320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

English Premier League 2016/17

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kommentaar


      Midagi õnnestus endal ka pihta saada.

      1. ManU
      2. Spurs- check
      3. Chelsea
      4. Man City
      5. Liverpool
      6. Arsenal
      7. West Ham
      8. Leicester City
      9. Everton
      10. Southampton
      11. Stoke City
      12. Crystal Palace
      13. Middlesborough
      14. Watford
      15. Swansea- check
      16. Bournemouth
      17. Burnley
      18. West Brom
      19. Sunderland
      20. Hull

      Väravakuningas: Kane- check
      Parim mängija: Zlatan
      Suurim pettumus: Vardy
      Suve parim ost: Zlatan, kui vabaagendid ei loe, siis Kante- check
      Suve viletsaim ost: Leroy Sane
      Parim peatreener: Mourinho
      Esimese peatreenerina saab tala: Moyes
      Elu on lühike, pidu on pikk.

      Kommentaar


        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
        Usun, et sensatsiooni seekord ei tule ja esinelik on täpselt sama igav nagu tavaliselt. ManC on guardiola tüüpi glamuurne sats, kes võtab vajaliku hulga punkte ning esikoha suurema hädata. Chelsea tõuseb vaikselt hooaja jooksul teiseks ning ManU on umbes kolmas. Arsenal on omanike rõõmuks seekord neljas ning täidab taas oma suurima ülesande - Spursist ees. Liverpool on veidi soliidsem, aga sats jääb nõrgaks. West Ham püsib kogu hooaja kõrgel, Leicester on samuti väga tubli.
        Allakukkujaid ennustada niikuinii ei oska: Burnley'l justkui pole ambitsiooni ja Hull on segases seisus. Bournemouthil läks liiga hästi, et see jätkuda saaks.
        Neid kuningaid ja pettumusi ei tea enne üleminekuakna sulgemist ennustada.
        Ma olin eelmisel suvel hirmus pessimistlikus tujus seda ennustust tehes. Ja ükski lõppkoht ei läinud täppi. Tüüpiline.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
          Olgu ajaloo huvides ka siin see öeldud.

          1. Watford - Mazzarri tuleb ja teeb. Ighalo on Mahrez ja Deeney on Vardy. Kui peaks ebaõnnestuma, siis liigutage oma mõttes seda klubi 15 kohta taha poole.
          2. Manchester City - Pep tuleb ja teeb. Rahakott on põhjatu, ostetud on sobivad lülid. Yaya jääb klubisse ja solvub hiljemalt sünnipäevaks.
          3. Chelsea - Conte tuleb ja teeb. Esimene hooaeg läheb natukene kohanemiseks. Matic tehakse seebiks ja Ivanovic/Terry hakkavad taas mängumeesteks. Hazard ei löö üle kolme värava.
          4. Manchester United - Ibra tuleb ja teeb. Mourinho tuleb ja teeb. Aga muu sats on nõrk. Rooney mängib 13.08.2017 Ameerikas.
          5. Liverpool - Klavan tuleb ja teeb. Klopp tuleb ja teeb. Aga muu sats on nõrk. Ragnarile MVP auhind hooaja lõpus. Karius tõuseb põhiväravavahiks.
          6. Arsenal - Wenger tuleb ja ei tee. Muu sats on suure osa hooajast vigastatud. Wheelchair, Lolcott, Okseleid teevad kamba peale 15 mängu.
          7. Tottenham - Eelmine hooaeg ületati end. Tänavu jääb millestki vajaka. Eriksen läheb müügiks.
          8. West Ham - Best of the rest. Kui mõni suurema satsi treener kinga saab, siis pakutakse Bilicile tööd.
          9. Everton - Kui Lukaku jääb, siis võivad suuri hammustada küll. Stonesi asendusmees saab paremini hakkama kui Stones.
          10. Leicester - Hooaja algus kisub liiva. Euroopas saadakse hakkama, aga koduliiga jääb tahaplaanile ja Ranieri saab novembris kinga.
          11. Crystal Palace - Seal on mõni hea mängumees.
          12. Southampton - Alati soliidne.
          13. Middlesbrough - Head ostud, korralik sisekliima. Üllatavad.
          14. Stoke - Meh.
          15. West Brom - Meh.
          16. Burnley - Nibin nabin jäävad püsima.
          17. Swansea - Ei imestaks, kui välja langevad.
          18. Bournemouth - Eelmise aasta hoog on kadunud.
          19. Sunderland - Lambisats. Hooaja peale kohuvad vähem kui 20 punkti.
          20. Hull City - Megalambisats. Hooaja peale koguvad vähem kui 10 punkti. Reaalsuses teevad megahea hooaja ja megalambisatsiks osutub hoopis Burnley.

