320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Portugali liiga ja koondis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Väravavaht Vaata postitust
    Kui sellised avastused huvitavad, siis vaata, mis viimase 5-10a Rumeenias toimunud on. Mingid CFR Cluj-d ja Otelul Galatid on kas uksed kinnipannud või istuvad divarites.

    (Nimed mälu järgi, kontrolli üle)
    Kuule püsi teemas ikka. Mina vihjan Nacionali sportliku taseme langusele, sina aga tood näite Ida-Euroopa riigist, kus asjad käivadki vähe teistmoodi.

    Kui tahad suurt langust näha, vaata, mis Ukraina klubijalgpallist on saanud.
    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


      Portugal vist oli olnud raskustes Andorraga ja esimene värav löödi alles 63. minutil Cristiano Ronaldo enda poolt. Mees ise I poolaega ei mänginud põhjusega, et mees polnud piisavalt palju koondisega trenni teinud.

      Kommentaar


        Liga Nos on jõudnud ühe kolmandikuni hooajast (11 vooru) ning kindla liidrina jätkab Porto. Äsja lõppenud Sportingu-Braga mängus tuli pealinna sats rongi alt välja kui peale Dosti avaväravat lasti endale viimase viie mindiga kaks sisse lüüa, kuid üleaja viimasel minutil antud kahtlase väärtusega penaltist Jorge Jesuse hoolealused viigistasid ja suutsid vältida hooaja esimest kaotust.

        Vahe Portoga on neli silma kuid kohe kuklasse hingab pealinna suurim konkurent Benfica, kel vaid 1 punkt vähem. Liiga parim väravalööja on muljetavaldava 13 väravaga Benfica brassist ründaja Jonas, kellele järgnevad 9 kolliga Aboubakar (Porto) ja Bas Dost.
        Wij komen terug met de cup in de hands

        Kommentaar


          Esimene kooliaasta on möödas ja 7. aastane mina on tegemas tutvust ühe maagiliselt ägeda alaga. Otseloomulikult on tegu jalgpalliga.

          Võibolla me ajasime juba esimeses klassis palli taga, aga minu esimene mälestus jalgpallist on ikkagi aasta 2000 ja jalgpalli EM. Ega ma eriti mängust aru ei saanud, aga see turniir tekitas suure vaimustuse. Turniiri vaatamine oli konarlik ja pigem väga episoodiline, nt finaali ei viitsinud enam jälgida ja käisin aegajalt isalt seisu küsimas.

          Aga sealt hakkas pihta minu suur vaimustus jalgpalli vastu. Portugal ja Holland olid kaks riiki, kes tõmbasid mind just sellel turniiril enda poole ja sealt alates olen ma niiöelda kahe naise pidaja.

          Alguses oli Nuno Gomes, kes kallutas mind Portugali poole, ikkagi esimene sportlane keda ma fännasin. Hiljem tõmbas Van Nistelrooy mind Hollandi poole.

          Hetkel on Ronaldo ja Portugal ehk veidi südamelähedasem.

          Seega 2004 oli Portugali kaotus kodus Kreekale väga valus, ma ei tea kas ma olen kunagi nii fänn olnud, et jalgpalli pärast ka pisara poetanud olen, aga kui üldse, siis just väikse poisina, kelle jaoks oli jalgpall elu. Suurturniiridel elasin ma vaid jalgpalli rütmis, iga vahele jäänud mäng tekitas kurbust.

          2010 oli Hollandi kaotus Hispaaniale samuti kurb, kuid vanusega oli jalgpall langenud veidi tagaplaanile ja nende kaotus ei tekitanud enam nii võimsaid emotsioone.

          2016 sai Portugal lõpuks oma tiitli kätte, kuldne põlvkond oli ammu lõpetanud, aga taktikaliselt küpse mänguga alistati endast tugevam meeskond ja pakuti Prantsusmaale seda, mida ise tunti aastal 2004 kui kaotati Kreekale, kes oli sarnaselt Portugalile finaalis mängulsiselt nõrgem meeskond.

          Hiiu pubis oli seda finaali tore jälgida, aga peale võiduka käeviipe ja ehk ka kerge rõõmukarje, jäid mu emotsioonid varju ja seda väikest poissi polnud enam kuskil, kes oleks aastal 2004 Portugali võidu korral segaseks läinud või kes meistrite liigas Manchester Unitedi väravate puhul karjus üle maja ja mööda põrandat rõõmulibistust tegi.

          Jah, üks põhjus on vanus ja muud huvid. Aga teine ja pea sama tähtis põhjus on nutiajastu. Noorena tulid telekast kätte vaid suurturniirid ja meistrite liiga. Sai käidud kodust jalgpalli vaatamas, minu jaoks oli Levadia ja Flora mäng huvitav ja tähtis. Mul polnud mingit aimu teistest tippliigadest ja mind ei huvitanud, kes tuleb Saksa või Inglise meistriks.

