320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Kasper Vaata postitust
    2014 oli üle 700, jah, aga 2015 jätkati sama hooga ja teised klubid tulid ka asjadega järgi. Aga selle sama aasta lõpus läks Pruuli Florast Paidesse. Järgmine aasta oli Flora 633-st järel 388. Ehk siis puhtalt Flora pealt oli aastaga publikunumbri langus 4421 inimest. Ehk siis suuresti ikkagi mõjutas see, et üks suur klubi otsustas tekkinud olukorras muuta lähenemist, loobuda tasuta piletite jagamisest ja tegeleda rohkem kogukonna kaasamisega, et kasv oleks loogilisem ja järjepidevam, mitte juhuslik.

    Seega suures plaanis võib 2016. aasta languse selle arvele kirjutada küll, sest nende pealt tuli suurim numbri langus, kuigi eks tagasi andsid ka teised ja kindlasti põhjuseid ning asjaolusid on rohkem.
    Floral on hooajal 4 mängu, millega keskmist tõsta, piisab, et üks neist toimub varakevadel Sportlandil või muul ebasoodsal ajal ja keskmine langeb märgatavalt

    Pruuli jagas matsu, tuleb panustada neisse nelja mängu.

    2017 a. hooajal tõmbas oluliselt keskmist alla 4.märtsil toimunud mäng Levadiaga Sportlandil - 343 pv.
    Flora kaotas ca 500+ publikut, keskmine oleks tõusnud 477-lt hoobilt üle 500, oleks mängu jälginud 1000 pv. enam, oleks Flora keskmine publikuarv olnud võrdne tänavu publikuarvu agressiivsemalt panustanud Kaljuga (531)

    Flora 2017 a. hooaja Sportlandi keskmine - 238 (6 mängu), A.Le Coqi keskmine - 596 (12 mängu)

    Kommentaar


      Algselt postitas rallikas Vaata postitust
      Mulle meenub üks ebameeldiv seik FC Viljandi perioodist. Oli parasjagu juunikuu ning koondisel oli vist Lõuna-Ameerika tuur tulemas.

      Too aeg oli juhendis kirjas, et kui klubist liitub vähemalt kaks mängijat A-Koondisega, siis on võimalus mäng edasi lükata.

      Kaljul oli liigamäng Viljandiga ees ootamas, mis oli planeeritud eurohooaja ettevalmistuse lõpetamiseks.

      Mis aga juhtus - FC Viljandist kutsuti Joel Indermitte koondisesse ning EJL muutis ERANDKORRAS Meistriliiga juhendit, et mängu saab edasi lükata ka siis, kui on vaid 1 A-Koondislane klubist kutsutud.

      Vot nii tassib EJL FC Florat ja tema süsteemi klubisid.
      ---
      Minu mõte seisneb selles, et EJL on teinud reeglid selliselt, et FCFil oleksid eelised tema otseste konkurentide vastu.

      Senimaani kuni Pohlak on EJL president, ei muutu ka FC Flora varjatud soosimine EJL poolt.
      Ootoot, andeks anda kui ma nüüd valesti aru sain, aga miks peaks Pohlak tahtma et Kalju käsi Euroopas halvasti käiks?

      Kommentaar


        Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
        Tahtsin sama pakkuda aga see Flora publikutõus 700+ peale oli vist ju 2014, mitte 2015?
        Seda ma ei mäletagi, millest 2015 see tõus oli aga langus 2016 oli seotud kindlasti ka EM-ga. Nagu näeme on paaritutel aastatel numbrid suuremad.
        Kas mitte 2015 ei olnud see autoloosi ja koondise reiside promo aasta?

