320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ja kui -RoMaRiO- tahab nii väga sinna võõrleegionäride piirangu ja liigatasemega seonduvasse minna, siis näidake mul enne selle piirangu kehtestamist ette üks meeskond, kel oli välja panna rohkem kui neli leegionäri, kes reaalselt siinset taset tõstsid, mitte polnud pelgalt kohatäitjad? Mis nüüd siis muutunud on? Eesti liiga on nii atraktiivne juba, et kõrgel tasemel välismaalased ootavad kõik ukse taga, ainult et see kuradi piirang takistab neid palkamast? Tõesti?

    Ma ei viitsi küll seda teemat enam üles tõmmata, sai omal ajal sel teemal niigi rohkem kui vaja öeldud, aga kordan siis, et nelja välismängija piirang on optimaalne (ma ei nuriseks ka viie puhul), kuid kavandatava kolme oma tuleks küll kriitiliselt üle vaadata.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
      Mul on ka ükskõik Sillamäest, aga praegu sa püüad liiga üks-üheselt toimuvat leegionäride piirangu kaela ajada. Sillamäe sai selleks hooajaks täiesti arvestatava meeskonna kokku. See meeskond peaks võitlema kaljukindlalt tabeli keskmes ja olema peavaluks igale tiitlinõudlejale. Miks need esimesed kaks mängu nii õnnetud on olnud, siis siinkohal ma usun pigem Lipinit, kes on ise asja sees olnud.

      Nii poeetiliseks ka nüüd minna ei tasu, et seda hirmsaks kaotuseks Levadiale ja Eesti jalgpallile nimetada. Küll see Sillamäe veel tõuseb jalule kui mehed vormi aetakse ja siis võib olla tuleb meil tulevikus hoopis Kalju teemas aru pidada, miks Eesti jalgpalli taset tõstev Kalju leegionäride piirangust puretud Sillamäe käest tala sai. :P
      Ei saa kuidagi nõus olla, et Sillamäe sai kokku arvestatava meeskonna. Hästi komplekteeritud meeskond algab umbes 20-st mängijast. Hetkel näeme isegi Kalju puhul, kellel on tänavu selles suurusjärgus mängijaid, et on omajagu probleeme. Sillamäe sai kokku meeskonna, kus on omajagu korralikke mängijaid, aga neid on liiga vähe. Tänase mängu näitel on seda tralli tõesti veidi asjakohatu lüüa, sest tõesti ei ole veel graafik tihe ja pole kogunenud kaarte jne, aga ma keskendun rohkem suurele plaanile, mis ei tähenda seda, et Sillamäe poleks olnud ka täna 6 leegionäriga palju tugevam kui 4-ga. Heaks näiteks on kasvõi Artjom Dmitrijevi esitused kahes viimases mängus Pärnu ja Flora vastu. Juba nende mängude tempo ja otsuste tegemise kiiruse vajadus on erinev, kes nägi eelmine aasta Kalju mänge kasvõi Osmanlispori vastu, siis oli näha ka kui hädas oli ta palliga olukordades. Ühelt poolt muidugi ehk ta tase ei olegi väga kõrge, aga on väga suur vahe, kas sa lähed sellistele mängudele, kus sa saad iganädalaselt mänge Flora tasemel meeskondadega või mingi kokkuklopsitud pundiga, kus olude sunnil mängivad mängijad, kelle tegelik tase ei ole kõrgliiga.

      Ja see, et Sillamäe tänavu Kaljut võita võib, on täiesti võimalik.

      e: viimasele postitusele vastuseks, siis ma ei oota Sillamäe tasemega meeskonnalt isegi selliste leegionäride palkamist, kes oleks siin hirmsad staarid, vaid seda, et meie meeskonnad oleksid jalgpalli mõistes normaalselt komplekteeritud, et pingil ei oleks kolm nõrga tasemega noort, et mängu ei peaks panema mängijat, kes seda tegelikult oma taseme poolest ei vääri.

      Kommentaar


        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
        Ja kui -RoMaRiO- tahab nii väga sinna võõrleegionäride piirangu ja liigatasemega seonduvasse minna, siis näidake mul enne selle piirangu kehtestamist ette üks meeskond, kel oli välja panna rohkem kui neli leegionäri, kes reaalselt siinset taset tõstsid, mitte polnud pelgalt kohatäitjad? Mis nüüd siis muutunud on? Eesti liiga on nii atraktiivne juba, et kõrgel tasemel välismaalased ootavad kõik ukse taga, ainult et see kuradi piirang takistab neid palkamast? Tõesti?

