320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Esiliiga A & B 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Duublitel oli muidugi ka rohkem võõrsilmänge iseseisvate klubidega ja vähem omasugustega. 14 ja 4 vs 12 ja 6.

    Aga üldiselt arvan ka, et see on täiesti mõttetu statistika.

    Kommentaar


      #92
      Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
      Ma küll ei viitsi numbreid üksipulki lahti võtta, aga ma kaldun arvama, et tegu on pigem juhusega, mis kombineeritud ehk paremast mänguajast ja ilmast. Tegelikult on need numbrid nii väikesed, et nende põhjal on täiesti mõttetu mingeid järeldusi teha. Ja noh, ma kahtlen sügavalt, kas keegi näiteks Rakveres tuleb seetõttu staadionile, et on lootus ehk A koondises mänginud Maksim Gussevit näha. Eesti liigas ei ole pigem ühtegi mängijat, kelle pärast suur hulk inimesi staadionile tuleks. Kui Ragnar Klavan peaks oma karjääri viimase aasta tegema näiteks Tallinna Kalevis, siis teoorias peaks iga mäng olema staadionil neljakohaline arv inimesi, aga kahtlen sügavalt selleski, nagu näiteks näitas Lindpere kojutulek.
      Selge, kui on mingid numbrid, mis ei meeldi, siis on paremal juhul tegemist juhusega. Selgub, et lisaks salakavalale kalendri planeerimisele trikitab Liit veel ka ilmaga, nii et duublid võõrsil ilusa ilmaga mängivad, mis kogu teie teooria, et iseseisvate klubide pealtvaatajaid duubli mängud ei huvita, peapeale pöörab.

      Päris keeruline lause tuli välja.

      Kommentaar


        #93
        Urmar, miks sa sellise statistika üldse esile tõid tühja koha pealt? Juttu oli liigasüsteemi muutmise headest ja veadest ning vahetuste arvu muutmisest Premiumliiga sõbralikumaks. Oli selle statistika välja toomine mingi kaval taktikaline lüke teemast kõrvale põikamiseks, või mis sa sellise ebaadekvaatse väitega kellelegi midagi selgeks teha üritad?

        Esiliiga klubide fännid eelistavad pigem vastasseise duublitega, on selle aasta kõige napakam väide. Lisaks sinu väitele on ka statistika muidu, et duublite fännide arv rikub kogu liiga keskmist külastatavust meeletult.

        Kommentaar


          #94
          Algselt postitas k2bo Vaata postitust
          Urmar, miks sa sellise statistika üldse esile tõid tühja koha pealt? Juttu oli liigasüsteemi muutmise headest ja veadest ning vahetuste arvu muutmisest Premiumliiga sõbralikumaks. Oli selle statistika välja toomine mingi kaval taktikaline lüke teemast kõrvale põikamiseks, või mis sa sellise ebaadekvaatse väitega kellelegi midagi selgeks teha üritad?

          Esiliiga klubide fännid eelistavad pigem vastasseise duublitega, on selle aasta kõige napakam väide. Lisaks sinu väitele on ka statistika muidu, et duublite fännide arv rikub kogu liiga keskmist külastatavust meeletult.
          Miks tühja koha pealt, üheks publiku vähesuse põhjuseks peeti just mänge duublitega, mis kedagi eriti huvita. Tuli välja, et üllataval kombel huvitab siiski napilt rohkem, kui ülejäänud mänge.

          Vahetuste arvu kohta on varasematel aastatel ka statistikat välja toodud, ja usu mind selles või kaevu foorumi ajalukku, siis saad isegi aru, et vahetuste arv küll mingi põhjus ei ole.

          Kommentaar


            #95
            Algselt postitas k2bo Vaata postitust
            ...
            Esiliiga klubide fännid eelistavad pigem vastasseise duublitega, on selle aasta kõige napakam väide...
            Lähtudes statistikast on see siiski tõestatud fakt, mitte mingi väide.

            Kommentaar


              #96
              Algselt postitas k2bo Vaata postitust
              Urmar, miks sa sellise statistika üldse esile tõid tühja koha pealt? Juttu oli liigasüsteemi muutmise headest ja veadest ning vahetuste arvu muutmisest Premiumliiga sõbralikumaks. Oli selle statistika välja toomine mingi kaval taktikaline lüke teemast kõrvale põikamiseks, või mis sa sellise ebaadekvaatse väitega kellelegi midagi selgeks teha üritad?

