320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

NBA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Lääs

    Sacramento Kings sai viimati playoffi 2005-06 hooajal, ainult Minnesota Timberwolves pole rohkem aastaid playoffi maitsta saanud. Meeskond on harjunud peksupoisi saatusega, eelmine hooaeg jäädi 11. ja tehti hooaja keskel oluline muutus, kui loobuti oma superstaarist. Cousinsi lahkumine tekitas korraliku vaidlusteema, osad fännid oli äärmiselt pettunud ja pidasid seda rumalaks tehinguks, teised jälle olid rahul, kuna Cousins suutis järjepidevalt näidata, et ta ei ole võimeline oma tiimi kõrgesse mängu vedama. Üks põhiprobleemidest on olnud drafti valikud, millega on enamasti mööda pandud.

    2015 valiti 6 valikuna Willie Cauley-Stein.

    2014 valiti 8 valikuna Nik Stauskas.

    2013 valiti 7 valikuna Ben McLemore.

    2012 valiti 5 valikuna Thomas Robinson.

    2011 oli kordaminek kui saadi 60 valik Isaiah Thomas, aga Kingsis temast kahjuks veel superstaari ei saanud ja tema karjäär sai tuule alla peale Sacramentost lahkumist.

    2010 oli viimane väga hea aasta kui 5 valikuna saadi Cousins.

    Kui me vaatamegi viimaste aastate drafte, siis on ikka täiesti mööda pandud ja nii ongi raske kõrgesse mängu tagasi tulla.

    Seekord on fännidel põhjust rõõmustada, De´Aron Fox võib lõpuks selle paari aastase draftis ebaõnnestumiste jada lõpetada. Siinkohal ongi küsimus, et miks George Hill meeskonda toodi, Fox oleks võinud kohe alustaja olla. Samas võibolla on alguses hea pingilt tulla ja Hillilt õppida.

    Mulle tehelikult praegune lähenemine meeldib, meeskonnas on palju noori, aga kõrvale on toodud veterane, kes võivad mitme mängja arengule kaasa aidata. Praguste sõnavõttude põhjal ei hakka Carter ja Randolph igas mängus mängima ja tulevikutähed saavad piisavalt võimalust areneda.

    Koosseis:

    PG - Hill/Fox - Hill tegi väga korraliku hooaja, kuigi jälle kahjuks vigastused segasid teda, siis kokkuvõttes Jazzis sobis talle ja nii tema hooaeg individuaalselt kui ka meeskonna hooaeg tervikuna oli kordaläinud, kahjuks maadles tiim kogu aeg vigastustega ja põhitiim ei saanudki koos piisavalt kokku mängida. Kings pakkus Hillile väga korraliku lepingu ja sellele ei saanud ei öelda. Kuigi kindlasti oleks olnud temast huvitatud ka mõni rohkem konkurentsis olev klubi, aga tema probleemid vigastustega võisid natuke kosilasi eemale peletada ja ta vist loobus ka Jazzi poolt pakutud lepingust, ilmselt hindas ta turul toimuvat üle ja konkurenstsis olevad klubid ei olnud tast niiväga huvitatud või ei pakkunud piisavalt head lepingut. Seetõttu jõudsiki ta siia.

    Ma arvan, et nad hakkavad mänguaega Foxiga suht võrdselt jagama ja võib juhtuda, et sageli saavad nad ka koos korraga platsil olla. Fännid ootavad juba samas ka Foxi ja Hieldi koos mängitamist, sest tulevikku silmas pidades, võib see tagameeste kombo olla päris kõva.

    Samal ajal tunduks õiglane, et ka Mason saab võimaluse, aga esialgu sõltub palju kuidas tal visked minema hakkavad. Kui Hill terve püsib, siis võib ta ka pildilt täiesti ära kaduda.


    SG - Hield/Temple/Bogdanovic - Hield ei suutnud Pelicansis läbi lüüa, kuid peale Kingsi tulemist oli ta suurepärane, 15,1 punkti keskmiselt, väga hea visketabavusega ja ma arvan, et Fox ja Hield võivad olla väga head koos. Temple on sellinne korralik rollimängija, aga ma arvan, et tema mängu aeg jääb oluliselt väiksemaks kui eelmise hooaja 26,1 minutit keskmsielt. Palju sõltub ka Bogdanovici kohanemisest, hooaja eelsetes mängudes on ta üllatavalt vähe kolmeseid proovinud. Aga kuigi siin mõned on vastu vaielnud, siis ikkagi euroliigast nba. minek on väga raske. Kui jätame noored talendid välja, siis juba korraliku mängumehe vanuses staarid on viimastel aastatel pigem ebaõnnestunud.

