320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Inglise koondise tegemisi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Noh, eks omamoodi farss oli ju ka selleaastane Meistrite Liiga finaal. Üks meeskond mängis, teine mitte. Või mõni 5:0 lõppenud "maailma parima liiga" selle hooaja kohtumine. Asi pole ju ärapanemises. Kusjuures minu meelest on pisiriigid just viimastel aastatel suurtele palju südimat vastupanu osutanud kui varem, Liechtenstein ja Luxembourg eriti (3:0 vs Island, näiteks). Ja Inglismaa on hetkel lihtsalt üsna võimsas hoos. Pealegi, esimene värav löödi sedapuhku juba 4. minutil - väikeste meeskondade mäng kipub paratamatult sellisel juhul tihti lagunema. See konkreetne Andorra rahvusmeeskond on näiteks olemas olnud veidi üle kümne aasta. Me ise saime esimese kümne aastaga valikmängudes (50 kohtumist, kui lugemisel ei eksinud) kõigest kuus võitu + kuus viiki ja näiteks veel 2002 ka mäletatavasti kaks korda kenakese 0:5 paki. Väravate vahe oli 32:114. Kümne aastaga. Kas oleks pidanud ka tookord Eesti kuskile mudaliigasse kupatama ja mismoodi see jalgpalli arengule kasuks oleks tulnud? Pealegi ma ei saa hästi aru, mida see suurtele nii väga annaks, kui need tagumise otsa meeskonnad panna omavahel mingit eelkvalifikatsiooni taguma. Okei, kaks valikmängu vähem. On see tõesti niivõrd suur võit, et selle nimel võtta väikeste riikide publikult, eelkõige aga mängijatelt ära kasvõi näiteks sellesama Inglismaaga kaasneva mängu elevus ja põnevus? Milleks? Et pekkamid ja ruunid peaks 2x90 min vähem rabelema? Nemad ise väga ei kurda, muide...

    Ja tõtt-öelda eriti kummaliselt kõlab see jutt just nimelt sinu kui pideva rahvuskoondiste olemasolu ja au sees hoidmise vajalikkuse toonitaja suust. Kui rahvuskoondiste tasemel jalgpall on tähtis (ja ta on!) - milleks neid koondisi siis järsku nüüd veel lahterdama hakata? See mõjub umbes nagu kooli kehalise kasvatuse tunnis, et suured poisid mängivad suurte väravate all, väikesed toksigu omaette aia ääres, teid me enda punti küll ei võta. Propageerib hästi jalgpalli kui kõikidele kohase mängu kuvandit? Don't think so.
    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

    Kommentaar


      (vincenti tekstiga nõus sada prossu)

      Kommentaar


        Algselt postitas yheksa Vaata postitust
        Jajah, sellesse eelkvalifikatsiooni kuuluks ju Eestigi (jah, ma tean - Eesti tegi eile supermängu)
        muidugi kuuluks,
        viimati ületas Eesti inglaste jaoks uudiskünnise paar aastat tagasi, kui nendega samasse gruppi kuulusime:

        C.Waddle:
        "Look at England's group. Beyond Russia, Israel and Croatia, Macedonia can be dangerous and every team should be taking six points off Estonia and Andorra. What's the point of that?

        on ka neid, kes asju laiemalt näevad:
        And why should Macedonia (ranked 67) keep their place in the group and not pre-qualify? Well, they can stay because they managed to get a draw with England in Southampton back in 2004 and even scored from a corner thanks to one of England goalkeeper's David Seaman's increasing number of 'senior moments' in the latter part of his international career. Macedonia are just as uncompetitive as Estonia (although not as bad as Andorra) but seeing as they got a good result against England once they're still in. What a great way of deciding things.
        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
        (Seinfeld, The Pitch)

        Kommentaar


          Mcn ei teinudki nalja?

