Lehekülg 5, kokku 5 EsimeneEsimene 12345
Näidatakse tulemusi 81 kuni 90, kokku 90
    Eesti koondislane Kasutaja Pints avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Kaarel Vaata postitust
    PS Chelsea ja Fabregase näide sattus siia parema puudumisel, sellele ei maksa liiga suurt võrdlusmärki Eestiga tuua.
    Väga hästi lahatud ning väärt näide. Traditsiooniline nr 10 ongi hetkel kadumas ja neid näiteid on veel (Götze Bayernis, Özil Realis jne) Suuremad klubid vanakooli 10 enam ei kasuta.... saame näha kas tegemist ajutise trendiga või millegi püsivamaga.

Reservmängija
    Liitus foorumiga
    Jul 2006

Algupärane

Huvitav analüüs Kaarlilt!

Omalt poolt tahaksin veel välja tuua ka kolmanda värava. Kordusest vaadatuna - Zenjovil ikka imeline vaist õigel hetkel jooksu alustada Vassiljevilt.. selline platsinägemine ja söödutunnetus - iga teine mats oleks selle söödu rohkem äärele lükanud, arvestamata juba jooksu alustanud Zenjovi kiirust.

Aga ma ütleks ka, et see värav - kuigi rohkem pressitulemus, kui formatsiooni ja taktika - siis on ilmselt see toitev koht, kus Vassiljev, saanud palli ja näo värava poole, saab toita kahte kiiret ääremeest heade läbisöötudega.

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Aug 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Väga hästi lahatud ning väärt näide. Traditsiooniline nr 10 ongi hetkel kadumas ja neid näiteid on veel (Götze Bayernis, Özil Realis jne) Suuremad klubid vanakooli 10 enam ei kasuta.... saame näha kas tegemist ajutise trendiga või millegi püsivamaga.
    Suurklubid on endale lihtsalt nii palju tippründajaid kokku ostnud, et võib 4-3-3 mängida. Pingil selliseid mehi hoida oleks kahju ja eks nende endi egod ka ei luba.

Senior Member
    Liitus foorumiga
    Mar 2002

Algupärane

+
    esKaarlilt väga hea sisuline analüüs, mida siin foorumis harva võib lugeda.

Nõustun põhimõtteliselt kõigega, mis Kaarel räägib, sest paistab, et seda üritati ka teha. Aga siin on üks suur probleem. Eesti kõige suurem nn Impact Player rünnakul on Vassiljev. Kui panna teda mängima sellist fake 9 nagu Küprose vastu, siis sõltub tema panus liiga palju teistest mängijatest ülesehitus faasis. Nii juhtus ka Küprose mängus. Nt oleks ta Horvaatia vastu alguses ka nii alustanud, siis tõenäoliselt oleks panus olnud veel väiksem kuna töö kaitsefaasis oleks teda piisavalt väsitanud selleks mängu lõpuks. Plus vastaste suurem surve kuna poleks ette üldse palli pidama saanud.

Nüüd minu amatöörlik arvamus, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele.
    Nagu modernses jalgpallis kombeks siis number 10 omadustega mängijat kasutatakse nüüd 6-na. Ehk mängija kes mängib madalal 1 tsoonis ja 3 tsoonis kõrgel. Ehk toimub rotatsioon keskmises kolmikus nii ründefaasis kui ka näiteks kaitsefaasis. Selle jaoks, et esile tõsta tema ründavaid omadusi ja peita tema kaitsvaid nõrkusi. Tipptasemel näited(Xavi, Pirlo, Gerrard, jne) keda kõiki oma hilisemas vanuses kasutati selles rollis.
    Veel üks sarnane näide on tegelt Xabi Alonso, aga temal on ka kõrgemas vanuses säilinud väga head kaitsvad omadused.

Ehk siis me peame arvestama, et kui tahame ka rünnakul midagi teha, siis me peame Vassiljevi positiivseid omadusi ära kasutama, sest mujalt meil hetkel loogilisi väravaid tulemas hetkel ei paista kui läbi tema. Vb 2-3 aasta pärast on seis teine.

Ma arvan, et see Küprosel proovitud taktika(olgugi et esimest korda) ei õigustanud ennast. Ma julgen väita, et Belgia, Kreeka või Bosnia vastu õigustab veel vähem.

Ja lõpuks võib olla puhtalt minu kiiks, aga nii koondise arengu kui ka vaadatavuse ja kõige muu silmis hindan kõrgemalt Kreekale 0-2 kaotatud mängu kui seda Küprose mängu(kus tegelt selgelt asjad ei olnud meie kontrolli all ja pigem natuke vedas). Jah Belgialt 8 saada on palju, aga samas kiidan Reimi julguse eest ja tean omast käest, et kui asjad lagunema hakkavad on võimatu pidurit panna peaaegu. Sellepärast ka minu jaoks oli Küprose mäng täielik pettumus kuna tegime minu silmis sammu 5-7 aastat tagasi ja mille nimel? Et saada mitte midagi andev üks punkt läbi häda.

Tuli küll suht off topic, aga selleks ajendas Kaareli suurepärane analüüs.
    fc pohmell

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Jun 2013

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas duff_K Vaata postitust

Ma arvan, et see Küprosel proovitud taktika(olgugi et esimest korda) ei õigustanud ennast. Ma julgen väita, et Belgia, Kreeka või Bosnia vastu õigustab veel vähem.

