320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas kaks või Vaata postitust
    Ma arvan, et huvist võib proovida küll, aga kui oled aastaid elanud ilma lihata, siis pole väga vajadust ju alustada.
    Aga uusveganitele kindlasti lisanduks menüüsse, või kergendaks üleminekut vms.
    Kas veganluse eesmärk on mitte liha süüa või loomade õigusi kaitsta? Kui viimane, siis ei ole ju mingit põhjust sobiva liha söömisest loobuda, eriti kui see loobumine mitmel puhul tervisele kahjulik võib olla.
    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

    Kommentaar


      Kommentaar


        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
        Makrod on suht vigased kahjuks, menüüsse ei sobiks.

        Kommentaar


          hea pehme sissejuhatus lihamaailma

          Kommentaar


            krt miks selle nimi on hakkliha?! see on mingi puder ju lihtsalt.

            Kommentaar


              Algselt postitas dareth Vaata postitust
              Kas veganluse eesmärk on mitte liha süüa või loomade õigusi kaitsta? Kui viimane, siis ei ole ju mingit põhjust sobiva liha söömisest loobuda, eriti kui see loobumine mitmel puhul tervisele kahjulik võib olla.
              Mina jätsin liha söömise otseselt selle kahjulikkuse tõttu, mitte mingi veganluse või mis muu asja tõttu.
              Protsessitud liha on ju WHO poolt kinnitatud vähitekitaja. Lisaks sisaldab loomaliha ka igasuguseid muid komponente peale liha enda, sealhulgas valuvaigistid ja muud ravimid, mäda, luid, sitta, hormoone, ja kõike seda sitta mis loomadele söödetakse. Kui sul on tervislikum ja parem alternatiiv olemas, mis täidab ka sinu toitainete vajadused, ning mis on veel keskkonnasõbralikum jne, siis pole väga põhjust kehvemat valikut tarbida.

              Kui tarbid liha mingil eesmärgil (nt, et oma B12 vitamiin saada) ja siis lõpetad selle tarbimise ja ei leia muud allikat B12'ne jaoks, siis muidugi vöib kahjulik olla. Aga Sa asendad selle muude toitainetega, et oma päevased vitamiinid ja mineraalid ja muu kätte saada. Ja kui on asendatud, siis on tegelikult lihale tagasiminek hoopis tervisele kahjulikum kui alternatiiviga järkamine, just lihas sisalduvate subproduktide tõttu. Mul tuttavaid kes ostavad seda, et vähendada enda liha tarbimist.

              Aga ideeliselt ei tohiks olla võltsliha tarbimine veganile põhimõtete vastane, aga see on kindlasti suunatud ikka liha tarbivale tarbijaskonnale või inimestele, kes soovivad seda vähendada. Quorn on UKs toode, mis tehtud seenest, ja on hea alternatiiv kana söömisele (näeb välja kui kana), väga suure tarbijaskonnaga.

              Kommentaar


                Algselt postitas kaks või Vaata postitust
                Lisaks sisaldab loomaliha ka igasuguseid muid komponente peale liha enda, sealhulgas valuvaigistid ja muud ravimid, mäda, luid, sitta, hormoone, ja kõike seda sitta mis loomadele söödetakse. Kui sul on tervislikum ja parem alternatiiv olemas, mis täidab ka sinu toitainete vajadused, ning mis on veel keskkonnasõbralikum jne, siis pole väga põhjust kehvemat valikut tarbida.
                Kust tuleb sinu veendumus, et taimed ei kasva igasugu sita peal? Ja kas GMO on no go?
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaks või Vaata postitust
                  Protsessitud liha on ju WHO poolt kinnitatud vähitekitaja.
                  Töödeldud (looma)liha on klassifitseeritud kui vähitekitaja, kuid pole teada, mis hulgal, mis koosainete mõjul jne ju (?).
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                    Kust tuleb sinu veendumus, et taimed ei kasva igasugu sita peal? Ja kas GMO on no go?
                    Üldiselt kasutatakse taimede kasvatamiseks sitta, aga ei ole bioloogias nii tegija, et seda detailselt lahata. Aga põhikooliajast nagu mäletaks, et taimed kasutavad kompostist neid mineraale mis neil vaja on, ja muud jama taim vabatahtlikult endale ei võta. Ja kui on tõesti palju kemikaale, mis pärsivad mineraalide kättesaamist, siis taim saab vähem mineraale, ja üldiselt on see taimel kohe visuaalselt näha, kas lehtedel või värvusest või millestki muust.

