320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eks ma tõingi ekstreemse näite, et lihtsamini arusaadav olla... Kuna kalju ja flora (ja tuleviku ja leva) tasemevahe on olematu võrreldes minu ja jordaniga, muutub periood reaalse tasemevahe väljamängimiseks ka eksponentsiaalselt pikemaks.

    Kommentaar


      Ma usun, et pikas perspektiivis tugineb ka jalgpall tõenäosusteooriale. Lihtsalt küsimus on see, mis on pikk perspektiiv jalgpalli kontekstis. Ilmselt üks liigahooaeg. On ju ka Meistrite liigas nähtud mänge, kus Celtic 11% pallivaldamisega võidab Barcelonat, kes selle raames omab ka metsikult väravavõimalusi, kuid tollel päeval lihtsalt ei õnnestu seda tulemuseks realiseerida. Ilmselt mängiski Celtic tolles mängus (taktikaliselt) väga hästi, aga kui analoogses olukorras mängiksid Celtic - Barcelona samade statiliste näitajatega 9 mängu veel, siis ilmselt kuuluksid need kõik Barcelonale. Kas Celtic oli nüüd parem meeskond? Too 90 minutit resultaadilt küll, aga see on ka kõik, kuigi ilmselt ongi okei, et sellised arvamused lahknevad ning on väga subjektiivsed.

      Jalgpalli võlu ja valu ongi see, et mängu tulemuse otsustab tihtilugu mõni üksik moment. Ja ilmselt seetõttu see mäng ka nii populaarne on, et underdogil on üllatuseks palju suuremad võimalused kui teistel pallimängudel. Kui näiteks korvpallis üks meeskond omab paremat visketabavust, võtab paremini lauda ning teeb vähem pallikaotusi ehk piltlikult öeldes mängib lihtsalt paremini, siis seda mängu on ikka väga raske kaotada. Jalgpallis on täiesti tavapärane kaotada ka olukorras, kus kõik statistilised näitajad on vastasmeeskonnast paremad.

      Kommentaar


        Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
        Eks ma tõingi ekstreemse näite, et lihtsamini arusaadav olla... Kuna kalju ja flora (ja tuleviku ja leva) tasemevahe on olematu võrreldes minu ja jordaniga, muutub periood reaalse tasemevahe väljamängimiseks ka eksponentsiaalselt pikemaks.
        Üks vabavise ei näita ei sinu ega Jordani taset. See on kõigest üks komponent korvpallis.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Aga ma ju ei rääkinudki korvpallist vaid vabavisetest. Seesama celticu mäng, vaatasin et võiduvärava löönud ründaja on nüüd belgia esiliigas, oleks ta selle löögi oksakohaga tribüünidele pannud nagu ta eeldatavasti enamjaolt teeb, poleks võidust haisugi olnud. Puhas joppamine, mitte celticu paremus.

          Kommentaar


            Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
            Seesama celticu mäng, vaatasin et võiduvärava löönud ründaja on nüüd belgia esiliigas, oleks ta selle löögi oksakohaga tribüünidele pannud nagu ta eeldatavasti enamjaolt teeb, poleks võidust haisugi olnud. Puhas joppamine, mitte celticu paremus.
            Hea küll, küsin siis uuesti, et mis siis määrab konkreetsel päeval 90 minuti jooksul ühe meeskonna paremuse? On see pallivaldamine? Aga selle eest pole kunagi punkte antud. Võimaluste tekitamine? Ei ole ka kuulda olnud jalgpalli ajaloost, et mingit boonust saab.

            Ja Celtic pole sel aastatuhandel ainult korra Barcelonat võitnud, kaks korda lausa. Keegi ei väida ja oleks rumal väitagi, et Celtic meeskonnana on parem. Nemad peavad mängima ja taktikaliselt mängu üles ehitama konkreetselt selleks 90 minutiks. Nagu -RoMaRiO- ütles, siis on jalgpallis 90 minuti lõikes alati ka eeldataval autsaideril omad võimalused. Selge see, et liigasüsteemis poleks neist vastast Barcelonale, aga 90 minutilise mängu järel võivad nad siiski lõpuvile kõlades olla paremad just sel ajahetkel. Kui sa väidad, et Barcelona oleks pidanud võitma, siis mille alusel?? Selle alusel, et nad vähem väravaid lõid? Keegi keelas neil rohkem sel päeval lüüa?
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Kas teil koolis ei õpetatud tõenäosusteooriat või milles asi on? Proovin siis korra veel. Lähed pokkeris ässadega kahtede vastu allin. Peaksid ju võitma eks? Kuid viiendiku kordadest siiski kaotad.

              Nii juhtub ka jalgpallis kui nõrgema meeskonna puujalad löövad sisse olukorrad, kus nad 9l korral 10st eksiks, samas kui tugevama meeskonna mängijad eksivad kohas kus 9 10st sisse lööksid. See, et see eksimus just sel hetkel sisse tuli ei muuda jõuvahekorda.