          Väravakuningas: Ibrahimovic
          Parim mängija: Ighalo
          Suurim pettumus: Põhja-London
          Suve parim ost: Ibrahimovic
          Suve viletsaim ost: Sané
          Parim peatreener: Mazzarri
          Esimese peatreenerina saab tala: Ranieri
          Suht ok ennustus. Ei viitsi rohkem midagi hailaitida. Kes viitsib, see loeb.
          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

          Kommentaar


            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
            Amatöörid.
            Ega me siin foorumis palju paremad pole
            ★★★★★★

            Kommentaar


              Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
              Ega me siin foorumis palju paremad pole
              Just, teie pole. Mina olen, eks
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                1. ManCity
                Guardiola on üldjoontes uutes tiimides asjad kohe jonksu saanud, head signingud ja korralik kombinatsioon kogemusest ja nooruslikust uljusest. - feil
                2. ManU
                Mourinho esimesel hooajal ei võida, ei juhtu ka seekord, samas raha on meeletult kulutatud ja meeskond paberil on kindlasti kõvem kui eelmine hooaeg, peatreener ka asjalikum. no feil ikka
                3. Spurs
                Go Spurs! Üle väga hulga aja ei kaotatud ühtegi staari, head täiendused ja pink tundub nüüd märksa korralikum. peaaegu
                4. Arsenal
                Sest Arsenal feil
                5. Liverpool
                Sest Klavan feil
                6. Chelsea
                Hooaja teises pooles saabub kollaps feil
                7. West Ham
                Ülejäänutest tugevaim, võib korralikult ka top 4 võitluses lõpuni olla. megafeil
                8. Everton
                Koeman saab kaitse korda ja hooaeg tuleb täitsa okey, lihtsalt eespool tundub märksa tugevam seltskond olevat. peaaegu pihtas
                9. Southampton
                Eks ta sinna maandub. peaaegu pihtas
                10. Leicester City
                Pohmakas, meistrite liiga lisakoormus jne. peaaegu pihtas
                11. Stoke City
                Tugev keskmik, aga üle oma varju ei hüppa enamvähem
                12. Swansea
                Vast nii hullusti ei lähe kui eelmine hooaeg läks veel hullemini, feil
                13. Watford
                Üles alla hooaeg, peatreener saab jälle hooaja lõpus kinga pigem alla hooaeg, feil
                14. Middlesborough
                Parim ülestulijatest, väravavaht päästab! feil
                15. West Brom
                Kahjuks jääb taaskord püsima jäi, aga feil ikkagi
                16. Crystal Palace
                Hooaja lõpus kuidagi jäävad ellu peaaegu pihta
                17. Bournemouth
                Väravatevahega jääb Burnley ette feil, olid palju paremad
                18. Burnley
                Tagasi kust tuli nope, feil
                19. Sunderland
                Tundub et ka järgmine hooaeg ei näe North-East derbit no peaaegu pihtas ka see
                20. Hull
                Kui mingit põhimõttelist muudatust ei juhtu, siis ei näe neid kuskil kõrgemal. enamvähem ka õige

                Väravakuningas: Aguero ikka kaugele jäi, feil
                Parim mängija: De Bruyne vist oli parim söödumeister, niiet close enough
                Suurim pettumus: Zlatan feil, oli hea
                Suve parim ost: Klavan kahjuks mitte, feil
                Suve viletsaim ost: Gündogan (enamik ajast laatsaretis) no kas just viletsaim, aga laatsaretis küll, pihtas
                Parim peatreener: Guardiola kindlasti mitte, feil
                Esimese peatreenerina saab tala: Moyes sai hoopis viimasena, feil
                olen rahul, peaaegu täppi läks ikka päris palju

                Kommentaar


                  Vigastuste kokkuvõte. http://www.hippomarketing.eu/premier-injuries/

                  Kommentaar


                    Hooaja lõpust on nüüd juba omajagu möödas, ehk siis paras aeg võtta kokku parimatest parimad.


                    Väravavahid

                    Siin on valikuid mitu. Sümboolsesse koosseisu valiti David De Gea, kes suutis hoida värava puhtana 14 korda, Hugo Lloris tegi seda 15 korda ja Thibaut Courtois 16 korda. Chelsea ja Tottenhami kaitse oli seejuures väga hea. Unitedi puhul oli seis kaitses väga segane ja vigastuste tõttu seal mingit kindlat keskkaitse paari ei olnud. Ainult Bailly mängis üle 20. mängu keskkaitses. Seega see, et ainult 29 väravat lasti on isegi väikest viisi müstika. Üks põhjustest oli kindlasti Mourinho pigem konservatiivne taktika ja Manchester Unitedi mängudes lihtsalt ei tulnud palju väravaid, kuid väga suur roll oli kindlasti ka De Geal, kes pidi pidevalt juhendama uut keskkaitse paari. Seega kui võrrelda neid kolme väravavahti, siis pean hispaanlase hooaega ehk parimaks. Samas tõrjeprotsendi järgi on jällegi Lloris liiga parim oma 76,2%. Kuigi ka Peter Cech ja Tom Heaton olid selles osas suurepärased, vastavalt 76% ja 75,7%. Teised jäid juba selgelt alla. De Gea tõrjeprotsent oli 71,8 ja Courtois tõrjeprotsent vaid 69,7.

                    Lisaks eelpool mainitutele tuleb tunnustada 23. aastast Jordan Pickfordi, kes võib olla vabalt selle hooaja parimate seas. Kuigi Pickford tegi oma Premier League debüüthooajal kõigest neli nullimängu, ei saa seda talle pahaks panna. Sunderland oli selle hooaja kõige kohutavam tiim ja ka Pickfordi super esitused ei suutnud neid halvimast päästa. Tema tõrjeprotsent oli väga korralik 71,4. Äsja tuli ka uudis, et mees peaks siirduma Evertoni ja seal mängides võiks ka juba koondise esikinda kohast mõelda.

                    Minu aasta väravavaht on siiski Tom Heaton. Ilma temata oleks Burnley vast ka välja kukkunud. Meeskond lasi vastasel lüüa raamidesse 189 korda, ainult Sunderland lasi seda teha sama palju. Ehk selle statistika järgi oli Burnley kaitse liiga üks kehvemaid. Lisame siia juurde ülihea tõrjeprotsendi ja samal ajal 10 nullimängu. Tekib küsimus, et miks Hart ikka veel esiväravavaht on, arvestades ka tema kohutavat hooaega Torinos ja viimase aja kehvasid esitusi koondise eest. Samal ajal inglise liiga üks paremaid väravavahte on üle pika aja inglane.

