320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eestil vähemalt premium liiga kodukas tuusam kui islandil..


    aga täisproffi liiga kohta: Ilma eurorahadeta on ikka täisprofi satsi pidamine täiesti mõttetu üritus. Vähemalt praegu veel. Kui treenerite kvali tõus ja infra tõus aitab klubidel noori toota, keda rahaks teha siis võib sinna poole arengut tulla, aga noo näiteks muude tulude poole pealt (v.a mängijate müük v eurorahad) on siseturu potentsiaali ära kasutamine on ikka täiesti persses. Enne, kui keskmine publikuarv alla tonni jääb ei ole mingit piletitulu ja muud pleegi elusees mõtet oodata. Seega Eesti klubid sõltuvad euroopa pleegist nagu meie riik sõltub EL-i rahadest. Paralleelselt võib veel tuua selle, et neid rahasid ei pruugita kõige paremini ära kulutada.

    Täisprofiks arenemisel muidugi ei aita kaasa rahvastiku vananemine ja kahanemine + immigratsiooni jäikus, mistõttu noortepinda jääb järjest vähemaks.

    Kommentaar


      Olgu need arvamused millised tahes, aga vähemalt mõne korra aastas läheb foorumi Eesti vuti sektsioon korralikult käima. Üldjuhul küll negatiivsete uudiste valguses, aga algatuseks tore seegi. Ise olen ka lõpuks hooaja lõpukräust kaineks saanud ja tekkis veel üks küsimus. Seekord mitte kedagi süüdistades. Miks on siiski viimase 10 aasta TOP6 tiimidest koguni 5 rahulolematud uuenduste suhtes? Isegi kui need on kokkuvõttes õiged (seda ei tea hetkel keegi), siis seda pole suudetud maha müüa inimestele, kes klubisid juhivad. Või miks need tippklubid EJL-i nägemuse järgi on oma toimimiselt ikkagi nii lapsekingades? Ja siis on see üks FC Flora näol, kes on ajalooliselt otsestes sidmetes EJL-ga ning on eeskujuks kõikidele teistele klubidele.

      Kui klubijuhid võitlevad erinevate regulatsioonide vastu, siis siin foorumis tuleb ikka ja alati teemaks mängukalender, 10 klubi ja 4 ringi ning hooaeg veebruar/märts - november. EJL-i poolt on alati jäänud esmapõhjuseks koondis ning et klubid/mängijad/treenerid soovivad seda. Aga kas keegi teab ka mõnda sellist aktiivset jalgpallitegelast (Asula kontori välist), kes arvab, et see on parim formaat. Rääkimata sellest, et mõni aktiivne fänn arvaks, et see parim lahendus on. Eile oli Raasikul kuulda, et ka nemad lõpetavad Esiliiga tasemel jalgpalliga. Põhjus ilmselt jällegi praegune formaat, mis vähemalt Esiliiga tasemel amatööride jaoks on selgelt liiast.

      Kommentaar


        Algselt postitas k2bo Vaata postitust
        Mida tähendab spordivaldkonnas loomulik majanduslik eeldus toimimiseks? Kuidas see peaks välja nägema ilma sponsori või ärimeheta?
        Sisuliselt on ju kõik viimased 2 aasta arengud vihjanud sellele, et EJL ametlik suund on, et kõik klubid peavad tulevikus olema nagu Flora. Noortesüsteem, mis toodab tiimi 3 platsilolevat KTMi ja kohalikest poistest koosnev meeskond, kuhu tohid mõned üksikud võõrmängijad juurde tuua. Igasugused suhkruissil toimivad klubid peaksid varem või hiljem ära kaduma, sest selline võõrjõududel põhinemine pole OK. Ma täpselt ka ei saa aru, et kust need rahad tulema peaksid hakkama, aga küll nad kuskilt tulevad! Ühesõnaga Sillamäel (ja tegelikult ka Transil) oleksid tulevikuväljavaated nagunii nukrad, sest ainult kohalikest poistest sa tipptiimi kokku ei klopsi ja mingitest vene II liiga vendadest ka enam tiimi kokku ei tohi ajada. Nii ongi loogiline, et Ida-Viru tiim kas panustab lihtsalt noortele nagu Trans või lihtsalt ei näe pointi nagu Sillamäe. Nüüd on tipus ainult küsimus, et kas Kalju ja iLevadia tunnevad, et nad suudavad olla tulevikusperspektiivis paremad Florad kui Flora ise.

        Kommentaar


          Kui palju võidab klubi rahaliselt hooaja lühendamisest?

          Kommentaar


            Üleminekuid siis ei toimu. soccernet.ee/artikkel/meistri-ja-esiliigade-uleminekumange-ei-toimu-elva-jatkab-esiliigas
            Last edited by Kasper; 06.11.17, 13:27.