        Ma ei viitsi küll seda teemat enam üles tõmmata, sai omal ajal sel teemal niigi rohkem kui vaja öeldud, aga kordan siis, et nelja välismängija piirang on optimaalne (ma ei nuriseks ka viie puhul), kuid kavandatava kolme oma tuleks küll kriitiliselt üle vaadata.
        Piirang läheb kolmele ainult Esiliigas, Premiumis (vähemalt hetkel) seda kuskil kirjas ei ole.

        Kommentaar


          Algselt postitas urmar Vaata postitust
          Piirang läheb kolmele ainult Esiliigas, Premiumis (vähemalt hetkel) seda kuskil kirjas ei ole.
          Kena. Siis on kõik kõige paremas korras.
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
            aga on väga suur vahe, kas sa lähed sellistele mängudele, kus sa saad iganädalaselt mänge Flora tasemel meeskondadega või mingi kokkuklopsitud pundiga, kus olude sunnil mängivad mängijad, kelle tegelik tase ei ole kõrgliiga.
            Absoluutselt nõus selle väitega ja minagi tahaks iga voor näha selliseid mänge nagu Kalju - Flora Hiiul eile või tavapäraseid Flora-Kalju-Levadia-Infonet duelle, aga reaalsus on, et seda ei juhtu ja siinkohal ei saa süüd leegionäride piirangu kaela ajada. Kuidas see Eesti jalgpalli taset tõstab kui Sillamäe näitel mindi va banque riskile, kõik kaardid mängiti eurokohale ja sealt tulevatele rahadele? Ja kui seda ei saadud, siis oldi finantsiliselt raskustes.

            Taset ei saa kunstlikult tõsta! Eelkõige peab tasemetõus enda seest tulema.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Ma lõpetuseks mainin, et mul ei ole mingit meeletut tõmmet kolmanda järguliste Mindaugaste vastu, mul oleks väga hea meel näha kõrgel tasemel mängimas Joonaseid, Andreseid ja ka Aleksandreid ning Dmitrisid ja minu poolest olgu see piirang tulevikus kasvõi kolm, kui me suudame ise piisaval hulgal kvaliteetseid mängijaid toota. Hetkel me ei ole seda suutnud ja seetõttu tulebki auku lappida leegionäridega. Hetkelgi ma julgen väita on kõrgliigasse ja ka noortekoondisesse pääsemine liiga lihtne ja sinna jõuavad ka mängijad, kes juba oma suhtumiselt seda ei vääri.

              Kommentaar


                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                Ma lõpetuseks mainin, et mul ei ole mingit meeletut tõmmet kolmanda järguliste Mindaugaste vastu, mul oleks väga hea meel näha kõrgel tasemel mängimas Joonaseid, Andreseid ja ka Aleksandreid ning Dmitrisid ja minu poolest olgu see piirang tulevikus kasvõi kolm, kui me suudame ise piisaval tasemel kvaliteetseid mängijaid toota. Hetkel me ei ole seda suutnud ja seetõttu tulebki auku lappida leegionäridega. Hetkelgi ma julgen väita on kõrgliigasse ja ka noortekoondisesse pääsemine liiga lihtne ja sinna jõuavad ka mängijad, kes juba oma suhtumiselt seda ei vääri.
                Tõmban ka omalt poolt joone alla. See et baas on osadel klubidel nõrgem, ongi tingitud olnud sellest, et lihtsam on olnud Alexela rahadega neid kolmandajärgulisi Mindaugaseid tuua kui tegeleda laiapõhjalisema ja tulevikku suunatud noortetööga, mis on juba iseenesest aega ja vahendeid nõudev. Resultaadivilju ei saa ka kohe rublaga osta, vaid peab kannatlikult ootama.