Ja lõpuks võib olla puhtalt minu kiiks, aga nii koondise arengu kui ka vaadatavuse ja kõige muu silmis hindan kõrgemalt Kreekale 0-2 kaotatud mängu kui seda Küprose mängu(kus tegelt selgelt asjad ei olnud meie kontrolli all ja pigem natuke vedas). Jah Belgialt 8 saada on palju, aga samas kiidan Reimi julguse eest ja tean omast käest, et kui asjad lagunema hakkavad on võimatu pidurit panna peaaegu. Sellepärast ka minu jaoks oli Küprose mäng täielik pettumus kuna tegime minu silmis sammu 5-7 aastat tagasi ja mille nimel? Et saada mitte midagi andev üks punkt läbi häda.

Tuli küll suht off topic, aga selleks ajendas Kaareli suurepärane analüüs.
    Mina küll ei ütleks et me taktikaliselt mingid sammud tagasi oleks teinud, küprose mängus põrus lihtsalt terve vasak väljaku pool meil, kõik kes vasakul mängisid tegid nigela esituse, kaasaarvatud ojamaa. Samuti oli probleeme kaitsefaasist üleminekul, sest liiga tihti ei suutnud me adekvaatset söötu ette mängida. Kuna horvaatia vastu jäi meil veits ruumi teisel poolajal ja ääred mängisid oma taseme välja, siis oli sisuliselt sama taktikaga mängupilt hoopis teine.

Senior Member
    Liitus foorumiga
    Mar 2002

Algupärane

Ehk siis sammuna tagasi pidasin silmas seda kuidas mängima. Ehk kui riskivabalt. Fakt on ju see, et kummaski mängus me pallivallata ei suutnud korralikult ja mängupilt oli sarnane. Ma küll ei ütleks, et horvaatia vastu mängupilt parem oli palliga osas. Jah kaitses olime kindlasti paremad kui küprose vastu. Võimaluste arv jäi pigem samaks ja lihtsalt realiseerisime paremini.(sama muuseas tõdes ka Klavan pärast mängu).

Aga sul on õigus sinu arvamusele ja minul minu omale
    fc pohmell

Möirgav mölder Kasutaja mcnamara avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2001

Algupärane

Mõned siin paistavad arvavat, et Eesti koondis, mis on mitmetes valikmängudes paistnud silma vägagi puudulike tehniliste oskustega ja kus silma rünnakuid luua on õigupoolest vaid Kostjal, peaks nüüd hakkama tugevamate vastu äkitse ülekaalukalt palli valdama. Paraku nii need asjad ei käi. Tuleb ikka mängida selle taktikaga, mis toetab meeskonna tugevusi ja minimeerib nõrkusi. Minu meelest Reim seda kahes viimases mängus ka püüdis teha, ühes edukamalt kui teises.
    i think the more i think the harder it is for me to breathe

Senior Member Kasutaja Kaarel avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Jah, nii on. Oluline põhjus seisneb selles, et tippmeeskonnad tahavad kõrgelt agressiivselt pressida. Seetõttu ei saa nad lubada liialt vaba rolli ning väheste kohustustega (pallita mängus) playmakeri't, kes tegutseb oma suva järgi. Kõrge ja agressiivne pressing eeldab kollektiivset pingutust, kus keegi ei saa nö tavareisija rolli võtta, kuna siis pressing kohe käriseb.

Kuigi Eesti koondis kõrget pressingut (eelkõige pärast Belgia fiaskot) üldjuhul ei harrasta, on kaitsefaasis nr 10 siiski ülearune luksus, mida ei saa endale lubada, kui tahta hoida platsil ka ründavaid ääri.

PS tundub, et siinsed arutlused on ka Eesti mainstream spordimeediale inspiratsiooni andnud, et nendel teemadel kirjutada.

Kalju Eesti Meistriks! Kasutaja rallikas avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2005

Algupärane

IMHO, Reimi tulekuga on paranenud palliga mängimise kvaliteet. Mängijad, kes peavad palliga ründefaasis tööd tegema, teevad seda külmema peaga kui hunnik kaitsjaid. Käit, Luts, Toomet, isegi Artjom Dmitrijev mängis tegelikult päris mitmeski olukorras lühikese ja konkreetse söödu, kui et peksaks pikka palli ette.

Isiklikult mulle isegi meeldib see Käit-Mets duo keskväljal, sest Käidil on korralik oskus palliga mööda maad mängida ning koondise rollis ka päris hea box-to-box keskväljamees olla. Mets langes viimases kahes mängus keskväljalt keskkaitsjate kõrvale ning ääred rohkem keskpoolikusse.

Tipuründaja Reimi taktikas on tegelikult targetman, kes esiteks survestab kaitsjaid, teiseks võtab palli maha ja hoiab seda ning jagab seejärel kaaslastele. Toomet/Luts olid alati valmis sööste tegema kaitseliini taha ning kumbki seisnud ja passinud äärejoone juures, vaid põhimõtteliselt vastase äärekaitse ja keskkaitse vahel, või küsimas vähemalt sinna tsooni söötu (hence, Zenjovi värav). Miks Reim Vassiljevit tipuründaja koha peal mängitada tahab ongi just see, et ta tuleb keskelt rohkem alla ning jagab siis teravamalt ääremängijatele.

Osaliselt on tegemist sellise imeliku 5-1-1-2 süsteemiga, kus ääremängijad on ründajad, ründaja on ründav PK ja keskväljast langeb üks keskkaitsjaks. Ma ütleks, et Reim koos legendidega on leidnud ühe väga väga huvitava süsteemi, mis võib päris edukaks järgneval kahel aastal kujuneda.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Nov 2009

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
    Tundub, et mõnele sobib tõesti ainult see, kui Eesti võidaks Horvaatiat valikmängus 5:0, saab 3 punkti, aga Modric ja Rakitic peavad mängima, muidu pole ikka päris need 3 punkti.
    12 points
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •