320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Tubli. Lisaks võiks Taxify/Uberi miinused ka välja tuua
    Suretab välja senise taksoturu. Oht on, et üks neist saab väga suure turuosa ja hakkab kogu teenust domineerima. Olles aastaid väga regulaarne taksoteenuse kasutaja, siis lihtsa kliendina ei näe ma taksodel muud eelist, kui et neid on kell 6 hommikul lihtsam saada. Muul ajal eelised puuduvad.

    Kommentaar


      Või siis kliendina välismaal:
      Ugandas sai kasutada Uberit (auto oli enamvähem okei ja juht polnud ka suitsiidne)
      Kreekas, kus taksojuhid kütsid sulle tuimalt rämeda linnatiiru, sai tellida ka emma-kumma kaudu ja seal andis äpp kohe ette, kuidaspidi sõitma peab.
      Horvaatias - uber.
      Austrias pidin ma korra kuskil pärapersest hirmkiirelt lennujaama jõudma. Uber aitas kohe.
      Jne. jne.

      Samal ajal on mind viidud Sloveenias ja Bulgaarias tavatakso poolt sisuliselt ümber nurga kümneka eest (aku oli tühi ja ei saanud kaardist enam täpselt aru).
      Manchesteris sõitsin 2 kilomeetrit ja maksin mingi 10 naela. jne.

      Kogu see häbiplekk, mis meil sadamas aastaid lokanud on, kus ilgelt kalli hinnaga lolle turiste jahtivad taksojuhid praegust süsteemi ära kasutavad, oleks uberi ja taxify reklaamimisel kadunud. Või looge siis mingi üleriiklik samasugune äpp. Lükkate kõik sõitu teha tahtvad autod sinna, kõigil on kindel hind ja oleks ka asi korras. Aga, noh, näed, seda jumala eest ei taheta, kuna "pole võrdsed võimalused".

      Kommentaar


        Horvaatia pole linn

        Kuna isesõitvad transpordivahendid on pigem reaalsus, siis ma ei näe T/U tegemistes pikka iga. Ja selles valguses tundub ka seaduse muudatus tobe...lühinägelik.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Või looge siis mingi üleriiklik samasugune äpp. Lükkate kõik sõitu teha tahtvad autod sinna, kõigil on kindel hind ja oleks ka asi korras. Aga, noh, näed, seda jumala eest ei taheta, kuna "pole võrdsed võimalused".
          See ilmselt pole teostatav jah, kuigi oleks ülikõva kui riik kogu selle uberi kasumi oma taskusse lükkaks

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Haha, lähme ja peksame kangastelgesid ja muid aparaate ka, mis ajaloos erinevaid ettevõtlussektoreid muutnud on?
            üks räägib aiast, teine aiaaugust. konkurentsitingimuste erinevuse all pean silmas seadusega kehtestatud nõudeid taksodele, mis siiani Taxifyl-Uberil puudusid.
            ehk minu mõte on et kui sa pakud sama teenust siis kõigile osapooltele peavad kehtima seaduses samad nõuded, reeglid. kas nad sõidavad äpiga või ilma ei puutu asjasse.
            ehk siis... kas panna Uberile-Taxifyle samad tingimused mis tavataksodele. olgu siis nende eeliseks äpis tellimine ja juhtidele hinde andmine. siinjuures ei saa ma aru miks ei või sama teenusega vastata tavataksod, sest tegelikkuses see ongi ju erinevus hetkel. ja eks siis turg paneb paika.
            või siis lõpetada reeglid mis kehtisid siiani taksodele. siis oldaks samavõrdsed Uber-Taxifyga. lihtne