    Kostas Papanikolaou oli euroliigas võimas snapier. Liitus 24 aastaselt ja ebaõnnestus täielikult. Luigi Datome liitus 26 aastaselt, ta oli nii kehv, et ei saanud õieti võimalustki. Isiklikult siiski loodan, et Bogdanovicil läheb paremini. Sest kuigi negatiivsed näited jäävad rohkem meelde, siis on ka positiivsemaid näiteid. Bojan Bogdanovic on tõusnud täiesti arvestatavaks rollimängijaks. Joe Ingles vajas natuke aega, aga ootas oma hetke kannatlikult ära ja on tähtis lüli Jazzi tiimis.

    Seega saabki öelda, et euroliigast veidi vanemalt nba. minek on suur küsimärk ja enne hooaja algust ei tasuks järeldusi teha.


    SF - Justin Jackson ja Vince Carter - Jacksoni hooajaeelsed mängud on olnud kehvad, viimases ei saanud ta isegi peale. Seega 40 aastane Carter võib olla alustaja, aga ma kahtlen, et ta hakkab üle 20 minuti keskmiselt mängima ja ilmselt kui on kaks peäva järjest mängud, siis teises ta enamasti kaasa ei tee. See tähendab, et Bogdanovic ja Temple mängivad ka kolme peale palju minuteid.

    PF - Skal Labiessere ja Randolph. Labiessere on üks mängijatest, kelle hooaega ma juba väga ootan. Eelmine aasta oli korralik debüüthooaeg ja ma eeldan, et vanameister Randolph jääb hooaja käigus aina rohkem õpetaja rolli, sest tegelikult ta sobibki hästi super vahetuseks ja suudab veel endiselt hästi mängida. Aga noore haitilase hooajaeelsed mängud on olnud tublid. Tundub, et võrreldes eelmise aastaga on tema ampluaa saanud täiendust kolmestega, kahes esimeses mängus proovis kaks korda ja seda siis 50 protsendise tabavusega.

    C - Willie Cauley-Stein/Koufous/Papagiannis. Willie on kindel alustaja ja temalt oodatakse korralikku arenguhüpet, ikkagi esimene hooaeg kus ta saab olla kindel alustaja ja Cousinsi varjust välja. Kreeklased hakkavad võitlema siis minutite üle, mis üle jäävad. Minu arust võiks vanema kreeklase tahaplaanile jätta ja vaadata kuidas Papagiannis hakkama saab.

    Malachi Richardson võib saada võimaluse ja hooaja lõpu poole ka Harry Giles, keda hetkel vaevab vigastus, mis hoiab teda päris kaua platsilt eemal.

    Meeskonna liider - Siin on päris raske valikut teha, veteranid võiks ju palju tiimile juurde anda, aga pigem usun, et Buddy Hield on platsil parim mees ja veab Sacramentot.

    Suurim areneja - Hield võiks ka siin olla, aga ta tegi juba korraliku arenug eelmise hooaja teises pooles, seega ma arvan, et just Labissiere on selle hooaja Kingsi komeet ja hakkab samuti olulist rolli mängima.

    Suurim küsimärk? Muidugi Bogdanovic, kellelt oodatakse päris palju ja Kings vajaks tõesti vahelduseks ühte õnnestumist.

    Kelle hooaega ootan enim? Siia võiks panna kõik eelmised kolm nimetatud mängijat, samuti ootavad paljud 40 aastase Carteri järjekordset hooaega. Mina aga loodan, et drafti viies valik Fox suudab tema õlule pandud ootustele vastavalt mängida. Ta võiks olla ka üks kandidaate parima uustulnuka tiitlile, aga palju sõltub ka kuidas ta käima saab ja mida Hill tema kõrval teeb.

    Kingsil on talenti, kordades rohkem kui idas viimast kohta himustaval Bullsil. Sacramentol on teoreetliselt juba enamus puzzletükid, millega suurde mängu rühkida, olemas. Nüüd tuleb lihtsalt nendega oskuslikult ümber käia ja anda kõigile võimalus arenemiseks.