              Kui saaksid tagasi minna aastasse '12, samad meeskonnad, samad taktikad, samad olud, kas julgeksid celticule panustada?
              Pead ju aru saama, et täpselt samades tingimustes celtic 20st kaotaks valdava enamuse, ning see, et juhuste kokkulangevuse tõttu üks kord võidetakse, ei tee neid paremaks kuidagi?

              Kommentaar


                Et siis väidad, et kui Celtic võidab Barcelonat, siis saab see olla vaid puhas joppamine, sest noh, Barcelona on ju selgelt meeskonnana parem?

                Edit: ei, ma ei panustaks kunagi nende omavahelises mängus Celticu peale. Kuidas aga see üldse siia puutub!?
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                  Kas tasub siis mul pröökida esimesel juhul, et näe olin "hetkes parem"?
                  Exactofuckingmundo, mate.

                  Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                  See, et see eksimus just sel hetkel sisse tuli ei muuda jõuvahekorda.
                  Tolles hetkes muutis. Statistika, dispersioon jms shit on head küll, ma kohe huviga ootasin, millal Hunt mängujärgses intervjuus ütleb, et "jaah, saime lakki, aga tegelt on Viljandi ikkagi täpselt nii sitt, nagu ta on, sest dispersioonstatistika ja muud targad sõnad, mida koolis õppisime, tähendavad tegelikult seda, et meie olime ikkagi ka täna paremad."
                  Ei öelnudki. Aga eks ta pole koolis ka käind ilmselt.

                  Kommentaar


                    Tjah, lõppkokkuvõttes täiesti mõttetu vaidlus, kui mõtlema hakata. Inimesed, kellest üks mõtestab elu läbi konkreetsete raamide ja teine tugineb tajule, ei saa ilmselt iialgi kokkuleppele. Ehk et ma ei taht kuidagi üleolev olla. Mulle istub see taju ja emotsioonide teema rohkem, kui dispersioon

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                      Statistika, dispersioon jms shit on head küll, ma kohe huviga ootasin, millal Hunt mängujärgses intervjuus ütleb, et "jaah, saime lakki, aga tegelt on Viljandi ikkagi täpselt nii sitt, nagu ta on, sest dispersioonstatistika ja muud targad sõnad, mida koolis õppisime, tähendavad tegelikult seda, et meie olime ikkagi ka täna paremad."
                      Ei öelnudki. Aga eks ta pole koolis ka käind ilmselt.
                      Huvitav, minu arust lõppevad kõik pressikonverentsid peale võrdsete heitlust stiilis "tegelikult olime paremad, tekitasime võimalusi kuid ebaõnn neh"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                        Huvitav, minu arust lõppevad kõik pressikonverentsid peale võrdsete heitlust stiilis "tegelikult olime paremad, tekitasime võimalusi kuid ebaõnn neh"
                        Ja see on totrus. Hunt tegi mida? Plaksutas Viljandi meestele ja publikule tunnustavalt.

                        Kommentaar


                          Kui Marek_T juba siin Viljandi - Levadia mängu esile tõi, siis võib ju ka avavoorust tuua kohe näite kui Tammeka FCI alistas. Igasuguste tõenäosusteooriate kohaselt oleks pidanud FCI üsna mugavalt võitjana väljuma (valitsev meister, äsja superkarikas Florat loputanud).

                          Nüüdseks haigutab nende kahe vahel punktiliselt täielik kraater, aga oleks nagu padurumal väita, et just sel päeval, sel hetkel, selles mängus, polnud Tammeka FCI-st parem.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                            Huvitav, minu arust lõppevad kõik pressikonverentsid peale võrdsete heitlust stiilis "tegelikult olime paremad, tekitasime võimalusi kuid ebaõnn neh"
                            " Õunap: pole midagi öelda, Tammeka vääris võitu "

                            Kommentaar


                              Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                              Dispersioon või variatsioon võikuidasiganes te seda nimetada soovite. Kui ma peaks vabavisetes Jordaniga võistlema, siis üksikult võttes võib juhtuda, et tema viskab mööda ning mina sisse kuid 100 pealeviskega ettevõtmises ei viskaks mina kunagi rohkem sisse. Kas tasub siis mul pröökida esimesel juhul, et näe olin "hetkes parem"?
                              Kui sina viskad ühe vabaviske sisse ja Jordan mööda, siis sel konkreetsel momendil või sel võistluses olid sina parem. Ja kui Levadia kaotas 0:1 näiteks Paidele, kuigi Levadia lõi viis korda latti, oli selles mängus Paide parem. Mis ei tähenda, et sina või Paide kokkuvõttes parem olete.

                              Kommentaar


                                Ärge kõige selle vaidluse taustal ära unustage, et pärast Flora juhtväravat oli Kaljul VAJA parem olla. Ei ole harv, kui näeme suure tasemevahega võistkondade mängus seda, kui nõrgem meeleheitlikult surub ja võimalusi tekitab, sest neil ei ole midagi kaotada, küll on aga palju võita. See tiim, kellel on palju kaotada, mängibki konservatiivsemalt.

                                Järgmises kohtumises võib olukord olla täpselt vastupidine.
                                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X