            muide jutt et Uberi autod on kõik ülikorralikud masinad...ise proovinud 3 korral, siiani autodeks olnud Ford Focus ja Skoda Roomster. siin tuttavad räägivad Jaguaritest ja Tesladest, need vist sõidavad ainult Viimsis ja Kakumäel
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              üks räägib aiast, teine aiaaugust. konkurentsitingimuste erinevuse all pean silmas seadusega kehtestatud nõudeid taksodele, mis siiani Taxifyl-Uberil puudusid.
              ehk minu mõte on et kui sa pakud sama teenust siis kõigile osapooltele peavad kehtima samad nõuded, reeglid. kas nad sõidavad äpiga või ilma ei puutu asjasse.
              ehk siis... kas panna Uberile-Taxifyle samad tingimused mis tavataksodele. olgu siis nende eeliseks äpis tellimine ja juhtidele hinde andmine. siinjuures ei saa ma aru miks ei või sama teenusega vastata tavataksod, sest tegelikkuses see ongi ju erinevus hetkel. ja eks siis turg paneb paika.
              või siis lõpetada reeglid mis kehtisid siiani taksodele. siis oldaks samavõrdsed Uber-Taxifyga. lihtne

              muide jutt et Uberi autod on kõik ülikorralikud masinad...ise proovinud 3 korral, siiani autodeks olnud Ford Focus ja Skoda Roomster. siin tuttavad räägivad Jaguaritest ja Tesladest, need vist sõidavad ainult Viimsis ja Kakumäel
              Ja probleem ongi selles, et praegu tehakse reeglid, mis kotivad kliendile mugavamat teenust. Ehk ühe ärimudel on odavam, annab kliendile rohkem paindlikust ja viib hinna alla (sellest ka kanglastelje võrdlus). Ehk ideaalne oleks, et hetkel taksojuhtidele kehtestatud reeglid kehtivad neile, kes on reaalselt plafooniga ja märgistusega. Ehk just nendega seotud sigaduste tõttu neid reegleid kehtestama hakatigi. Kui ei taha neid reegleid täita, siis viska plafoon ära, ära ürita purjus inimesi ja turiste reede öösiti ja sadamas kottida, vastuta hindega enda palga eest ja ongi kõik yolo.

              Kommentaar


                Ja kas mitte polnud osad taksofirmad ise, kes tulid sellele "sõidujagamise" ja "rendiauto" idee peale? Ikka selleks, et saaks reeglitest mööda nihverdada. Sõltuti muidugi ainult tellimustest, aga oldi skeemiga marurahul. Nüüd siis korraga saabus turule tegija, kes muutis asja neile kehvemaks, kuna nende teenus on vananenud ja kohe on häda lahti.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Ja probleem ongi selles, et praegu tehakse reeglid, mis kotivad kliendile mugavamat teenust. Ehk ühe ärimudel on odavam, annab kliendile rohkem paindlikust ja viib hinna alla (sellest ka kanglastelje võrdlus). Ehk ideaalne oleks, et hetkel taksojuhtidele kehtestatud reeglid kehtivad neile, kes on reaalselt plafooniga ja märgistusega. Ehk just nendega seotud sigaduste tõttu neid reegleid kehtestama hakatigi. Kui ei taha neid reegleid täita, siis viska plafoon ära, ära ürita purjus inimesi ja turiste reede öösiti ja sadamas kottida, vastuta hindega enda palga eest ja ongi kõik yolo.
                  Kahe esimese lausega olen nõus sinuga.
                  Edasine jutt- ma saan aru, et normtaksod sõidaksid äpiga, antakse hindeid ja neil puudub plafoon. Ja siis plafooniga tüübid ongi need pätid, kes siis Hollywoodi, Venuse ja sadama ees landivad. Minugi poolest. Aga siis tuleb teha kampaaniat et need plafooniga tüübid on pätid. Ma ei tea kuidas seda turistini viia, kelle jaoks oleks selline olukord kergelt öeldes arusaamatu.

