320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

MM 2018 alagrupp A

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Omal naine või parim sõber oleks Krimmist, siis taoks ka MM ajal "rossija-rossija" trummi ning ütleks, et "paluks spordist poliitika eemal hoida"? üldiselt paneb imestama, kuidas mõnele on "sport" tähtsam kui... ümberringi päris elus toimuv.

    Kommentaar


      #62
      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      Omal naine või parim sõber oleks Krimmist, siis taoks ka MM ajal "rossija-rossija" trummi ning ütleks, et "paluks spordist poliitika eemal hoida"? üldiselt paneb imestama, kuidas mõnele on "sport" tähtsam kui... ümberringi päris elus toimuv.
      Kuu kaks tagasi oli saade. Kus küsiti Krimmis elavatelt inimestselt, kas ja kuidas teile meeldib. Enamus olid sellepoolt, et Venemaa all olla, v.a Krimmitatarlased kes ei ole ühegi asjaga nõus. Miks meeldib ? Kuna palgad on tõusnud, tööd on rohkem jne. Seal said sõna ka Krimmis elavad eestlased, kes olid samameelt. Ehk ilmselt su naine või sõber taoks ise ka rossija trummi. Muidugi annekteerimisega ei saa niivõrd nõus olla.

      MM ruulib !

      Kommentaar


        #63
        Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
        Ei. Üldse mitte.

        Ma ehk ei väljendanud ennist kuigi täpselt, aga minu varasem mõte oli suunatud selle ignorantuse musternäidise pihta ("Hetkeks saab poliitika ära unustada ja seda suurepärast mängu ja turniiri nautida"), mis rääkis turniirist tervikuna. See turniir on ebademokraatliku reziimi poolt rahva taskust võetud rahaga kinni makstud spordisündmus. Midagi millega näidata "meil on siin elu jumalast ilus! Inimesed on õnnelikud! Probleeme ei ole!". Much like Berlin 1936.



        Oeh, järjekordne tunnel-vision mõtlemisega inimene.

        Mind sügavalt kummastab inimeste lihtsameelsus, eriti just Peking-Gruusia 2008 valguses näiteks. Kus just kasutati võimalust spordisündmuse kattevarjust tankid üle piiri veeretada. Mida hekki? Okei, vabandatav muidugi sellega kui elu muust kui jalgpallist ei koosnegi ja IQ jääb sinna kahekohaliste numbrite keskele. Kui on nii siis vabandused! Gogo jalgpall. Sport on ilus, sport on puhas! Jalgpall on parem kui seks! Ja muud lühidad loosungid mida puuduliku mentaalse kapasiteediga indiviidid hoomata suudaks.
        See kõik on õige aga sellele vaatamata nõustun ka lausega "Hetkeks saab poliitika ära unustada ja seda suurepärast mängu ja turniiri nautida"- õigemini nõustun teise poolega sest lausest. Point ongi selles, et Venemaale ( nagu ka Katarile) poleks tohtinud MMi üldse andagi aga nüüd, kui parata pole enam midagi, tasub turniiri igal juhul vaadata ja nautida, olles samas ettevaatlik korraldust ülistatavate lausetega nagu Pohlak hiljuti end üsna ebaõnnestunult väljendas. Ise olin mainitud kahele riigile korraldusõiguse vastu juba siis kui vastav otsus tehti, olin juba siis kindel, mil viisil need õigused saadi ja väljendasin oma seisukohta ka siin foorumis.
        Mind isiklikult natuke häirib sellistel puhkudel natuke ka see, et alati rõhutakse Berliin 1936 näitele. Ajaloost on lähemaid ja ehk paremaidki näiteid võtta - Moskva 1980 ja Peking 2008.

        Kommentaar


          #64
          Muidugi annekteerimisega ei saa niivõrd nõus olla.
          Ah et niivõrd ei saa aga natuke ikka? Mine sa ka p...

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
            Ah et niivõrd ei saa aga natuke ikka? Mine sa ka p...
            Halb sõnastus. Ei poolda annekteerimisi. Elagu Rahvaste Sõprus! P... võid ise minna.

            E: Olgem ausad, Krimmiga pole päris nii mustvalge ka see asi. Kui vaatad kasvõi ajaloolises plaanis. Sealt ka see halb sõnastus vast.

            E2: Keegi mainis, et Pohlak ülistas üritust. Järvela mainis ka omasaates, et on tõesti hästi korraldatud ja palju panustatud sellesse.
            Seda ka, et MM nüüd tehti venerahva raha eest. Iga suurüritus tehakse ju lõppkokkuvõttes maksumaksja rahaeest, või ma eksin ?

