320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Minu sabakondi tunnetus. Levadia ja Kalju on veelgi näljasemad kui varem. Toores tahe ja mängijate individuaalne klass ületab tänavu meeskondlikkuse, maksab ka kogemus.


    1. Levadia
    2. Kalju

    3. Flora

    4. Trans

    5. Paide

    6. Tammeka
    7. Viljandi

    8. Kalev
    9. Kuressaare
    10. Pärnu


    Kardan, et ülehindan Tammekat. Kiidroni loobumine on pauk. Liider kaitseliinis, kes lõi väga olulisi väravaid. Lorenz samuti kaob, siis see saab kindlasti valus olema. Aga ikkagi, kõik teised tunduvad millegipärast grammi võrra lahjemad.

    Kardan, et alahindan Pärnut, sest kõik ilmselt alahindavad neid ja selle pealt saab näksata. Väga kiiva peaks kohe kiskuma, siis ilmselt järgmises aknas tõmmatakse suvepealinnas mõni jänes kübarast.

    - Tagumine ots püsib tihedamalt koos kuna amatööride tase on ühtlasem. Ketti ei tõmmata kohe maha, püsib lootus kauem ning näeme sellevõrra vähem suureskoorilisi pakke.
    - Juhul kui üleminekumängud toimuvad, siis võidab need PL klubi suvel saadud täienduste toel.
    - Rohkem kui üks klubi jääb KTM reeglit kiruma ja ilmselt lähebki neil selle nahka mõni punkt.

    Oleks tahtnud pakkuda ka parimat üleminekut, mängijat ja väravakütti, ent pole nii pingsalt kõigi PL klubide ettevalmistust jälginud, et julgeks kedagi nimetada.

    Kommentaar


      No annan enda arvamusest ka siis teada juba.

      I TUGEVUSGRUPP

      1. Nõmme Kalju (või Levadia) - Ise ei suuda lõplikult otsustada, et kumb peale jääb. Kalju näitas häid mänge, samas Levadia laager näitas samuti, et neid peaks tõsiselt võtma. Vastased olid ikkagi korralikud. Samas usun, et Kalju võtab napilt esimese koha ja otsustavaks saavadki nende omavahelised mängud.

      2. Levadia (või Kalju) - Rääkisin juba Levadiast ära, et tase tundub hea, lisaks välismängijad annavad tugevust ja sügavust juurde.

      3. Flora - Liiga palju muutusi kahe hooaja vahepeal. Usun, et see saab saatuslikuks, lisaks arvan, et peatreener ei pea vastu sellel positsioonil rohkem kui ühe hooaja.

      II TUGEVUSGRUPP

      4. Paide - Usun, et see aasta saadakse asjad käima ja nimed paberil vastavad ka ootustele ja toovad neljanda koha ära. Transiga kindlasti hakkavad võitlema selle koha nimel, aga arvan, et grammike on Paide parem.

      5. Trans - Head täiendused, head mängud. Maksimum mis nad saavutavad on 4. koht, samas kui ebaõnnestuvad, siis võivad ka mõne tagumise klubi õnnestumise korral kukkuda 6. või lausa 7. On näidanud, et nad oskavad ka põruda siis, kui ei oska seda oodata.

      III TUGEVUSGRUPP (Kõige raskem ennustada)

      6. Viljandi (Samas võib siin lõpetada ka Tammeka või Kalev) - Olgugi, kui väga ma tahaksin siia panna Tammekat, siis usun, et ka neil oli liiga palju muutusi ja see koosseis ei ole veel võimeline mängima piisavalt stabiilselt tagumise otsa klubidega, et lõpuks edestada neid. Viljandi seevastu näitas eelmise hooaja lõpus päris head mängu ja usun, et nad see hooaeg jätkavad sealt, kus pooleli jäid.

      7. Tammeka (Pigem Tammeka kui Kalev) - Kui Kalev end tõestab ja nende välismaalased suudavad mängu käima saada, siis võib päris raske vastane olla kindlasti tagumisepoole klubidele ja vahest ka üllatada esimesi, aga ehk on Tammekal piisavalt seda kogemust ja tahtejõudu, et pingutada 7. koht välja.

