320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Kaarel Vaata postitust
    Irooniline, et väljaku esimese kolmandiku ülesehitavas faasis oli hoopis Kalju mängus näha eelmiste aastate Flora mängu tunnuseid. Alates keskväljast aga nappis kvaliteeti, mis oli ühtlasi korrespondeeruvuses Flora üldise kompaktsusega kaitsefaasis.
    Mina ei tea, kus sa seda Kalju ülesehitavat faasi nägid. Kalju pika palli taktika oli täna niivõrd ilmne, et selgelt oli tegu Frantsevi korraldusega. Ei teagi, kas ta oli enne mängu juba oma keskvälja duo Dmitrijev-Valikajev suutmatuses-aegluses niivõrd kindel, et otsustas selle taktika kasuks. Seda enam, et ka ääred olid esimesel poolajal ikka täitsa mängust väljas. Subbotin üldse mõne pallipuute kirja sai enne kui välja vahetati? Elhi mängis seal orkestris mingit täiesti oma viisi ja ei saanud 90 minuti jooksul kordagi meeskonnaga ühele lainele. Ausalt öeldes ei mäletagi, millal nii kehva Elhit näinud olen. Tõenäoliselt polegi.

    Samas, Kalju kaitseliin seisis tugevalt (kui Sidorenkovi aps kaitses välja arvata) ja ma ütleks, et see oli Kalju tänase mängu võti, miks Flora vaid ühe värava kuni penaltiolukorrani löönud oli.


    Algselt postitas Kaarel Vaata postitust
    Kui varasemalt püüti valdavalt tagant avada, siis nüüd lööb Toom järjekindlalt pikka (isegi kui korraks õnnestub eelkirjeldatud lahtimäng). Ka ülejäänud mängus torkab silma, et kaitsjad löövad silmagi pilgutamata palli pikaks, üritamatagi surve alt välja mängida, mis varasemalt vaat et kohustuslik osa programmist. Arusaadavalt omab mõju ka kaitseliini personali ümberkujundamine, eelkõige Baranovi ja Kamsi (ajutine) kaotus.
    Ma ei tõttaks siinkohal seda Pijpersi iganenud metoodikaks ristima, vaid pigem on tegu hetke reaalse seisuga kaitseliinis. Kui sa eelmiste aastate mänge mäletad, siis olid just nimetatud Baranov ja Kams need, kes suutsid alt ehitama hakata ja vajadusel ründajate surve alt välja tulla. Baranov sellise mobiilse ja kaitsja kohta üle keskmise tehnikaga oli selles vallas eriti hea. See nõuab kaitsja(te)lt teatud omadusi, et seda edukalt ja niivõrd-kuivõrd riskivabalt rakendada.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
      Vile kohta julgeks nuriseda. Ei saa mina aru mismoodi Dmitrjev teist kollast ei saanud.
      Tohver pidas kogu mängu suht sama liini ehk lasi jõuliselt mängida. Sama moodi võiks küsida, et miks Tamm 89-90. minutil kollast ei saanud kui Neemelo maha tõmbas.

      Kommentaar


        Algselt postitas Karter Vaata postitust
        Tohver pidas kogu mängu suht sama liini ehk lasi jõuliselt mängida. Sama moodi võiks küsida, et miks Tamm 89-90. minutil kollast ei saanud kui Neemelo maha tõmbas.
        Jah, neid olukordi oli. Ka see Tamme otsus.
        Samast liinist rääkides võibki tuua Kuuse esimese kollase ja need kaks olukorda. Ei ütleks, et sama liini hoidis, Kuusele andis ära, teistele mitte. Dmitrjevi viga Sapi vastu algas Flora väljaku poolel ja lõppes Kalju väljakupoolel, kus lõpuks õlast maha tõmbas Sapi.
        sapi.jpg<
        Foto: Brit Maria Tael

        Korrektne oleks olnud Tammele kollane ja Dmitrjevile teine kollane ja punane.
        Tõenäoliselt seda pidas ka Arno intervjuus silmas, et kui Kuusele esimene poolaeg anti siis hiljem enam ei antud selliseid.
        FC Flora

        Kommentaar


          No jah, võin eksida. Ma lihsalt ei näinud nurisemiseks põhjust, et oleks väga ühepoolne vile olnud või et kellelegi oleks väga liiga tehtud kaardi andmise või andmata jätmise eest. Dimitrjevi olukord oleks mõjutanud mängu rohkem kui Tamme oma aga ilmselt leiab eilsest mängus analoogseid olukordi veel.

          e: Kui nüüd veel mõelda eilsele mängule, siis ilma järele kontrollimatta erinesid Dimitrjevi ja Kuuse vead kuna esimene oli nö keskvälja viga ning teisel puhul läks vist Sidorenkov väravapeale ning oli seekaudu lubavam olukord.

