320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Wingback Vaata postitust
    Sellist ei võeta paati sõitjaks üldse. Filter = peab olema Eesti kodanik, minuteada.
    Ma olen eesti keelt mitte oskava mustanahalisega Tallinnas sõitnud. Ma arvan, et ta ei olnud ega ole Eesti kodanik.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      Juba mitu kuud võib Tallinna tänavatel sattuda mustanahalise taksojuhi peale, kes on tublisti jutukam kui keskmine eestlane, räägib vabalt eesti keeles ja ilmselgelt naudib oma tööd. See on ameeriklane Howard Frier, endine tuntud korvpallur, kes pärast profikarjääri lõppu jäi siia elama. Praegu töötab 40-aastane ameeriklane Eesti ühe edukama korvpallinaiskonna Tallinna 1182 peatreenerina ja annab lisaks trenne nii Audentese spordiklubis kui ka oma programmi Training for The Game raames. Lisaks hakkas ta hiljuti vabal ajal Taxify sõidujagamisteenust pakkuma ehk taksojuhi ametit pidama.


      Frier peaks olema USA kodanik minu teada.

      Kommentaar


        Uberit sõidab vähemalt kümmekond mitte-eestlast. Erinevaid aafrika päritolu juhte umbes 5-6tk olnud siiani ning paar juhti ka lähis-ida ja lõuna-euroopa kandist. Eesti keelt nad keegi ei osanud, english only. Ma ei usu, et Uberil on eelduseks, et pead kodanik olema. Miks peaks?
        Victoria Concordia Crescit

        Kommentaar


          Delfis üks huvitav artikkel Taxifysse investeerinud hiinlastega.

          "Me Didi Chuxingis pakume liikuvusteenust (mobility service). Meil on Hiinas üle 17,5 miljoni juhi 400 linnas ja Didiga tehakse üle 25 miljoni sõidu päevas. Seda on kaks korda rohkem kui kõikide turul tegutsevate konkurentide sõidud kokku. Ühest Didi rakendusest saab valida erinevaid transpordivariante tavalisest taksost ja privaatjuhist kuni Didi bussiliinidele pileti ostmiseni. Eraldi saab tellida näiteks autojuhi teenust (Designated Driving) või pakkudagi otseses mõttes sõidu(kulude)jagamist reisijaga, kes liigub autojuhiga samasse suunda (Hitch)."

          Vat ei saa aru nüüd kas firmal on ka oma bussiliin või võimaldatakse äpi kaudu osta pileteid juba toimivale ühistranspordisüsteemile, igatahes huvitav teema.
          See oleks ka muidugi teema, et võttes öösel takso kusagilt kuhugi sõitmiseks saaks näiteks klient oma sõidu üles panna mingile platvormile jagamiseks. ehk siis mitte ainult autoomanikud ei tegele sõidujagamisega vaid ka kliendid saavad jagada oma sõite. arvatavasti selle platvormi peab küll üles töötama keegi kolmas osapool, autoomanikud (pean silmas siis Taxify, Uber) arusaadavalt ise sellesse vaevalt panustavad
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Algselt postitas rixxer Vaata postitust
            Ma pole ka uberi ja taxify vms vastu, innovatsioon on teretulnud, kuid arvata, et küll turg reguleerib ja anname kõik turu kätte, et piisab tagasisidest ja äppist ehkki tegeletakse taksoteenusega, siis sellega ma ei nõustu. Esiteks, uber jms on kokkuvõttes erafirma ja ta kontrollib sõitja tausta nii kaua, kuni see talle kasulik. Kuivõrd nt suudab uber vene kodanikust eestis uberit sõitva juhi tausta kontrollida, vene riik küll siin erafirmale mingit tausta ei jaga. Kindlustuse aspekt toodi juba välja, see on ikka selge konkurentsieelis.
            Taksonduse praegused probleemid on järelvalve, ressursside küsimus. Nagu ütlesin, on mõlemal poolel täitsa arvestatavaid argumente ja ettepanekuid, aga kui keegi laseb puusalt, et asjad lahendab äpp ja tagasiside, siis see on pisut naiivne.
            Kuidas see lõpptulemis naiivne on?

            Okei, isegi eeldame, et näiteks emma kumma firma sõelast pääseb läbi mingi kriminaal (mis on juba eelduslikult absoluutselt debiilne, sest nagu ise välja tõid "platformid teevad mis neile kasulik" selles valdkonnas on reputatsioon ülioluline, eriti kui korralik konkurents Taxify ja Uberi vahel - seega tegemist oleks ilmselgelt kahjuliku ja debiilse mõttega), kes pakub head teenust. Inimesed tunnevad ennast mugavalt. Juht on viisakas ja hea sõiduoskusega. Viib ilusti punktist A punkti B. Kus siin see olemuslik probleem on? Versus siis teises universiumis kus meil on nö mittekriminiaal, kes formaalsetele nõuetele vastab, aga on täiesti pohhuiistlik mölakas, kes jõuab kohale kokkulepitust 10 min hiljem ja paneb Sind maha 400m kaugusel sihtkohast - see on Sinu raamatus siis igati ok, kuna tal on "õiglane taustakontroll tehtud" . Selgitage lõpuks ära, mis inherent value see on kui mina kliendina saan I olukorras kõvasti parema teeninduse. Mind ei koti vähimalgi määral, et inimene on välismaalane või minugi poolest ka kinni istunud, kui ta minuga äärmiselt hästi käitub ja mulle head teenust pakub.