          Kahjuks üks hetk ma avastasin, et internet pakub tohutuid võimalusi ja kogu maailma jalgpall on kättesaadav.

          Ma hakkasin jalgpalli tohututes mahtudes vaatama ja jälgima, endiselt oli tegu minu jaoks kõige tähtsama asjaga elus.

          Päris mitu aastat sai elatud jalgpalli laine ja ma üritasin kõike mis võimalik sellest võtta.

          Mingit asja liiga palju ei ole kunagi hea.

          Seega ma olen veidi jalgpallist tüdinenud. Võib öelda, et jalgpalli nii kerge kättesaadavus hellitas mu ära. Ma vaatan endiselt mänge, aga kordades vähem kui varem, tulemusi siiski jälgin ja ma olen endiselt suur fänn. Aga ma igatsen seda noort poissi, kes armastas jalgpalli. Ma tahaks elada suurturniiri ootuses või jälle oodata meistrite liiga kohtumist, peale nädalast pausi.

          Ei, ma armastan jalgpalli endiselt, aga suur kirg on kadunud. Ma kujutan minu ja jalgpalli suhet ette, nagu kahe inimese armastust, kes on olnud koos nt 50 aastat.

          Miks ma seda kirjutan, ja just siia teemasse?

          Ma olen selle peale aeg-ajalt mõelnud, et miks ma enam ei naudi mänge, nagu varem, miks isegi mu lemmik klubi ei pane mu südant kiiremini lööma ja jalga värisema.

          Oma mõtete kirja panek tundus huvitav.

          Kuna Portugal oli mu esimene armastus, või noh jagas seda koos Hollandiga, siis siia teemasse tundus paslik oma mõtteid avaldada.

          Kommentaar


            Äsja lõppenud mängus sai senine tabeli liider Porto oma esimese kaotuse sel hooajal liigas. Pacos de Ferreirale jäädi võõrsil alla 0:1, kusjuures Brahimi jättis penalti realiseerimata. Nüüd on jälitaja Benfica vaid 2 punkti kaugusel ja homse võidu korral läheneb Sporting Lissabon viie silma kaugusele. Veel 8 vooru minna.
            Wij komen terug met de cup in de hands

            Kommentaar


              Algselt postitas midfielder Vaata postitust
              Äsja lõppenud mängus sai senine tabeli liider Porto oma esimese kaotuse sel hooajal liigas. Pacos de Ferreirale jäädi võõrsil alla 0:1, kusjuures Brahimi jättis penalti realiseerimata. Nüüd on jälitaja Benfica vaid 2 punkti kaugusel ja homse võidu korral läheneb Sporting Lissabon viie silma kaugusele. Veel 8 vooru minna.
              Benfica võidab omavahelise mängu ja korras.

              Kommentaar


                Braga teatas mängija uuest lepingust päris huvitaval moel: https://mobile.twitter.com/SCBragaOf...320832/video/1

                Kommentaar


                  Lissaboni Sporting tegi enda jaoks elu ikka korralikult raskeks Victoria Plzeni vastu. Kodust toodud 2-0 edu sulas 2-2 ja 92 minutil ei suudetud veel pendlit sisse uhada. Õnneks lisaaja esimesel poolel viimasel hetkel lõõdud värav siiskikindlustas Sportingule edasipääsu

                  Kommentaar


                    VAR-i vastased peaksid kommenteerima mida nad arvavad eilsest Portugal-Eguptus mängust. Viimane CR värav poleks lugenud,kui VAR-i ei kasutataks. See oli küll vaid sõpruskohtumine,kuid lisaajal kaks peaväravat ja võit on ka super emotsioon toetajatele. Ja see VAR-i teema lisab veel emotsioone juurde. Vägev.

                    Kommentaar


                      Esimese asjana ma fännan mängu ennast. Ma olen üldse tehnika vastane jalgpallis, kuna leian, et jalgpall peegeldab ühiskonda ja tehnika ei tee meid mitte paremaks, vaid laisemaks, rumalamaks ning see on progresseeruv. Kurb. Tegelikult. Me rakendame tehnikat valesti - eesmärk peaks olema enese kvalifikatsiooni tõstmine, arendamine.

                      Protsentuaalselt on analoogse situatsioon tõenäosus pigem null protsenti, kui midagi muud - kas sellepärast on vaja inimest, kohtuniku devalveerida?

                      VAR on lihtsalt mingi lisavidin, mis tegelikult pärsib arengut - võta inimesest ära laps(e meelsus) ja ta muutub betooniks.
                      Juba väravajoone tehnoloogia eel ütlesin, et see on vaid tehnika ehk pleista võidukäigu algus, sest inimloomus on juba kord selline, et ta tahab rohkem ja rohkem. Rumaluse surve on alati olnud suur.

