320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rail Baltica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Kiiruse ületamise eest 20€ hinnas sees (mida need tärnid muud ikka tähenda).
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      #62
      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
      Kiiruse ületamise eest 20€ hinnas sees (mida need tärnid muud ikka tähenda).
      See taks/maks pole ikka veel muutunud või?

      Kommentaar


        #63
        Ja meie oleme aeglased?
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas eika Vaata postitust
          Ja siis kui on jutuks, kas Tallinna ja 10 000 elanikuga Haapsalu vahel peaks olema rongiliin või 30 000 elanikuga Saaremaalt peaks saama ilma praamita mandrile, siis samadel inimestel, kes ilget tasuvust RB`st nõuvad, ülipohui ja pigem ikka peaks siseriiklikke asju arendama jne. Naljakas.


          mul jääb keenjuse jutust sündmuskohalt pigem vastupidine mulje: Tln-Haapsalu rdt on mingi seltskonna kinnisidee ja selle taastamise järele on umbes sama suur vajadus nagu Valga-Võru liini taastamise järgi, st pole mingit reaalset vajadust
          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
          (Seinfeld, The Pitch)

          Kommentaar


            #65
            Kogu selle Rail Balticu probleem on see, et ei tehta tavalisele inimesele piisavalt selgitustööd. Lugesin selle Ernst ja Youngi uuringu läbi (mingisugusest infotunnist jäi meelde, et endiselt AECOM-i uuring, vabandan). Kogu selle tasuvuse siiski määrab see, kas ettevõtted võtavad selle omaks või mitte. Tasuvusanalüüs näitab seda, et projekti võib järgmisesse etappi viia, kus tulevad juba uued uuringud ning mõõdikud mängu. Lihtsalt ma loodan, et enne tehakse kõik vajalikud protsessid läbi (äriplaan, huvigruppide kaasamine, erinevad infra-keskkonna uuringud), kui kopp maasse lüüakse.

            Kommentaar


              #66
              Algselt postitas chac Vaata postitust
              Kulla mees, Sa oled ise ennast tasuvusaruteludest diskvalifitseerinud juba. Pole mõtet aega raisata inimese peale kes hakatuseks väidab midagi stiilis "maakera on lapik". Ükskõik kust sa seda ka lugesid. Ma tean et see ühendus on olemas, sest ma olen ise sõitnud üle selle.

              Kallas ütles väga õigesti et see asi on läinud ususõjaks, mingid faktid enam ei loe.
              Ja ma ei tunne et ma tahaks olla mingi misjönär.
              Loodetavasti mõistus ikka võidab.
              Ühendus võib ju olla, aga keskmine kiirus 43km/h Kaunasest-Białystoki ehk praktiliselt puuduv infra ei näita küll midagi mingist toimimisest. Kogu trassi suurim küsimärk ongi hetkel see, kuidas jõuda Poola piirilt Varssavi.

              The European Investment Bank (EIB) has granted Poland funds for modernizing the "railway line within the Rail Baltica project". However the route to be brought up to date is in the direction of Belaru...


              RIGA - Now that the Baltic prime ministers have signed the trilateral agreement on Rail Baltica European-gauge railroad project’s implemen...

              Kommentaar


                #67
                kuulge, püüdke nüüd aru saada, et Rail Balticu see osa, mis Eestisse ehitatakse, ehitatakse meile, mitte lätlastele või leedukatele. ja selle tegelik kasu saabki selgeks alles 50+ aasta pärast. see raudtee ei vii inimtühjale äärealale, vaid Euroopa südamesse. kui kohe Berliini välja ei jõuta, siis kunagi ikka. ja edasi Portugali või kuhu iganes. suuna valid tegelikult Varssavis - tahad, mine hoopis Budapesti, Viini, Prahasse või Balkanile. see on võrk. säärase mastaabiga infraprojekte ei planeerita suvalise ärika mõttemalli järgi, et täna kopp maasse ja homme koorime lollidelt raha. ükski eraettevõtja ei saakski sellist asja ette võtta ja Eesti riik üksi ka mitte. kui taristu on olemas, siis saab seda edasi arendada ja uusi võimalusi realiseerida. seni imeme lihtsalt näppu ja vingume. selgitustööd võid teha, palju jaksad, aga alati on mingid hangudega vennad väljas.