        Kommentaar


          Algselt postitas Kasper Vaata postitust
          2014 oli üle 700, jah, aga 2015 jätkati sama hooga ja teised klubid tulid ka asjadega järgi. Aga selle sama aasta lõpus läks Pruuli Florast Paidesse. Järgmine aasta oli Flora 633-st järel 388. Ehk siis puhtalt Flora pealt oli aastaga publikunumbri langus 4421 inimest. Ehk siis suuresti ikkagi mõjutas see, et üks suur klubi otsustas tekkinud olukorras muuta lähenemist, loobuda tasuta piletite jagamisest ja tegeleda rohkem kogukonna kaasamisega, et kasv oleks loogilisem ja järjepidevam, mitte juhuslik. Seega suures plaanis võib 2016. aasta languse selle arvele kirjutada küll, sest nende pealt tuli suurim numbri langus, kuigi eks tagasi andsid ka teised ja kindlasti põhjuseid ning asjaolusid on rohkem.
          Eks igaüks vaatab seda kasvu oma mätta otsast. Juhuslik? Mina nii ei arva.

          Tõepoolest reklaam ja promo ja uute kanalite (Selver, Tele2) + otsepostituste kasutamine töötas 2014-2015 maksimumvõimsusel, aga selle kõige kõrval käis töö ka kogukonnaga. Kui ma Florasse läksin, oli kogukonna kaasatus sisuliselt null. Just minu ja Mareki aastatel said alguse Flora pereala Family Lounge, töötoad lastele, patroonide nädal, TV FLORA, Flora Päevik, Flora Cup turniirid, suvised lastelaagrid tippklubidega, grilliüritused mängudel, fännikaupade valiku kasv jne. jne. Kogukondlikule tugevusele rõhumine on üllas, aga reklaamivõimaluste kasutamisest loobumine oli tegelikult naiivne. Reklaam toob staadionile uusi inimesi. Hea atmosfäär viib neid lähemale kogukonnale ja järjepidev emotsioon võib juhuslikult inimesest teha kogukonna liikme - olgu siis fänni või klubi lapsevanemana. Keskmine publikunumber 1000+ oli reaalne juba klubi juubeliaastal, aga siis puhusid juba uued tuuled. Sport on meelelahutus poisid.

          Kommentaar


            Sesmõttes on tegelikult nii naljakas kui ka kurb, et kui Kalju juba veidi rohkem kui 10 aastat tagasi rääkis asjadest, nagu turundus, meelelahutus, jalgpallikaugemate inimeste kaasamine, et staadionil oleks lõbus, siis pehmeltöeldes peeti neid idiootideks, et me teeme siin Eestis sporti, et tulge vaadake seda. Kahjuks ei ole ka Kalju töö erinevatel põhjustel olnud järjepidev, aga kui kogu süsteem oleks seda pidanud vajalikuks, nagu hetkel ta vähemalt teoorias on, siis võiks juba asjad hetkelgi täitsa toredad olla.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
              Nûüd ma veendusin, et sa oled ikka täielik pelmeen. Kui sa ükskord pohikooli ära lõpetad, äkki hakkad normaalseks ja mõistad, et maa polegi lame ning iga asja taga ei peitugi vandenõud.

              Infoks sulle. Ma pole kunagi ühegi liidu inimesega otseselt kokkupuutunud. Minu arvamus on puhtalt vâlja kujunenud avalikest intervjuudest, sõbra pajatustest, kellele ta koolistundi andis (kui põhjalikult ta koik lahti raakis, mis kuidas ja millejaoks tehakse, kuidas arenema peaks, kuidas mingi asi kasulik on jnejne.) ja oma silmaga nägemisest. Selle 16 aastaga on ikka väga väga palju muutunud. Lisaks olen ma üpris emotsionaalne inimene ja kui ma näeks Eesti Jalgpallis midagi sellist toimumas nagu sina väidad, usu mind ma oleks esimene inimene kes Pohlaku välja vilistaks, kui ta tribka eest labi jalutab. Lõpetuseks ma pole kaugeltki kellegi snõr, mõtlen oma peaga ja ei hüppa kellegi käsu peale lihtsalt niisama püsti. Ainuke koer oled sina, kes jalutab aguli vahel, keel suust väljas ja valimatult kuseb igalepoole. Presto hay un bastón para dar al perro. Puta.
              Vaata, õige hõlma ei hakka keegi. Kui EJL, Flora ja Pohlak Inc. asjaajamises on kõik korras, siis poleks Pohlakul ju probleeme ajakirjanduse küsimustele vastata ja ülevaade anda? Kui asjaajamine haiseb ja ajakirjandust ignoreeritakse, siis on selge, et midagi on valesti.