      8. Kalev - Usun, et Esiliiga neid ei ohusta, teevad oma ära ja ehk isegi ületavad end eks näis.

      III.I TUGEVUSGRUPP (III.I ja mitte IV seetõttu, et hea õnnestumise korral võivad nad end ületada ja astuda III TUGEVUSGRUPI kandadele ja kes teab ehk isegi edestada mõnda)

      9. Pärnu - Arvan, et Pärnu noortel on kogemust ja arengut nende paari hooajaga omajagu tekkinud ja suudavad paremat mängu (stabiilsemat mängu) see hooaeg näidata kui seda suudab Kuressaare.

      10. Kuressaare - Liiga ootamatu tulek nende jaoks (ma arvan) ja seetõttu nad ei suuda ikkagi püsima jääda. Samas suvi saab saatuslikuks, kas 10. kohal lõpetab Pärnu või Kuressaare. Kes oskab oma nõrgad kohad hooaja jooksul kõige paremini ära parandada ja kõige paremini arendada, see ka 9. koha võtab.
      llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

      Kommentaar


        See on nüüd siis klubita fänni peaaegu täielikult kallutamata ettekuulutus.

        1. FCI Levadia – Tõesti motiveeritud ja kvaliteediga meeskond. Treeningmängud näitasid seda hästi. Väga keeruline on mitte pakkuda neid kullale. Harin loodetavasti teeb elu hooaja ning saab kuhugi Rostovisse lepingu järgmisel aastal. Kõnekas on see, et kui pinglit vaatavad vastu Dudarev, Nesterovski, Roosnupp, Peetson, Dõmov, Gando ja võib juhtuda, et isegi Andrejev, siis noh..
        Rogic on muidugi kirss muhvini peal. Ma pole täiesti kindel, kas ta on ka sama hea taktik, kui lihtsalt norm vana, kes oskab mängijaid motiveerida ja trennis heas mõttes nüpeldada, aga peaks nagu piisama siin kamaral liigavõiduks.

        2. Nõmme Kalju – Sel aastal tuleks Kaljul end omajagu ületada, et kullale tulla. Võrdlemisi ebalevad mängud ameeriklaste ja lätlastega seavad just eeskätt kaitseliini tugevuse tiitlile mängimiseks kahtluse alla. Mida on muidugi raske endale tunnistada, sest Avilovile sooviks ju ometi kõige paremat. Hunt ja Volkov on super täiendus. Tumasyaniga on nii, et ma ei tea... Loomulikult on tegemist hea mängijaga, aga seda väga spetsiifilises võrrandis. Mulle tundub. Subbotini kohta tahaks öelda nagu igal aastal... (suunurkadest õhku välja puhuv põsed punnis pead vangutav meme).

        3. FC Flora – Kõik, kes ütlevad, et Tamme kaotamine, ja vähemalt kõrvaltvaatajale täiesti effortless püüdlus talle asendust otsida, mis päädis alamotiveeritud keskkaitsja toomisega, ei oma olulist tähtsust, on selgelt südamega flora fännid. Reaalne pilt, mis väljakult vastu vaatab on aga kõike muud kui kindlust lisav. Tõsi ajalugu on näidanud, et see ei näita midagi.
        Dai boh, kui Liivak teeb keskpärase hooaja. Kujutad ette? Tüüp, kes on väga tõsiste sihtide ja kindlameelse mentaliteediga tööd rügav isend. Kaua sa jõuad vastu pükse saada? Mitte kaua.
        Samuti, kui Pijpers suudaks näiteks Lukka kuidagi mängima panna, siis ma kardan, et Henn ei suuda. Adud? Mhm.

        4. Narva Trans – Seal, kus mängib Golovljov, seal on minu süda. Ma isegi ei tea miks. Ilmselt seepärast, et ta on viimane neljast Infoneti kalliskivist, kes ei ole veel kuhugi jõudnud või ei ole sel tasemel täielikult avanenud. (jätan siin kohal nelja hulgast välja Ogorodniku, Turi ja Aksjonovi, kellele küll hirmsasti pöialt hoian, kuid omavad ühel või teisel põhjusel vähem potentsiaali olla näiteks koondise vaateväljas). Samuti, mul on Ediku särk.
        Okei, see selleks, Trans on väga väga soliidne sel aastal. Kui välja arvata keskkaitse. Bermuudalase kõrval on kas Irie või Savenkov. Ja Irie on selgelt parem kui Savenkov. See on probleem. Kuidas käitud, Trans? Too Sidorenkov ja pane keskkaitsesse. Äärel ka kohe käik lisaks. Mul hea öelda siin.
        Teine positsioon on torude vahel. AGA, kui midagi juhtub? Floral on vähemalt Karofeld. Transil on Gorbunov, kes on häda variant ja siis noor Jegorov, kes on nii kaugel Meistriliigast, kui üldse olla saab. Isegi Hünerson on temast hetkel parem.
        Neljanda koha duell on mulle isklikult kõige huvitavam sel aastal.