                  ehk lõppkokkuvõttes oleks ikkagi see et seadusest tulenevad reeglid puuduksid. reeglid kehtiksid plafooniga tüüpidel ehk nn. maffial, kes neid reegleid nagunii ei täidaks. teadlik inimene sõidaks nn. äpitaksoga, vähemteadlik aga riskib endiselt taksomaffiaga.

                  aga pakuks veel parema lahenduse- lisada seadusesse nõue et iga takso peab olema mingis äpis tellitav ja lisaks oleks võimalus anda juhile hinne.

                  aga mis puudutab kindlustusi, siis usu mind need sõiduhinnad hakkavad tõusma kui kindlustusseltsid tabavad ära et keegi sõidab oma autoga tegelikkuses taksot. see on aja küsimus. olles ise igapäevaselt kindlustusteemadega kursis, siis võin öelda, et kõige rohkem juhtub statistiliselt ööpäevas taksodega liiklusõnnetusi. sealt ka neile kehtivad kõrgemad kindlustusmaksed. seda vist ei pea mainima et kõige kallim on tavaautodest kindlustada BMW-d

                  aga ma ütlen veelkord, et kellegil vale arusaam ei tekiks- ei, ma ei ole Uberi ega Taxify vastane. küll aga ma ei näe õiglasena kellegi soosimist läbi seaduse. ma saan aru et selles on siin juba üksmeelele jõutud, et tegemist on samasuguse taksoteenusega kui seda tavataksoteenus on.
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                    Kahe esimese lausega olen nõus sinuga.
                    Edasine jutt- ma saan aru, et normtaksod sõidaksid äpiga, antakse hindeid ja neil puudub plafoon. Ja siis plafooniga tüübid ongi need pätid, kes siis Hollywoodi, Venuse ja sadama ees landivad. Minugi poolest. Aga siis tuleb teha kampaaniat et need plafooniga tüübid on pätid. Ma ei tea kuidas seda turistini viia, kelle jaoks oleks selline olukord kergelt öeldes arusaamatu.

                    ehk lõppkokkuvõttes oleks ikkagi see et seadusest tulenevad reeglid puuduksid. reeglid kehtiksid plafooniga tüüpidel ehk nn. maffial, kes neid reegleid nagunii ei täidaks. teadlik inimene sõidaks nn. äpitaksoga, vähemteadlik aga riskib endiselt taksomaffiaga.

                    aga pakuks veel parema lahenduse- lisada seadusesse nõue et iga takso peab olema mingis äpis tellitav ja lisaks oleks võimalus anda juhile hinne.

                    aga mis puudutab kindlustusi, siis usu mind need sõiduhinnad hakkavad tõusma kui kindlustusseltsid tabavad ära et keegi sõidab oma autoga tegelikkuses taksot. see on aja küsimus. olles ise igapäevaselt kindlustusteemadega kursis, siis võin öelda, et kõige rohkem juhtub statistiliselt ööpäevas taksodega liiklusõnnetusi. sealt ka neile kehtivad kõrgemad kindlustusmaksed. seda vist ei pea mainima et kõige kallim on tavaautodest kindlustada BMW-d

                    aga ma ütlen veelkord, et kellegil vale arusaam ei tekiks- ei, ma ei ole Uberi ega Taxify vastane. küll aga ma ei näe õiglasena kellegi soosimist läbi seaduse. ma saan aru et selles on siin juba üksmeelele jõutud, et tegemist on samasuguse taksoteenusega kui seda tavataksoteenus on.
                    Ma ei ütle, et kõik plafooniga taksojuhid on pätid. Lihtsalt hakatigi olukorda ju karmimalt reguleerima nö. tänaval ootavate autode pärast. Ehk neid peakski rohkem kontrollima. Kui uberi ja taxify kaudu on petmisvõimalus viidud suhtkoht miinimumini, siis neile samasid nõudeid seada on veidi, noh, ebaõiglane.