                Kommentaar


                  #68
                  Algselt postitas chac Vaata postitust
                  Kulla mees, Sa oled ise ennast tasuvusaruteludest diskvalifitseerinud juba. Pole mõtet aega raisata inimese peale kes hakatuseks väidab midagi stiilis "maakera on lapik". Ükskõik kust sa seda ka lugesid. Ma tean et see ühendus on olemas, sest ma olen ise sõitnud üle selle.

                  Kallas ütles väga õigesti et see asi on läinud ususõjaks, mingid faktid enam ei loe.
                  Ja ma ei tunne et ma tahaks olla mingi misjönär.
                  Loodetavasti mõistus ikka võidab.
                  Algselt postitas salajane33
                  Ühendus võib ju olla, aga keskmine kiirus 43km/h Kaunasest-Białystoki ehk praktiliselt puuduv infra ei näita küll midagi mingist toimimisest. Kogu trassi suurim küsimärk ongi hetkel see, kuidas jõuda Poola piirilt Varssavi.

                  The European Investment Bank (EIB) has granted Poland funds for modernizing the "railway line within the Rail Baltica project". However the route to be brought up to date is in the direction of Belaru...


                  Härra chac süüdistab teisi valetamises ja räägib "faktidest", mis on juba üsna algusest peale olnud üks suur häma ja milles sisaldub väga palju valet.

                  Tänases "Postimees" numbris on hea artikkel sellest Poola seisust.
                  Poola võttis kohustuse osaleda Rail Balticu infrastruktuuri rajamises, aga samas pole investeerimaskavas mitte midagi kirjas ning 2 miljardit mingi lõigu parandamise peale kulutada ei kavatseta. Nokk kinni, saba lahti.
                  May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                  Kommentaar


                    #69
                    Eilsel pressikonverentsil öeldi välja, et ehki inimeste vedu on "seksikas" tuleb põhikasum ikkagi kaupade veost. Etjube palju on seda kaubavedude optimismi ikka selles prognoosis, aga väga tore, kui see nii ka tulevikus olemas saab. Eks näis. Rong pidi olema igatahes "läinud" ning kopp lüüakse maasse. Nüüd tuleb siis ainult loota, et EL oma rahastust järsku piirama ei hakka ning omaosalust väga oluliselt suurendama ei pea. Siis oleks küll närb lugu.

                    Kommentaar


                      #70
                      Ilus unistus rongiga Berliini kihutamisest purunes
                      May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                      Kommentaar


                        #71
                        kui loll peab olema, et seda Berliini juttu põhiargumendina võtta?

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas El President Vaata postitust
                          kui loll peab olema, et seda Berliini juttu põhiargumendina võtta?


                          Master plan on kõik see kokku viia ja sellega liituda. Saades üle nendest rööpa vahedest ja elektriga seotud probleemidest.
                          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                          My spell checking is second to nine!

                          Kommentaar


                            #73
                            Vaatasin ka tänase saate ära ning olen siiani veendumusel, et see tundub liiga ilus, liiga hea, liiga optimistlik. Päris hästi võttis kokku pooldajate argumendid, kui Evelyn Sepp tõi välja, et nii hea oleks käia Vilniuses kontsertil jne. Kui keegi lükaks ümber need väited, mida täna välja toodi mittepooldajate poolt, müts maha.
                            1) Uuringud ei ole avalikud ega pole näha sisendeid, mille põhjal on tulemused saadud.
                            2) Riskianalüüs selle kohta, mis saab siis, kui 2021. aastal EL toetusi vähendab ning Läti keeldub omapoolse raudeetrassi läbi viimist?
                            3) Lootus, et järsku tõusevad kaubamahud kümnetes miljonites tonnides
                            4) Mõju keskkonnale
                            Olid põhilised argumendid, mis kohe pähe kargasid, kindlasti on neid veel. Muidugi oli hea Savisaare väide, et 1 euro toob 6 eurot kasumit sotsiaalmajanduslikes näitajates. Jälle ei tea, mis see sisend oli. Enne see trall ära ei lõppe, kui kogu asi avalikuks tehakse ja kõik huvigrupid näevad seda analüüsi. Senikaua aga hakkan osalema Rail Balticu vastastel aktsioonidel.