        5. Paide Linnameeskond – Saab näha palju neid väravaid tuleb. Ma mõtlen palju neile lüüakse. Ees Neemelo kütab niikuinii 10 ja Piht kütab 10 ja Valged kütavad 10 ja Yao kütab ja Iyede kütab. Isegi Vainumäe kütab. Hanson kütab ja... kõik kütavad. Ainult Tur ei küta. Sest ta on F%¤/&%¤ ÄÄREKAITSES!!!
        Ja see kaitseliin on ikka oi kui halb. See oli halb juba Kaldma – Novopashin paarina. Nüüd ei ole seda ka. Kase tuleb tagasi. Noh... läheb aega. Lilander on out. Suhharov on okei vana, aga kaitse mõttes võib sinna samahästi ka Frolovi panna. Algus on kindlasti raske ja sundtaktika „davai, lööme lihtsalt rohkem väravaid“ ei pruugi toimida.

        Siit edasi on rohkemvõivähem loto ja ma loobun pikemast mölinast.

        6. Tallinna Kalev – Ma ei tea. Ei ole loogiline, et 11 võõrast inimest saavad kokku ja hakkavad head palli mängima. Aga mingi hetk see igatahes juhtub. Pigem ikka sel hooajal. Kindlasti huvitav vaadata seda pusimist. Lootuses, et nad saavad asja jooksma asetan nad kõrgele kuuendale kohale.

        7. Tartu Tammeka – Mul on selline meelevaldne tunne, et tuju läheb poistel endil ära mingi aeg. Kui neil seda üldse on sel hooajal. Nii palju kui olen näinud, ei tundu küll. Siiski manpowerit kahtlustan olema tsut tsut rohkem kui järgnevatel.

        8. Viljandi Tulevik – No kvaliteeti meeskonnas nagu isegi... ei ole.

        9. FC Kuressaare – Ma julgeks öelda, et pinki pigem Kurel napib.

        10. Pärnu Vaprus – Kuidas Pärnu peaks vältima insane suuri kaotusi sel hooajal, seda ma ei tea. Aa... Aland. Okei. Aga ei.

        Ahjaa, kui juba selline idee mulle siin pähe pandi, siis okei.

        Parim üleminek – Rimo Hunt. Mees on vormis ja vihane.
        Parim väravakütt – Rimo hunt. Mees on vormis ja loodetavasti mitte vigane.
        Parim mängija – Rimo Hunt. Mees on vormis. Ausalt.

        Parafraseerides Sergo Varest, siis teate mulle tavaliselt hundid ei meeldi, aga see on ilus loom.

        Ilusat talve kõigile.

        Kommentaar


          Ma arvan, et Tammeka on ülehinnatud. Pigem 9. koht kui nt 7. koht.
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Hooaja algus lükkub edasi. Nädalavahetusel veel ei mängita.
            Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
            Algselt postitas taku*
            Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

            Kommentaar


              Alustage järgmist hooaega palun jaanuaris. Äkki on siis soojem.

              Kommentaar


                Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                Hooaja algus lükkub edasi. Nädalavahetusel veel ei mängita.
                http://soccernet.ee/artikkel/ametlik...eel-ei-mangita
                Hooaja suurim ämber on juba olemas. Palun hooaja lõpus hääletusele panna see variandina.

                Kommentaar


                  Oko, kellegile tuli vist uudisena, et eestis on talvel külm.

                  Kommentaar


                    Mõistlik otsus. Loodetavasti on ka edasine mõistlik, et kogu 1. voor lükatakse kaugemasse tulevikku, mitte ei tehta kõike nädalasees.

                    Kommentaar


                      Selle aasta statistika näitab, et jaanuari algus oli tunduvalt soojem, kui veebruari lõpp. Seega võiks edaspidi mõelda jaanuari alguses liiga alustamisele ja teha pausid näiteks veebruaris ja paar-kolm kuud suvel. Ka november ja detsember olid soojemad, kui selle aasta veebruar, võiks vast hooaja lõpetada detsembris, enne jõule äkki?