    Seega ka Kings ei oota sellelt hooajalt palju. Peamine ootus ongi, et uued talendid saavad piisavalt mängida ja on enamvähem loodetul tasemel. Uusi Stauskaseid ei soovi keegi. Läänes ei ole tegelikult nii kerge viimaseks jääda, sest ka Suns mõtleb selle peale ja erinevalt Sacramentost on seal veel väga palju lahtisi otsi ja mitu mängijat võivad veel hooaja käigus lahkuda.

    Ma arvan, et Sacramentol läheb aega, tiimis on palju noori ja tuleb kudiagi neid vanameistritega kokku mängima panna. Aga ma arvan, et hooaja teises pooles ollakse juba arvestatav tiim ja 20 võitu on igati reaalne eesmärk. Lõppkohaks ennustaks siiski 15. kohta.

    Kommentaar


      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      Chicago Bulls ... Ainult Robin Lopez, mööndustega ka Mirotic, on põhimeestest ka see aasta jätkamas.
      Mirotic on sama palju põhimees, kui Lopez eelmisel aastal. Mööndusega võib õelda, et Rondo, Butler ja sitakott läksid ära - ülejäänud põhimehed on alles.

      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      PG - Dunn/Grant ... Konkurentsi võiks pakkuda ka Cameron Payne
      Grant on olnud hooajaeelsetes kohtumistes selgelt parem Dunnist. Dunnil kipub rünnakul kokku jooksma, meeskonna mäng sujub oluliselt paremeni Grantiga. Kuigi eeldan, et Dunn alustab. Cameron Payne on kohutav ja ka juhtkond tundub olevat temast loobunud. Ryan Arcidiacono võib hoopis ennast kolmandaks numbriks mängida kuni nirk tantsib laatsaretis. Söödab hästi ja ei tee lolle vigu.

      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      SG - Lavine/Holiday/Valentine - Lavine on meeskonna parim mängija...
      SF - Zipser/Pondexter - Zipser on äge.
      Holiday alustab kuniks Lavine on vigastatud. Valentine ei ole SG, pigem tweener ja Zipserile backup kolme peal.

      SG on pigem Lavine/Holiday/Nwaba ja SF - Zipser (ainus puhas SF) /Valentine, kes on olnud just Zipserile vahetus seni. Pigem ei saagi olema kindlat SG/SF vaid need kaks positsiooni jagatakse vastavalt olukorrale. Positionless basketball and shit.

      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      PF - Mirotic/Markkanen/Portis. Miroticiga lepingu tegemine oli sellinne kerge üllatus, eriti see, et talle nii palju makstakse... alustaja tasemel ta pole ja talle 12 milli aastast maksta on selge liig.
      Rumal jutt suhu tagasi. Enesekindel Mirotic on võibolla selle meeskonna parim mängija. Jah, parem kui Lavine. Huvitaval kombel on just ründemäng ja viskamine Nikole viimasel ajal raske - see tuleb eeldatavasti enesekindlusega tagasi. Erinevalt üldsuse ignorantsele arvamusele on ta kaitses täitsa nitševoo. 12 miljonit on täitsa ookoo tema tasemel mängijatele. Vaata palju on temast sitemaid/sarnasel tasemel mehi, kes teenivad rohkem - Harris, Anderson, Dieng, Faried, James Johnson, Thad Young isegi praegune Pau Gasol. Mina alustaks pigem Mirotici, kui kedagi neist nimedest.
      Portis on kohati näidanud, et on NBA varumehe tasemel mängija sel pre-seasonil. Kaitses on ta endiselt kohutav. Markkanenist loodame palju ja paljud Niko heiterid tahavad, et ta alustaks. Ise näen pigem, et Markkanen sarnaselt Porzingisega on tulevikus pigem viide kui neljad.

      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      C - Lopez/Felicio - Lopez on meeskonna parim mängija (hetkel) ja võrreldes teistega lausa veteran, ma arvan, et hea pakkumise korral võib ta ka lahkuda, Felicio on Bullsi suguses klubis ok varu tsenter.
      Lopez on hea, aga ta vanus ei vasta ülejäänud meeskonna timeline'iga. Tõenäoliselt tehakse talvel tehing mõne parema meeskonnaga. Ise ta pole selle kohta midagi rääkinud. Felicio, mis mõttes Bullsi suguse meeskonna kohta? Felicio oleks enamustes meeskondades ok backup tsenter. Esimeses neljas mängus on kasutatud perioodiliselt Mirotici small ball tsentrina.