                    Minu top 3 on järgmine: 1.Heaton 2.De Gea 3.Lloris


                    Vasak äärekaitsja

                    Siin ei ole mul mingit kahtlust parima osas, küll aga enne võib tuua mõned teised hea hooaja teinud mehed välja. James Milner tõestas taaskord, et tegu on võimsa töömehega ja võib igal positsioonil suurepäraselt hakkama saada. Statistikast jääb silma, et Milner lõi lausa 7 väravat. Kõik need 7 tulid siiski penaltitest, mitte tema super heast ründesse sekkumisest. Samas ka Liverpooli kaitse oli see hooaeg väga kaootiline ja oma roll oli selles ka Milneril, seega teda päris tipu lähedale asetada tunduks vale. Leicesteri liiga hooaeg ei olnud hea, küll aga Christian Fuchs tegi väga viisaka hooaja ja parimate seas oli ta kindlasti. Ma ei ole kindel, et Watfordi eest väga soliidse hooaja teinud Jose Holebas päris top 5 oli, aga võrreldes esimese hooajaga näitas ta hoopis teistsugust mängu ja kuigi hooaja kaks viimast mängu läksid tal, nagu ka kogu kaitseliinil, täielikult aiataha, siis seda arvestada oleks ebaaus, sest üldiselt mängis Holebas vasakul äärel ja Watfordi taktika oli 3-5-2. Viimased kaks mängu oli ta olude sunnil tagumises kolmikus. Kui natuke tema statistikat uurida, siis neid kohutavaid mänge sattus pika hooaja peale väga vähe sisse ja need kaks viimast mängu tagumises kolmikus olidki vast tema halvimad. Tema miinuseks oli kollaste kaartide kogumine, 14 kollast kaarti andis talle ka kollaste kaartide tabelis esikoha. Sealjuures vigade arvult ei olnud ta sugugi esirinnas. 43 vea kohta 14 kollast tundub palju.

                    Kui Holebasi kuulumine parimate sekka võib veel kahtlust tekitada, siis Charlie Daniels on mängumees, kes peale sellist hooaega on kindlasti top nimede seas. Bournemouth saavutas tänu väga heale lõpule lausa 9. koha ja nende üks hooaja parimaid mängijaid oli just nimelt Daniels. 3 väravat ja neli väravasöötu 33 mängu jooksul on igati okei näitaja. Ka eelmine hooaeg oli tal hea ja mees on tõestanud ennast kui klubi üks tähtsamaid mängumehi.

                    Southamtoni Ryan Bertrand on ennast koondisesse mänginud, tegu on hea mängumehega, kelle trumbiks on stabiilsus, juba kolmas hooaeg järjeest näitas ta ennast heast küljest. Tema peale võib loota ja see on ka põhjus, miks ta on koondises. Evertoni vanameister Leighton Baines tõestas, et teda on veel vara maha kanda, peale ühte nii-öelda vahehooaega. Tema puhul on selge, et parimad aastad on möödas, aga sümboolne hooaeg sellegipoolest. Daley Blind oleks kindlasti kandidaat parima äärekaitsja tiitlile. Kuid ta mängis ääres ainult 15 korda ja ma arvan, et seda on liiga vähe, et teda parimate sekka valida, kuid nende 15 mängu põhjal on ta raudselt liiga top 3. Hooaja lõpus, kui Arsenal mängis kolme keskkaitsjaga, oli Nacho Monreal väga hea, kuid ta mängis siis mitmeid kordi tagumises kolmikus ja oma positsioonil vähem, kui siis selles Conte taktikas kõrgemal olevat ääremeest. Kuid ei saa öelda, et tema hooaeg oleks olnud kehva ja kindlasti kõva top 5 kandidaat.

                    Liiga sümboolsesse koosseisu valiti Danny Rose, ka minu arvates on ta liiga parim vasakkaitsja, kuid ta tegi kaasa vaid 18 kohtumist ja kas see on piisav, et teda parimaks valida? Siinkohal jõuamegi probleemi juurde, liiga parima koosseisu valimisel ei arvestatud Marcos Alonsoga kui äärekaitsjaga, mina seda teen ja iga vähegi liigaga kursis olev inimene teab, mida hispaanlane see hooaeg korda saatis. 6 väravat ja kolm väravasöötu ja ta tegi erinevalt Tottenhami mängumehest pea terve hooaja kaasa.
                    Alonso on kindlalt selle hooaja parim vasak äär. Rose on teine super hooaja teinud mees ja väärib ka tunnustust. Edasi on juba väga ühtlane ja keegi niimodi silma ei paistnud nagu need kaks.


                    Parem äärekaitsja

                    Keskkaitsja valik on ehk huvitavam ja võtan enne hoopis parema ääre ette. Pole mingit probleemi esimese kolme valimisel, aga mõned nimed viisakuse pärast võiks veel välja tuua. Tegelikult tagumise otsa klubides ja ka eespool on selliseid hea hooaja, nagu Monreal või Holebas, teinud mehi küllaga, aga kui vasakul pool oli selgelt kaks meest eristatavad, siis paremal äärel on neid neli ja ma arvan, et ei hakka siin pikalt hea hooaja mehi analüüsima, vaid lähme kohe eliidi juurde.