          Seda teooriat edasi arendades võiks ju igal suurriigil koht EMil ja MMil garanteeritud olla. Nagu Eurovisioonil, noh. Miks peavad mingid Itaallased ja Hispaanlased ja muud oma mängijaid kulutama. Hooaeg on ju niigi pikk. Inglismaa siin ei saanud ühele suurvõistlusele ja olgem ausad- see oli ikka totaalselt mõttetu turniir, sest Pekkami ja Ruunit polnud :S:S:S.

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Mcn ei teinudki nalja?
            Jajah, muidugi - mcn on täielik idioot ja soovib Eestile ja teistele õnnetutele eelkvalifikatsiooni. Soovitaksin kõigepealt lugeda, mida ma kirjutan ja siis valuliselt reageerida.
            Ma ütlesin muuseas järgmist: Huvitav on lihtsalt mõelda, kaua sellist nalja lastakse platsil sündida ja millal tekivad Euroopas nõrgematele eelkvalifikatsioonid.
            Ehk siis: eile nähtu oli tõepoolest selline, mis paratamatult tekitab diskussioone eelkvalifikatsioonist. Nagu ta tekitas ka siin (ajuti) asjaliku diskussiooni. Mina teda nõudnud ei ole.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              mcnamara, mis sa siis nüüd kohe solvud Loe vincenti postitus läbi ja rohkem pöhjendusi pole vajagi. Anna nüüd aru, et su idee oli ikkagi naeruväärne.

              Kommentaar


                U21 teeb Rootsis mehetegusid. Moodsad hispaanlased tõmmati teisel poolajal kenasti ribadeks ja koht poolfinaalis kindel.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  Su lausest jääb kõlama justkui puhtalt toore jõu/võhmaga tehti ära. Inglased ka samas.

                  Kommentaar


                    ei puhta skilliga omati

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Wingback Vaata postitust
                      Su lausest jääb kõlama justkui puhtalt toore jõu/võhmaga tehti ära. Inglased ka samas.
                      No eks ta umbes nii oligi. Hispaanlaste kaunist söödumängust polnud pärast pikka pressingut enam midagi järel: olid vaesekesed lõpus üsna võhmal.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        Hispaanlased mängisid ka ju U21 B-koondisega, kuna hämmastaval kombel rohkem kui pooled algkoosseisu mehed on täiskasvanute A-koondisega LAVis konfödereerimas... Aga mis mind selle U21 mängu juures hämmastas, oli ikkagi see, et kuivõrd ebakindlalt nii inglased kui ka hispaanlased mängisid. Ometigi praktiliselt kõik Premieri ja LaLiga satsides, aga näiteks inglaste ManCity kaitseliin, kes Premieris enamasti algkoosseisus on, väristas ikka kõvasti jalga. (Ma muidugi vaatasin vaid esimest poolaega.)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas laas Vaata postitust
                          Hispaanlased mängisid ka ju U21 B-koondisega, kuna hämmastaval kombel rohkem kui pooled algkoosseisu mehed on täiskasvanute A-koondisega LAVis konfödereerimas.
                          viitsid äkki mõne nime ka öelda?
                          Little things worry little minds.

                          Carlo Ancelotti, 2009

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Bob_Loblaw Vaata postitust
                            viitsid äkki mõne nime ka öelda?
                            Mõne ju võib öelda - Fabregas, Pique, Mata, Busquets.

                            Edit: kui ma nüüd täpsemalt järele uurisin, siis ega vist rohkem polegi... tundub, et usaldasin liigselt Sky Sportsi kommentaatorite juttu. Või ma ei tea kah - mul nendest noortesatside värgendusest on üsna ähmane arusaam.
                            Last edited by laas; 19.06.09, 19:54. Põhjus: tõele lähemale

                            Kommentaar


                              Pearce on poistega koledal kombel pendlalöömist harjutanud - ikka eesmärgiga, et läheks teistmoodi kui paari aasta eest Hollandis või nagu inglastel tavapäraselt. Täna õhtul siis kohtutakse Rootsiga.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar


                                Ja tuligi penaltitega võit
                                Algselt postitas Tofoa
                                Man City fännamine keedab muidu normaalsete inimeste ajud päris pehmeks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X