320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Muudatused SBT-s hooaeg 17/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Kuna mul on sellel septembril pikemat sorti reis planeeritud, siis pean järgmisel hooajal varem alustama. Panin esimese kolme turniiri kuupäevad paika.

    SBT17
    19.08-03.09 (jah seekord on viimane nädal koondiste nädal)

    SBT18

    14.10 - 29.10

    SBT19
    18.11 - 03.12

    Kusagil detsembris peaks (praeguse plaani kohaselt toimuma ka Live-etapp)

    Ülejäänud kolme turniiri aeg täpsustub juba järgmisel hooajal.

    Nagu varasemalt juba mainitud sai, lõppeb järgmine hooaeg ka play-offiga, kuhu pääsevad 7 (8) parimat 6 turniiri peale.
    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


      #17
      Minu kui korraldaja jaoks lõi see turniir välja niimõnegi nõrkuse, mida tasuks kui mitte muuta, siis läbi rääkida. Aga need asjad toon ma välja järgmise nädala hakul.

      Niikaua on kõigil võimalus kaasa rääkida SBT huvitavamaks/ paremaks/ atraktiivsemaks tegemisel. Kõik ettepanekud ja ideed on teretulnud.
      Instagram

      Twitter

      Eesti Lokomotiv Moskva fännid

      telekavaataja.blogabet.com

      Kommentaar


        #18
        Viimased kolm turniiri on andnud mulle ohtralt mõtlemisainet. Enamjaolt on siiski suund positiivne ja paljud asjad mulle meeldivad. On ka asju, mis mulle ei meeldi. Nii organisaatorina kui ka osavõtjana. Mul on olnud aega asjade üle mõelda ning väga väga suure hulga mõtetest ma teieni ei too. Siiski ma tahaks ellu viia muudatusi turniirireeglistikus. Enne muudatuste elluviimist hindasin ma neid kolme kriteeriumi alusel (organiseerija mugavus, võistluse väärtuse tõstmine, võistluse põnevus). Niisiis telekavaataja ettepanekud:

        1. Kombo tohib koosneda maksimaalselt kolmest panusest.

        2. Panuse maksimaalne koefitsient on 7.

        3. Kui kombos kasutatakse juba varem kasutatud panust, peab ülejäänud osa olema väärtusega vähemalt 1,8.

        4. Juhul, kui meid keegi toetab (olgu selleks Coolbet või kes iganes), kaob ära kontori piirang.

        5. Juhul, kui postitatakse reeglitele mittevastav panus, siis seda ei tühistata, vaid see jääb kehtima kui panus koefitsiendiga 1,0 (Seda juhul, kui panustaja ise enne panuse algust viga ei märka ja sellest teada ei anna).

        Ma olen nõus enda mõttekäigu ka lahti seletama iga punkti osas. Samas, kui ma leian mingi punkti osas väga suure vastasseisu, siis vaatab...
        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          #19
          Muu näib mõistlik, aga milleks piirata maksimaalset koefi? Kui keegi tahab riskida, siis lasku käia. Pealegi lisab lotomängimine viimasele päevale põnevust - võiduvõimalus säilib kõigile allesjäänutele.

          Kommentaar


            #20
            Räägin muidugi enda eelmise aasta postitusele sarnases teemas vastu, kuid see max koef. 7 poleks tõesti mingisugust mõtet, kui see max 3 mängu kombos juba reeglites sees oleks. Üks või teine oleks ok. Mõlemad vast tõesti mitte, sest siis tõesti võib juhtuda, et pinge kaoks mõne turniiri puhul lõpus ära. Äkki oled nõus just selles küsimuses oma mõtted lahti seletama?

            See varem kasutatud panuste kasutamine võiks küll rangem olla. 1.8 või isegi kõrgem võiks see koefitsent olla. Juhtus nii, et super väärtusega nt. Eesti liiga panus pandi lõpuks igasse teisse kombosse. Tark käitumine, eriti kui panuses ka väärtust ka on, aga see on pisut nagu võõraste sulgedega ehtimine.

            Kommentaar


              #21
              Minu eesmärk on vähendada õnnefaktorit. Ärge saage valesti aru, õnne faktorit ära kaotada ei ole võimalik ja teatud piiril hoidmine hoiab turniiri põnevaks. Kuid see tagant-tulek megakomboga võiks olla pigem ebatavaline kui tavaline.