                    Seamus Coleman lõi 26 mänguga 4 väravat ja andis kolm väravasöötu. Koondise pausil märtsis sai ta kahjuks vigastada ja see lõpetas tema hooaja. Ma arvan, et tegu võis olla ühe Evertoni parima mängijaga see hooaeg. Parimas mängijas pole muidugi kahtlust, aga temast hiljem. Eks tal sattus neid kehvasid mänge ka sisse, aga need olid enamasti kooskõlas terve meeskonna halva mänguga ja minu jaoks on tegu oma positsiooni tippmängijaga.

                    Antonio Valencia on äärekaitsja ja see on fakt, klubi hooaeg ei olnud hea, kuid üks mees suutis terve hooaeg stabiilselt hästi mängida, minu hooaja top 3 äärekaitsja. Halbu mange ei mäleta, tuli mõni üksik keskpärane meelde, aga kui Valencia mängis keskpäraselt siis paljud meeskonnakaaslased mängisid kõvasti alla oma võimete. Statistika niiväga kaasa ei räägi, kuid ma arvan, et see oli Valencia senise karjääri parim hooaeg(Kui see uskumatu 2011/2012 hooaeg välja jätta).

                    Ja nüüd on jälle aeg kiita Contet, Victor Moses on üks kolmest mängijast, kellest ta suutis välja pigistada midagi uskumatut. Nigeerlane oli juba pikalt maha kantud ja nüüd õige treeneri all ja õigel positsioonil mängis mees nagu jumal. Kui Alonso puhul pole probleemi teda vasakkaitsja positsioonile asetada, siis Moses paneb natuke rohkem mõtlema. Tegu ju ei ole kaitsjaga, küll aga ma arvan, et Conte taktikas võib ta seekord parema äärakaitsja rolli asetada? Ja anda talle Valencia ees teine koht.

                    Kyle Walker on selgelt selle hooaja parim mees omal positsioonil. Kuigi hooaja lõpp läks tal aiataha ja tema lahkumissoov tekitas mõningasi probleem ka tema mängus. Sellegipoolest arvan, et terve hooaja lõikes oli ta parim ja seega sai ta teenitult hooaja sümboolsesse koosseisu.

                    Kommentaar


                      Keskkaitsja

                      Parima keskkaitsja valik on raskem, sümboolses koosseisus on Luiz ja Cahill, millega ma ei saa nõustuda. Kuna keskkaitses on 2-3 meest algus siis toon ka lausa 10 selle hooaja lemmikut välja. Tippklubidest on lihtne valida parimaid ja seetõttu ma jätsin välja Arsenali paari Mustafi ja Koscielny, ei vaidle neile vastu, kes arvavad, et nad peaksid olema parimate seas, kuid ise jätaks nad selle hooaja põhjal napilt välja. Ka tabeli teise poole klubidest jäi mitu hea hooaja teinud meest välja.

                      Kui Burnley püsima jäämises oli väga suur roll Heatonil, siis ei saa alahinnata ka keskkaitse paari tööd, olgugi et raamidesse lööke lasti palju, siis lõpuks oli Burnley kaitseliin tabeli teise poole meeskondadest lausa teine, üllatuslikult lasi Middlesbrough vähem väravaid. Arsenalil on põhjust rõõmustada, Chambers näitas, et suudab mängida kõrgel tasemel. Aga Burnley staarid olid Michael Keane ja Ben Mee, kes tegid koos väga soliidse hooaja, aga ma lähen kaasa meedia survega ja arvan, et just Keane oli selle hooaja top 10 keskkaitsja seas. Mees on ennast juba koondisesse murdnud ja mitmed suurklubid soovivad teda enda ridadesse.

                      Kui me räägime heast kaitseliinist, siis West Bromwich lasi endale ainult 7 väravat rohkem lüüa kui Arsenal. Oma roll oli kindlasti ka Jonny Evansil, kuid minu valik on 37 aastane Gareth McAuley. Sellises vanuses teha elu parim hooaeg, lihtsalt vapustav. Lisaks suurepärasele kaitsetööle tuleb ära märkida 6 väravat. Klubi parim ründaja Rondon suutis lüüa vaid 8.

                      Kas Nicolas Otamendi väärib kohta 10. parima seas, kui samal ajal sai ju Arsenali paar välja jäetud? Kui vaatame hooajale järgi, siis Otamendi oli oma noore keskkaitsepartneri kõrval kui kindlus ise. Ebaõnnestunud mänge tuli väga vähe. Ja probleeme tekitas pigem hea kaitsepaarilise puudumine ja väravavahtide ebakindlus. Seega Otamendi on minu silmis kindlasti City üks positiivsemaid mängijaid sellest hooajast. Andke talle normaalne mees kõrvale ja tegu on tippkaitsjaga, mida ta oli tegelikult ka see hooaeg.

                      Jääme ka edasi Manchesteri ja toome Eric Bailly mängu. Mees alustas 24. kohtumises ja lisaks siis üks 5. minutil sekkumine vahetusest Tottenhami vastu. Kuigi kohati oli ta veel natuke toores ja ebakindel siis statistiliselt väga hea hooaeg. United tegi kokku liigas 17 nullimängu. Millest 13 sündisid siis kui Baily mängis, seega muljetavaldav debüüthooaeg tema poolt.

                      Virgil van Dijk on juba palju kõneainet pakkunud, mees on hetkel kõrgelt hinnatud ja seda põhjusega. Tema ja Oriel Romeu olid individuaalselt väga võimsad ja teenitult ka meeskonna hooaja parimad mängijad. Hollandlane tegi kaasa vaid 21 mängu. Kusjuures Southamton hoidis oma värava puhtana 14 korda, 9 korda kui van Dijk kaasa tegi.

