320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Piirkonnad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Kui juba Helsingist ja Rakverest juttu tuli siis ka Tartus on võrreldes Tallinnaga absurdselt palju linnaosi.

    Numbriliselt 17.
    Näiteks Maarjamõisa linnaosa pindala on 1,13 km2 ja elanike arv 377.

    Mõni ütleb linnaosa, mõni ütleb keskmisest väiksem asula

    Kommentaar


      #17
      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      Ma austasin seda piirkonda oma kohalolekuga siis, kui vähemalt kaks teist polnud veel Tallinnagi kolinud. ............ ja hiljem Cänneri juures pagulasena.

      -e-
      Asumite kaart
      Nüüd ma tean, kus õige Õismäe asub
      Inter - ausaim klubi Itaalias.

      Kommentaar


        #18
        Tallinnas olen elanud kahes kohas ja mõlemal juhul olen öelnud asumiga, mitte linnaosana ehk Priisle ja Mähe
        Tundmatu - ehk mida mina ka tean

        Kommentaar


          #19
          Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
          Kui juba Helsingist ja Rakverest juttu tuli siis ka Tartus on võrreldes Tallinnaga absurdselt palju linnaosi.

          Numbriliselt 17.
          Näiteks Maarjamõisa linnaosa pindala on 1,13 km2 ja elanike arv 377.

          Mõni ütleb linnaosa, mõni ütleb keskmisest väiksem asula
          Samas erinevalt Tallinnast on linnaosa Tartus puhtalt geograafiline mõiste ilma linnaosavanemate ja -valitsuseta.

          Kommentaar


            #20
            Kurat, alles nüüd sain teada, et Tallinna kesklinnas on Kompassi asum. Ka Tatari asumist mitte, kuigi elan vist seal, ainult vastavast tänavast.

            Kommentaar


              #21
              Algselt postitas SoccerGoal Vaata postitust
              Pole küll ise Lasnast, aga kui keegi peakski Laagnast olema, siis pigem nad ütlevad konkreetse tänava kaudu, kus nad elavad. Enamasti öeldakse vaid linnaosa järgi, et elatakse Kristiines, Mustakal, Lasnas vms. Asumite järgi öeldakse vähe minu meelest.
              Lasnamäel olid mikrorajoonid, mille number ühel pool kanalit kasvas ja teisel pool kahanes (kokku pidi vist 12 tulema), vahel olid magistraalid, tühermaad ja märgalad. Kõige tagumised on viies ja kuues. Asumeid võis vist ka suurte kaupluste järgi arvestada, aga neid igale poole ei jagunud. Tänava järgi määratakse end ka, kuid paljud nimed on muutunud. Majad/hoovid olid ka nii suured, et võis selle järgi end määratleda. Üldiselt oli kõik paigas nagu ühes korralikus koonduslaagris kombeks.

              Kommentaar


                #22
                Algselt postitas Sihvakas murukarikas Vaata postitust
                kas saaks veel igavamaid küsimusi esitada?
                Ei, vastupidi. Vägagi hea küsimus. Kui mina tripin ringi, siis mind just huvitavad need igavad küsimused, mida tofoa just esitas, mitte vahtides neid igavaid turistipasandusi( loe: tallinna vanalinn )

                Kommentaar


                  #23
                  mis tillae pärast see Mõigu 'kesklinn' on?








                  muidu Uus-Maailm on best!
                  ★★★★★★

                  Kommentaar


                    #24
                    Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                    mis tillae pärast see Mõigu 'kesklinn' on?








                    muidu Uus-Maailm on best!
                    Sest Ülemiste on nagunii kesklinna all?

                    Aga mille tillae poolest Uus Maailm küll best saab olla?

                    Kommentaar


                      #25
                      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                      Ei, vastupidi. Vägagi hea küsimus. Kui mina tripin ringi, siis mind just huvitavad need igavad küsimused, mida tofoa just esitas, mitte vahtides neid igavaid turistipasandusi( loe: tallinna vanalinn )
                      Aga mida Tallinnas siis näidata turistile? Ma pole väga peale Vanalinna ja Telliskivi midagi piiavalt huvitavaks pidanud

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                        mis tillae pärast see Mõigu 'kesklinn' on?
                        Mingil x põhjusel on kogu Ülemiste järv antud Tallinnale, sh kaldapiirjoon. Ja noh siis Mõigu on kuidagi sinna kaukasse ka saanud, arvestades, et mujal Ülemiste ääres on sisuliselt tühermaa.

                        Kindlasti vōib seal mingi “ratsionaalne” põhjus ka olla. Näiteks Lasnamäe on aeg-ajalt soovinud saada omale juppi Pirita tee äärsest alast, et olla ka mereäärne linnaosa. Kuid kesklinn ja Pirita ei taha üksteise haardest vabaneda.