            Kommentaar


              #66
              Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
              Halb sõnastus. Ei poolda annekteerimisi. Elagu Rahvaste Sõprus! P... võid ise minna.

              E: Olgem ausad, Krimmiga pole päris nii mustvalge ka see asi. Kui vaatad kasvõi ajaloolises plaanis. Sealt ka see halb sõnastus vast.

              E2: Keegi mainis, et Pohlak ülistas üritust. Järvela mainis ka omasaates, et on tõesti hästi korraldatud ja palju panustatud sellesse.
              Seda ka, et MM nüüd tehti venerahva raha eest. Iga suurüritus tehakse ju lõppkokkuvõttes maksumaksja rahaeest, või ma eksin ?
              Krimmitatarlased ongi ainuke rahvus, mis Krimmi poolsaarel oli välja kujunenud ja on selle maa tegelik peremees. See, et venemaa krimmitatarlased oma koloniaalpoliitikaga ja massimõrvadega vähemusrahvuseks muutnud ei tekitagi neis mingit tahet venelasi sallida. Ehk mõne venemeelse krimmitatarlase onnestub sealse rahva seast heal otsimisel leida. Ilmselt laulaks Narva venelased oma vaimsele 'rodinale' samuti hosiannat, kui Ida-Virus oleks venemaa 'krimmi' teinud. Ei mäletagi viimaste EM-de ja MM-de puhul, et keegi oleks korraldamise üle nurisenud, FIFA teeb oma ettekirjutused ja kontrollib nende täitmist. Kui mongolite karatud ei oleks Prantsuse EM-le tanavakaklusi korraldama saabunud oleks samuti kõik jonksus olnud. Nagu vene fannid sealt maalt minema kadusid lahenes ka see probleem iseenesest. Venemaa on riik, kus sport on riigipoliitika osa kuni dopinguteni välja. Seega on naljaks on lugeda venelaste või venemeelsete kahepalgelist nõudmist hoida venemaa osas sport ning poliitika lahus. Üldkasutatavad spordirajatised luuakse muidugi maksumaksja kulul, samas profispordi rajatised klubide kulul. Ei usu, et Liverpooli või Reali statad oleks linnaelanike kulul püsti pandud. Ikka klubide endi asi nende ehitamiseks raha leida.

              Kommentaar


                #67
                Algselt postitas SunWolf Vaata postitust
                Venemaa on riik, kus sport on riigipoliitika osa kuni dopinguteni välja. Seega on naljaks on lugeda venelaste või venemeelsete kahepalgelist nõudmist hoida venemaa osas sport ning poliitika lahus.
                sellega on sellel teemal tegelikult kõik öeldud.

                Kommentaar


                  #68
                  Kallis soccerneti kolleegium! Kas mul on lubatud täna rahvuskaaslaste ebatõenäolisele edule kaasa elada või on see amoraalne? Lihtsalt igaks juhuks küsin üle.
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    #69
                    Idaviru on siiski Eestimaa osa olnud pikkaaega. Krimm seevastu on olnud pikalt erinevate valitsejate käes kui mu mälu ei peta. Okei, tõmban google lahti. Pikalt valitses Osmanite riik, siis pikalt Vene keisririik, milajal ka enamus tatarlasi sealt kadus. Siis NSVLi valitsemise all. Sealjuures, kas Ukraina ei pea seda endaomaks mitte see pärast, et Nõukogude Venemaa andis Krimmi Ukraina NSVle? Ehk ma leian, et see IdaViru pole kõige parem näide. Mis sallivusse puutub, siis nad ei pidanud Ukrainlasi ka väga seedima. Kedagi vist väga kes nende maa on vallutanud. Õige vast kah.

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                      Kallis soccerneti kolleegium! Kas mul on lubatud täna rahvuskaaslaste ebatõenäolisele edule kaasa elada või on see amoraalne? Lihtsalt igaks juhuks küsin üle.
                      Iseenesest ootasin juba, et keegi sellise lähenemisega tuleks, läkski ootamatult kaua aega. Oma rahvuskaaslastele kaasa elamine ei olegi nagu issue ja kui seotud isik seda teeb, siis täiesti fine. Küsimus (vähemalt mina sain sellest nii aru) ja murekoht (vähemalt mulle) seisnes mingis imelikus soovis sport ja muu asi eraldada olukorras, kus see on tegelikult tugevalt seotud.