                      Edasi lähme igavamaks. Gary Cahill ja David Luiz tegid mõlemad hea hooaja, esimene neist lõi ka preemiaks 6 väravat. Ma arvan siiski, et mõlemad paistsid nii head taktika pärast ja veel ühe põhjuse tõttu(sellest hiljem) ja ma ei arva, et kumbki neist selle hooaja põhjal top 3 keskkaitsja oli, ometi ei saa öelda, et mehed ei teinud super hooaega.

                      Jan Verthongen ja Toby Alderweireld. Alustame sellest, et meeskond lasi 26 väravat, ma kordan ainult 26 väravat. Peale sellist hooaega oleks imelik kui nad ei kuuluks top 3 keskkaitsja sekka. Ei tasu muidugi alahinnata ega unustada nende kolmanda paarilise Dieri rolli.

                      Millal lasi mõni meeskond endale lüüa 26 või vähem väravat?
                      See juhtus 2008/2009 hooajal kui Manchester United lasi endale 24 väravat lüüa.

                      Kõlab uskumatuna, et ma ei vali parimaks kumbagi neist ja veel uskumatum on, et kuidas ei saanud Cesar Azpilicueta hooaja sümboolsesse koosseisu. Mees mängis kaasa kõik kohtumised ja kõik minutid, Hazard valiti klubi hooaja parimaks, Kante liiga hooaja parimaks mängijaks. Kuid Azpilicueta on hetkel üks meeskonna põhitaladest. Kuigi mees mängis kaasa 38 mängu, siis ma arvan, et isegi Chelsea fänndel on raske meenutada mänge, kus ta oli kehva, keskpäraseid vast ikka leiab. 0-2 kaotus Manchester Unitedi vastu? 1-2 kaotus Crystal Palace vastu?

                      Seega minu parima tiitel rändab jälle Hispaaniasse. Tuleb tõdeda, et kolmene keskkaitsepaar on hetkel võimas ja ka Inglismaal edukalt toimimas.

                      Kommentaar


                        Keskpoolkaitsja

                        Lähme keskväljameeste juurde, esialgu hindan pigem kaitsvama suunitlusega mängumehi, kuigi mitmed ründavad poolikud mängisid see hooaeg madalamal. Ma asetan siiski Silva, Alli ja teised ikkagi ründava poolkaitsja alla.

                        Yaya Toure oli hooaja eel pildilt kadunud ja tundus, et tema karjäär on Manchesteris läbi, talle anti uus võimalus ja vanameister ei jätnud seda kasutamata, eriti muljetavaldav oli tema hooaja lõpp ja tema hea mängu kaasabil suudeti endale see meistrite liiga koht kindlustada. Just selle lõpu pärast pean teda endiselt oma positsiooni top 10 mängijaks. Ndidi sa saad järgmine hooaeg oma võimaluse, see aasta on veel Toure oma.

                        Oriol Romeu oli Southamtoni aasta mängija, mees oli täielik boss keskväljal ja näitas et suudab väga hästi ka kõrgel tasemel hakkama saada. Mitmed suurklubid on taas huvitatud tema ostmisest. See oli tegelikult ju ka alles esimene hooaeg tema karjääris, kus ta oli kindel põhimees.

                        Jordan Henderson oli hooaja alguses üks Liverpooli staaridest, ilma temata hakkas mäng lagunema. Viimased voorud suutis Liverpool ennast kokku võtta, aga võib öelda, et hetkel on Henderson üks klubi võtme mängijatest ja ilma temata on mängupilt hoopis teine. Tegelikult on tema kaks viimast hooaega ebaõnnestunud vigastuste tõttu, 2014/2015 hooaeg suutis ta kaasa teha 37 mängu ja lüüa 6 väravat ning anda 9 väravasöötu. Jah oleme ausad, siis oli Hendersoni roll tunduvalt ründavam kui praegu ja hetkel tema roll ei eeldagi ründe osas nii suurt panust.

                        Cesc Fabregas alustas vaid 13 mängu see hooaeg, lisaks sekkus ta vahetusest 16 korda, selle aja jooksul suutis ta lüüa 5 väravat ja anda 12 väravasöötu, mis oli liiga paremuselt neljas näitaja. Parima vahetusmehe kandidaat on ta kindlasti, kuid ma arvan, et tema roll oli Chelsea tiitlivõidus piisavalt suur, et teda ka parimate keskväljameeste seas ära tunnustada.

                        Varasematel aastatel on Dembele roll Tottenhami mängus olnud ääretult tähtis, nüüd kui mängitakse väga seksikat jalgpalli on ka ehk tema osatähtus langenud. See-eest on Keenia staar Victor Wanyama oma debüüthooajal teinud suurepärase aasta. 36 mängu ja 4 väravat on igati hea näitaja lõhkuva poolkaitsa kohta.

                        Sarnaselt keskkaitsjatele on minu lõpp kahe klubi siseasi, aga esmalt Evertoni keskvälja kunn Idrissa Gueye, teine hea hooaeg järjest ja mees on ennast vaikselt liiga parimate lõhkuvate poolikute sekka vedanud. Mõtlesin pikalt, et kumb oli see hooaeg parem, kas Wanyama või Guaye. Kui ise ei suuda otsustada, siis tuleb võtta appi statistika ja kaitsva poolkaitsja rollis oli senegallane see hooaeg võimsam.