                      Pealegi jalgpallis sentimeetrite taga ajamine on lihtsalt öeldes rumalus - reeglid, piirid peaksid olema selleks, et asi päris perse ei läheks. See ei tähenda, et nende järgi on vaja mõõdulindiga joosta. Või arvate, et elus on reeglid, seadused, lepingud jne sellepärast, et nii ongi? Ma arvan, et mitte. Need on ikka just sellepärast, et inimeste vahel oleks mingi ühtne mõistmine ning see aitab toimetada, areneda.

                      See, mida VAR muudab, on kaduväike (sisuliselt olematu) protsent. Millepärast see on oluline? Et saaks ikka täpselt tilli pikkuse ära mõõta? On see tõesti vajalik? Õppige kaotama ja võitma - mäng kestab rohkem kui hetke ning see on piisav aeg enda oskuste näitamiseks.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Esimese asjana ma fännan mängu ennast. Ma olen üldse tehnika vastane jalgpallis, kuna leian, et jalgpall peegeldab ühiskonda ja tehnika ei tee meid mitte paremaks, vaid laisemaks, rumalamaks ning see on progresseeruv. Kurb. Tegelikult. Me rakendame tehnikat valesti - eesmärk peaks olema enese kvalifikatsiooni tõstmine, arendamine.

                        Protsentuaalselt on analoogse situatsioon tõenäosus pigem null protsenti, kui midagi muud - kas sellepärast on vaja inimest, kohtuniku devalveerida?

                        VAR on lihtsalt mingi lisavidin, mis tegelikult pärsib arengut - võta inimesest ära laps(e meelsus) ja ta muutub betooniks.
                        Juba väravajoone tehnoloogia eel ütlesin, et see on vaid tehnika ehk pleista võidukäigu algus, sest inimloomus on juba kord selline, et ta tahab rohkem ja rohkem. Rumaluse surve on alati olnud suur.

                        Pealegi jalgpallis sentimeetrite taga ajamine on lihtsalt öeldes rumalus - reeglid, piirid peaksid olema selleks, et asi päris perse ei läheks. See ei tähenda, et nende järgi on vaja mõõdulindiga joosta. Või arvate, et elus on reeglid, seadused, lepingud jne sellepärast, et nii ongi? Ma arvan, et mitte. Need on ikka just sellepärast, et inimeste vahel oleks mingi ühtne mõistmine ning see aitab toimetada, areneda.

                        See, mida VAR muudab, on kaduväike (sisuliselt olematu) protsent. Millepärast see on oluline? Et saaks ikka täpselt tilli pikkuse ära mõõta? On see tõesti vajalik? Õppige kaotama ja võitma - mäng kestab rohkem kui hetke ning see on piisav aeg enda oskuste näitamiseks.
                        Selge. Mõistan Sinu seisukohta ja vaatan asju ka selle nurga alt. Aga mina jään VAR-i plusside juurde. Minu jaoks rikub kogu mängu seik,kui näiteks ausat väravat ära ei loeta või kingitakse teenimatu penalti. Lihtsalt rikub ja kõik...
                        Kohtunikule,leian mina, on VAR lihtsalt abimees ja ei ole tegu inimese devalveerimisega.

                        Kommentaar


                          Ja Portugalis vist läheb kõik tavalist rada pidi ning Benfica võtab selle tiitli ära. Omavaheline mäng Portoga on veel ees, aga Porto praegust vormi vaadates ei näe küll neil mingit võimalust.

                          Kommentaar


                            Täna siis ilmselt Portugali liiga saatuse otsustav mäng, kui Benfica võitma peaks, siis on Portol juba paganama raske 5p pealt välja tulla. Porto võidu korral omakorda ilmselt ei ole Benfical lõbus isegi 1-st kaotusseisu tagasi mängima hakata. Benfica poolelt endiselt audis Krovinovic ning Jonas ja Grimaldo on ka kahtlasteks märgitud. Viimase kahe puudumine oleks päris valus hoop.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                              Täna siis ilmselt Portugali liiga saatuse otsustav mäng, kui Benfica võitma peaks, siis on Portol juba paganama raske 5p pealt välja tulla. Porto võidu korral omakorda ilmselt ei ole Benfical lõbus isegi 1-st kaotusseisu tagasi mängima hakata. Benfica poolelt endiselt audis Krovinovic ning Jonas ja Grimaldo on ka kahtlasteks märgitud. Viimase kahe puudumine oleks päris valus hoop.
                              vaatan et Porto on võitnud kurioosselt viimase minuti väravast. muide kas ühtegi telekanalit enam meil näita Portugali liigat telerist?
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                                vaatan et Porto on võitnud kurioosselt viimase minuti väravast. muide kas ühtegi telekanalit enam meil näita Portugali liigat telerist?
                                Ilmselt mitte. Telekanal futbol on NOS liga vahetanud vist Championshipi vastu.
                                Wij komen terug met de cup in de hands

                                Kommentaar

                                Working...
                                X