              Esiliiga klubide fännid eelistavad pigem vastasseise duublitega, on selle aasta kõige napakam väide. Lisaks sinu väitele on ka statistika muidu, et duublite fännide arv rikub kogu liiga keskmist külastatavust meeletult.
              Mäletad millal Rakveres oli selline nö" jalgpalliõhtu" loe:fänne ülekeskmise rohkem, päike paisitis ja õlut oli rohkem kui küll ja üldse selline hea energiaga vutiõhtu? Ma küsin seda just sellel põhjusel, mida siin on ennegi arutatud, miks meie uimased eestlased ei viitsi statale tulla, pole päikest, pole rahvast. pole õlut, pole rahvast, pole poolaja showd, pole rahvast jne, ehk siis tegelt need väiksed faktorid mängivad sitaks palju rolli.

              Kommentaar


                #97
                Mäletad millal Rakveres oli selline nö" jalgpalliõhtu" loe:fänne ülekeskmise rohkem, päike paisitis ja õlut oli rohkem kui küll ja üldse selline hea energiaga vutiõhtu? Ma küsin seda just sellel põhjusel, mida siin on ennegi arutatud, miks meie uimased eestlased ei viitsi statale tulla, pole päikest, pole rahvast. pole õlut, pole rahvast, pole poolaja showd, pole rahvast jne, ehk siis tegelt need väiksed faktorid mängivad sitaks palju rolli.
                Esimesena meenub u21 koondise EM valikmäng Iirimaa vastu, linnastaadionil oli keeruline istekohta leida, ilm oli soe.


                Urmar, sinu jutule ma ei näe mõtet vastata, kuid paar sõna ikka ütlen ning ei oota sult vastust tagasi nendel teemadel.

                Jah, mäletan eelmiste aastate vaidlusi, ning nagu näha, ei saavutanud midagi. Kui duublitega tuleb arvestada liigas, siis 5 vahetust on hea lahendus (10 oleks veel parem). Aga võtta Esiliigat, kui hüppelauda Premium liigaks, siis 5 vahetust lihtsalt ei sobi.

                Lisaks veel, et need duublid võivad olla edasi, eriti kui faktid on välja toodud, et suuresti tänu duublitele iseseisvate klubide fännid ainult vutti vaatamas käivad. Siinkohal soovikski tänada Flora u21, Levadia u21, FCI u21 duubelmeeskondi, et aitasid Rakvere ja ka teiste iseseisvate klubide fänne staadionile tuua.

                Kommentaar


                  #98
                  Ma üritan kuidagi oma isiklikke mõtteid väljendada, mis siin vahepeal tekkinud on. Päris jube tekstisein tuli, aga ehk närib keegi läbi. Näited on kohati puusalt ja kõhutundelt, enda nägemuse piltlikustamiseks. Võimalik, et kohati liiga ülbelt, igatahes kedagi solvata pole eesmärk. Sai ka Esiliiga koosolekust osa võetud, õigemini pigem vabakuulaja rollis oldud (mis tuli minu jaoks mõneti äkitselt, polnud eelnevalt väga sügavalt jõudnud selleks end ette valmistada), siis keskendun eelkõige sellele, mis mul kõrva jäi. Võimalik, et mu mõtted natukene liiga romantilised ja ilmselt on liiga läbi fänni ja (vanemate) mängijate prillide (samas pole kõrva hakanud, et ükski noorem tegija vastu vaidleks). Aga no, milleks see foorum siis on, kui mitte mõtete vahetamiseks, ja kes meist siin siis ainult kulda ikka pritsib? Liit ei saa ilmselt kunagi vaid ühte kallutatud vaadet arvesse võtta ja üritabki leida kõikhea suure pildi lahendusi, aga paratamatult valikuid tuleb teha, kus üks pool midagi kaotab.