                Minu silmis on välismaalaste piirangu ja KTM reegli suurim pluss see, et see sunnib nö projektiklubisid oma prioriteete ümber hindama ja mis Eesti jalgpalli seisukohast ja Sillamäe näitel, kes peale eurokohast ilmajäämist kaalus madalamasse liigasse üleviimist, veelgi olulisem ja ka klubidele endile perspektiivis tulusam - nad on jätkusuutlikumad. Klubide taseme jätkusuutlikkus on see, mille põhjalt saame tulevikus liiga tugevust hinnata, mitte kes ostab täna portsu hirmkalleid mängijaid välismaalt ja homme sipleb võlgades ning alustab mängimist kuskilt mudaliigast.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Eesti ongi lihtsalt liiga pisike riik, et ise terve liiga jagu kvaliteetseid mängijaid toota. Eriti olukorras, kus ühed mehed lasevad kasvõi Soome jalga ja teised lõpetavad juba 24-25 a. vanuselt. Mängijate vanuse poolest on Eesti Meistriliiga hetkel Euroopa noorim üldse, välismängijate osakaalu poolest ollakse tagant poolt viiendad (Gruusia, Fääride, Montenegro ja Põhja-Iiri järel). Kuni 21-aastastega hoovijalkat mängides ei saagi lihtsalt mingit arengut tulla. Neidsamu leegionäre ongi vaja eelkõige meie oma noortele sparringupartneriteks.

                  Kommentaar


                    Visioon, et paneme klubid mängitama ainult KTMme ja ETMme näeb paberil kahtlemata õilis välja, aga tegelikus on õilsatest ideedest tihti mitmetahulisem.

                    Kui keegi viitsib lugeda, siis toon kahe klubi põhjal näite miks liigjäik regulatsioon ses küsimuses ei vii meid uute Kostjade ja Klavaniteni. Võrdleme Tammekat ja Sillamäed. Kahte väga erineva tausta ja eelarvega klubi.

                    Tammeka on Eesti suuruselt teise linna ja sisuliselt Lõuna-Eesti parim klubi. Kui sa tahad, et su Tartus elav laps võiks jõuda kõrgliigasse välja, siis paned ta Tammekasse. Valim on tohutu. Sillamäe on sisuliselt peldik, kus elab vähem inimesi kui Sõpruse puiesteel ja kust noored tahavad esimesel võimalusel evakueeruda. Sa võid leida alles jäävatest noortest Sidorenkovi suguseid, aga sa ei pane neist tervet meeskonda kokku.

                    Nüüd mida siis Sillamäe teeb, et vaatamata kehvale pealevoolule konkurentsis püsida? Plekib. Sillamäe on kahtlemata kõrgemaid palkasid maksnud meie liigas. Keegi lihtsalt ei ole nõus sinna muidu minema. Selle eelarve juures suudaks Tammeka ilmselt medalitele mängida. Kui Eesti mängijate seas mängijaid ei leita siis võetakse välismaalt. Seni on suudetud seda skeemi kasutades konkurentsis püsida ja ei ole ilmselt kedagi kes väidaks, et Sillamäe ei ole aidanud PL keskmist taset tõsta.

                    Kui me võtame Sillamäelt ära võimalused meeskonna tugevdamiseks välismaalt mängijaid tuua, kas nad hakkavad siis koondisele kordades rohkem noori tootma ja meie liiga ning koondis teeb tohutu hüppe edasi? Ei. Tõenäoliselt sportlik tase langeb. Tammeka saab küll konkurentsieelise, aga need noored kes sealt sirguvad saavad 4 tugeva mängu asemel 4 nõrka mängu. Mängude kvaliteet on üks põhilisi faktoreid mängija arengus. Kui sa suudad vastasele väikse pingutusega ära põrutada, siis milleks juurde panna?

                    Teine väga oluline faktor on mentraliteet. Meeskonnas peab olema konkurents. Kui me anname osadele mängijatele eelise mitte sportlikust aspektist, vaid selle järgi kus nad sündinud on või mis klubis mänginud, siis me kasvatame terve põlvkonna printsesse, kes esimeses välisklubis kõrbevad, sest pole harjunud oma koha eest alg11's pingutama.

