320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Reisimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Fc.
    Olen veebruari lõpus vilniuses.
    Ja mul on üks täiesti vaba päev. Reede 23 veebruar. Pole küll kõige glamuursem sihtkoht, ega aastaaeg.
    Mida külastada, või vaatama minna jne.
    Lihtsalt naudi

    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar




      Hambahari ja hambapasta alati kaasa siis! Sellega tuli mingi vend meelde, kes vist Chelsea vahetuspingi taga keset mängu hambaid harjas ja vahepeal mingit paska karjus väljaku poole
      Joga Bonito!!!

      Kommentaar


        Algselt postitas Fc.
        Olen veebruari lõpus vilniuses.
        Ja mul on üks täiesti vaba päev. Reede 23 veebruar. Pole küll kõige glamuursem sihtkoht, ega aastaaeg.
        Mida külastada, või vaatama minna jne.
        Holokaustimuuseum on kena. Siis on seal üks kuulus hipsterite linnaosa, mis on nagu meie kalamaja, aga veidi ehedam. Ja siis on Vilnius lihtsalt ka odav.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Hea kogemus. Ilus ilm, hästi toimiv ühistransport. Huvitavad linnaosad, sest minu teine peatuskoht oli küll täiesti kesklinnas ja aknast avanes vaade Pantheonile. Aga kui uksest välja läksid, siis narkarid süstisid ja pea iga ukse juures oli valge laternake (lõbukas). Aga hinnad olid soodsad ja üleüldine mulje jäi hea. Turistikates ma kusjuures ei käinudki.Et nädala olin, aga ühtegi suveniiri ega erilisi varemeid ei vaadanud. Samas käisin Pireuses (imeline kalarestoran oli seal ja üleüldse oli lahe koht ja staadion oli ka tore). Siis otsisin Panathinaikose staadioni üles. Siis käisin Ateena olümpiamängude staadionil (see esimene olümpiastaadion). Siis käisin kuskil rannas (nägi paljaid tisse, win). Et tore ja läheks veel. Lisaks oli kasutusel taxify või uber, mis muutis liikumise väga mõnusaks.
          Kas kaks lauset on omavahel seotud?
          sigpic

          Kommentaar


            Algselt postitas Tanel Vaata postitust
            Kas kaks lauset on omavahel seotud?
            Tegelikult polnud. Aga üldiselt peaks seal maruodav olema ka see asi, kuna majanduskriisiga kärbiti robustselt kultuuri- ja haridustöötajate arvu, kus töötas valdavalt madalamapalgalisi ehk siis naisi. Mis viis väidetavalt prostituutide keskmise haridustaseme väga kõrgeks, aga hinnad viis kuhugi 15 euroni korra eest.

            Kommentaar


              Plaan on augustis Horvaatias olla ning võtta rendiauto, et liikuda suunal Rijeka-->Zagreb-->Zadar-->Split.

              Kas on soovitusi rendiauto firmade kohta? Kuidas teeolud muidu on? On mingid teemaksud? Kuidas politsei ja iikluskultuur muidu?
              Instagram

              Twitter

              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

              telekavaataja.blogabet.com

              Kommentaar


                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                Plaan on augustis Horvaatias olla ning võtta rendiauto, et liikuda suunal Rijeka-->Zagreb-->Zadar-->Split.

                Kas on soovitusi rendiauto firmade kohta? Kuidas teeolud muidu on? On mingid teemaksud? Kuidas politsei ja iikluskultuur muidu?
                Autolaenutuse kohta ei oska kommenteerida, aga teemakse vist ei olnud 3a tagasi või kui olid, siis mingi sümboolne summa nagu 2€ vms. Suured maanteed on väga korralikud, tunnelitega läbi mägede jne, aga GPSi pimesi usaldada ei tasu, võib mingile väga hullule mägiteele sõitma sattuda, mille ääres on iga paari kilomeetri tagant rist ja küünlad. Kõige toredam elamus oli kui ühel sellisel tuli buss ka veel vastu(mind tõsiselt huvitab, kuidas sellisel teel on üldse võimalik bussiga sõita), õnneks oli tolles kohas ühel pool teed kalju asemel natuke metsa ja sai sinna bussi eest ära põigata korraks.

                Kommentaar


                  Moldova ja Ukraina kohta soovitusi? jutt siis Lääne-Ukrainast.
                  Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                  Ott Järvela

                  Kommentaar


                    Algselt postitas budu Vaata postitust
                    Moldova ja Ukraina kohta soovitusi? jutt siis Lääne-Ukrainast.
                    Lviv on väga kena linn. Odav.

                    https://en.wikipedia.org/wiki/Kamianets-Podilskyi Siin linnas oli tore loss. Muidu kolossaalne pommiauk. Aga see on selle piirkonna eripära. Pommiaugusus siis.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                      Autolaenutuse kohta ei oska kommenteerida, aga teemakse vist ei olnud 3a tagasi või kui olid, siis mingi sümboolne summa nagu 2€ vms. Suured maanteed on väga korralikud, tunnelitega läbi mägede jne, aga GPSi pimesi usaldada ei tasu, võib mingile väga hullule mägiteele sõitma sattuda, mille ääres on iga paari kilomeetri tagant rist ja küünlad. Kõige toredam elamus oli kui ühel sellisel tuli buss ka veel vastu(mind tõsiselt huvitab, kuidas sellisel teel on üldse võimalik bussiga sõita), õnneks oli tolles kohas ühel pool teed kalju asemel natuke metsa ja sai sinna bussi eest ära põigata korraks.
                      Horvaatias maksad kiirteel läbitud vahemaa pealt maksu!
                      Aparaadist saad pileti ja maha keerates sisestad pileti ja siis maksad. Kohapealt rentides on võimalik kiirteid muidugi ka vältida või siis jääb läbitud vahemaa nii väikseks, et summa pole märkimisväärne
                      INTER ARMA CARITAS