                  Üks on igatahes kindel, et isegi kui võõrsil toovad duublid tsut rohkem publikut praegu, on potentsiaal iseseisvatel siiski palju suurem. Duublid on üsna sisutud kestad, mis vaid taseme tõstmiseks (minu nägemuses siis, sorri et liiga teen - vaatan asja teiste iseseisvate pilgu läbi). Ma arvan ka, et duublid toovad võõrsil hetkel eelkõige oma varasemate aastate heade tulemuste pealt + Premium liiga esindus on kõlav nimi. Samas kui iseseisvad natukene juurde panevad, ei tohiks duublite pv ületamine midagi ulmet olla.

                  MÄRKUS: Duublid on hetkel kindlasti vajalikud, aga nendega 4 korda läbi mängida on nüri, vaata mis otsast tahad.

                  Emotsionaalses plaanis vähemalt, sellises mis inimesi kõnetab või võiks seda teha, siis näiteks Rakverel on Vändrat võita palju erilisem tunne kõigil tagasisõites, kui näiteks FCI Tallinna U21-te võites. Mis sest, et ehk üks on sportlikult natukene kõvem. Viimase puhul ei saagi täpselt aru, et kellest või millest siis seekord üle sai oldud.

                  Santose noortel on samuti ilmselt hea tunne Rakvere vanakestele ära teha, kui vurri käima saavad. Küllap samuti ägedam kui Infoneti reservist ja eakaaslastest üle olemine. Siin kohalikus jalkas ikka saab seda emotsiooni, vähemalt mängija, mille peale ka pärast kodus mõelda, et võiks ikka alaga jätkata. Kui raha ei saa, siis vähemalt mingi tunde ikka.

                  Sportlik vahe esiliigades on ikka üsna mikroskoopiline tegelikult ja sõltub väga palju juhustest/päevast/motivatsioonist. Mida erilisem konkreetne mäng on, siis teoorias vähemalt motivatsioon võiks suurem olla. Käärid Premium liiga tipu ja põhja vahel on kindlasti kordades suuremad kui Esiliiga A tipus ja Esiliiga B all. Esiliigas pmst kõik amatöörid, kui Premiumis proffid, poolproffid ja amatöörid segamini.

                  Lisaks. Suure esiliiga võitmine oleks palju tähenduslikum, kui pelgalt kümne satsilise süsteemi. Pealegi, mitte et see nüüd määrava tähtsusega asi, aga tavainimene ei vaevu kahjuks kunagi lahti mõistatama, mis asi on EL või ELB, mis vahe ja miks üldse nii. See on nende jaoks lihtsalt segadus (eriti lööb tavainimesel pea sassi liigade vahelt liikumine, pea iga aasta on kas üles tõusmine või alla kukkumine mingi konksuga, mida peab selgitama ja väga paljud panevad sellega automaatselt kogule üritusele "mõttetu" templi külge).
                  Praegune Rakvere kolmas koht on pigem natukene sihuke meh-tunne kõigil. Nagu on asi ja ei ole ka. Küllap siin on seda, et kõrgemast liigast sadasime alla ja korra oleme Esiliigas sama tulemuse teinud, ent suuremas pundis on medalile tulek ikka erilisem saavutus, mis ilmselt lööks rinna rohkem kummi. Mitte, et eputamine oluline oleks, aga kui saavutatus väärtust näha, siis selle nautimine on väga oluline, et ka edaspidi sihil olla. Kui võitjad ei naudi, siis pole mahajääjatel üldse ambitsiooni.

                  MÄRKUS: Ma pakun, et Esiliigas medali võtmine on ilmselt Tallinna välistele satsidele kõige enam saavutusena tunnetatav asi. Asi, mis on reaalselt käega katsutav kõigile, kui kõvasti pingutada ja jääb positiivse killuna alatiseks meelde. Näiteks Vändrast ilmselt ei saa kunagi Premiumis püsivalt võistlevat klubi. Mul pole mitte midagi Vändra vastu, ma arvan, et nad teevad palju asju väga hästi ja on mingites osades eeskujuks kõigile. Aga kui nii väike koht Pärnumaalt, kus peaks olema suur konkurents, Premiumis kanda kinnitaks, siis see oleks näitaja, et teised klubid ei mängi oma potentsiaali välja.