            Kommentaar


              Algselt postitas eika Vaata postitust
              Sisuliselt on ju kõik viimased 2 aasta arengud vihjanud sellele, et EJL ametlik suund on, et kõik klubid peavad tulevikus olema nagu Flora.
              EJL ei saa kuidagi otseselt Flora filosoofiat kellegile peale sundida. Pigem on asi selles, et ega me klubidel muud teed ei olegi. See on kogu Eesti jalgpalli huvides, et me klubid oleks jätkusuutlikud, mitte projektipõhised.

              Kui telekavaataja küsis, et kas me üldse vajame profiliigat, siis siin ei saa muud vastust olla kui et jah, vajame ja hädasti. Kas me suudame sellist liigat omale lubada või pigem, kas klubid suudavad end sellisel kujul üldse ära majandada? Asi on üldises mõtteviisis nagu profiklubi oleks selline klubi, kes toob siia kalleid välismaalasi ja kelle eesmärk ei saa mitte vähim olla kui eurokoht. Iga klubi raudne prioriteet peab olema oma noortetöö ja eurokohti on endiselt vaid kolm. Me ei saa omale lubada võidurelvastumist ühe eesmärgi nimel, saavutused peavad olema pigem loomuliku ja loogilise töö tulemus.

              Ma pole asja sees ja ei tea, millised on need EJL-i loodavad solidaarsusmehhanismid, et klubidel tekiksid toimimiseks majanduslikud eeldused, aga selge on see, et profiliiga ei saa kuidagi realiseeruda ilma jalgpalliliidu toeta. Lõppkokkuvõttes pole see Flora, Kalju, Tammeka või Transi huvides, vaid see on kogu Eesti jalgpalli üldise tervise huvides.
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                Lugedes viimaste päevadel erinevatest meediakanalitest kommentaare Premium liiga kohta, siis kaob küll isu seda liigat enam fännata! Leva ja Infonet liituvad, minu arust on parem üks tugev liitumine, kui lihtsalt üks klubi paneb uksed kinni ja kari pallureid ka noored jääksid ripakile. Aga see liitumine on enamuses saanud vaid negatiivset vastukaja ja ilkumist. Sillamäe visati liigast välja ja enamus parastavad. Jah neil tekkisid võlad aga vähemalt nad üritasid olla konkurentsis. Lugedes ,et Leva ,Info ja Kalju lausa kaalusid premium liigast loobumist, siis mida on siin parastada? Inimesed on aastaid oma enda raha ja aega kulutanud ning vastutasuks saad koorma kriitikat. Mina pigem küsiks, et mitu eurot oled Sina mõne klubi heaks panustanud?
                Jah Flora tuli meistriks, Jah Floral süsteem toimib ja nad on eeskujuks teistele aga nii palju kui on erinevaid klubisid, on ka erinevaid filosoofiaid ja eesmärke. Mul ei ole Florale ühtegi etteheidet, ärge saage valesti aru.
                Hetke olukord teeb pigem kurvaks ja kui selline parastamine jätkub, siis mina küll ei näe, et rahvas tahaks staadionile tulla. Jah tribüünil on kahe meeskonna fännid vastased, aga samas oleme kõik ühe asja eest väljas. Tuua rahvas staadionile vaatama meie enda kodust jalgpalli ,kus loodedavasti peale FC Flora on veel mõni , kes suudab neile väärilist konkurentsi pakkuda!
                Aga eks igaüks vaatab oma mätta otsast. Kuna ise premiumis otseselt ühtegi klubi ei toeta, siis see oli minu neutraalne arvamus asjast.
                Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                Ott Järvela

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                  Iga klubi raudne prioriteet peab olema oma noortetöö ja eurokohti on endiselt vaid kolm. Me ei saa omale lubada võidurelvastumist ühe eesmärgi nimel, saavutused peavad olema pigem loomuliku ja loogilise töö tulemus.
                  Vabandust mu lollust, aga miks peab see iga klubi prioriteet olema? Ma nõustun, see oleks igati tore, lahe ja ilus kui oleks, aga kuidas saab isiklikust ja sponsorirahadest ylalpeetav klubi, näiteks Levadiale õelda, mis peab nende prioriteet olema? Kui nende prioriteet on välismaalaste ja vanameestega meistritiitleid võtta siis kes saab neile õelda, et ei nii on vale. Nad on vastavalt sportlikele tulemustele oma koha liigas välja teeninud. Edasine klubi käitumine ja prioriteetide seadmine peaks olema kyll puhtalt nende asi. See, et see minu, sinu v6i Pohlaku maailmavaatega kokku ei lähe ei tohiks kyll mingit rolli siin mängida.
                  Giggs will tear you appart.

                  Kommentaar


                    +1. See Flora süsteemi ainuõigeks pidamine on nii debiilne lihtsalt. Kõik valivad oma tee.