              Kommentaar


                Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust
                Vaata, õige hõlma ei hakka keegi. Kui EJL, Flora ja Pohlak Inc. asjaajamises on kõik korras, siis poleks Pohlakul ju probleeme ajakirjanduse küsimustele vastata ja ülevaade anda? Kui asjaajamine haiseb ja ajakirjandust ignoreeritakse, siis on selge, et midagi on valesti.
                Tegelikult ju ignoreeritakse ühte teatud ajalehte , kes on selles suuresti ise süüdi. Väga paljudest väljaannetes leidub intervjuusi Pohlakuga. Alustades Rahvusringhäälinguga ja lõpetades Tallinna Tvga. Lisaks erinevad kirjalikud üllitised.

                E: Eks selle õlma hakkamisega ole see ka, et üksköik mida sa teed, alati on hädaldajaid ning vingujaid. Kes kadedusest, kes millestki muust.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                  2014 oli üle 700, jah, aga 2015 jätkati sama hooga ja teised klubid tulid ka asjadega järgi. Aga selle sama aasta lõpus läks Pruuli Florast Paidesse. Järgmine aasta oli Flora 633-st järel 388. Ehk siis puhtalt Flora pealt oli aastaga publikunumbri langus 4421 inimest. Ehk siis suuresti ikkagi mõjutas see, et üks suur klubi otsustas tekkinud olukorras muuta lähenemist, loobuda tasuta piletite jagamisest ja tegeleda rohkem kogukonna kaasamisega, et kasv oleks loogilisem ja järjepidevam, mitte juhuslik.
                  Loogilise ja järjepidava arengu juttu oleks nagu kuskil varem kuulnud...

                  Tõsiasi on see, et see loogiline areng ei ole tegelikult areng. Töötab just see kui jagatakse pileteid (eriti lastele), turundatakse ja tehakse mängust sündmus kus on melu ja millel on sotsiaalne väärtus. Kui 100 nägu vaikselt pingil nohisevad, siis see ei kutsu peale HC fännide kedagi staadionile. Kui aga staadionil on ~1500 inimest ja melu, kus kogukond saab kokku, siis sellest võib tekkida kriitiline mass mis hakkab süsteemselt staadionil käima.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust
                    Vaata, õige hõlma ei hakka keegi. Kui EJL, Flora ja Pohlak Inc. asjaajamises on kõik korras, siis poleks Pohlakul ju probleeme ajakirjanduse küsimustele vastata ja ülevaade anda? Kui asjaajamine haiseb ja ajakirjandust ignoreeritakse, siis on selge, et midagi on valesti.
                    Kas Pohlak annab vähe intervjuusid või? Kui mingitele Äripäeva klounidele ei annagi, siis see on erand mis kinnitab reeglit.

                    Kommentaar


                      Hakkab koledasti meenutama Delfi kommentaariumit. Maailm on kas MUST või on ta VALGE. Lihtne. Ei mingeid halle varjundeid - need on pededele, eksole.

                      Klubid on justkui nagu parteid, mille maailmavaadet peavad siis kõik fännid surmani kaitsma, lähtudes ülevaltoodud juhendist, et kõik on kas must või valge.

                      Suht gei värk, kui aus olla.
                      MIA SAN MIA!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust
                        Loogilise ja järjepidava arengu juttu oleks nagu kuskil varem kuulnud...