                  Isegi kui teed meistriliigas soliidse hooaja ja platseerud kuskil tabeli keskel, siis see tähendab ikka, et oled pooled mängud kaela saanud ja pole üritust domineerinud. Paar hooaega võib-olla tunned nii mõnu, et tead, et oled oma potentsiaali välja mänginud, aga kui tajud, et on lagi ees, siis see ei tundu sulle enam saavutus. Ehk siis pigem jääb inimestele meelde hooaeg, kus näiteks Esiliiga hõbe saadi ja ülestõus kõrgemale pälviti kui rutiinne 6.-7. koht Premiumis.

                  Kahtlustan, et pigem jäävad Eesti tipus asjad alati nii, et eurokohad jaotatakse reeglina ikka vaid Tallinna klubide vahel ära, mõne üksiku erandliku hooajaga. Muidugi klubid ei tohi igapäevaselt töötades nii mõelda, aga väike skepsis on ilmselt enamusel ikka kuklas. Iseenesest millegi justkui püüdmatu püüdmine ja lõpuks kätte saamine võiks olla kõige suurem väärtus üldse, aga see selleks praegu.



                  Võib ju väita, et tõsiusksel fännil pole vahet, kes vastas on, toetab enda oma alati 100%, ükskõik mis või kes, aga ma seda juttu väga alla neelata ei suuda, tervikuna vähemalt mitte. Või no suudan, aga neid inimesi on Eestis käputäis ja aastas sünnib juurde ehk vaid 1-2, kes alati tingimusteta igal pool kohal. Vähemalt hetkel on seisud nii. Kas nii vähese seltskonnas pärast on mõtet asja ajada? Ning nad ei kaotaks midagi, kui neilegi sisukamaid lahinguid pakkuda.

                  Isiklikult usun, et kui iseseisvad juurde panevad ning hea energia taha tekib, siis seeläbi võib neis madinates ka tase tõusta, kuna mehed on rohkem tahtmist täis. Kuskil Lasnamäe kunstil 0 fännidega mängu vaadates on ilmselt nii tribüünil kui väljakul lihtsalt rutiin, kui oluline punkt pole mõlemal puudu. Teinekord võib küll rutiin ka vägev olla, aga ta on ikka alati pigem sihuke on ja ei ole asi.

                  Publikunumbrid on hetkel nii madalad, et sõltuvad suuresti, kas midagi suurt on mängus või mitte; kui tõsiselt mängijad ise asja võtavad, mis signaale välja annavad nädalast nädalasse - nende sõbrad ja pere on esimesed külastajad (kui mängija ja lähedaste jaoks asi mõttetu, siis on ta ka ülejäänutele); palju enda noori õnnestub tribüünidele meelitada/tarida. Laiemalt kestva publikumi sidumine nõuab aga järjepidevat oskuslikku tööd. Pelgalt väikse sotsmeedia promo, flaierite jaotamise ja plakatitega reamänge maha ei müüa. Usun, et mida rohkem on unikaalseid mänge seda hõlpsam (mitte lihtne!) on kogukonnale, laiemale publikule, vähemalt Tallinnast väljas asja serveerida.

                  Minu jaoks jäi koosolekul liiga abstraktseks, kuidas kogukondade mõistes praegune süsteem parim on, aga võimalik, et asi jääb mu enda mõtte piiratuse taha või oli tähelepanu selleks hetkeks liiga hajunud, kuna infot tuli peale mägedena.

                  Nagu ma olen aru saanud, võimalik, et väga valesti, aga vähemalt hetkel on liidu prioriteet Esiliigades noorus ja sportlik areng (pmst sihuke 'no country for old men', peaasi, et Esiliigast sünniks Premiumi tasemel noori on kõige ülene). Kui need asjad kaalukeelele seada, siis kaaluvad üle igasuguse atraktiivsuse jms (varju jäävad nõnda mängijate huvi liigas osaleda, pealtvaatajad, regionaalne areng). Mina isiklikult pole selle peale nii sügavalt mõelnud, et arvata, et liidu lähenemine on vale. Tundub, et on olemas väga põhjalikult läbimõeldud pikaajaline plaan, mis võib kõik skeptikud 10-aasta pärast ümbermõtlema sundida. Aga ma antud momendis pole ikkagi lõpuni veendunud, et paremat plaani pole võimalik välja töötada, kus oleks samuti seotud kõik solidaarsus mehhanismid jms, millest juttu on olnud. 20-30 vähemalt poolproffiklubi tundub mulle kahaneva rahvaarvuga Eestis utoopia. Muidugi väga-väga loodan, et eksin.