                    Kommentaar


                      Ma arvan millegipärast, et tase oluliselt ei lange. Maardu ja Kalev tunduvad tugevamad kui Pärnu ja Viljandi. Kui viimased suudaks ka, eriti pärnu juurde panna poleks lugu midagi. Teised niikuinii liiguvad pigem ulesrada pidi.

                      Miks peaks Florale sarnase tee valima? Minu arust sellepärast, et meie jalgpall kaotaks veel enam, kui uhte klubi hakkaks juhtima nt moni sheik kes paugust taob uhehooaja eelarvesse 30milli. Kas see on kuidagi loogiline ja jatkusuutlik tegevus? Seda ta on ainult nii kaua, kuni rikasmees vasib, sureb voi midaiganes ja jalle oleks vaja klubi likvideerida voi liita.
                      Kindlasti peab klubijuht oma aega ja raha sisse panema, aga seda kuskile maani, nagu ka infoneti juht ütles, et lihtsalt ei jõua neid asju üksi vedada. Ülejaanu peaks tulema ikkagi kuidagi muud pidi.

                      Kommentaar


                        Praeguse koosseisuga Kalev pigem ikka ei ole Viljandist tugevam.

                        Kommentaar


                          Ma leian, et me ei peaks praegu üldse keskenduma mingile tugevale tasemele, eriti kui 90% Eesti klubidest ei vasta praegu EJL visioonile, ehk puudub Flora laadne maailmavaade vms.

                          Rõhku tuleks panna liiga põnevamaks muutmisel. Ükskõik mis valemi või vahenditega. EJL keskendub sellele mehhanismile vms, mis iseenesest pole ju vale lähenemine ja usun et peaks ka jätkama selle mehhanismi värgiga, kui on reaalsed lubadused, et kahe aastaga on kõik amatöörid juba profid. Aga jah, jalgpall peaks olema huvi pakkuv rahvasündmus, mitte midagi muud.

                          Kommentaar


                            Ja rikka omaniku pooldajatele...kui suhkruissi ühel hetkel ära läheb, siis on..no siis on i.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                              Ja rikka omaniku pooldajatele...kui suhkruissi ühel hetkel ära läheb, siis on..no siis on i.
                              No aga kas meil tegelikult on ka selliseid suhkruissisid, kes lõviosa kinni plekivad? Üldiselt raha paisatakse rohkem algul, et konkurentsi saada ning edasi on üritatud ikka mujalt eelarve jaoks raha kokku tuua. Vaevalt keegi siit 50% hooaja eelarvest enda muudest ettevõtmistest sisse toob.
                              Inter - ausaim klubi Itaalias.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                                EJL ei saa kuidagi otseselt Flora filosoofiat kellegile peale sundida. Pigem on asi selles, et ega me klubidel muud teed ei olegi. See on kogu Eesti jalgpalli huvides, et me klubid oleks jätkusuutlikud, mitte projektipõhised. /--/ Asi on üldises mõtteviisis nagu profiklubi oleks selline klubi, kes toob siia kalleid välismaalasi ja kelle eesmärk ei saa mitte vähim olla kui eurokoht. Iga klubi raudne prioriteet peab olema oma noortetöö ja eurokohti on endiselt vaid kolm. Me ei saa omale lubada võidurelvastumist ühe eesmärgi nimel, saavutused peavad olema pigem loomuliku ja loogilise töö tulemus.
                                Samas ju seda Flora filosoofiat surutakse ju peale? Või saan valesti aru? Loe seda Levada juttu.
                                Algselt postitas Levada
                                Tahame teha klubi, kes ei oleks ainult Eesti meister ja täituks unistus, minu, ja saada Euroopas alagruppi. Mul on selline soov.
                                Mehe unistus on saada Euroopas alagruppi. Ja ma julgen öelda, et seda on märgatavalt keerulisem teha olukorras, kus koduliigas on karmid võõrmängijatepiirangud ja tiimis peab üha rohkem kasutama omakasvandikke ja üleüldse peaks meeskonna peamine ülesanne olema noortetöö. Tundub olevat ilmselge maailmavaadete vastasseis.

                                Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                                Ja rikka omaniku pooldajatele...kui suhkruissi ühel hetkel ära läheb, siis on..no siis on i.
                                Nii ja naa. Ma julgen öelda, et pea ükski oma rahadega jalgpalli tulnud klubiomanik pole seda teinud selleks, et hirmsasti noori üles kasvatada (nt Leškin, Tehva, Levada ja Ida-Virulased)*. Pigem on ikka see oma teiste ambitsioonide väljaelamine. Pigem võiks küsida, et mis on need juba head näited Eesti jalgpallis, kus klubi on orgaaniliselt, oma noortega ja suhkruissita 27 aasta jooksul Meistriliigas tippu või kavõi sinna lähedal tõusnud? Pole ju olemas? Või on**?

                                * vabandan, kui kellelegi liiga teen
                                ** ärme siis Florat siin arvesta, eksole

                                Kommentaar

                                Working...
                                X