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas salajane33 Vaata postitust
                              Ühendus võib ju olla, aga keskmine kiirus 43km/h Kaunasest-Białystoki ehk praktiliselt puuduv infra ei näita küll midagi mingist toimimisest. Kogu trassi suurim küsimärk ongi hetkel see, kuidas jõuda Poola piirilt Varssavi.
                              Praktiliselt puuduv infra?!
                              Võrreldes millega? Näiteks eestiga, kus pole vist trassigi veel kokku lepitud, maid kokku ostetud, rääkimata kopa maasse löömisest. Vist on ka riigikogu kinnitus et projekt üldse kuhugipoole lendama hakkaks, ka veel puudu?

                              Poolas on reaalselt töötav trass siiski juba olemas. Täna käivad nii kauba- kui ka reisirongid.
                              Ja EI OLE vaja selleks lendavat vaipa, nagu ETV stuudios keegi teate eetrisse lasi.

                              Piltlikult võrreldes (asendades raudtee maanteega), siis poolas maantee bielostokini läheb normaalne, ytleme 4-realine asfalt, ja seal leedu piirini kruusatee. Peale leedu piiri on 20km kruusateed ja siis edasi tuleb mets ja soo. Kas päriselt keegi eeldab et poolakad peaksid ENNE kui me oma mugavuses üldse ära viitsime otsustame kas me tahame midagi või ei taha - asfalteerima selle tee samamoodi 4-realiseks?

                              See et poolale on 175m € eraldatud selle vajamineva jupi renoveerimiseks, on ka päris mitmest kohast läbi käinud, kellel vähegi huvi faktide vastu on olnud need teavad seda niigi:
                              The EIB has extended a EUR 175m loan to Polish railway company PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. for the modernisation of over 100 km of railway line within the Rail Baltica project – part of the North Sea-Baltic Core Network Corridor. Thanks to the modernisation of two sections – Sadowne - Czyżew and Czyżew - Bialystok – passengers will gain easy long-distance and inter-regional connections. Rail Baltica is the only railway connection linking the Baltic States with Poland and other European Union countries.  


                              Poola raudteevõrk on muide hoopis midagi muud mis meil eestis, Varssavist kui ma eksi jooksevad kiired elektriraudteetrassid kõigisse suurematesse linnadesse - gdansk, poznan, wroclaw, katowice, krakow.
                              Kus on eesti võrreldes sellega, kus on eesti elektrifitseeritud kiired trassid Tallinnast Tartusse, Narva, Pärnu ja Viljandisse?

                              Pakkuge kas poolakad saavad enne oma 50-100 km trassi renoveeritud, või 3 balti riiki oma ~750 km enamvähem tühjale kohale rajatud.

                              Algselt postitas Maarek Vaata postitust
                              Härra chac süüdistab teisi valetamises ja räägib "faktidest", mis on juba üsna algusest peale olnud üks suur häma ja milles sisaldub väga palju valet.
                              Algselt postitas Maarek Vaata postitust
                              See Rail Baltica ei vii ju kuhugi Euroopasse. Projekt lõpeb Poola piiril ja nende mitte ainsaski plaanis pole mitte mingisugust kavatsust see sealt edasi Berliini viia.
                              Hinda palun ise ausalt kui suur protsent valet sisaldub Sinu enda väites.
                              Seisan üksi mere ääres
                              jalas kollased sandaalid
                              valged, merevahust sääred
                              hüüan: "Elagu skandaalid!"

                              Kommentaar


                                #75
                                naljakas on vaadata siiani seda juttu et miks küll see trass läbi Tartu ei lähe... siiamaani vist ei usuta, et lätlased ei ole nõus vajalikku trassi omaltpoolt selleks ehitama. oleks siis varem võinud teha Euroopale selgeks, et vajalik on hoopis trassi Tartu-Tallinn-Pärnu-...vms..
                                jutt on et kiirus Rail Baltical saab olema 240km/h. kas keegi tooks numbri palju läheks olemasoleva trassi kiiremaks muutmine 240-le? muide palju Tallinn-Tartu maantee neljarealiseks ehitamine kokku maksma läheb? Keegi kunagi mainis, et 1 km 4realist teed maksab umbes 4-4,5 miljonit eurot. See teeb umbes 800 miljonit. Kuidas siin tasuvusega on?
                                Ja need kes hyperloopi promovad... mismoodi see tasuvam saaks olla ühiskonna seisukohalt? kes jõuavad, suudavad seda üldse kasutada, milline hind olema saaks?
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X