          Kommentaar


            Ma leian ka, et Brantsil natuke liiga rohelised prillid ees. Ei olnud Tohveril midagi viga eile. Kui, siis jah, Tamme viga oli selge kollane. Aga mõlemale poole langes 50/50 otsuseid, selles osas tasakaal oli olemas. Ja hea meel oli näha, et lasti jõuliselt mängida, aga mitte raiudes. See oli midagi, võiks isegi öelda, uut Eesti liigas.

            Kommentaar


              Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
              Ja hea meel oli näha, et lasti jõuliselt mängida, aga mitte raiudes.
              Sellele +1, tahtlikku lõhkumist ei olnud aga jõulist mängu küll

              Kommentaar


                Selle hooaja esimene telemäng siis nähtud ja muljed ainult positiivsed! Väga mõnusalt valus andmine mõlemalt poolelt! Eriti suured kiitused elektrikutele (Kas Welco omad tegid nalja? ).
                Kohtunik sai mänguga suht edukalt hakkama ja tuleks ära märkida, et mehel oli nii palju mune,et ei katkestanud mängu !
                10 märtsil ja staadionil üle 1000 inimese!? See on midagi uut ja positiivne näha ,et Kalju ja Flora fännid olid tee leidnud staadionile.
                Kui enamus välismaa alafoorumist leiaks tee staadionile, siis tuhat igal meistriliiga mängul oleks juba tavapärane. Aga kahjuks osad fännavad vaid välismaa klubijalgpalli ja siis kiruvad ja teevad Eesti liigat maha, et ala nii vähe rahvast käib jne, aga ise staadionile ei lähe.
                Sisetunne ütleb,et ees on ootamas läbiaegade põnevam klubihooaeg!
                Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                Ott Järvela

                Kommentaar


                  Algselt postitas Karter Vaata postitust
                  No jah, võin eksida. Ma lihsalt ei näinud nurisemiseks põhjust, et oleks väga ühepoolne vile olnud või et kellelegi oleks väga liiga tehtud kaardi andmise või andmata jätmise eest. Dimitrjevi olukord oleks mõjutanud mängu rohkem kui Tamme oma aga ilmselt leiab eilsest mängus analoogseid olukordi veel.

                  e: Kui nüüd veel mõelda eilsele mängule, siis ilma järele kontrollimatta erinesid Dimitrjevi ja Kuuse vead kuna esimene oli nö keskvälja viga ning teisel puhul läks vist Sidorenkov väravapeale ning oli seekaudu lubavam olukord.
                  Sido läks tõesti rohkem otse värava peale samas Sapi oli äärest läbi minemas, Dmitrjevist selgelt ees pool.
                  Võibolla on mul tõesti mingit pidi prillid ees samas mängujärgselt neutraalsete vaatajatega rääkides, leidsid nemadki, et Dmitrjevi olukord oli teise kollase vääriline.
                  See, et lubati mängida veidi jõulisemalt oli muidugi tervitatav. Iga asja peale vile ei törtsutatud ja mingil määral oli Flora vaat, et rohkemgi sellega hädas pidades silmas näiteks selles tulenevaid pallikaotuseid keskväljal.
                  FC Flora

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                    Mina ei tea, kus sa seda Kalju ülesehitavat faasi nägid. Kalju pika palli taktika oli täna niivõrd ilmne, et selgelt oli tegu Frantsevi korraldusega. Ei teagi, kas ta oli enne mängu juba oma keskvälja duo Dmitrijev-Valikajev suutmatuses-aegluses niivõrd kindel, et otsustas selle taktika kasuks.
                    Nagu märkisin, siis platsi esimesel kolmandikul avas Teleš üldjuhul laiali tõmmanud keskkaitsjatele, kellede vahele omakord Dmitrijev tuli palli küsima. Selleks andis võimaluse ka Flora pressingu puudus antud platsi kolmandikul. Samas, kvaliteedi puuduse tõttu Kalju üle keskvälja eriti ei jõudnud ja lahendus võis päädida pikemaga. Seevastu Flora lõi tagant enamasti kohe pika ette. Hurda/Arbeiteri all seda vabatahtlikult ei tehtud.