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        Iseenesest ootasin juba, et keegi sellise lähenemisega tuleks, läkski ootamatult kaua aega. Oma rahvuskaaslastele kaasa elamine ei olegi nagu issue ja kui seotud isik seda teeb, siis täiesti fine. Küsimus (vähemalt mina sain sellest nii aru) ja murekoht (vähemalt mulle) seisnes mingis imelikus soovis sport ja muu asi eraldada olukorras, kus see on tegelikult tugevalt seotud.
                        Ok, kõik on fine plastic. See, et Venemaal on sport=poliitika on arusaamatu.

                        Lihtsalt, kui ma näiteks peaksin pubis Venemaale kaasa elama, siis mõtled sa minust ilmselt kui tiblast, mida ma tegelt päris ei ole.
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          #72
                          Aga aitab sellest.

                          Mäng on poole tunni pärast ja Salah põhis.

                          Cherchesov otsustas Dzyuba põhisse panna Smolovi asemele + Samedov ikka saab proovida.
                          Instagram

                          Twitter

                          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                          telekavaataja.blogabet.com

                          Kommentaar


                            #73
                            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                            Ok, kõik on fine plastic. See, et Venemaal on sport=poliitika on arusaamatu.

                            Lihtsalt, kui ma näiteks peaksin pubis Venemaale kaasa elama, siis mõtled sa minust ilmselt kui tiblast, mida ma tegelt päris ei ole.
                            Kui keegi pubis elab Venemaale kaasa, siis las elab. Imelik oleks oodata, et oma päritolusse kuidagi teistmoodi suhtutaks. Tegelt ka.

                            Küll aga ei suuda mõista inimest, kellel on reaalne positsioon "hoiame spordi ja poliitika lahus". või "hetkeks saame poliitika ära unustada"... Et... mnjah. Ja siin ei ole küsimus Venemaas või venelastes.

                            Aga aitab sellest.
                            - jea

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                              Idaviru on siiski Eestimaa osa olnud pikkaaega. Krimm seevastu on olnud pikalt erinevate valitsejate käes kui mu mälu ei peta. Okei, tõmban google lahti. Pikalt valitses Osmanite riik, siis pikalt Vene keisririik, milajal ka enamus tatarlasi sealt kadus. Siis NSVLi valitsemise all. Sealjuures, kas Ukraina ei pea seda endaomaks mitte see pärast, et Nõukogude Venemaa andis Krimmi Ukraina NSVle? Ehk ma leian, et see IdaViru pole kõige parem näide. Mis sallivusse puutub, siis nad ei pidanud Ukrainlasi ka väga seedima. Kedagi vist väga kes nende maa on vallutanud. Õige vast kah.
                              Krimmitatarlastel oli keskajal täitsa oma riik olemas Krimmi khaaniriik, mis hiljem ühines oma veresugulaste Osmani Impeeriumiga Samuti olid krimmitatarlased (mitte segamini ajada Kaasani tatarlastega) ainukesed, kes 2014. aastal üritasid venelastele kuidagimoodigi vastu hakata seejuures lisaks oma rahvuslippudele ka Ukraina lippude all: https://www.youtube.com/watch?v=8wtAVtCNPP8. Kes vene keelt oskab võib krimmitatarlaste skandeerimist 'Ukraina-Ukraina' selgelt kuulda. Võib olla pole ukrainlased neile ka lõpuni meeltmööda aga kahest halvast valiksid nad kooselu Ukrainaga. Pakun antud OT sellega lõpetada.
                              Last edited by SunWolf; 19.06.18, 20:50. Põhjus: vead

                              Kommentaar


                                #75
                                Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                                Idaviru on siiski Eestimaa osa olnud pikkaaega. Krimm seevastu on olnud pikalt erinevate valitsejate käes kui mu mälu ei peta. Okei, tõmban google lahti. Pikalt valitses Osmanite riik, siis pikalt Vene keisririik, milajal ka enamus tatarlasi sealt kadus. Siis NSVLi valitsemise all. Sealjuures, kas Ukraina ei pea seda endaomaks mitte see pärast, et Nõukogude Venemaa andis Krimmi Ukraina NSVle? Ehk ma leian, et see IdaViru pole kõige parem näide. Mis sallivusse puutub, siis nad ei pidanud Ukrainlasi ka väga seedima. Kedagi vist väga kes nende maa on vallutanud. Õige vast kah.
                                Mitte ainult Ukraina ei pea vaid kogu tsiviliseeritud maailm peab ja kuni annekteerimisele pidas ka Venemaa. Saad aru, Venemaa oli ise ametlikult paberil kinnitanud, et Krimm on Ukraina osa ja punkt. Nii et mustvalget pole siin midagi. Ja Ida-Virumaa pole üldse halb ega vale näide, eriti kui mõelda, et Narva kuulus tsaariajal vist ainsa Eesti linnana üldse Peterburi kubermangu alla.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X