teha soovivad ja teevad hästi, siis mind küll ei torgi, et meil on liigas meeskondi kus domineerivad vene nimed. Näiteks Kruglov ja Dmitrijev, jätame hümnilaulmised ja muud pseudoteemad kõrvale. 100 kohtumist rahvuskoondise eest niisama kätte ei tule. Pigem valmistab mulle head meelt, et liigas on nii vene kui eesti taustaga tiimid, annab võimaluse vastandumiseks ja lisab intriigi. Meie riikigi ei moodusta 100% Eesti nimed ning meie jalgpall on selle peegliks.

            Lisaks. Tipp-sport peabki olema tulemusele orienteeritud. Kui tulemuse teevad ära noored on see muidugi armas ja tore, aga ainult noortega ei võideta midagi. Ühe kiviga kahte lindu püüdma minnes ei pruugi midagi tabada, aga eks vahest joppab ka.


            Flora:

            "Mullune meister oleks kõige loogilisem variant."
            - Miks ta kõige loogilisem variant on? Hooaja eel ehk tõesti tundus kõigile, aga hooaeg tõestas vastupidist.

            Mingeid foobiaid mul Flora suhtes pole ning Flora võit mind ei kurvastaks. Flora kohta käivat ülejäänut juttu kahtluse alla ei sea, ent on ilmselge, et loo autorile on rohevalged teistest sümpaatsemad.


            Levadia:

            "tavaline võit, olematu fännibaas" - Kui Infoneti võit on kõige tõenäolisem ja igavam ning Flora võit on loog, siis kuidas see mullu mittevõitnud meeskonna edu nüüd tavaline oleks? Okei 2013 ja 2014 andis Levadia tooni, kuid enne seda oli 3 aastat paus. Mis fännide kohta käib, siis kindlasti võiks neid kõigil rohkem olla, aga Levadiaga sõitis näiteks eelmises voorus Rakverre ligi 20 poolehoidjat. Pole küll suur hulk, kuid siiski suurem posu võõrsilfänne kui keskmises Tarva kodumängus.


            Nõmme Kalju:
            Nõmme Kalju kui tühi kest. Ühe edukama Eesti klubi kohta nõnda teravalt öelda on tiba palju minu arust.


            Küll mitte otseselt sellest artiklist tulenevalt, aga sihuke mõtterida veel minu poolt (ei süüdista kedagi, lihtsalt nendin). Kui pole kihlveopettuseid mängus, siis võidab pika hooaja alati parim meeskond (parimas meeskonnas võivad olla selgelt teistest individuaalselt eristuvad kujud, aga sobivas keskkonnas - parimas meeskonnas - löövadki särama). Need jutud, et tegelikult teiseks või kolmandaks jäänud meeskond oli see aasta parim meeskond on mingisugune fa-fa jama jutt. Omades selgelt mingi klubi soosingut, siis katsed kellegi teise võitu alavääristada on mage. Tuleb lihtsalt ise järgmine kord parem olla.

            Kommentaar


              Algselt postitas Andres. Vaata postitust
              pikk mõistlik jutt
              Kõik õige ja igale oma seisukoht, aga minuteada esitataksegi Tipneri pseudonüümi all siukest kergemat lugemist, mis pärislehte ei jõua ega saagi jõuda. Võib-olla eksin. Ja kuhu mujale see uudisportaalis ikka peaks sattuma, kui mitte uudisvoogu?

              Sellega aga, et isikule X. südamelähedase klubi kohta halvasti öeldakse, tuleb harjuda ja noppida asjast uba, kui seda seal on ning muu tähelepanuta jätta. Eesti kõige sõimatuma klubi poolehoidjana julgen soovitada.
              (See ei käinud muidugi isiklikult sinule, Andres).

              Kommentaar


                Vastan ka veel teemale:

                Küsimusele, et miks saag käima tõmmati võib ilmselt leida enda esimesest postitusest, milles kahest eraldiseisvast kommentaarist suudeti välja lugeda üks mõte, kuid mis ei olnud omavahel seotud.

                Mis puudutab pseudonüümi kommentaari, siis iroonilisena mõeldud lause läks ilmselt tõlkes kaduma.

                Tulles artikkli juurde siis pole varem Tipneri nime taha peituvaid kirjutisi lugenud ning otseselt ei leidnud ka märget või vihjet, et tegemist oleks satiiri või mõne muu loomingulise ilmutisega. Sellest tulenevalt tundus vale, et kulla heitluses olevatele meeskondadele tõmmatakse vett peale, näiliselt tühiste põhjendustega. Eriti häiris kergelt ksenofoobiline alatoon, kus ajakirjanik võttis asjaosalistelt enesemääramise vabaduse ning otsustas nime või keelelise tausta põhjal mängjate rahvusliku kuulumise.

                Pole isklikult Infoneti poolehoidja aga on kiiduväärt näha, et neli hooaega Eesti tipp liigas pallinud meeskond suudab murda status-quo ja toob tiitliheitlusesse uut elevust. Kuidas üldine jalgpalli taseme tõus igav on, jääb loo autori selgitada. Samuti oli fännide või kogukonna puudumine, vähemalt pealtvaatajate arvu vaadates, meelevaldne.