      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      Ja veel paar noort kelle mänguaeg ei tohiks väga suur olla.
      Antonio Blakeney ja Jarell Eddie (teab, mis noor - 25) ka Diamond Stone ning Cameron Payne (või Ryan) veedavad tõenäoliselt terve aasta Windy City Bullsis, kuigi fännidele on Blakeney päris hea mulje jätnud. Ehk saab ka hooaja jooksul võimaluse põhimeeskonna pingi otsas istuda.

      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      Meeskonna liider - Lavine, esialgu on selleks Lopez
      mmm... Meeskonna staar LaVine tõesti. Meeskonna liider pigem Mirotic. Seda väidan esimese nelja mängu puhul, kus on ta olnud pigem liider, kelle poole nooremad vaatavad. Pidevalt juhendab nooremaid mängijad/räägib nendega huddle'ites jne. Eks aeg näitab. LaVine võiks natukenegi kaitset mängida, muidu ei ole tõsiseltvõetav liider.

      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      Suurim küsimärk? Mirotic, kas ta suudab võtta tiimi vedamise enda peale ja tõestada, et tegu on korraliku mängumehega?
      Kogu tekstist õhkab sellist negatiivset suhtumist Mirotici suhtes, selline tunne, see põhineb 12 aastaste youtub'i kommentaaride põhjal. Mirotic on soliidne mängumees, rahu. Küll tõestab ennast. 16/9 teha ei tohiks olla probleem.

      Pigem ma ütleks, et küsimärk on Dunn. Dunn ise on väitnud, et oli eelmisel hooajal lihtsalt halvas seisus ja Thibs lihtsalt ei andud talle võimalust. Mis sest, et sai 15 minutit mängida ja Tyus Jones mängis ta lihtsalt üle. Mees on siiski Top 5 valik ja nende samade meeste - kelle jutu põhjal tundub sinu kokkuvõte kirjutatud - ennustuste põhjal pidanuks olema eelmise aasta Rookie of the Year. Eks näis nüüd, kui on antud vabad käed, et kas suudab oma potensiaali näidata.

      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      Bulls on täiega all innis ja üle 15 võidu tundub päris võimatu missioon
      15? Tahad kihlvedu? Võtan kindlalt over. Kas oled unustanud, et nad mängidav idakonverentsis? Eelmisel aastal sai isegi Brooklyn Nets, kelle pool meeskonda oli mingid suva D-Leaguerid 20 võitu kätte. Ma ei näe põhjust, miks ka selle aasta Bulls ei võiks sama teha. Kes teab võibolla isegi mingi kuu 8-7 recordi teha. Noored kutid on tahtmist täis ja seni mänginud üsna positiivset korvpalli. Kaitses on meeskond kohutav, kuid kui vise läheb, võivad isegi liiga keskmikke võita. Pakun 22 võitu.

      Kommentaar


        Ma arvan, et Mirotici osas jääd sa vähemusse ja vaatad selgelt asja läbi Bullsi prillide. Minu arust enamus Bullsi fännid olid pigem tema palkamise üle üllatunud. Ja tema võrdlemine Harrise või Andersoniga on isegi veidi solvav kahele viimasele. Kuigi ma usun, et Mirotic on võimeline mõne mängu otsustama ja tema potentsiaal on suurem kui ta seni näidanud on, kahjuks see ei ole seni avaldunud ja tundub, et nba. ta pigem läbi ei löö (vähemalt sellisel määral nagu talt oodati)

        Võitude arvamine on raske, ma arvan et Atlanta või keegi veel võib mingi suurpuhastuse teha. Ma olen nõus tegema sellise kihlveo, et Bulls jääb idas viimaseks. Samas ma natuke peaks analüüsima, sest Knicks ilmselt mõtleb ka selle viimase koha peale.

        Ma arvan, et liigas on väga vähe klubisid kus Mirotic alustaks, kui üldse. Ainult klubid kes tangivad, nt Atlanta. Pole veel kuulnud, et keegi arvaks, et ta oleks top 20 suur äär.