                    Ma ei tõttaks siinkohal seda Pijpersi iganenud metoodikaks ristima, vaid pigem on tegu hetke reaalse seisuga kaitseliinis. Kui sa eelmiste aastate mänge mäletad, siis olid just nimetatud Baranov ja Kams need, kes suutsid alt ehitama hakata ja vajadusel ründajate surve alt välja tulla. Baranov sellise mobiilse ja kaitsja kohta üle keskmise tehnikaga oli selles vallas eriti hea. See nõuab kaitsja(te)lt teatud omadusi, et seda edukalt ja niivõrd-kuivõrd riskivabalt rakendada.
                    Jah, Baranov oli ülesehitavas faasis Eesti liiga parima keskkaitsja. Lisades Kamsi puudumise, on pragmaatiline lähenemine on arusaadav.

                    Ega jalgpallis ei antagi stiilipunkte. Eesmärk on ikkagi mänge võita. Kui treener leiab, et variant B või C on selleks õige tee, mida tulemused kinnitavad, siis on see õigustatud. Küll aga on ilme, et Pijpers vol2 käekiri on vähemalt eilse põhjal oluliselt prgamaatilisem ning konservatiivsem kui Flora Hurda/Arbeiteriga. Ei saa välistada, et see on lõppkokkuvõttes edukam. Hooaeg näitab.

                    Kommentaar


                      Täna siis nähtud ja kommenteeritud Tulevik-Paide.
                      Tulevikul väga kehv algus, kaitseliinis pehmus ja peataolek, Lilanderi väravale anti ikka maakerajagu aega sättida lööki. Keskväljal kaitsesse mängides pall ei püsinud, üleüldine jama. Kaljulalt PL debüüt, ründefaasis täitsa asine, kaitsesse töötades jäi väga-väga hätta. Asi paranes mängu keskpaiku ja Juhkami punane kaart äratas meeskonna lõplikult üles. Ilvese 2:1 värav oli külmavereline, aga see, mis sellele järgnes... Rumal, rumal.
                      Paide võiduks piisas korra Allikul tagant tulev Jasper maha magada ja oligi olemas. Paide lõi rohkem - järelikult teenitud võit, kellelegi kurta ei ole.
                      Juhkami punane puhas punane imho, polnud vaidlemise kohtki, samamoodi nagu Kassymi teenitud penalti.

                      Mõtlemisainet on nii Tulevikule kui Paidele. Järvalaste esituses ikkagi igasugune veenvus puudus - kui kokkumäng korda ei saa, on halb. Ja Kase ja Kaldma keskkaitses... Ei toimi, üldse kohe ei toimi.

                      Tulevikul on vaja liidrit kaitseliini ja pallihoidmist keskväljal - kui emb-kumb neist puuduvaks jääbki, saab raske olema...

                      Kommentaar


                        Ma ei mäleta, millal ma viimati kõik vooru mängud oma silmaga ära nägin, aga eilse ja tänasega sai see igatahes tehtud (nii palju kui kolme mängu korraga vaadates seda teha võimalik on). Eilsel Kalju - Floral on juba varasemalt peatutud, et vaatleme tänaseid mänge.

                        Levadia oli hea, aga kuni esimese väravani ei ennustanud küll miski sellist sauna Sillamäele. Paraku on see Sillamäe ikka nii ebaühtlase tasemega. Leegionäride piirang mõjub kahjuks nii liigale kui ka Sillamäe tasemele laastavalt. Ja kokkuvõttes kaotas sellest täna ka Levadia ja Eesti jalgpall, sest Euroopas edukas olemiseks vajame me iganädalaselt tugevaid mänge.

                        Paide on hetkel ikka väga-väga ülehaibitud, aga eks see on hetkel ka ainult toorik, kus paljud mängijad pole tegelikult kõrgliiga tasemel enne tegusid teinudki, aga ühest liidrist (Frolov) tuntakse just hooaja alguses puudust. Veeretati küll kenasti, kuigi mitte väga kõrge tempoga, aga võimalusi väga palju tekitada ei suudetud. Jasper on mulle varasemalt silma jäänud mitte just kõige kõrgema jalgpallialase IQ-ga mängijana ja noh, see tänane penalti tõestas taaskord seda. Tema ja Paide õnneks oli lõpus õigel ajal õiges kohas ning lunastas selle eksimuse. Paide vääris küll võitu, aga tuleb vaadata ka peeglisse, et see saavutati läbi häda hõreda koosseisuga Viljandi vastu, kes pealegi oli sunnitud enamuse teisest poolajast vähemuses mängima.