                Mis puudutab Florat, siis nagu ennem mainisin, poleks mul otseselt midagi nende võidu vastu. Arusaamatuks jäi aga miks on Flora võit kõige loogilisem. Seda üritati põhjendada tradistioonide ja noortetööga ning ka pedagoogilise aspektiga, kuid kas see ei kehti mitte kõikide klubide puhul?

                Levadia puhul laskutakse jällegi eestlased vs venelased teemasse ning tulemuspõhilikkusesse, mis on ise-enesest naljakast, sest just sellest, tulemusest, antud artikklis jutt käibki.

                Kalju puhul tuuakse välja pealispindsus ja lünklikus - millest tulenevalt? Lisaks jällegi, milleks jalgpalli mängitakse kui mitte tulemuse pärast.

                Ma ei leia, et ajakirjandus peaks olema emotsioonitu ja must-valge keskkond, milles ei või oma meelsust väljendada, kuid ootaks argumenteerituid kommentaare, mitte otsitud põhjendusi ja näilist analüüsi. Kusjuures, just viimasega pidi antud kirjutise puhul tegemist olema - "Siiski on iseäranis põnev spekuleerida, mida ühe või teise meeskonna võit võiks endaga kaasa tuua." Ülesandepüstitusele järgnes aga midagi muud kui tasakaalukas analüüs, mis lahkaks ühe või teise klubi tiitlivõidu mõju ühiskonnale ja jalgpalli hetkelisele populaarsusele.

                Isikule X ei läinud südamesse, et tema südamelähedase klubi kohta kirjutati halvasti, vaid see, et seda tehti ülejäänud tiitlipretendetide üle ning sedavõrd labaselt.

                Kommentaar


                  Kusjuures, selguse huvides ja diskleimeri korras - ka sind ei pidanud ma "isiku X." all silmas. Tegu oli, kuidas öeldagi... Retoorilise konstruktsiooniga.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                    Või see, et Kaljul palju auru fassaadi ülevalhoidmiseks läheb, mille taga sageli midagi ei ole?
                    Millest siin jutt käib?
                    www.playmaker.ee

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                      Kusjuures, selguse huvides ja diskleimeri korras - ka sind ei pidanud ma "isiku X." all silmas. Tegu oli, kuidas öeldagi... Retoorilise konstruktsiooniga.
                      Ma ei võtnud seda isiklikult vaid kasutasin antud lauset kokkuvõttva mõttena aga tänud täpsustuse eest.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas shefield
                        "Nagu öeldakse, seisneb jalgpalli võlu paljuski selles, et terve nädal saab arutada laupäevast kohtumist, mis järgmise mänguga ununeb. Jalgpalliarmastuse juures on keskne ikkagi protsess, fännide osadus (fänn on osaline, mitte kõrvaltvaataja)."

                        http://sport.ohtuleht.ee/767237/hugo...lju-vahet-pole
                        Tegemist on vaenu õhutava kirjutisega, mille autor peidab ennast varjunime all!
                        Kui Jalgpalli koondisest on räägitud positiivses toonis, et Eestis üleskasvanud vene päritolu mängijad on KÕIK omaks võetud, siis Hugo tõmbab vee peale sellele ning ilmselt eelistaks ka koondises ainult näha nimesi nagu Jüri Talu ja Toomas Sepp. Mitte Kruglov, Vassiljev, Dmitrijev jne.

                        Minu jaoks on kõige sümpaatsemalt võidelnud see hooaeg Infonet ja nende tiitel kindlasti elavdaks meie jalgpalli.
                        Kalju on mänginud koledat jalgpalli ja oma punktid kätte saanud kuidagi.
                        Flora on suur ja tubli aga tiitli võit ainult paneks ülehaibitud flora mängijaid järjest rohkem koondises nägema. (Mõni kutt peab veel korralikult Arbeiteri käe all karastuma enne kui tegusi teeb kõrgemal tasemel)
                        Levadia tiitel oleks varajane kingitus Pareiko heale tööle huvitavate mängijate toomisel Eesti liigasse.

                        Kommentaar


                          Varjunimedega on lihtne - peatoimetaja vastutab ehk see on nagu tema nime alt kirjutatud. Siin juhtumi puhul jääb vast enne sporditoimetuse juht ette.
                          BVB - Vaprus

                          Kommentaar


                            Solvumistest on näha, et artikkel tabas märki
                            Lühikokkuvõtted klubidest täpsed, nagu nad välja paistavadki.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas kesa Vaata postitust
                              Solvumistest on näha, et artikkel tabas märki
                              Lühikokkuvõtted klubidest täpsed, nagu nad välja paistavadki.
                              see, et kesa artikli heaks kiidab, ütleb samuti kõik, mis vaja.

                              Kommentaar


                                Selle argpüksliku Tipneri nime taha peituva kultuuri ajakirjaniku kirjutisi lugedes tundub nagu oleks Sporditäht kogu oma vihkamisega tagasi tulnud, nüüd siis juba anonüümselt. Kes sa ka ei oleks, see, mis sa kirjutad ei ole lahe, see on suht nõme! Võibolla ongi see Vaher isiklikult, ei imestaks. Aga see pole tähtis. Sa ei arenda meie jalgpalli, vaid lammutad.
                                On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                                I don’t care what you think of me!
                                Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                                Kommentaar

                                Working...
                                X