        Kommentaar


          Mirotici puhul jääme eriarvamusele. Ootan, et sellel aastal teeb ta 16/8 oma keskmisteks. See oleks hea. Bullsis ma ei usu, et sellise võrdse mängujoonise puhul peaks keegi 20 keskmiselt viskama. Samas Mirotici puhul ma ei imestaks kui ka tema, sarnaselt Lopeziga, lõpetaks hooaja mõnes PO satsis.

          Kihlvedu jääb ära. Ma eeldan ka, et jäävad idas viimaseks. Kihlvedu pakkusin, et saavad üle 15 võidu.

          PS. Nõus, Harrise ja Adersoniga võrdlus on kohatu. Mirotic on mõlemast peajagu parem kaitsemängija. Anderson on stabiilsem (ainult) viskaja. Pigem maksan Miroticile 2 aastaga 24 miljonit, kui Ryan Andersonile 3 aastaga 60 miljonit.

          Kommentaar


            Mirotici puhul on minu meelest mure selles, et ta siiani pole mänginud nö normaalse mängujuhiga tiimis, kellega saaks pick-and-rolli/popi teha. Väga palju hullemat ei saa hea viskekäega suurele äärele tahta, kui kaks aastat Rose`ga ja aasta Rondo/Wade`ga. Sisuliselt pole tal kunagi olnud meeskonnakaaslaseks tagamängijat, kes oleks kolmese taga ohtlik ja mis tekitaks mingitki ruumi/vabu viskevõimalusi. Niko "õnneks" on muidugi tänavu ka tagamängijatega üsna pucis.

            Kommentaar


              Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
              Mirotici puhul jääme eriarvamusele. Ootan, et sellel aastal teeb ta 16/8 oma keskmisteks. See oleks hea. Bullsis ma ei usu, et sellise võrdse mängujoonise puhul peaks keegi 20 keskmiselt viskama. Samas Mirotici puhul ma ei imestaks kui ka tema, sarnaselt Lopeziga, lõpetaks hooaja mõnes PO satsis.

              Kihlvedu jääb ära. Ma eeldan ka, et jäävad idas viimaseks. Kihlvedu pakkusin, et saavad üle 15 võidu.

              PS. Nõus, Harrise ja Adersoniga võrdlus on kohatu. Mirotic on mõlemast peajagu parem kaitsemängija. Anderson on stabiilsem (ainult) viskaja. Pigem maksan Miroticile 2 aastaga 24 miljonit, kui Ryan Andersonile 3 aastaga 60 miljonit.
              Lopeze puhul ma ei oska öelda, aga nt Pelicans vajaks küll sellist meest nagu Mirotic, saab anda kahele suurele puhkust ja vajadusel veidi ka kolme peal mängida. Pelicansil on vaja pingile viskajaid. Sama lugu käib ka Memphsie kohta, mõlemad võitlevad playoffi koha eest ja mõlemale oleks vaja viskajaid.

              Kommentaar


                Mis keegi nendest vegase hooaja võitude liindiest arvab=

                Eastern Conference

                Atlantic

                Boston Celtics 56.5 - Tundub suht mõistlik

                Toronto Raptors 48.5 - Pigem vaadates kuidas idas seisud, siis saadakse rohkem.

                Philadelphia 76ers 42.5 - Tundub õige.

                New York Knicks 30.5 - Pigem liiga palju.

                Brooklyn Nets 28.5 - Tundub enamvähem õige.



                Central

                Cleveland Cavaliers 53.5 - Liiga vähe, pigem idas peaks see aasta keegi 60 ka saama.

                Milwaukee Bucks 47.5 - tundub enamvähem

                Detroit Pistons 38.5 - liiga vähe

                Indiana Pacers 31.5 - indiana on minu jaosk kõige kahtlasem tiim ja ma paneks nad üldse 27-37 võidu vahele, ehk siis enamvähem.

                Chicago Bulls 21.5 - viimastel aastatel ida viimane on sinna kanti teinud, ehk siis vist on õige.



                Southeast

                Washington Wizards 47.5 - must bet minu jaoks, midagi peaks ikka müstiliselt perse minema, et nad seda ära ei teeks.

                Miami Heat 43.5 - enamvähem, paar võitu ehk võiks rohkem saada.

                Charlotte Hornets 42.5 - paar võitu juurde.

                Orlando Magic 33.5 - tundub enamvähem, kui nad palju vahetama ei hakka siis sellinne 9-10 koht idas võiks ju ära tulla.

                Atlanta Hawks 25.5 - tundub loogiline



                Western Conference

                Northwest

                Oklahoma City Thunder 51.5 - normaalne.