                  Saan muidugi ka liidu seisukohtadest aru, et järsk suurele liigale üleminek ja atraktiivsuse seadmine sportlikust tasemest tähtsamaks, viib süsteemid pigem amatöörluse kui profivärgi suunas, vähemalt ajutiselt ja see oleks justkui samm tagasi.

                  Isiklikult arvan, et Esiliiga peab olema koht, kus on ruumi noortele kui vanadele, ja kus kõik saavad aru, et see on tegelikult äge asi (liiga), mida me teeme. Igas satsis peab olema mõni vanem kala sees, kellele vaadatakse alt üles. Kes paneb sind kuulama, keda sa ei taha alt vedada jms. Muidugi kõik positiivses võtmes, mitte hirmust lõdisedes. Kui vaid noored omavahel madistavad, siis see pole ikka päris see, ma kardan. Vanadel on vaja noori, noortel vanu, kes üksteist innustaks ja et asi üleüldse terve oleks.

                  Ning liigat ei teeks atraktiivsemaks sponsorite jaoks, vaid selles osalejatele (mängijad, publik). Esiliiga tase pole nagunii sihuke, kus papp sponsoritelt voolama hakkaks. Aga kui liiga rohkem inimesi kõnetab, siis küllap mingi mõju on ka rahakotiga toetajatele. Mitte, et sellest kunagi saaks meistriliiga väliste klubidele elatusallikas, aga väike sümboolne turgutus ehk ikka, mida praegune lahendus ehk niivõrd ei soodusta.

                  Kommentaar


                    #99
                    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                    Ja noh, ma kahtlen sügavalt, kas keegi näiteks Rakveres tuleb seetõttu staadionile, et on lootus ehk A koondises mänginud Maksim Gussevit näha. Eesti liigas ei ole pigem ühtegi mängijat, kelle pärast suur hulk inimesi staadionile tuleks. Kui Ragnar Klavan peaks oma karjääri viimase aasta tegema näiteks Tallinna Kalevis, siis teoorias peaks iga mäng olema staadionil neljakohaline arv inimesi, aga kahtlen sügavalt selleski, nagu näiteks näitas Lindpere kojutulek.
                    Ma olen üsna veendunud, et keskmine Rakvere pealtvaataja ei teagi, kas Gussev on koondise eest mänginud või mitte. Mõni teab, mõni aimab, et äkki on see see mees, aga enamuse jaoks on kahjuks tundmatu suurus. See on pigem kild/teadmine, millega saad tribüünil enda kõrvalolijate ees hiilata. Aga, et asjad nii on, näitab juba kaliibrit ja kui väheoluline tegur see on, vähemalt antud momendis publiku meelitamise seisukohast.

                    Kui ilm on kehv ja tingimusi ega midagi suurt mängus ole, siis pelgalt Gussevi masti meeste pärast keegi kaalukeelel olles kohaliku jalka kasuks otsust ei langeta.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas urmar Vaata postitust
                      Lähtudes statistikast on see siiski tõestatud fakt, mitte mingi väide.
                      Fakt on ka see, et Esilliga 7 iseseisva klubi omavaheliste mängude keskmine publik oli 120, ehk 20% kõrgem kui hooaja Esiliiga keskmine publik. (100)
                      Duublite omavaheliste mängude keskmine publik - 53, ligi poole väiksem kui Esiliiga keskmine.

                      Duublite võõrsilpubliku kõrge keskmise eest hoolitsesid:

                      Liiga keskmine- keskmine iseseisvate vastu - keskmine duublite vastu
                      Elva - 194 - 177 - 228
                      Kalev - 124 - 109 - 154
                      Kure - 96 - 85 - 117

                      Iseseivate vastu oli keskmine publik kõrgem

                      Liiga keskmine - iseseisvate vastu - duublite vastu
                      Welco - 119 - 132 - 92
                      Tarvas - 112 - 120 - 96
                      Maardu - 105 - 109 - 96
                      Santos - 99 - 107 - 85

                      V. a. Kuressaare, ületas iseseisvate klubide keskmine publikuarv mängudes teiste iseseisvate klubide vastu liiga keskmise publikuarvu - 100.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Andres. Vaata postitust
                        Ma olen üsna veendunud, et keskmine Rakvere pealtvaataja ei teagi, kas Gussev on koondise eest mänginud või mitte. Mõni teab, mõni aimab, et äkki on see see mees, aga enamuse jaoks on kahjuks tundmatu suurus. See on pigem kild/teadmine, millega saad tribüünil enda kõrvalolijate ees hiilata. Aga, et asjad nii on, näitab juba kaliibrit ja kui väheoluline tegur see on, vähemalt antud momendis publiku meelitamise seisukohast.