                    Pikk jutt kokku võtta, siis meie liiga vajab nii Sillamäesid kes on nõus oma raha siia liigasse panustama ja Kabajevi suguseid kvaliteetseid mängijaid tooma, kui ka Tammekaid kes kasvatavad tublisid mängumehi, kes siis Sillamäe suguste vastu karastatud saavad ning kunagi ka selle arvelt sammu edasi teevad. Ning päeva lõpus tuleb mängu ka jalgpallipoliitiline aspekt. Enamus mängijaid unistavad kord mõne suurema välismaise liiga järele proovimisest. Kuid kui kõik Euroopa riigid sedavõrd jäikasid reegleid juurutama hakkaksid, siis kuhu meie oma noored siis enam siirduda saaksid? Kui me ise ei taha siin välismaalasi näha, kas meil on õigust oodata, et meid mujale oodatakse? Kas me soovime juurutada ühe UEFA riigina süsteemi, mis meid õhtu lõpuks ennast persest hammustaks? Eriti kui tegelikult see meid eesmärgile lähemale ei aita.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
                      Visioon, et paneme klubid mängitama ainult KTMme ja ETMme näeb paberil kahtlemata õilis välja, aga tegelikus on õilsatest ideedest tihti mitmetahulisem.
                      Ma ei tea, kust sa selle väite võtad, sest kellegil pole sellist visiooni. Või oled sa mingit erinevat paberit lugenud. Välismaalasi võib endiselt tuua, aga liigal oleks aeg küpsemaks saades hakata eelistama kvaliteeti kvantiteedile. Kordan küsimust, milline meeskond suutis enne leegionäride piirangut välja panna rohkem kui neli välismängijat, kes reaalselt siinset taset tõstsid?

                      Tore kui Sillamäe plekib, ainult et see plekk võib kolekähku tagant ära kaduda ja kui püstitatud eesmärgid ka saavutamata jäävad ja meeskond seetõttu peab kuskil II liigas mängima, siis ei võida sellest ei liiga ega ka Ida-Virumaa jalgpall.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        Miks meil peaks olema meeskondi, kus mängiks näiteks kuni 8 leegionäri? Kabaevi sugune mahub alati Sillamäe meeskonda.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                          Ma ei tea, kust sa selle väite võtad, sest kellegil pole sellist visiooni. Või oled sa mingit erinevat paberit lugenud. Välismaalasi võib endiselt tuua, aga liigal oleks aeg küpsemaks saades hakata eelistama kvaliteeti kvantiteedile. Kordan küsimust, milline meeskond suutis enne leegionäride piirangut välja panna rohkem kui neli välismängijat, kes reaalselt siinset taset tõstsid?

                          Tore kui Sillamäe plekib, ainult et see plekk võib kolekähku tagant ära kaduda ja kui püstitatud eesmärgid ka saavutamata jäävad ja meeskond seetõttu peab kuskil II liigas mängima, siis ei võida sellest ei liiga ega ka Ida-Virumaa jalgpall.
                          Siin on küsimus, et mida me leegionäride puhul taseme tõstmise all mõtleme? Leedu ja Läti liiga keskmikute mängijad tõesti ei tõsta ei Flora ega ka näiteks Infoneti individuaalset taset. Küll tõstsid, tõstavad ja tõstaksid hetkel ka Ida-Viru klubide taset (jätame need fixingu jutud hetkel kõrvale). Ja taset tõstaksid nad mitte sellega, et nad oleks hirmkõvad mängijad, vaid nad annavad meeskonnale lihtsalt sügavust. See on ka põhjus, miks Sillamäel on hetkel 6 leegionäri, Levadial on 6 leegionäri, Narval on 5 leegionäri, ka Kaljul on ilmselt varsti 5 leegionäri, et meeskonnas oleks võimalik üldse normaalselt meeskonnana trenni teha ja ehk saaks ka üle välja 11 vs 11 mängida. Kuigi iga nädal kõiki neid kasutada ja ei saa ja palka tuleb neile sellegipoolest maksta.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas urmar Vaata postitust
                            Miks meil peaks olema meeskondi, kus mängiks näiteks kuni 8 leegionäri? Kabaevi sugune mahub alati Sillamäe meeskonda.
                            Mulle ka fännina ei meeldiks kui mu meeskonnas oleks 8 leegionäri, kellel puudub igasugune side klubiga peale selle, et see on ta tööandja, aga miks ei või demokraatlikus riigis tegutseda selline jalgpalliklubi?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                              Siin on küsimus, et mida me leegionäride puhul taseme tõstmise all mõtleme? Leedu ja Läti liiga keskmikute mängijad tõesti ei tõsta ei Flora ega ka näiteks Infoneti individuaalset taset. Küll tõstsid, tõstavad ja tõstaksid hetkel ka Ida-Viru klubide taset (jätame need fixingu jutud hetkel kõrvale). Ja taset tõstaksid nad mitte sellega, et nad oleks hirmkõvad mängijad, vaid nad annavad meeskonnale lihtsalt sügavust. See on ka põhjus, miks Sillamäel on hetkel 6 leegionäri, Levadial on 6 leegionäri, Narval on 5 leegionäri, ka Kaljul on ilmselt varsti 5 leegionäri, et meeskonnas oleks võimalik üldse normaalselt meeskonnana trenni teha ja ehk saaks ka üle välja 11 vs 11 mängida. Kuigi iga nädal kõiki neid kasutada ja ei saa ja palka tuleb neile sellegipoolest maksta.
                              Eesti jalgpallis on regiooniti augud tekkinud noortetöös ja need augud ongi tekkinud kuna pole olnud vajadust ega ka tahet sellele liigselt panustada. Narva on vist hakanud tõsisemalt noortetööga tegelema ja ääretult õige samm kui klubi tahab näha mitte ainult tänast vaid ka homset päeva.

