320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kataloonia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    neid on ikka pisut rohkem kui baskid ja šotlased, eks. Terve aafrika näiteks, mis ju jagati koloniaalpiirides, mitte hõimu või rahvaste alusel. Ja mitte ainult (uiguurid jms). Enesemääramisõigus on üks päris keeruline asi. Ei tahaks näiteid tuua, aga noh nt setod.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      #17
      Algselt postitas rixxer Vaata postitust
      neid on ikka pisut rohkem kui baskid ja šotlased, eks. Terve aafrika näiteks, mis ju jagati koloniaalpiirides, mitte hõimu või rahvaste alusel. Ja mitte ainult (uiguurid jms).
      Ja olukord aafrikas läheks hullemaks, kui seal tekiks normaalsete piiridega riigid...?

      Algselt postitas rixxer Vaata postitust
      Enesemääramisõigus on üks päris keeruline asi. Ei tahaks näiteid tuua, aga noh nt setod.
      Enesemääramisõigus rakendub ikka olukorras, kus enamus seda soovib...

      Kommentaar


        #18
        Eks määrav ole ka see, kes ja mis tingimustel liitus, liideti.

        Ah jaa...enamus minust soovib ka oma riiki
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          #19
          Mulle meeldis tegelt Mälksoo kirjatükk Postimehes, kus on minu arvates väga lihtsalt kogu keiss pulkadeks lahti võetud.

          Eriti tooksin välja ühe lõpulõigu:

          Kahtlemata tunnevad eestlased väikerahvaste ja -riikide suhtes sümpaatiat ja seda ei pea me kuskil varjama, ka Madridis mitte. Ent konfliktid riikluse ja enesemääramise üle võivad üksteisest paljuski erineda. Seetõttu ei peaks me – nii nagu mees, kelle käes oli haamer, nägi igal pool naelu – nägema konfliktides ja eraldumisliikumistes kohe uusi, tärkavaid Eestisid.
          Mis nüüd möödunud nädala sündmustesse puutub, siis liigne politseivägivald inimeste vastu on igal juhul no go ja äärmiselt taunitav. Barbaarne.

          Samas on minu meelest liialt vähe kriitikat saanud Puigdemonti käitumisviis – rahvahääletus rahvahääletuseks, tehku rahvahääletusi, aga väga kindlalt jaurata, et kui hääletustulemused on positiivsed, siis kuulutatakse 48 tunni jooksul Kataloonia iseseisvus välja no matter what.. sorri, et aga see oli ilmselgelt (provotseerivalt) punase rätiku viskamine härjale ja teatud ringkonnad neelasid sööda kenasti alla ja võib-olla seetõttu üle reageerisidki.

          Ma ei imestaks, kui Puigdemont sellele silmakirjalikult mängiski (oma rahva hinnaga) ning praegusel juhul õnnestunult, sest kõik need kaadrid jõudsid maailmapilti ja andsid Puigdemontile suurepärase motiivi (ning Hispaania valitsusele katastroofilise kuvandi).

          Nagu Mälksoo arvamusloost kenasti välja tuli, siis ei tasu igat eraldumisliikumist kohe suure hurraaga toetama asuda. Varsti võib vabalt tulla olukord, kus näiteks Ida-Virumaa hakkab enesemääratlemisele mängima (naabrite abiga) või äkki näiteks tunnevad saarlased ühel päeval, et fuck mandriinimesed, Toompea niikuinii ei hooli kellestki väljaspoolt Tallinnat, teeme ise oma riigi ja hoolitseme oma rahva eest paremini. Siis ka hurraatame? Ülepaisutatud, jah, aga mõte säilib.
          Coraje, corazķn y cojones.

          Kommentaar


            #20
            Algselt postitas piimamees Vaata postitust
            Ja olukord aafrikas läheks hullemaks, kui seal tekiks normaalsete piiridega riigid...?



            Enesemääramisõigus rakendub ikka olukorras, kus enamus seda soovib...
            Jah, palun, ega neid sisekonflikte ju Aafrikas hetkel väga palju pole. Seal vaevalt asi kumminuiade ja juustest tirimisega piirdub. Aga muidugi võib nagu call of dutys, et free for all ja 10 aasta pärast siis vaatame, kes ja kuhu ja kuidas ja mis riigis.
            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

            Kommentaar


              #21
              Hea ilmekas pilt siia veel:
              Lisatud failid

              Kommentaar

              Working...
              X