                        Kui ilm on kehv ja tingimusi ega midagi suurt mängus ole, siis pelgalt Gussevi masti meeste pärast keegi kaalukeelel olles kohaliku jalka kasuks otsust ei langeta.
                        Andres, müts maha! Aitäh, et võtsid aega ja viitsimist kirjutada mis makes sense. AU!

                        Kommentaar


                          Aga mida rohkem on unikaalseid sisukaid mänge, siis see võiks ju paaril juhul hooaja jooksul aidata laiskusest tingitud vahelejätmist vältida? Kindlasti ta ei tule huvi osas kahjuks.

                          Ma isiklikult ei suuda lahinguid duublitega kuigi sisukaks pidada (vähemalt perspektiivis mitte), kui just väga oluline punkt selles hetkes mängus pole. Muidugi iga punkt on tähtis, aga kahjuks inimeste tähelepanu ei püsi nõnda fokuseeritult terve hooaja vältel, et kogu aeg nii mõelda. Neil on vaja veel midagi muud kõrvale, et 4 ringi läbi närida. Esiliigas ei saa elusees "müüa" pelgalt 'sporti' või selle taset, sest see pole kunagi nii kõrgetasemeline - kõrgemat atleetlikkust voolab nii uksest kui aknast. Meistrisarjast, kuigi isegi ka Premiumis, allpool käiakse eelkõige muul põhjusel mängul, isegi kui inimesed seda alati ankeete täites nii ei defineeri. Sul peab olema midagi, mis sind väljakule seob. Sõbrad, tuttavad, pere, stoori, au, rivaliteet, mis iganes, kuni tekib meeldiv harjumus. Meeldiva harjumuse jaoks on vaja muidugi ka vastavaid tingimusi, aasta pole kahjuks enam 1917, kus inimesed mugavustet niivõrd palju hooli.

                          Duubleid ei see välja võtta, vähemalt praegu mitte. Neis on palju tasemel mängijaid, kes praegusel hetkel on Esiliiga taseme hoidmisel garandiks. Kuid see kontsentratsioon on suur. Sul on palju mänge, millest suur osa on vähepakkuv.


                          Muidugi see on paljuski vaid ühe tahu kallal jauramine hetkel, mis pole mingi imerelv, et kasvõi 100 võrra keskmist laksult kasvataks. Muutus peab toimuma eelkõige inimeste peas, et miks ma tulen vaatama konkreetse klubi mängu. Miks ta mulle läheb või võiks minna korda.

                          Mina olen näiteks nii mõelnud. Sest see kurat on minu linn, need on minu inimesed ja need on parimad pojad, kes on võtta ja panna seda kõike esindama. Ja kui nii mõnedki vennad tulevad pärast kibedat tööpäeva teisest Eesti otsast, et minu kodukoht kilbile asetada, ilma sisuliselt mitte midagi suurt tagasi saamata. Ja kui mulle see ala korda läheb, tilgakenegi patriootlikkust veres on, siis mis mul ikka nii palju paremat teha on? Tulen kannatan või naudin, kuidas kunagi, aga hoian need 90 minti pöialt ära.
                          Aga, et sa suudaks aastast aastasse seda suhtumist hoida, nii kodus kui võõrsil. See nõuab teatud ohvreid, mida pole paljud nõus tegema, kuna kohalik jalka ei anna nii palju tagasi, kahjuks. Eriti raskeks läheb, kui n-ö kaasvõitlejad kõrvalt ära kukkuma hakkavad, aga see kõik on lihtsalt nii mõistetav. Sest elus on palju muudki ning meie rahvaarv on nõnda väike, et hardkoor fanattide kontsentratsioon ja hulk ei saagi kunagi väga kõrgeks. Ning nõnda need fännigrupid meil elavadki oma tõuse ja mõõnasid üle.