                    Kommentaar


                      üks punkt veel mõttekohaks- mul on üks tuttav kes sõitis umbes aasta Taxify all. tema väide on see, et Taxify tingimustel sõites ei ole võimalik taksot sõita nn. põhitöökohana, põhisissetulekuna. Jah, seda on võimalik teha põhitöö kõrvalt, näiteks liisingumaksete tasumiseks.

                      keegi siin küsis negatiivseid punkte- nn. taksojuhi amet kui selline kaob tõenäoliselt, kui muidugi tasustuspõhimõtted ei muutu.
                      Uber-Taxify ei garanteeri teenust ükskõik millisel ajahetkel ükskõik millises kohas. Rõhutakse efektiivsusele, kuid alati ei ole see kliendile parim.
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Ma ei ütle, et kõik plafooniga taksojuhid on pätid. Lihtsalt hakatigi olukorda ju karmimalt reguleerima nö. tänaval ootavate autode pärast. Ehk neid peakski rohkem kontrollima. Kui uberi ja taxify kaudu on petmisvõimalus viidud suhtkoht miinimumini, siis neile samasid nõudeid seada on veidi, noh, ebaõiglane.
                        ma siis küsin veelkord- kui näiteks tavatakso teeb ka end äpiga kättesaadavaks ja on võimalik ka juhtidele hindeid anda jne, siis peaks ka neile kehtima samad nõuded kui Uberile-Taxifyle? siis ju puudub teenuses erinevus, või sinu jaoks on endiselt vahe sees?
                        Ok, plafoon, õigus oodata klienti peatuses. Siin on tõesti vahe. Aga siis müüa seda õigust, aga mõistliku hinnaga.

                        Hetkel nõutakse-
                        -taksoveo korraldajal ehk vedajal peab olema taksoveoluba – annab õiguse korraldada taksovedu
                        -sõiduauto juhil peab olema teenindajakaart – annab õiguse töötada sõidukijuhina taksoveol
                        -sõidukil peab olema sõidukikaart – tõendab õigust kasutada sõidukikaardile kantud sõidukit taksoveol

                        Lisaks on kindlustusnõuded, maksumus, suuremad. Mina leian et see on veidi ebaõiglane. Ma saan aru et selle vastu võitlevad ka tavataksod, sest nõuded olid proportsionaalselt ebaõiglased tegelikkuses samasugust teenust pakkuvate osapoolte vahel.

                        Mis teeb kogu selle loo juures kurvaks on see, et selle asemel, et tegelda tegeliku probleemiga Tallinna taksonduses ehk siis taksomaffiga, selle asemel soovitakse muuta regulatsiooni ja see toimiv taksomajanduse osa peapeale pöörata. samas probleem jääb ikka püsima. oleks huvitav näha kui palju on vähenenud nn. taksomaffia sissetulekud. miskipärast ma kardan et need pole üldse muutunud. samad masinad seisavad endiselt samades kohtades. sama tüüpi kliendid (turistid ja väheteadlikud) satuvad endiselt nende lõksu.
                        kui me imestame, et miks mujal maailmas Uberile nii hästi üldiselt ei lähe kui meil, siis siin ongi see teema, et neil puudub taksomaffia ja taksondus on korras ja reguleeritud. meil tuuakse mängu just taksomaffia ja seetõttu ka vähe edukam
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          ma siis küsin veelkord- kui näiteks tavatakso teeb ka end äpiga kättesaadavaks ja on võimalik ka juhtidele hindeid anda jne, siis peaks ka neile kehtima samad nõuded kui Uberile-Taxifyle? siis ju puudub teenuses erinevus, või sinu jaoks on endiselt vahe sees?
                          Ok, plafoon, õigus oodata klienti peatuses. Siin on tõesti vahe. Aga siis müüa seda õigust, aga mõistliku hinnaga.