                      Jah, nõme ilkumine eksju aga EJL poolne vastutuult sülitamine/kusemine ei näe ka kuidagi ilusam välja kõrvaltvaatajale.
                      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                        Mõistlik otsus. Loodetavasti on ka edasine mõistlik, et kogu 1. voor lükatakse kaugemasse tulevikku, mitte ei tehta kõike nädalasees.
                        Terve esimene ring tuleks tegelikult edasi lükata!
                        Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                        Ott Järvela

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Martin Vaata postitust
                          Ma arvan, et Tammeka on ülehinnatud. Pigem 9. koht kui nt 7. koht.
                          Ma pigem ei nõustuks. Jah, Tammeka on nõrgenenud tohutult jne ja kindlasti nad ei tulegi 6. kohale. Arvatavasti hakkabki andmine Kalevi ja Viljandiga, kord on üks peal ja teinekord teine. Kuid 9. koht eeldaks seda, et kas Kuressaare või Pärnu, kumbki neist oleks Tammekast eespool, siis see ei ole väga reaalne. Kuressaarel ei ole seda Premium liiga meeskonda minu arust ja Pärnu on nagu on. Varasemad hooajad selgelt näidanud, et kui väga ka ei tahaks seda arengut näha, siis seda lihtsalt ei tule ja ei usu, et seekordki veel piisav areng on toimunud.
                          llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

                          Kommentaar


                            tra krdi kilplaste kokkutulek seal jalkaliidus..

                            Kommentaar


                              Ma usun, et Pohlaku ideed Eesti jalgpalli arendamisel on mõistlikud ja optimaalsed. Küll aga paistab, et probleeme on tal paindlikkusega. Hea küll, mänge lükatakse edasi ja mängude kalendreid on paindlikumaks tehtud, ent oletatavalt oleks kõige parem aeg teha liiga reform ja muuta Meistriliiga 12- ja Esiliigad liita 16-klubiliseks.
                              Miks ta on niivõrd kinni just mängude arvus? Tuleks arvestada ka klubide ning jalgpalluritega, et jääks ka mänguline nauding. No Esiliigade puhul on kihlveopettuse oht tabeli keskpaigas, samas Premmi puhul 12 klubi, hooaeg veidi lühemaks kokku pressida, annaks amatööridele ettevalmistuse osas ehk parema eelise.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Vask Vaata postitust
                                Ma usun, et Pohlaku ideed Eesti jalgpalli arendamisel on mõistlikud ja optimaalsed. Küll aga paistab, et probleeme on tal paindlikkusega. Hea küll, mänge lükatakse edasi ja mängude kalendreid on paindlikumaks tehtud, ent oletatavalt oleks kõige parem aeg teha liiga reform ja muuta Meistriliiga 12- ja Esiliigad liita 16-klubiliseks.
                                Miks ta on niivõrd kinni just mängude arvus? Tuleks arvestada ka klubide ning jalgpalluritega, et jääks ka mänguline nauding. No Esiliigade puhul on kihlveopettuse oht tabeli keskpaigas, samas Premmi puhul 12 klubi, hooaeg veidi lühemaks kokku pressida, annaks amatööridele ettevalmistuse osas ehk parema eelise.
                                Nõus, see 12 klubile üleminek oleks pidanud toimuma juba hooaeg-kaks tagasi. Juttu oli 2015 aastal.
                                Kihlveopettuste oht on nii või naa kui esiliigades on klubisid, kellel puudub motivatsioon tõusta.

                                Tuleks arvestada ka fännidega, publikuga, märtsis lõpus/aprilli alguses võiks heal juhul uue hooaja elevuses kord-paar meie kliimat trotsida aga rohkem kisub juba kannatusesks, mitte naudinguks.
                                32-33 vooru, olenevalt kas 12 klubiline ML pooleks või mitte, võimaldaks märtsivuti jätta sinna kuhu ta kuulub, Kesk- ja Lõuna-Euroopasse. Või Golfi hoovuse hõnguses end soojendavatele brittidele.

                                Positiivne, et Jalkaliit on ilmafaktorit mängude edasilükkamiseks üldse arvesse võtnud. Pretsedent.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X