              Lisaks on seda magusam risk, kui see on tehtud teadmisega, et kaotuse korral on eriti raske sellest pärast välja tulla.
              Instagram

              Twitter

              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

              telekavaataja.blogabet.com

              Kommentaar


                #22
                Esimesed kaks punkti isiklikult ei istu aga see lihtsalt minu arvamus. Mulle meeldis jälgida Karli kombosi sest no need olid päris massiivsed.
                Ja see kui keegi teebki 65 koefiga kombo ja selle hitib siis väga super, et suutis välja valida need asjad. Aga point selles, et pmst 90% kordadest need ebaõnnestuvad minu arust ja kui keegi viimasel päev SBT's suudab hittida ja sellega poodiumi laiali lüüa siis why not.. jätabki pinged veel lõpuni ülesse.

                Väga meeldib kolmas punkt tegelikult. Paljud maasikad lähevad kiiruse peale ju siin käiku ja kui *osaleja* esimesena ära ''omastab'' sis võiks teistel natuke raskem olla ka seda ikkagi kasutada.

                Edu ja jaksu muudatustel igal juhul sulle!

                Kommentaar


                  #23
                  Ja mis abi mul on veel vaja- hooajajärgne playoffi reeglistik. See võiks enam-vähem ka paigas olla enne järgmist hooaega.

                  Minu visioon selleks oleks kiire lõppmäng. Iga raund 3 päeva ja play-offis ma võtaks igasugused piirangud ära (välja arvatud panuse kopeerimine) ning samuti jätaks viimase panuse õiguse sellele, kes hooaja tabelis kõrgemal kohal oleks. Kõlab nagu plaan?
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    #24
                    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                    Minu eesmärk on vähendada õnnefaktorit. Ärge saage valesti aru, õnne faktorit ära kaotada ei ole võimalik ja teatud piiril hoidmine hoiab turniiri põnevaks. Kuid see tagant-tulek megakomboga võiks olla pigem ebatavaline kui tavaline.
                    Minu meelest tuleb see võistlusele ainult kasuks, mida rohkem erinevaid strateegiaid saab kasutada. Ma ei jahi ise suuri kombosid, sest ei usu nende kasumlikkusesse selles turniiriformaadis, aga minu meelest on kohatu rääkida nende juures õnnest. Kes hitib piisavalt palju suuri kombosid, on tasu auga välja teeninud.

                    Matemaatiliselt mängivad tõenäosused kombodes ju täpselt samamoodi nagu üksikpanustes, suurtes koefides samamoodi nagu väikestes. Lühikese plaani variatsioonid on jah erinevad, aga õnne asemel võiks seda vaadelda kalkuleeritud riskina.

                    Mida rohkem erinevaid lähenemisi, seda huvitavam turniir. Ja seda laiem on ka sihtgrupp.

                    Ma mõistan absoluutselt kombode piiramist (ajakulu korraldajale ja panuste äravõtmine), aga koefi piiramisest ei näe küll mingit kasu.

                    Kommentaar


                      #25
                      Panen ka mõne sõna kirja. Viimane turniir lõppes mu jaoks eriti piinlikult. Nädalavahetus läks täiesti käest ära ning unustasin viimase panuse üleüldse teha, aga ega TOP3 suure tõenäosusega poleks nvn jõudnud. Seega see selleks.

                      Õnnefaktori vähendamine iseenesest ei ole paha idee, aga vähemalt minu jaoks meenutab see turniir mu omaaegset "pokkerikarjääri", kus enam mitte microstakes mängijana oli vahepeal ikka tore NL2 gamblida ning teha mitte kõige mõistlikumaid otsuseid, sest eesmärk ei olnud raha teenida vaid lihtsalt toredalt aega veeta. Kuigi ma põhimõtteliselt ükski turniir ei ole siin otseselt gamblinud, siis ilma selleta lihtsalt ei ole võimalik auhinnalisele kohale jõuda. Vähemalt praeguses formaadis, kus ka field on üpris suur.