                              Me ei saa liiga üldist taset vaadata lühinägelikult, et täna suudame palgata ja tuua, kuid homme meil ehk selleks enam jaksu pole. Kordan, KLUBIDE TASEME JÄTKUSUUTLIKKUS on see, mis on meie taseme tõeline indikaator. Kas Sillamäe poliitika on jätkusuutlik? Nagu lähiminevik näitab, siis ei ole. See on aastast-aastasse kõndimine noateral. Kuidas see liiga üldist taset tervikuna tõstab? Kas meie jalgpall vajab lõunanaabrite näitel Skontot, kes lihtsalt ei suutnud finantsilisi kohustusi enam täita?

                              Arusaadav, et kuna senine töö on tegemata jäänud, siis ollakse teatud patiseisus - omi pole võtta ja augud tuleb kuidagi välismaalastega ära lappida. Samas, olen ma näinud (eeskätt küll Narvas) viimastel hooaegadel välismängijaid, kelle tase on lihtsalt nii halb olnud, et samahästi võiks kuskilt õlleputka tagant mõne Juri sinna platsile seisma panna. No lihtsalt väga halb. Selliseid mängijaid ei vaja ei liiga ega ka need klubid.
                              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                              Kommentaar


                                Ei vaidlusta absoluutselt, et noortetöösse tuleb panustada. Tulebki, sest see on kõige lihtsam moodus endale vorpida selliseid mängijaid, nagu sa ise vajad. Aga ega nende praeguste Narva 01 poistega, kes kunstlikult on esindusmeeskonda ilma erilise konkurentsita integreeritud, ei alustatud tööd siis kui sai selgeks, et lõpmatusena ei saa leegionäre tuua. Paide suudab ehk tõesti tulevikus kogu Järvamaa pealt leida endale piisaval hulgal mängijaid, kellest on võimalik tippsportlasi kasvatada, aga ma ei kujuta ette, kuidas on see võimalik Sillamäe suuruses linnas kui ümber tahavad oma osa ka Narva, Kohtla-Järve ja Jõhvi. Eriti veel olukorras, kus need samad sillamäelased esimesel võimalusel sealt kasvõi pealinna põgeneksid. Teinekord tulebki teha samm tagasi, et teha kaks sammu edasi, aga ma ei ole nõus, et hetkel on seeläbi vaja teha see samm tagasi. Ma arvan, et mitte ükski Eesti klubi ei vaidlusta seda, et noortetöö on igas plaanis oluline

                                Kui rääkida Narva viimaste aastate leegionäridest, siis tõesti on seal olnud ka igast rämpsu, aga eelmise aasta satsist Prošin, Barkov ja Uzmarov olid kindlasti oluliselt üle kõrgliiga keskmisest kvaliteedist, kellega oleks võinud vabalt mängida ka medalitele. Põhjus, miks Trans eelmisel hooajal kaheksandaks jäi, oli selles, et esiteks oli sats lihtsalt nii õhuke, et iga vigastus ja kaart mõjutas nii oluliselt ja kohalike mängijate panus polnud lihtsalt vastav. Ka tänavu on Narva kõige kvaliteetsemad väljakumängijad just välismaalt, nagu ka Sillamäel + mõned üksikud eestlased ja siinsed venelased, aga see on ka kõik.

                                Ilus on mõelda sellesse, et noorte kasvatamine on üheks võimaluseks seeläbi ka mängijate müügist raha teenida, aga kindlasti ei saa olema tegemist stabiilse sissetulekuga siinsetele klubidele. Sillamäe majandamine on olnud täpselt selline, milline ta olla ei tohiks, aga kui sul ühel hetkel ei ole raha palgata välismaalt neid kolmandajärgu mängijaid, siis ei ole sul ka raha, et oma paremaid noori endaga hoida ehk suures plaanis ei muutu sportliku edu mõttes midagi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X