                    Ma alati eelistan orgaanilist ja võimalusel ka kohalikku toodangut. Seda just, et vältida pestitsiide mis kasutatud taimede peal. Ei tea GMOdest piisavalt, et nende kohta midagi arvata. Ja kindel on see, et GMO diskusioon peaks olema spetsiifilistest GM taimedest, mitte üldiselt "GMO" on seda ja seda. GMOdest, nagu veganlusestki, on meeletult palju infot, millest suur osa näib pseudoteadus. Enamikke GM-taimi pole piisavalt pikalt kasutatuses olnud, et hinnata nende tegelikku mõju inimesele. Kuigi Suurem enamus praegustest uurimustöödest on leidnud, et inimese tervisele pole GM-taimed kahjulikud. Aga näib, et kogu see seemnete tööstus on päris karmide tagajärgedega, ning "kasulikkuse" väide kolmanda maailma riikide puhul võib mingil hetkel muutuda. Siiski, need on vaid killud mis silma jäänud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas kaks või Vaata postitust
                      Üldiselt kasutatakse taimede kasvatamiseks sitta, aga ei ole bioloogias nii tegija, et seda detailselt lahata. Aga põhikooliajast nagu mäletaks, et taimed kasutavad kompostist neid mineraale mis neil vaja on, ja muud jama taim vabatahtlikult endale ei võta. Ja kui on tõesti palju kemikaale, mis pärsivad mineraalide kättesaamist, siis taim saab vähem mineraale, ja üldiselt on see taimel kohe visuaalselt näha, kas lehtedel või värvusest või millestki muust.
                      Mitte, et ma tahaks kõlada nagu veganluse vastane, aga öelda, et liha sisaldab igasugu "sitta" ja öelda, et taimed ei sisalda on väga lühinägelik. Liha võib sama moodi võtta kohaliku ja orgaanilist. Taimede kasvatamine võõrsil on sama "must" kui liha kasvatamine. Ja kohalik võib olla väga puhas. Mul ei lähe kunagi meelest ära, kui jahimees pakkus mulle hirve liha, üks parimaid toidu kogemusi. Mõeldes nende Hispaania ja Poola tomatite peale, mida ma poest saan, siis ei ole võrdlus eriti kriitikat kannatav. Võrdle ikka samu asju.

                      Kuigi ma nõustun, et liha kasvatamine on loodusele kahjulikum ja seda tuleks piirata.
                      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                      My spell checking is second to nine!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                        Mitte, et ma tahaks kõlada nagu veganluse vastane, aga öelda, et liha sisaldab igasugu "sitta" ja öelda, et taimed ei sisalda on väga lühinägelik. Liha võib sama moodi võtta kohaliku ja orgaanilist. Taimede kasvatamine võõrsil on sama "must" kui liha kasvatamine. Ja kohalik võib olla väga puhas. Mul ei lähe kunagi meelest ära, kui jahimees pakkus mulle hirve liha, üks parimaid toidu kogemusi. Mõeldes nende Hispaania ja Poola tomatite peale, mida ma poest saan, siis ei ole võrdlus eriti kriitikat kannatav. Võrdle ikka samu asju.

                        Kuigi ma nõustun, et liha kasvatamine on loodusele kahjulikum ja seda tuleks piirata.
                        Ehk me jõuame ka selleni, et kas eetiline ehk jahitud liha on ok?
                        Ja kus kphast tuleb arvamine, et sitt, mäda ja luu selles koguses mis ta lihas on osutub kahjulikuks? Lihtsam on siis üldse hingamine lõpetada.
                        BVB - Vaprus

                        Kommentaar


                          Algselt postitas kaks või Vaata postitust
                          Quorn on UKs toode, mis tehtud seenest, ja on hea alternatiiv kana söömisele (näeb välja kui kana), väga suure tarbijaskonnaga.
                          Kas inimene saab seenest üldse midagi (samalaadset) kätte võrreldes kanaga? Ei ole vist võrreldavad asjad.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                            Kas inimene saab seenest üldse midagi (samalaadset) kätte võrreldes kanaga? Ei ole vist võrreldavad asjad.
                            Mida sa muidu kanast kätte saad?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Mida sa muidu kanast kätte saad?
                              Ilmselt peeti silmas, et kanafilee sisaldab 100g kohta umbes 20-25g valku ning küsimus on selles, kas viidatud Quorn on samaväärne.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Kaarel Vaata postitust
                                Ilmselt peeti silmas, et kanafilee sisaldab 100g kohta umbes 20-25g valku ning küsimus on selles, kas viidatud Quorn on samaväärne.
                                Ma pigem oponeerin hetkel sellele "a kuskohast sa enda vitamiinid saad?", näiteks mina söön kõike ja mul pole ka õrna aimugi, et kuskohast ma täpselt enda süsivesikud, valgud ja vitamiinid saan. Kuidagi saan ja yolo. Aga kui inimene liha ei söö, siis eeldatakse neilt kohe, et teavad kogu toidusedelit üksikasjalikult (mida nad pahatihti ka kusjuures teavad).

                                Kommentaar

                                Working...
                                X