                        Ja noh, Mõigu ja kesklinn on umbes sama loogiline nagu Aegna kuulumine kesklinna alla. Samal ajal ristipidi kaugemal olev Naissaar on Viimsi valla territoorium.
                        308

                        Kommentaar


                          #27
                          Ja noh, Mõigu ja kesklinn on umbes sama loogiline nagu Aegna kuulumine kesklinna alla. Samal ajal ristipidi kaugemal olev Naissaar on Viimsi valla territoorium.
                          No Mõigu ja kesklinn on loogiline, osalt sa tõid põhjused ise ära aga selle Aegna üle olen isegi alati imestanud. Miks mitte Pirita?
                          Huvitav oleks ka teada, miks vene ajal Saue Tallinna osa oli.

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas Andres. Vaata postitust
                            Kunagi gümnaasiumipäevil sai isegi kahest Rakvere linnaosasast uurimistöö kirjutatud. Väheoluline fakt teile, et tillukeses Rakveres on lausa 19 linnaosa. Isiklik lemmik Kurikaküla.

                            "Kurikaküla nime saamise kohta on mitu legendi. Esimese legendi kohaselt oli Kurikaküla ala kunagi soine, laugaste juures käisid pesunaised kurikatega pesu pesemas. Pesu peksti kurikatega nii kõvasti, et hoobid kostusid ka linna. Teise legendi järgi olid endised soldatid head kurikameistrid. Kolmas legend räägib aga, et kurikaid kasutati ka omavaheliste tülide lahendamisel." - ma läheks siit teise ja kolmandaga.

                            Eriti rändom teadmine, et lisaks Lembitu Kuuse sünnikodule, elab samal tänaval mu kunagine tööõpetuse õpetaja. Mis see 8. klassi kaakide lemmik treiasi ikka muu oli kui kurikas.
                            Leidsin sellise kaardi Rakverest.



                            Kes kaardil staadioni ja spordihoone järgi orienteeruda tahavad, siis need asuvad "Õpetaja Heinamaa" nimelises linnaosas.

                            Kommentaar


                              #29


                              Pole küll nii äge kaart kui teistel, aga sellisest värdmoodustisest on ka raske paremat saada. Muidugi on seal veel pisemaid legendaarseid linnaosasid nagu: Vana-Ahtme, 32 kvartal, Outukupu, Pavandu jne.
                              Last edited by futbolidipaul; 24.11.17, 11:48. Põhjus: mis teha kui keele tase on nõrk
                              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                              My spell checking is second to nine!

                              Kommentaar


                                #30
                                Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                                Leidsin sellise kaardi Rakverest.

                                Kes kaardil staadioni ja spordihoone järgi orienteeruda tahavad, siis need asuvad "Õpetaja Heinamaa" nimelises linnaosas.
                                Kunagi mälumängus oli küsimus ka, et "Mis Eesti linnas on linnaosad nimedega Õpetajate Heinamaa, Kurikaküla, Moonaküla ja Mõisavälja?" - kuna Rakvere minu sünnikodule lähim linn siis kusagilt alateadvuse sopist tulnud impusli ajel pakkusin Rakveret kuigi ega kindel küll ei olnud.

                                Aga äkki oskad seletada, et
                                1) Miks Linnuriigi nimi on Linnuriik? (alati vaevanud)
                                2) Miks Linnuriik on Rakvere aga Piira enam pole? (tunduks nagu loogiline kaarti vaadates, et kuna metsaga nagunii ülejäänud Rkvst ära lõigatud siis võiks edaldi ka olla ju?)
                                3) Kas/mis perioodil oli Lennuvälja linnaosas päriselt lennuväli? (edit: ise küsin, ise vastan - "1920. aastate teisel poolel rajati Rakverre raudteest põhja poole jäävale lagedale kaitseväe lennuväli. Nõukogude ajal oli siinne õhuruum inimestele suletud, siis lendasid Rakvere kohal viisnurkadega helikopterid. Vabaduse saabumise järel ilmusid Rakvere taevasse uued üritajad. 2004. aastal avati Rakvere lennuväli, mis rajati kohaliku lennuklubi Blue-Sky initsiatiivil. Rakvere aerodroomi murukattega maandumisrada on 750 meetrit pikk ja 30 meetrit lai. Sellel saavad maanduda ja õhku tõusta nii väikesed eralennukid kui päästelennukid. “Lennuväli on väga hästi vastu võetud soomlaste poolt, kes siia meeleldi kohvi jooma ning päeva veetma lendavad." - Virumaa Teataja)
                                4) Mis on sellise linnaosanime nagu "Õpetajate Heinamaa" kujunemise lugu? (Saan aru, et kõrval on "seminari" linnaosa ja seal õpetati õpetajaid omal ajal, aga kas tõesti olid siis seminari kõrval ja otse SÜDALINNA naabruses päris heinamaad, et seda piirkonda nii nimetama hakati?)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X