            Kommentaar


              Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
              Kuidas see lõpptulemis naiivne on?

              Okei, isegi eeldame, et näiteks emma kumma firma sõelast pääseb läbi mingi kriminaal (mis on juba eelduslikult absoluutselt debiilne, sest nagu ise välja tõid "platformid teevad mis neile kasulik" selles valdkonnas on reputatsioon ülioluline, eriti kui korralik konkurents Taxify ja Uberi vahel - seega tegemist oleks ilmselgelt kahjuliku ja debiilse mõttega), kes pakub head teenust. Inimesed tunnevad ennast mugavalt. Juht on viisakas ja hea sõiduoskusega. Viib ilusti punktist A punkti B. Kus siin see olemuslik probleem on? Versus siis teises universiumis kus meil on nö mittekriminiaal, kes formaalsetele nõuetele vastab, aga on täiesti pohhuiistlik mölakas, kes jõuab kohale kokkulepitust 10 min hiljem ja paneb Sind maha 400m kaugusel sihtkohast - see on Sinu raamatus siis igati ok, kuna tal on "õiglane taustakontroll tehtud" . Selgitage lõpuks ära, mis inherent value see on kui mina kliendina saan I olukorras kõvasti parema teeninduse. Mind ei koti vähimalgi määral, et inimene on välismaalane või minugi poolest ka kinni istunud, kui ta minuga äärmiselt hästi käitub ja mulle head teenust pakub.
              Kuna sa juba hoogse stiiliga peale lendad, siis "A kui paneb see kinniistunud rauaga vastu pead ja vägistab ära ning selgub, et tegu oli Venemaal tagaotsitud sarivägistajaga? Selge, paned ühe. Sind see muidugi väga haiglast vms ei päästa enam.
              Pärast muidugi võib õhtulehest kuulda, et kes vastutab, miks ei kontrollitud tausta, kindlasti tehakse ka pressiteade, et "ei enam juhtu, teeme nüüdsest palju põhjalikumat kontrolli".jne jne. Pärast.
              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

              Kommentaar


                mul ilgelt igav elu, viimased ma arvan 3a koguaeg taxifyga tellinud autosid, alati väga hea kogemus, õigeaegselt kohal, tasu soodne - ei näe põhjust miks peaks jebima uberi, taxigo vms-ga. Mõni ootab vist tõesti Bentleyd, üllaris härrat ja blowjobi, aga eesmärk on siiski normaalselt punktist A saada punkti B ja ei saa üldse aru, kuidas sellele teemale niipalju tähtsust omistatakse. Seadusandluse osas ei oska öelda, ma tõesti ei tea kas inimestevedu peaks olema seadusega reguleeritud või mitte (takso vs eraautod), aga praegune seis mulle sobib.

                Võibolla ainuke nöök on teemal, et taksojuhid pole marsruudivalikul kõige pädevamad, aga GPS aitab neid hädast välja või ütlen, et ma juhendan, fuggedabout GPS.

                Kommentaar


                  Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                  Kuna sa juba hoogse stiiliga peale lendad, siis "A kui paneb see kinniistunud rauaga vastu pead ja vägistab ära ning selgub, et tegu oli Venemaal tagaotsitud sarivägistajaga? Selge, paned ühe. Sind see muidugi väga haiglast vms ei päästa enam.
                  Pärast muidugi võib õhtulehest kuulda, et kes vastutab, miks ei kontrollitud tausta, kindlasti tehakse ka pressiteade, et "ei enam juhtu, teeme nüüdsest palju põhjalikumat kontrolli".jne jne. Pärast.
                  Ja Sa üritad öelda, et võimalus, et selline asi Uberis v Taxifys juhtub on oluliselt suurem kui mingisuguses suvalises plafooniga autos, sest ... mmm... ootaks siinkohal mingit põhjendust.

                  Sest olemata criminal mastermind, tundub mulle ilmselge, et midagi sellist läbi usaldusväärse appi (Uber, Taxify) korraldada on autojuhi/kurjategija pääsemise tõenäosus 0,5%. Kõik on trackitud ja info kusagil rahvusvahelistes serverites. Minuti ja meetri täpsusega. Mingid andmed pead ikka ettevõttele saatma. Samas seda "taksojuhi töötõendit" ja plafooni hankida ja autole külge lüüa oleks ilmselt poole tunni küsimus. Lööd plafooni ja ise prinditud tõendi autole külge, ootad kusagil Szolnoki lähedal, inimene tuleb ilma kusagilt dispetšeri vahendusta Sinu juurde, võtad inimese peale, lööd rauaga vastu pead, vägistad ära, putked üle Narva jõe Venemaale tagasi sillalt plafooni ja "töötõendi" Narva jõkke visates. Ütle mulle ausalt - kummas variandis vahele tõenäolisem jääda on ?