                        Pogba sai see hooaeg palju kriitikat, kuid oleme ausad mitmel tähtsal hetkel oli tema mees, kes tiimi vedas. Statistiliselt jäi ta oma viimasele kahele Juve hooajale alla, kuid ma usun, et see oli kohanemisaasta ja järgmine hooaeg on Pogba liiga üks parimaid mängijaid.

                        Herrera elu hooaeg sai pärjatud meeskonna hooaja parima mängija tiitliga. Kuigi tihti Hispaania mängijad jätavad laisa ja rahuliku mulje, siis sarnaselt juba minu poolt siin tiitlitega pärjatud hispaanlastele on Herrera tohutu võitleja ja selle hooaja meeskonna hing. Tasuks ka pääs koondise piiri peale. Tema kahjuks on Hispaanial maailma kõige kõvem keskväli ja Herrera sugune vend ei pruugi isegi olla top 5 ommal positsioonil. Ebareaalne. Ma ei usu, et peale sellist hooaeg kuskil mujal riigis mingit küsimustki tema koondisesse pääsemisega oleks, enamasti oleks ta kindel algumees. Kui millegi üle nuriseda, siis väravaid lõi Herrera vähem kui oma esimesel kahel hooajal Unitedi särgis. Ja seda oluliselt vähemate mängudega. Herrera mängis ka väga madalal see aasta, ehk põhjust võib ehk sealt otsida.

                        Ja nüüd jõuame Chelsea meeste juurde, Matic on võimas ja ennast selgelt liiga parimate keskväljameeste sekka mänginud, aga tema puhul ma ei ole kindel, kas ma suudan teda päris top 3. sekka valida. Põhjus on lihtne, tema keskvälja paariline on liiga parim mängija. Kante vääris seda tiitlit igati ja tõestas, et eelmine hooaeg ei olnud juhus. Ootan juba huviga, kuidas ta meistrite liigas suurte klubide vastu keskväljal möllama hakkab. Seega annan juba kolmanda esikoha Chelsea mängijale.

                        Kommentaar


                          Edasi on juba huvitav, eespool vahetatakse kohti nii palju ja on raske kedagi ääreründajateks või ründavateks poolikuteks nimetada. Proovin enamvähem ära lahterdada. Nüüd on ka valiku tegemine kergem, loevad rohkem väravad ja söödud.

                          Mu esimese kolme valiku hulgas on ilmselt kellgi jaoks ka veidi üllatavaid valikuid, edasi on juba pigem tuttavad nimed. Alustuseks tuletaks meelde sellist meest nagu Joe Allen, mees kes pole kunagi hiilanud väravate löömisega. 8 väravat oli tal kokku kõrgliigas enne seda hooaega. See aasta mängis Allen rohkem ründava pooliku rollis (Täpsemalt napilt üle poolte mängude) ja kohe suutis ta lüüa lausa 6 väravat. Hea saavutus ja kui mitte top 10 siis kindlasti tuleb sellinne hooaeg ära märkida.

                          Manuel Lanzini tegi teise hea hooaja järjest, kuigi West Ham. hooaeg ebaõnestus. Argentiinlane lõi 8 väravat ja andis kaks väravasöötu. Tema hea hooaeg sai tunnustatud koondise kutsega ja debüüt sai tehtud. Ka mitmed suurklubid on veidi huvi üles näidanud.

                          Järgmise mängijaga on mul kerge kahtlus, kas Joshua King panna ründajaks või ründavaks poolikuks, kuna ründes mängis ta vähem asetan ta siia. 16 väravat jäi mehe saldoks see hooaeg. Rohkem väravaid kui oma profikarjääri jooksul kokku. Norra koondis on küll kriisis, kuid King on hetkel selle hooaja põhjal üks nende paremaid mängijaid. Muidugi jääb õhku küsimus, et kas King on ühe hooaja komeet, eelmine hooaeg lõi ta vaid 6 väravat. Kuid see on alles tema teine korralik hooaeg üldse kuskil kõrgliigas, ehk mina olen pigem positiivne. Väidetavalt on Tottenham temast huvitatud ja ta sobiks pinki pikendama suurepäraselt, olles võimeline mitmel positsioonil tegutsema.

                          Järgmised kolm meest on küll kõik head mängijad, kuid see hooaeg ei olnud neil nii särav kui võinuks. Ross Barkley lõi 5 väravat ja andis 8 väravasöötu, aasta varem olid ta vastavad näitajad 8 ja 8. Tegu on päris vihatud mängumehega, kuid mul on tunne, et mees on ammendumas Evertonis ja klubivahetus oleks teretulnud. Või siis ongi mehe tase sellinne nagu ta Evertonis on, hea mängumees, aga mitte päris eliit. Klaasseni liitumine Evertoni peaks muutma Barkley lahkumise oluliselt tõenäolisemaks. Kuigi top 6 klubides pole palju kohti kuhu ta sobiks. Vaid Manchester United ja Chelsea võiks leida talle ruumi, algkoosseisus vaid United.

                          Davild Silva hooaeg oli tema Manchester City karjääri kõige tagasihoidlikum, super söödumasin andis see hooaeg ainult 2 väravasöötu, neli väravat pole samuti midagi erilist. Tõsi, hispaanlane mängis rohkem madalamal kui varasematel hooaegadel, kuid ka ründava poolkaitsja rollis oli ta piisavalt. Noored mehed on peale tulnud ja Silva sära hakkab vaikselt kustuma. Bernardo Silva liitumine võib tähendada, et David Silva võib lahkuda.