                      Kommentaar


                        Algselt postitas marcello Vaata postitust
                        Horvaatias maksad kiirteel läbitud vahemaa pealt maksu!
                        Aparaadist saad pileti ja maha keerates sisestad pileti ja siis maksad. Kohapealt rentides on võimalik kiirteid muidugi ka vältida või siis jääb läbitud vahemaa nii väikseks, et summa pole märkimisväärne
                        Võimalik jah, et mul läks see teine variant käiku, sest TomTom arvas, et peaks mägiteedelt adrenalliinilaksu andma mulle.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                          Autolaenutuse kohta ei oska kommenteerida, aga teemakse vist ei olnud 3a tagasi või kui olid, siis mingi sümboolne summa nagu 2€ vms. Suured maanteed on väga korralikud, tunnelitega läbi mägede jne, aga GPSi pimesi usaldada ei tasu, võib mingile väga hullule mägiteele sõitma sattuda, mille ääres on iga paari kilomeetri tagant rist ja küünlad. Kõige toredam elamus oli kui ühel sellisel tuli buss ka veel vastu(mind tõsiselt huvitab, kuidas sellisel teel on üldse võimalik bussiga sõita), õnneks oli tolles kohas ühel pool teed kalju asemel natuke metsa ja sai sinna bussi eest ära põigata korraks.
                          Mul oli ka sama kogemus, päris põnev tee oli muidugi, kuuliaukudega tondilossid, olematu märgistus jne. Ise sõitsime Budapestist läbi Zagrebi Pulasse ja hiljem lõunasse Splitti ja tegime Dubrovnikusse päevatripi. Kiirteed olid väga head ja ei maksnud ka palju.

                          Kommentaar


                            Keegi Rumeenias Cluj-Napocas on käinud? Häid vihjeid mida kiire 4-päevase tripi jooksul külastada?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas erxu Vaata postitust
                              Keegi Kolumbias on käinud? Millal on parim aeg külastamiseks, kuskil detsember - märts? Kas kahe nädalaga enam-vähem saab hakkama seal ja näeb nii mõndagi?

                              Kuidas on lood turvalisusega? Ei ootagi üliturvalist keskkonda, pisike adrenaliin on teretulnud.
                              Soovtan samuti soojalt Cartagena ja Santa Marta kanti. Seal on rohkem sellist Lõuna Hispaania vaibi Ladina Ameerika vürtsiga. Seal on mida loodusliku poole pealt vaadata ja tuurid on enam-vähem hea hinnaga (vähemalt Santa Martas, soovitan soojalt ka neid, näed kohti mida muidu ei näeks) + ilm on väga soe. Ise olin umbes 2 kuud Bogotas, aga sinna ma minna ei soovitaks kui otseselt asja ei ole. Linn on meeletult suur, sita infrastruktuuriga, transport on halb ja kuna ta asub mägedes siis on suht külm. Suuremates linnades ma üldiselt ei soovitaks ka üksi pimedas (alates 8 paiku) seiklema minna, sest kui satud valesse rajooni ja nähakse et oled valge turist (gringo) siis void oma asjadele hüvasti öelda. Linnade vahel liigu parem lennukiga, sest autorent pole seda väärt. Vahemaad on meeletult pikad, maanteed augulised ja käänulised ning tee peale võib jääda kahtlaseid piirkondi, kuigi tänasel päeval guerrilla rünnaku oht on juba minimaalne.
                              Ise käisin Amazonase piirimail ka lõuna Kolumbias, mis oli põnev kogemus. Seal on ka samas üksi seiklemist vähe ning reisimisest käib nii, et turismifirma transpordib ühest vaatamisväärsusest teise.

                              Kommentaar


                                Bogota jama jah. Linn silmailu ei paku, ohtlik, külm.

                                Cartagena seevastu on kõike muud. Imekaunis vanalinn, meri, lossid, tornid. Veidi kallis aga turvaline vanalinn. Turvalisuse probleeme ei ole kui vanalinnas püsida. Kliima väga palav.
                                San Andres on selliste randadega mida filmis näed, hinnad mõistlikud. Kliima on palav ja saad nädalaga neegriks (või siis indiaanlaseks). Turvaline.

                                Samuti soovitan Medellini. Naised ilusad. Turistide jaoks tehtud resto/möllurajoon Poblado, mis oli täis rohelust. Läheduses Guatape väikelinn kus päevaks minna. Ilm on sealkandis selline nagu eestis ilusal suvepäeval. Turistikas üsna turvaline ka öösel.



                                Suuri vahemaid soovitan samuti läbida lennukiga. Ajavõit on väga suur võrreldes auto või bussiga sõites. Enne soovitan hispaani keelt õppida kasvõi natukene.

                                ------
                                Positiivne: Sõbralikud inimesed, ilusad naised, söök väga harjumuspärane eurooplasele, kaunis loodus, enamus kohtades soodne, hea ilm
                                Negatiivne: Inglise keelt ei räägita, Uberi juhid ei tunne GPS-i, turvalisus pole see millega eestlane harjunud (ei saa täis peaga koju kakerdada jne). Turismipiirkondades agresiivsed müügimehed.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X