                        Tõsiasi on see, et see loogiline areng ei ole tegelikult areng. Töötab just see kui jagatakse pileteid (eriti lastele), turundatakse ja tehakse mängust sündmus kus on melu ja millel on sotsiaalne väärtus. Kui 100 nägu vaikselt pingil nohisevad, siis see ei kutsu peale HC fännide kedagi staadionile. Kui aga staadionil on ~1500 inimest ja melu, kus kogukond saab kokku, siis sellest võib tekkida kriitiline mass mis hakkab süsteemselt staadionil käima.
                        No ma isiklikult olen alati olnud seda usku, et pigem peaksid piletid olema odavad ja soodustama seeläbi ka juhuslikku publikut, mitte nii nagu praegu, kus paljud klubid on piletihinnad väravas lakke ajanud ja odavamalt saab a la siis, kui oled Facebookis end osalejaks pannud. Minu jaoks on see täiesti vale lähenemine, aga mina ei tööta üheski klubis.

                        Muidugi võib öelda, et kinopilet maksab veel rohkem jne, aga kinno inimene tahab minna, Premium liiga mängule alati ei taheta minna. Lisaks võib öelda, et inimeses tahetakse tekitada pileti ostmise harjumust, et ta ei harjuks ära sellega, et alati ja igale poole saab tasuta, aga taaskord mu enda jaoks tundub olulisem omada täismaja staadionit kui teenida mingi tühine summa piletimüügist rohkem.

                        Näiteks minu arust on ka koondisemängude piletid liiga kallid. Esimene prioriteet peaks olema täismaja ja kui see on saavutatud ehk nõudlus on piisavalt suur, siis saaks sellele reageerida hinnatõusuga. Nagu znaaga ütles, sport on meelelahutus. Jalgpalli mängitakse pealtvaatajatele.
                        Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                        Algselt postitas taku*
                        Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                        Kommentaar


                          õelgu mõni tark millise statka on Fc Flora teinud..Aga palju on statkasid mida FCF kasutab tasuta mida EJL egiidiall on tehtud

                          Kommentaar


                            Kasperilt head poindid, eriti selle fbs osalemise kohta jne.

                            Koondise koha pealt on minu arust pilet igati mõistlik, keskelt läbi viis kodumängu vast on aastas. See 15-20 euri pileti kohta, teeb kokku ùpris tühise summa aasta lõikes.
                            Või tuleks eurose piletiga iga mäng täismaja ? Krt ma ei teagi, äkki isegi tuleks, kuigi kaldun arvama, et kala on peidetud mujale.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                              Kas Pohlak annab vähe intervjuusid või? Kui mingitele Äripäeva klounidele ei annagi, siis see on erand mis kinnitab reeglit.
                              Küsimus ei ole kas intervjuusid on vähe või palju. Ma arvan, et Pohlak annaks iga päev intervjuusid aga nendele küsimustele mis talle meeldivad.
                              Päevalehele ei olnud ta ka nõus samadel teemadel vastust andma. Mis oleks see tõsiseltvõetav väljaanne mille küsimustele Pohlak võiks vastata. NY Times?
                              Mis puutub ERR'i siis pärast viimast rahasüsti tuleb sealt ainult meeldivaid küsimusi.

                              Tagasi asja juurde:
                              Õige hõlma ei hakka keegi - kui kõik ok, siis pole ju probleemi küsimustele vastata?
                              Kahtlemata on Pohlak teinud väga palju Eesti jalgpallile, kuid märgid näitavad, et samal ajal on tehtud ka hämaramaid tegusid. Kurb.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ööö Vaata postitust
                                õelgu mõni tark millise statka on Fc Flora teinud..Aga palju on statkasid mida FCF kasutab tasuta mida EJL egiidiall on tehtud
                                Äkki kunagine Kehtna statka aga seal olid ka juba sel aastal lehmad ja lambad maltsa nosimas.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X