                          Mezut Özil on suurepärane mängija, selles ei kahtle keegi, kuid viimane hooaeg Arsenalis polnud ideaalne ja tundus, et tal oli raske motivatsiooni leida. 8 väravat ja 9 väravasöötu on enamus mängijate jaoks hea näitaja, kuid mitte Özili jaoks, peale super eelmist hooaega, kus ta suutis anda 19 väravasöötu. Erinevalt eelmisest kahest mängijast on Özil siiski endiselt oma positsiooni üks hinnatumaid mängijaid, kuid see hooaeg oli ta liiga parimatest maas.

                          Nüüd jõuame selle hooaja eliidi juurde, neli meest olid teistest üle ja raske on kedagi kellegile eelistada. Kui me vaatame, kus need neli see hooaeg mängisid, siis ei saa kedagi päris ründavaks poolkaitsjaks liigitada, vaid Alli mängis enamus mängud ründava poolkaitsja positsioonil.


                          Dele Alli 37 mängu, 18 väravat (94 pealelööki) ja 7 väravasöötu (Key passes per game 1,4).

                          Kevin De Bruyne 36 mängu, 6 väravat (86 pealelööki) ja 18 väravasöötu (Key passes per game 2,9).

                          Philippe Coutinho 31 mängu, 13 väravat (106 pealelööki) ja 7 väravasöötu (Key passes per game 2,1).

                          Christian Eriksen 36 mängu, 8 väravat (133 pealelööki) ja 15 väravasöötu (Key passes per game 3,1).


                          Dele Alli hooaeg oli super, 18 väravat on päris uskumatu näitaja. Mina võtaks tema hooaja kokku ühe sõnaga. Efektiivne.

                          94 pealelööki, neist 45 raamidesse ja 18 väravat. Lihtsalt võimas. Üks miinustest ongi ehk, et ta ei ole nii osav söötja kui ülejäänud kolm. Kuid mees suudab ka kaitseosas panustada.

                          De Bruyne mängis rohkem madalamal kui nt Alli ja tema on pigem mänujuht ja väravate löömine jääb tagaplaanile. Mõistagi oli mees ka liiga parim sööduandja.

                          Coutinho mängis vigastuse tõttu teistest veidi vähem ja nende lisamängudega oleks ta ehk statistiliselt teistele lähemal.

                          Kõik neli meest tegid super hooaja, kuid ülinapilt on minu hooaja parim ründav poolkaitsja Christian Eriksen.

                          Ainuke miinus on ongi, et mees lööb väga palju peale, aga väravaid tuleb vähe, palju meenub sellised nõrkasid lööke, mis ei pakkunud väravavahile mingit raskust.

                          Kuid Eriksen oli väravasöötudes teine, ta tegi kõige rohkem võtmesööte mängu kohta ja teme töövõime on ebareaalne. Ta jooksis 11.97 kilomeetrit keskmiselt mängu kohta. Muidugi on see ka liiga parim näitaja. Alii ja Kane tegid super hooajad, kuid klubi aasta parimaks mängijaks valiti taanlane.

                          Kommentaar


                            Ääreründajad

                            See hooaeg tõusid paar mängumeest teistest eredamalt silma, aga hea hooaja mehi oli samuti küllaga.

                            Matt Phillips oli üks West Bromwichi säravamaid mängijaid, 27 mängu jooksul lõi ta 4 väravat ja andis viisakad 8 väravasöötu. West Bromwich ei kaodanud ühtegi mängu kus Philips lõi värava või andis väravasöödu. Hooaja lõpus mängis shotlane päris kehvasti ja West Bromwichi mäng lagunes samuti. Seega ta ei suutnud olla terve hooaja vormis, aga West Bromwich võitis 12 mängu ja neist enamus, kus Philips mängis hästi.

                            Wilfried Zaha oli üks väheseid positiivselt silma torganud mängijatest oma klubi ebaõnnestunud hooajas. Crystal Palace oli tõesti kohutav see hooaeg, kuid Zaha oma 7 värava ja 9 väravasööduga on tekitanud huvi ka suuremates klubides.

                            Raheem Sterlingu ja Leroy Sane hooaeg kulges erinevalt. Kui Sterling oli pea terve hooaeg põhimees, siis Sane oli hooaja alguses pigem vahetusmees ja mängis ennast algu hooaja käigus. Sterlingu 7 väravat ja 6 väravasöötu 33 mänguga ei ole kindlasti rahuldust pakkuv ja mees peab oma koha pärast muretsema. Sane suutis 26 mänguga 5 väravat ja 3 väravasöötu.

                            Pedro esimene aasta Chelsea eest ei olnud kõige säravam, see aasta aga tõstis ta ennast taas parimate ääreründajate sekka 9 väravat ja 9 väravasöötu oli suurepärane saldo.

                            Islandi karistuslöökide spets Gylfi Sigurdsson tegi järjekordse imelise hooaja, 9 väravat ja 13 väravasöötu on Swansea eest super ja mees vääriks uut võimalust mõnes suuremas klubis. Võib arvata, et ilma temata oleks Swansea ka välja kukkunud, sest ülejäänud tiim mängis selgelt alla oma võimete.

                            Son Heung-Min oli eelmine hooaeg pigem hea vahetusmees ja lõi ainult neli väravat. See hooaeg suutis ta lüüa 14 väravat ja anda 6 väravasöötu, tema suure eelis on, et ta võib mängida ründe osas igal positioonil ja ma arvan, et tegu on hetkel parima Aasia mängijaga maailmas.