                      Mazzi kommentaarile "matemaatiliselt mängivad tõenäosused kombodes ju täpselt samamoodi nagu üksikpanustes", siis tegelikult otseselt mitte, kui ma öeldut ise valesti ei tõlgendanud. Oletame, et mängija valib üksikpanusena mängu x, mille puhul kontori marginaal on 5% ning kontor ei ole eksinud, siis mängija kaotab long run 5%, aga kui mängija valib kolmese kombo panuse (igal panusel marginaal 5% ning samuti on kontor täpne), siis on selle panuse puhul kontori marginaal 15%. Ehk kokkuvõttes, miks kontorite jaoks eelistatuim panuseliik on mitmikpanus, ei ole mitte variatsioonis, vaid selles, et nii nad saavad palju suurema eelise. Juhul muidugi kui nad ise eksinud ei ole, sest siis tekib kombona hoopis mängijal veel suurem eelis.

                      Long run liiguvad sellised asjad paika ja ilmselt ka SBT turniiride raames. Igaüks saab valida ise oma tee ning liigne piiramine võib vähendada seda tektikat kasutanud huviliste/uute huviliste huvi. Kuigi eks ta veidi häiriv on kui üks isik topib 10 mängu kombo ja siis teistel on keerulisem seetõttu panuseid leida. Aga mis mind veidi häirib on tõesti see, et kui keegi teeb mingi hea panuse, siis seda on teistel samamoodi väga lihtne ära kasutada ning seda 1,5 koefitsiendi nõuet võiks tõesti suurendada.

                      Samuti see, et juhul, kui postitatakse reeglitele mittevastav panus, siis seda ei tühistata, vaid see jääb kehtima kui panus koefitsiendiga 1,0. See turniir oli päris palju selliseid panuseid ja juba austusest korraldaja vastu võiks üritada olla tähelepanelikum.

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust

                        Mazzi kommentaarile "matemaatiliselt mängivad tõenäosused kombodes ju täpselt samamoodi nagu üksikpanustes", siis tegelikult otseselt mitte, kui ma öeldut ise valesti ei tõlgendanud. Oletame, et mängija valib üksikpanusena mängu x, mille puhul kontori marginaal on 5% ning kontor ei ole eksinud, siis mängija kaotab long run 5%, aga kui mängija valib kolmese kombo panuse (igal panusel marginaal 5% ning samuti on kontor täpne), siis on selle panuse puhul kontori marginaal 15%. Ehk kokkuvõttes, miks kontorite jaoks eelistatuim panuseliik on mitmikpanus, ei ole mitte variatsioonis, vaid selles, et nii nad saavad palju suurema eelise. Juhul muidugi kui nad ise eksinud ei ole, sest siis tekib kombona hoopis mängijal veel suurem eelis.
                        Jah muidugi, mu sõnastus oli ses osas kehv, et eeldatav väärtus (olgu see siis positiivne või negatiivne) kombodes tõepoolest akumuleerub. Pidasin silmas ikka seda, et ei kombodel ega koefidel ei pea õnnega midagi pistmist olema. Näiteks kui sa ise eelmine turniir Elva võidule panustasid (koef ca 15), siis see oli ilmselge väärtuspanus ja selle keelamine oleks arusaamatu.

                        Kommentaar


                          #27
                          Algselt postitas mazz Vaata postitust
                          Jah muidugi, mu sõnastus oli ses osas kehv, et eeldatav väärtus (olgu see siis positiivne või negatiivne) kombodes tõepoolest akumuleerub. Pidasin silmas ikka seda, et ei kombodel ega koefidel ei pea õnnega midagi pistmist olema. Näiteks kui sa ise eelmine turniir Elva võidule panustasid (koef ca 15), siis see oli ilmselge väärtuspanus ja selle keelamine oleks arusaamatu.
                          Samas nende Eesti panustaga on üldse selline lugu, et...

                          Kusagil 1xbetis ilmub Elva võit 13-ga. Muidugi on see väärtus ja kõik saavad sellest aru. Reaalses elus on selle panuse limiit 5 eurot ja paari tunni pärast langeb see 7-8ni. See on väga super leid, kui sa selle pealt mõned eurod paned. Kuid siin on see nagu veits imelik panus minu meelest. Ma ei väida, et see on reeglitevastane ja et ma kavatseks seda kuidagi piirata, kuid lõpuks on see ikkagi selline ärakasutamine. Ja muide, kui oleks maksimaalse koefitsiendi piirang olnud, siis oleks Romario mingi AH tüüpi asjaga nikerdanud ja oleks lõpuks plussis olnud. Aga see selleks...

