320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    http://arvamus.postimees.ee/3683047/...st-pole-olemas Roonemaa kirjutab päris kenasti.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Kenad neli kättesaadavat rida.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        keegi selle artikli siia kopida saaks?
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          Algselt postitas Stok
          Erakordselt vastik sõna on «sõidujagamine». Teadlik, küüniline spinn ja puru silma ajamine, mis sai alguse Uberi esitletud ideest, et see on vahva moodne teenus, mis võimaldab inimestel endale autosse sõitjaid lisaks võtta ja kulusid jagada, kui nad juba niikuinii mingil marsruudil sõidavad.

          Tegelikult pole mingit sõidujagamist, vaid tavaline taksoteenus. Mina tellin auto, see tuleb, mina ütlen aadressi ja see viib mind kohale. Mina maksan.

          Selles mõttes on jagamismajanduse kriitikutel täiesti õigus. See on tavaline taksoteenus, mis üritab end maskeerida millekski õilsaks. Ei suutnud me 50 aastaga kommunismi ehitada, ei suuda me seda ka paari äpiga.

          Õnneks on aga liikvel ka teine sõna: «jagamismajandus» ja see on palju parem sõna. Juba asjaolu, et «majandus» seal sees on, näitab õige suuna kätte. See tähendab, et turule tekib juurde uut ressurssi, mis muidu seisaks kasutuseta, see aga omakorda elavdab konkurentsi, tõstab teenuse taset ning avardab tarbijate valikuvõimalusi. Nii taksot tellides kui ka hotellituba reserveerides.

          Üks selline turule pääsenud ressurss on näiteks Tallinna äärelinnades elavad pereemad, kes toovad hommikul lapsed kesklinna kooli ning sõidavad siis ise Uberi- või Taxify-juhina terve ennelõuna ringi, kuni on aeg lapsed jälle koolist ära võtta. Ilma naljata, see on täitsa reaalselt eksisteeriv tüüp jagamismajanduse agente. Taksojuhid võivad nüüd küll üles-alla hüpata ja öelda, et nemad on tegelik veri linna soontes ning neil on Viimsi pereemade ees terve hulk eeliseid, aga tegelikult ei ole.

          Mis eeliseid neil olla saakski? Parem auto? Kindlasti mitte, neil on uued korralikud suured turvalised autod, millega lapsi transportida. Viisakam teenindus? Pole veel kohanud. Parem linnatundmine? Nemad tunnevad linna, ma tunnen ise ka linna ja kui me kumbki ei tunne, siis juhi kaardiäpp tunneb. Seadusega nõutud keeleoskus? Ei huvita mind väga ja probleeme pole seni ka olnud. Taksomeeter ja tšekk? Selle töö teeb äpp väga hästi ära. Taksojuhid maksavad makse? Palun järgmine teema.

          Jagamismajanduse pealetungi kontekstis on taksojuhtidel ainult üks probleem ja see on see, et nad on taksojuhid.

          Riigis kehtivad seadused ja määrused nõuavad endiselt neilt igasugu imeasju, kuigi tehnoloogiline progress on igasuguse vajaduse nende järele ära kaotanud. Nad on jagamismajanduse agentide ees ebavõrdses olukorras ning kõige mõistlikum oleks see ebavõrdsus kiiresti ära lõpetada, leevendades nõudeid taksodele drastiliselt. Kuni sinnamaani välja, et kui me siin leiame, et traditsioonilises mõttes taksod peavad Eestis ka tulevikus eksisteerima, siis peaks nende nõuded viima võrdseks erajuhtide omadega ning kes ei taha taksomeetrit, tšekiprinterit ning kaardimakseterminali omale autosse, võiks kasutada riiklikku taksomeetriäppi. Miks ei võiks riigil olla nii-öelda taadeldud lähtekoodiga äppi või teenust, mis teekonna mõõtmise ja hinnastamise ise ära teeb?

          Edasi paneb turg juba ise paika, millega täpselt inimesed tahavad sõita ja kus on parema kvaliteediga teenus, aga vähemalt ei saa keegi öelda, et me kohtleme sama teenust pakkuvaid inimesi ebavõrdselt. Aga pelgalt asjaolu, et taksod on kogu aeg olemas olnud, ei ole õigustus nende ärimudelit iga hinnaga säilitada.

          Ja kuhu me niimoodi jõuame? Kas hambaid hakkavad ka ravima Viimsi pereemad ja kõrghooneid püstitama Paide koolipoisid? Täpselt ei tea. Hetkel jõudsime demagoogiasse, kuid paraku mitte isegi meistriklassi, vaid sellisesse diskauntertüüpi varianti.
          tänud, Stok!
          enamuses väga mõistlik jutt. lõpuks ometi räägib keegi ära kuidas asi tegelikult on.
          küll aga vaadates praegust seadust mida tahetakse vastu võtta, siis juba on juristide nägudelt näha, et tulevikus annab see seadus ilusti lisatööd neile. kurb ikka vaadata meie seadusloomet
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Uberis oleks kõige kaitstum? Siingi olnud teema, et kuidas kindlustuste jms

            Sõidujagamisteenuste vastased on korduvalt väitnud, et tänu spetsiaalse liikluskindlustuse puudumisele ei ole Uberi, Taxify ja muude samalaadsete äppide kasutajad võrdses seisus taksoteenust kasutavate inimestega. Võrdlesime, milline kindlustus liiklusavarii puhul sõidujagaja autos või taksos kehtib. Taxify sõitudel lisakaitset pole Alustame kodumaisest Taxifyst, mille Eesti tegevjuhi Henrik Raave sõnul ei ole neil ühtki kompensatsiooni- ega toetusmeedet Taxify platvormi vahendusel tehtavate sõitude ja […]
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Teema on veidi ära vajunud, aga ERRis ilmus veidi kallutatud artikkel teemal, kuidas taksod ja sõidujagamisteenused oma hindu arvutavad.

              Kahjuks on see totaalne hülgemöla. Kes vähegi on oma silmad seaduse paberilt reaalellu pööranud (ja ise ka erineva hinnakirjaga taksodega sõitnud) peaks teadma, et seadus ja päriselu on erinevad - mitmed-mitmed taksofirmad võtavad täiesti sirge molliga ajatariife ja distantsi tariife paralleelselt. Seejuures nii, et selle kohta pole läbipaistvat infot. Samas Uberisse istudes tean algusest peale, et ajatariif on üks komponent. (NB! Siinkohal julgen soovitada- Q Takso on üks mõistliku hinnaga ja ausa hinnastamisega taksodest - osadel sama hinnaklassi taksodel on hinnakiri odavam, aga ometigi kesklinnast Mustamäele sõites tuleb Q'ga [millel sõidualustus 2€, KM 0,4€ ja ootetund 8€] arveks 4,5€ aga teiste odavatega [näiteks sõidualustusega 1,9€, KM 0,38€ ootetund 8€] kas 5,5€ või rohkem - ja siin pole tegemist ühekordse vaatlusega vaid korduvalt nii olnud)

              Lisaks on muidugi mugavalt jäetud mainimata, et vaatamata "tariifide korraga rakendamisele" on endiselt Uber odavam kui tavalised taksod. Suvise soodustusega isegi odavam kui kõige odavam takso, ilmselt tavatariifide taasrakendudes on kõige rotimad taksod odavamad jälle.

              Kommentaar


                need vennad, kes siin suure suuga (uberi koha pealt ka mina) mingist kvaliteeditõusust rääkisid ja sellest, kuidas "vestivennad kaovad" peavad muidugi praegu päris korralikku reality checki tegema.

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  need vennad, kes siin suure suuga (uberi koha pealt ka mina) mingist kvaliteeditõusust rääkisid ja sellest, kuidas "vestivennad kaovad" peavad muidugi praegu päris korralikku reality checki tegema.
                  Uberi puhul ei pea ju.
                  Taxifys jah ilmselt endiselt on siia ja sinnapoole näiteid.

                  Kommentaar


                    Ma ei saa aru milles probleem, taas?

                    Taxifys sõidan 2010+ aasta autodega margi alusel ja kunagi üle €2.50 sisseistumise autosid ei võta ja kõik on jumala timm. Mingite vestide otsa satud siis oled ise debiilik.
                    Victoria Concordia Crescit

                    Kommentaar


                      Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                      Ma ei saa aru milles probleem, taas?

                      Taxifys sõidan 2010+ aasta autodega margi alusel ja kunagi üle €2.50 sisseistumise autosid ei võta ja kõik on jumala timm. Mingite vestide otsa satud siis oled ise debiilik.
                      Noh ma arvan, et kui sinuga selles osas joonele panna, siis näeksid enamus ainult tagatulesid...

                      Aga tehes kuus ca 20 sõitu samal kellaajal siis on läbi kuude üsnagi selgelt näha kvaliteedilangust. Noh... heaks näiteks tänane... Kuna mu teekond on koguaeg üks ja uber millegipärast näitab ringiga, siis ma tihti ütlen, et "liivalaia ja pärnu maanteed kaudu paluks". Tänasele vennale pidin seda 3 korda ütlema. Siis järgnes vaikus ning küsiti, et "aa miijjda tjähendab kaudu?".

                      Teine vend kellega tihti sõitma sattunud küsib esimese asjana tugeva aktsendiga (küll väga sõbralikult) "spjiik inglish?". Siis on üks vene vanamees peugeotiga (no see auto kindlalt 10+ aastat vana), mis on seest räpane ja vana inimese higihaisu täis.

                      Alguses sai küll jah jaguaridega ja volvo maasturitega sõidetud. Üks Irina tutika A6-ga oli ikka vabsjee...

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        Noh ma arvan, et kui sinuga selles osas joonele panna, siis näeksid enamus ainult tagatulesid...

                        Aga tehes kuus ca 20 sõitu samal kellaajal siis on läbi kuude üsnagi selgelt näha kvaliteedilangust. Noh... heaks näiteks tänane... Kuna mu teekond on koguaeg üks ja uber millegipärast näitab ringiga, siis ma tihti ütlen, et "liivalaia ja pärnu maanteed kaudu paluks". Tänasele vennale pidin seda 3 korda ütlema. Siis järgnes vaikus ning küsiti, et "aa miijjda tjähendab kaudu?".

                        Teine vend kellega tihti sõitma sattunud küsib esimese asjana tugeva aktsendiga (küll väga sõbralikult) "spjiik inglish?". Siis on üks vene vanamees peugeotiga (no see auto kindlalt 10+ aastat vana), mis on seest räpane ja vana inimese higihaisu täis.

                        Alguses sai küll jah jaguaridega ja volvo maasturitega sõidetud. Üks Irina tutika A6-ga oli ikka vabsjee...
                        Ma sõidan ka suhteliselt tihti, aga midagi hullu pole kogenud. Eile sõitsin uue Kia Cee'diga ja uue E-klassi MB'ga. Autod normaalsed, juhid normaalsed. Eestlastest ja venelasest juht. Mis seal ikka hädaldada. Vahel on kerged arusaamatused, et kus kohast ma täpselt peale tahan tulla või millist teed pidi ma sõita tahan, aga kõike saab sõnadega selgitada.
                        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                          Ma sõidan ka suhteliselt tihti, aga midagi hullu pole kogenud. Eile sõitsin uue Kia Cee'diga ja uue E-klassi MB'ga. Autod normaalsed, juhid normaalsed. Eestlastest ja venelasest juht. Mis seal ikka hädaldada. Vahel on kerged arusaamatused, et kus kohast ma täpselt peale tahan tulla või millist teed pidi ma sõita tahan, aga kõike saab sõnadega selgitada.
                          nõus nõus. lihtsalt ma üritasin viidata sellele, et ega tavataksonduses ka varasemalt utoopilisi/ületamatuid probleeme ei olnud. Ja üleüldiselt oli natukene rumal mõnede eeldus, et tööjõu profiilis toimub tohutu kvaliteeditõus. Business as usual.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            nõus nõus. lihtsalt ma üritasin viidata sellele, et ega tavataksonduses ka varasemalt utoopilisi/ületamatuid probleeme ei olnud. Ja üleüldiselt oli natukene rumal mõnede eeldus, et tööjõu profiilis toimub tohutu kvaliteeditõus. Business as usual.
                            Tavataksonduses helistasid kiisule ja sulle anti juht/auto kes parasjagu vaba. Taxifys/Uberis sa valid ise omale auto/juhi. Kui oled püsiklient siis tekivad sellised juhid keda võtad regulaarselt. Samuti saad oma sihtkoha ette sisse panna appis, seega püsivate juhtide korral ei teki isegi seda probleemi, et ta ei teaks kuidas/kuhu sõita.

                            Minu kogemus ütleb küll, at sõidujagamisteenustega on takso kasutamise mugavus ja kvaliteet oluliselt tõusnud.
                            Victoria Concordia Crescit

                            Kommentaar


                              Istusin teisipäeval kell 17 Tallinna kesklinnas ja Uberis ning Taxifys oli tühjus. Uberis oli muidugi hind ka kahekordseks tõstetud. Lõpuks õnnestus üks surnumatja näoga taksist läbi Taxify saada. Aga noh, ega teisalt imestada polnud midagi - sel kellaajal inimesed liiguvad ja taevast kallas vett mitme päeva jagu.
                              BVB - Vaprus

                              Kommentaar


                                Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                                Tavataksonduses helistasid kiisule ja sulle anti juht/auto kes parasjagu vaba. Taxifys/Uberis sa valid ise omale auto/juhi. Kui oled püsiklient siis tekivad sellised juhid keda võtad regulaarselt. Samuti saad oma sihtkoha ette sisse panna appis, seega püsivate juhtide korral ei teki isegi seda probleemi, et ta ei teaks kuidas/kuhu sõita.

                                Minu kogemus ütleb küll, at sõidujagamisteenustega on takso kasutamise mugavus ja kvaliteet oluliselt tõusnud.
                                kuidas ma uberis ise juhti valin?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X