                  Sest ilma soovita kedagi üllatada siis täiesti lõpuni ärakasutamatut süsteemi pole lihtsalt võimalik luua. Väga suure pingutusega on sellel mõrvaril v vägistajal ikkagi võimalik asjadest mööda hiilida. Ainult et selles standard taksonduses see barjäär oluliselt madalamal.

                  Kommentaar


                    Taksojuhtide liidu esimehe sõnavõtt -
                    MTÜ Eesti Taksojuhtide Liidu juhatuse liige Lembit Poolak ütles, et seadusemuudatus on kompromiss poliitikute ja taksojuhtide vahel. „Selge on see, et igas seaduses on läbitöötamata asju, näiteks see, kuidas riik maksud kätte saab ja millist mõju avaldub ta tervikuna taksoturule. Taksoturg on hetkel üleküllastunud ja kogu klientide vedamine oleks võinud jääda taksonduse alla,” ütles ta.
                    - meenutas veel ühte olulist aspekti, mida siin väga mainitud pole -> uute võimaluste lisandumine tarbijatele ei tähenda ainult turu ümberjagamist nagu taksojuhid väita üritavad. See uus alternatiiv tekitab uut nõudlust!

                    Ah, et mis ma silmas pean? Lihtne ->
                    Enne nende platformide tulekut ja konkureerima hakkamist kasutasin mina taksot tavaliselt -
                    a) nädalavahetusel öösel pubist koju sõitmiseks kui ühistransport ei liikunud
                    b) hommikul lennujaama/bussijaama/mujale liikumiseks kui äääärmiselt vara ärgata vaja oli
                    c) töösõidud

                    Nüüd, olles paralleelselt mõlema platvormi kasutaja julgeks öelda, et kuus tuleb mingi ~20 sõitu. Kui päris täpne olla siis viimase kuu jooksul Uberiga juba 21. Ja sellest kuust nädala olin ka veel Eestist ära. Seega pole päris nii, et kui Vesti-Vasja kõrvale tuleb Uberi-Priit ja enne sõitis Pintsaku-Jaak 5 sõitu Vesti-Vasjaga ning nüüd teeb need 5 sõitu Uberi-Priiduga ja vsjo. Pigem on nii, et ehk 5 sõidu asemel teeb Pintsaku-Jaak 2 sõitu Vesti-Vasjaga ja lisaks veel 8 Uberi-Priiduga. Vesti-Vasjal jäi sõite küll vähemaks, aga lõpuks läks Pintsaku-Jaagu elu mugavamaks, sest sai 5 muidu ebamugavat käiku mugavamaks muuta....

                    Kommentaar


                      tuttav Taxifys ütles, et oli saanud kindlustuselt pakkumise. Liikluskindlustuse makse tõuseks 24-lt eurolt 62-le ja kasko 40-lt 125-le. Nii et 2-3 korda kallim
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Mitu sõitu tal kalendrikuus tuleb?
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                          Mitu sõitu tal kalendrikuus tuleb?
                          120-150 vahel umbes. aga ta sõidab ka rohkem nädalavahetuse õhtutel-öödel ja pigem et mingeid püsikulusid maksta. tema jutu järgi ei tasu nädala sees eriti väljas olla autoga. pere võtab ka oma
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Sisuliselt euro sõidule otsa, temal siis. Et siis...valikud
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Kiidan.
                              Inter - ausaim klubi Itaalias.

                              Kommentaar


                                Sesmõttes on positiivne, et taksondus võitis ja Uber on lõpuks ometi taksode nägu läinud. Eile sattusin olukorda, kus
                                a) auto oli iidne ja haises tobi järgi.
                                b) sõitja oli umbkeelne vene jorss, kes ei saanud aru, et ma tahaks poolel teel ise maha minna. aga õnneks see polnud lõpuks probleem, sest...
                                c) sõitja polnud nõus teist sõitjat linnast välja viima, ütles et teda ei huvita, et peab sõitma ja tahtis sularaha (stiilis uber näitas hinnaks 8 eurot, aga düüd tegi kalkulaatoril enda arvutuse ja tahtis sulas 18 eurot).
                                d) sõitja lõpuks saatis lihtsalt perse ära ja viskas inimesed taksost välja.

                                Ilus. Vanad head taksoga sõitmise ajad tulevad meelde!

                                (-e- Aga Uberi kiiret tagasiside ja vabandamist muidugi kiidaks. Nagu alati.)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X