                          Ma jällegi võib olla ei kõla just järjepidevalt, kui ütlen, et mulle ei meeldi tegelikult piirata ja samal ajal on reeglistik lehekülg pikk. Aga mõned asjad vajavad teinekord ülevaatamist, kui neid üleliia kasutatakse.

                          Erinevad taktikad on jumala ok, ja kombod on ka ok, aga mis lõpuks välja tuleb on see, et inimesed lihtsalt hitivad mõtlematult ja samal ajal võtavad nad ära panustamisvõimalusi teistele (mis võib olla osa taktikast ja mis on ok, eriti turniiri lõpus). Mulle meeldiks, kui inimesed enda panusesse veidikenegi süveneksid. Lõppkokkuvõttes on iga asi, kuidas ta selle 12 euro eest mängib ja eriti kui see veel tulemust ka toob, siis mina ei ole see, kes kuidagi peaks kedagi õpetama. Aga ma leian, et võistluse väärtus tõuseks tohutult, kui panuste taga oleks rohkem mõtestatust.
                          Instagram

                          Twitter

                          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                          telekavaataja.blogabet.com

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust

                            1. Kombo tohib koosneda maksimaalselt kolmest panusest.

                            2. Panuse maksimaalne koefitsient on 7.

                            3. Kui kombos kasutatakse juba varem kasutatud panust, peab ülejäänud osa olema väärtusega vähemalt 1,8.

                            4. Juhul, kui meid keegi toetab (olgu selleks Coolbet või kes iganes), kaob ära kontori piirang.

                            5. Juhul, kui postitatakse reeglitele mittevastav panus, siis seda ei tühistata, vaid see jääb kehtima kui panus koefitsiendiga 1,0 (Seda juhul, kui panustaja ise enne panuse algust viga ei märka ja sellest teada ei anna).
                            Igaüks on saanud võimaluse oma arvamust väljendada. Mina olen saanud võimaluse arvamusi lugeda ja enda arvamust kujundada.

                            Järgmine hooaeg juurutatakse üksikturniiri reeglistikumuudatusse punktid 1,3,4 ja 5. Punkt 2 ma ei rakenda. Lisaks edaspidi ei ole ma nõus lisama kasutajaid, kes avaldavad selleks soovi turniirieelsel reedel pärast kella 17.

                            Live-etappide osas tuleb täpsem info juba hooaja vältel. Uus asi ka minu jaoks, vaatame, kuidas välja tuleb. Igal juhul saavad Live-etappidest osa võtta vaid need, kes on vähemalt ühest järgmise hooaja etapist osa võtnud enne.

                            Hooaja võitjat selgitav play-off toimub 9 päeva vältel, mil osavõtjad saavad enne igat raundi 100 ühikut ning muid piiranguid pole (v.a vastase panuste kopeerimist). See, kes hooaja tabeli arvestuses eespool, saab viimase panuse eelise. Sellest aga lähemalt räägin juba hooaja lõpufaasis.

                            Võimalike koostööpartnerite osas selgub kõik enne esimest etappi. Meenutan veel kord, et esimene etapp toimub juba augustis. Senimaani aga head puhkust kõigile.
                            Instagram

                            Twitter

                            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                            telekavaataja.blogabet.com

                            Kommentaar


                              #29
                              Teeks nii, et igasugused ideed, isegi naljaga pooleks, mis puudutavad SBT-d, võiksid siia teemasse minna:

                              Algselt postitas underdoggie Vaata postitust
                              varajastel liitujatel võiks olla 125 ühikut
                              Aga üleüldiselt- mul on huvi, et inimesed regaksid end võimalikult kiiresti. Kuidas seda boostida saaks?
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                #30
                                Mulle tundub, et underdoggie ei teinud nalja ja imo on see isegi täitsa mõeldav lahendus. Näiteks paljudel pokkeriturniiridel (eelkõige just meelelahutuslikel) kasutatakse analoogset süsteemi, et varajased registreerujad saavad mingi protsendi võrra žetoone rohkem.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X