                            Liverpool sai meistrite liigasse. Adam Lallana tegi elu parima hooaja ja Sadio Mane ideaalse debüüthooaja. See hooaeg mängis Lallana peaasjalikult keskväljal ja võibolla ei ole aus teda siia ääremeeste sekka asetada. Kuid lähtusin siinkohal tema põhipositsioonist ja tegelikult ta ju ikka mõned mängud äärtel tegi. 8 väravat ja 6 söötu on igati korralik näitaja. Mane puhul on tõesti kahju, et tema hooaeg ennetähtaegselt lõppes, ta oli just saanud suurepärase hoo sisse. 13 väravat ja 5 väravasöötu oli veidi üllatav ja võib öelda, et ka tema tegi elu parima hooaja.

                            Parima ääreründaja osas ei ole mingit kahtlust ja see läheb jälle Chelsea mängijale. Eden Hazard unustas eelmise ebaõnnetunud hooaja. 16 väravat ja 5 väravasöötu ja kuigi hooaja parima mängija tiitel läks Kantele, siis oleks võinud selle vabalt saada ka Hazard.
                            Kui Hazard lõi värava siis Chelsea võitis.

                            Ründajad

                            Aasta ebaõnnestuja oli Jaime Vardy, kes lõi see hooaeg vaid 13 väravat, Jermain Defoe tegi oma 15 väravaga järjekordse võimsa tulemuse, kuid tema väravad jäid pigem hooaja esimesse poolde ja neid mänge, kus ta täielikult ära kadus oli liiga palju, ometigi on ta endiselt liiga top 10 ründaja.

                            Christian Benteke sai 36 mänguga kirja 15 väravat, peale ebaõnnestunud hooaega Liverpoolis vajas ta enesekindluse taastamiseks head hooaega. Ta on võimeline enamaks, aga ta on endiselt maailma tipule lähedal.

                            Fernando Llorente lõi samuti 15 väravat. Kusjuures ta lõi liigas kõige rohkem väravaid peaga, lausa 8. Mees oli just hooaja kõige tähtsamates mängudes suurepärane ja aitas oma tiimil püsima jääda, kuid sarnaselt eelmisele kahele jäi tal stabiilsusest puudu ja neid nähtamatuid mange oli küllaga.

                            Roberto Firmino lõi 11 väravat ja andis 7 väravasöötu, pole just eriline näitaja, kuid mees ei ole õige tipuründaja, see hooaeg mängis ta tipus 20 mängu, saab näha kas järgmine hooaeg jääbki ta tipuründesse ja mida ta suudab terve hooajaga sellel positsioonil peale hakata.

                            Zlatan Ibrahimovic lõi 17 väravat, natuke vähe sellise "tippklubi" esiründajana, rahuldav hooaeg, kuid eelmiste aastate Ibra oleks need paljud võimalused ära löönud mis ta see aasta löömata jättis.

                            Tema linnarivaal Sergio Agüero lõi 20 väravat, ta mängis vähem kui teised 20 värava klubi mehed see hooaeg, kuid ta tegi lausa 139 pealelööki, ehk tema hooaega iseloomustas võimaluste raiskamine ja tegu polnud kindlasti tema parima hooajaga. Ja ka jutud tema lahkumisest on päris kuumaks läinud.

                            Hoolimata sellest, et Diego Costa hakkas mingi aeg jamama ja ta ei pruugi jätkata klubis, siis 20 väravat ja 7 väravasöötu on igati korralik näitaja.

                            Ründajate osas kerkisid esile kolm mängijat.

                            Harry Kane 30 mängu, 29 väravat, 3,7 pealelööki mängu kohta, 7 väravasöötu, 1,4 võtmesöötu mängu kohta.

                            Romelu Lukaku 37 mängu, 25 väravat, 3 pealelööki mängu kohta, 6 väravasöötu, 1,3 võtmesöötu mängu kohta.

                            Alexis Sanchez 38 mängu, 24 väravat, 3,4 pealeööki mängu kohta, 10 väravasöötu, 2,1 võtmesöötu mängu kohta.

                            Raske on valida parimat, Kane oli suurim väravakütt, aga ta lõi viimase kahe mänguga 7 väravat, Alexis oli terve hooaeg stabiilselt hea ja on kõige mitmekülgsem mängija nendest kolmest ja pigem tahaks just teda aasta ründajaks valida.

                            Minu sümboolne koosseis ka veel eraldi siia

                            Kuna parim treener on Conte, siis valisin ka tema taktika.

                            Väravas

                            Tom Heaton (David De Gea)

                            Keskkaitse

                            Azpilicueta, Verthongen, Alderweireld (Luiz, Cahill, Van Dijk)

                            Vasak äär

                            Alonso (Rose)

                            Keskväli

                            Kante, Alli (Matic, De Bruyne)

                            Parem äär

                            Walker (Moses)

                            Ründes

                            Hazard, Kane, Alexis (Eriksen, Lukaku, Mane)


                            8 Chelsea ja 7 Tottenhami mängijat võtavad hooaja hästi kokku, ülejäänud klubid said kokku 7 mängijaga mu koosseisu.

                            Kommentaar


                              Uue hooaja august-september mängude ajakava:

                              Arsenal v Leicester City to kick off 2017/18 season on Friday, 11 August as first matches chosen for live broadcast
                              Benitez: "In football, everything is a lie".

                              Kommentaar


                                Karl54, äge, et viitsisid kokku võtta. kiidan.
                                slimm.ee

                                Kommentaar

                                Working...
                                X