                          Hetkel nõutakse-
                          -taksoveo korraldajal ehk vedajal peab olema taksoveoluba – annab õiguse korraldada taksovedu
                          -sõiduauto juhil peab olema teenindajakaart – annab õiguse töötada sõidukijuhina taksoveol
                          -sõidukil peab olema sõidukikaart – tõendab õigust kasutada sõidukikaardile kantud sõidukit taksoveol

                          Lisaks on kindlustusnõuded, maksumus, suuremad. Mina leian et see on veidi ebaõiglane. Ma saan aru et selle vastu võitlevad ka tavataksod, sest nõuded olid proportsionaalselt ebaõiglased tegelikkuses samasugust teenust pakkuvate osapoolte vahel.

                          Mis teeb kogu selle loo juures kurvaks on see, et selle asemel, et tegelda tegeliku probleemiga Tallinna taksonduses ehk siis taksomaffiga, selle asemel soovitakse muuta regulatsiooni ja see toimiv taksomajanduse osa peapeale pöörata. samas probleem jääb ikka püsima. oleks huvitav näha kui palju on vähenenud nn. taksomaffia sissetulekud. miskipärast ma kardan et need pole üldse muutunud. samad masinad seisavad endiselt samades kohtades. sama tüüpi kliendid (turistid ja väheteadlikud) satuvad endiselt nende lõksu.
                          kui me imestame, et miks mujal maailmas Uberile nii hästi üldiselt ei lähe kui meil, siis siin ongi see teema, et neil puudub taksomaffia ja taksondus on korras ja reguleeritud. meil tuuakse mängu just taksomaffia ja seetõttu ka vähe edukam
                          Ma pole ka uberi ja taxify vms vastu, innovatsioon on teretulnud, kuid arvata, et küll turg reguleerib ja anname kõik turu kätte, et piisab tagasisidest ja äppist ehkki tegeletakse taksoteenusega, siis sellega ma ei nõustu. Esiteks, uber jms on kokkuvõttes erafirma ja ta kontrollib sõitja tausta nii kaua, kuni see talle kasulik. Kuivõrd nt suudab uber vene kodanikust eestis uberit sõitva juhi tausta kontrollida, vene riik küll siin erafirmale mingit tausta ei jaga. Kindlustuse aspekt toodi juba välja, see on ikka selge konkurentsieelis.
                          Taksonduse praegused probleemid on järelvalve, ressursside küsimus. Nagu ütlesin, on mõlemal poolel täitsa arvestatavaid argumente ja ettepanekuid, aga kui keegi laseb puusalt, et asjad lahendab äpp ja tagasiside, siis see on pisut naiivne.
                          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                          Kommentaar


                            kusjuures mitte keegi ei võitle ju reaalse sõidujagamise vastu. kui näiteks homme hommikul kusagil Laagrist hakkab keegi sõitma kesklinna tööle ja paneb kuhugi äppi (Wisemile vist hetkel on selline?) oma trajektoori üles ja mingi sümboolse summa ka ning on nõus kedagi peale võtma, siis palun. kasvõi iga hommik, ja ka õhtul töölt koju tulles. no problem. ma usun et sellise teenuse vastu ei ole ka tavataksodel
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Ma hakkasin googeldama taksojuhtide puhkeseadust vms aga tuleb vist välja, et sellist asja ei ole olemaski. Vähemalt aastal 2011 polnud ja Mõnu on sellest isegi artikli päevalehte kirjutanud.


                              Ise olen küll mõnikord peale tööpäeva rampväsinud aga hetkel on vägagi võimalik, et mingi 8-10h füüsilist tööd teinud ehitusvend sõidab veel õhtul kell 21 uberit. Noh, samas seni pole vist mingeid probleeme tekkinud sellest ... veel
                              Joga Bonito!!!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                                Kuivõrd nt suudab uber vene kodanikust eestis uberit sõitva juhi tausta kontrollida
                                Sellist ei võeta paati sõitjaks üldse. Filter = peab olema Eesti kodanik, minuteada.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X