                        Tammeka mäng meenutas Paidet. Lükati küll toredalt, aga viimasel kolmandikul oldi ikka õnnetud. Juba korduvalt välja toodud teema, aga satsis ei ole hetkel ründajat, kes suudaks kahekohalise arvu väravaid lüüa. Paur on olnud küll väga aktiivne, aga sealt peab hakkama tulema tulevikus ka väravaid, sest lõpmatult ei saa neid kaitsjaid lüüa. Pärnu oli aga tubli ning tänane andis lootust, et alla ei anta kohe kindlasti ning võideldakse liigasse püsimajäämise nimel.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                          Leegionäride piirang mõjub kahjuks nii liigale kui ka Sillamäe tasemele laastavalt. Ja kokkuvõttes kaotas sellest täna ka Levadia ja Eesti jalgpall, sest Euroopas edukas olemiseks vajame me iganädalaselt tugevaid mänge.
                          Nagu Lipini jutust selgub, siis pole seal mitte leegionäride piiranguga tegu, vaid meeskond pole hooajaks valmiski kui kuskil treeninguid läbi viia pole olnud. Pole vahet, kas seal on 1 või 11 leegionäri, kui ikka treeningtingimused on kasinad (Lipini jutust kumab läbi, et lausa katastroofilised), siis ei tõsta ka need võõrleegionärid seda taset kuskilt otsast.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Pärnu säästukas suht lõdva,aga,et mingi riigi jalgpalli meistrikatel saad osta 1 eurose pileti aastal2017 see on juba iseenesest üllatus

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                              Nagu Lipini jutust selgub, siis pole seal mitte leegionäride piiranguga tegu, vaid meeskond pole hooajaks valmiski kui kuskil treeninguid läbi viia pole olnud. Pole vahet, kas seal on 1 või 11 leegionäri, kui ikka treeningtingimused on kasinad (Lipini jutust kumab läbi, et lausa katastroofilised), siis ei tõsta ka need võõrleegionärid seda taset kuskilt otsast.
                              Sillamäe treeningtingimused on kahtlemata viletsad, aga kindlasti ei ole need katastroofilised kui Esiliiga B tasemel seal veel mängida lubatakse ning eelmisel aastal veel kõrgliigatki. Sama viletsates tingimustes tegutses talvisel perioodil aastaid Tammeka. Narva pani pool talve oma hiilgeaegadel kuskil võimlas. Et jah, loomulikult see avaldab mõju ja ei ole kuidagi võrreldav Tallinna klubide võimalustega, aga lisaks kõigele sellele oleks Sillamäe oluliselt konkurentsivõimelisem meeskond kui neil oleks võimalik iga mäng kasutada kõiki mängijaid, kelle nad on oma meeskonda registreerinud. Siin võime me muidugi peatuda sellel, et Sillamäe kasvatagu ise parema kvaliteediga mängijaid jne, aga sinna pole midagi pärata, et hetkel on meie turul suur puudus kvaliteetsetest ETM-dest ja kuskile Sillamäele lihtsalt ei lähe mitte ükski eestlane kui talle ei maksta ebamõistlikult palju, mis pole ka kokkuvõttes hea. Sillamäel on võimalik mänguks üles anda umbes 13-14 enam-vähem kõrgliiga taseme ära kannatavat mängijat. Praegu on hooaja algus, aga nii ei ole võimalik lihtsalt hooaega normaalselt ära mängida. Mul ausaltöeldes on suhteliselt ükskõik Sillamäega toimuv, aga mul ei ole ükskõik sellest, et milline on Eesti klubijalgpalli keskmine tase ja mul ei ole ükskõik sellest, mis toimub Eesti klubidega euromaastikul.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                                Mul ausaltöeldes on suhteliselt ükskõik Sillamäega toimuv, aga mul ei ole ükskõik sellest, et milline on Eesti klubijalgpalli keskmine tase ja mul ei ole ükskõik sellest, mis toimub Eesti klubidega euromaastikul.
                                Mul on ka ükskõik Sillamäest, aga praegu sa püüad liiga üks-üheselt toimuvat leegionäride piirangu kaela ajada. Sillamäe sai selleks hooajaks täiesti arvestatava meeskonna kokku. See meeskond peaks võitlema kaljukindlalt tabeli keskmes ja olema peavaluks igale tiitlinõudlejale. Miks need esimesed kaks mängu nii õnnetud on olnud, siis siinkohal ma usun pigem Lipinit, kes on ise asja sees olnud.

                                Nii poeetiliseks ka nüüd minna ei tasu, et seda hirmsaks kaotuseks Levadiale ja Eesti jalgpallile nimetada. Küll see Sillamäe veel tõuseb jalule kui mehed vormi aetakse ja siis võib olla tuleb meil tulevikus hoopis Kalju teemas aru pidada, miks Eesti jalgpalli taset tõstev Kalju leegionäride piirangust puretud Sillamäe käest tala sai. :P
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X