                          ps! Ma arvan, et Eesti meistriliiga optimaalne suurus on 8-12. Ilmselt 10 ongi antud hetkel kõige parem lahendus. Aga kas kaks 10 klubilist duubleid täis Esiliigat on parim võimalik variant, pole lõpuni veendunud. Võimalik, et aeg tõestab, et ikka on, aga tahes-tahtmata hakkab mõte jooksma teistel radadel.


                          Loodan, et siit keegi välja ei loe, et ma üritan kuidagi Rakvere langenud publikuarvu duublitega madistamisega ära põhjendada. Kuigi siin on küll vähemalt minu peas teatud seosed, siis see pole kindlasti põhjus 1 ega 2. Antud süsteemi mängideski annab kõvasti juurde panna.

                          Kommentaar


                            Huvitav, kuidas reageerib Elva kodupublik tänu kunstmuru valmimisele kodumängude hooaja pikenemisele.

                            Alates 2013 a kui Elva liitus loodud Esiliiga B-ga, on Elva alati omanud teiste klubide ees publikueelist, kuna kodumängud on Elval alanud aprilli keskel - mai alguses.
                            Elva on saanud mängida kodumänge kodupublikule lühema hooajaga ja paremates tingimustes kui teised.

                            Kusjuures hooaja esimesed 9 kodumängu on meelitanud Elvas staadionilel alati rohkem publikut kui hooaja teine pool.

                            2013 ELB - 260 (306 - 214), 4. mai - 10.nov.
                            2014 ELB - 267 (289 - 245), 16. apr - 2. nov.
                            2015 ELB - 232 (238 - 225), 19. apr - 8. nov
                            2016 ELB - 210 (235 - 186), 17. apr - 29.okt.
                            2017 EL -- 194 (211 - 178), 7. mai - 28.okt

                            Kuigi Elva on jätkuvalt publikuarvult üks eeskujulikemaid, on näha Elva publikul tüdimuse märke, nii hooaja kestes kui hooaegade jooksul.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Andres. Vaata postitust

                              Lisaks. Suure esiliiga võitmine oleks palju tähenduslikum, kui pelgalt kümne satsilise süsteemi. Pealegi, mitte et see nüüd määrava tähtsusega asi, aga tavainimene ei vaevu kahjuks kunagi lahti mõistatama, mis asi on EL või ELB, mis vahe ja miks üldse nii. See on nende jaoks lihtsalt segadus (eriti lööb tavainimesel pea sassi liigade vahelt liikumine, pea iga aasta on kas üles tõusmine või alla kukkumine mingi konksuga, mida peab selgitama ja väga paljud panevad sellega automaatselt kogule üritusele "mõttetu" templi külge).
                              See mõte ei ole väheoluline. Eesti jalgpalliliigad on nimetatud naeruväärselt ja igapäevakeeles tuleks rääkida kõikidele arusaadavalt.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kesa Vaata postitust
                                Huvitav, kuidas reageerib Elva kodupublik tänu kunstmuru valmimisele kodumängude hooaja pikenemisele.

                                Alates 2013 a kui Elva liitus loodud Esiliiga B-ga, on Elva alati omanud teiste klubide ees publikueelist, kuna kodumängud on Elval alanud aprilli keskel - mai alguses.
                                Elva on saanud mängida kodumänge kodupublikule lühema hooajaga ja paremates tingimustes kui teised.

                                Kusjuures hooaja esimesed 9 kodumängu on meelitanud Elvas staadionilel alati rohkem publikut kui hooaja teine pool.

                                2013 ELB - 260 (306 - 214), 4. mai - 10.nov.
                                2014 ELB - 267 (289 - 245), 16. apr - 2. nov.
                                2015 ELB - 232 (238 - 225), 19. apr - 8. nov
                                2016 ELB - 210 (235 - 186), 17. apr - 29.okt.
                                2017 EL -- 194 (211 - 178), 7. mai - 28.okt

                                Kuigi Elva on jätkuvalt publikuarvult üks eeskujulikemaid, on näha Elva publikul tüdimuse märke, nii hooaja kestes kui hooaegade jooksul.
                                See tüdimus on väga õige. Isegi tundnud seda. Megapikk hooaeg ja 4x sama vastasega mängimist.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X