                Minnesota Timberwolves 48.5 - normaalne

                Denver Nuggets 45.5 - liiga vähe

                Portland Trail Blazers 42.5 - enamvähem

                Utah Jazz 40.5 - enamvähem



                Pacific

                Golden State Warriors 67.5 - liiga palju, lääs on kuradi tugev see aasta.

                Los Angeles Clippers 43.5 - enamvähem

                Los Angeles Lakers 33.5 - liiga palju.

                Sacramento Kings 28.5 - liiga palju.

                Phoenix Suns 28.5 - liiga palju.



                Southwest

                Houston Rockets 55.5 - enamvähem.

                San Antonio Spurs 54.5 - enamvähem.

                New Orleans Pelicans 39.5 - pigem tsipa vähe, paneks nad ikka Clippersi ja Portlandi kanti.

                Memphis Grizzlies 37.5 - must bet, 1 viskaja juures ja see tiim peaks olema ikka 45 võidu kandis.

                Dallas Mavericks 35.5 - enamvähem

                Kommentaar


                  Võtame need 2 must beti
                  Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                  Washington Wizards 47.5 - must bet minu jaoks, midagi peaks ikka müstiliselt perse minema, et nad seda ära ei teeks.
                  Müstiliselt perse? Beal, kes esimesed neli hooaega laksas ca 60 mängu per hooaega lasi eelmine aastal sisuliselt täishooaja. Sisuliselt küsimus selles, kas usud, et Beal on jälle sama terve nagu eelmine hooaeg. Mina näiteks ei usu.

                  Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                  Memphis Grizzlies 37.5 - must bet, 1 viskaja juures ja see tiim peaks olema ikka 45 võidu kandis.
                  Samas on läinud kolm kogenud 25 minuti meest (Allen, Vince ja Randolph). Ma vaatan seda Grislide koosseisu ja sisuliselt tundub see Conley ja Marc ja hunnik sitta (eeldusel, et Parsons ei saa jalgu alla). Nüüd kui McLemore ka 2 kuud eemal, siis kes neil üldse SG ja SF kohal on? Selden? Evans? Ennis? Ja suurel äärel JaMychal? Läänes on sellise koosseisuga ikka väga keeruline midagigi teha. Pigem paneks raha sellele, et Conley v Gasol on hooaja lõpuks läinud ja minnakse korralikult tankima. Oleks aeg.

                  Kommentaar


                    Wizardsi puhul on väga lihtne, eelmine aasta koguti 49 võitu, hetkel ollakse isegi ehk veidi paremad, kui vaadata, et enamus klubid peaks koguma vähem kui eelmine aasta siis keegi tugevatest peaks võitma tunduvalt rohkem, Boston on ilmselt hooaja alguses segaduses ja vajavad harjumsieks aega. Cavaliers on ilma Thomaseta ja hooaja alguses on tavaliselt Lebron veidi vähem motiveeritud. Seega Wizards võiks olla suurtest kõige rohkem motiveeritud ja tahtmist täis. Ma arvan, et kui Beal püsib terve siis on Wizards samal pulgal mis Cavaliers ja Boston. Toronto pink tundub kahtlane, aga muidu samamoodi ju ideaalne põhiturniiri tiim.

                    Memphise puhul on nii ja naa, ma kannaks pigem Jazzi maha, liiga palju vigastusi ja pole kindlalt vedajat ründes. Portland on nii ja naa. Ja Griffin ja Gallinari on sama palju vigased kui Conley ja Gasol, pigem rohkem. Seega playoffi koht on võimalik.

                    Memphis on tavaliselt klubi keda kõik alahindavad ja siis hoolimata sellest et kõik läheb persse, vigastused jne, suudetakse ennast ületada. Nagu eelmine aasta. Ma arvan, et hooaja esimene pool näitab palju, kui midagi totaalselt perse läheb siis võib juhtuda see tankimise variant ja parimatest loobumine, aga esialgu julgeks küll nende peale panustada.

                    Kommentaar


                      Ma ei julgeks samuti Wizardsi puhul nii kindel olla. Liiga palju sõltub Beali ja Walli tervisest ja sellest, kas Otto Porter suudab teha sama hea hooaja kui eelmise. Beali tervisele panustamine on liiga riskantne.

                      Ma ei paneks neid Bostoni ja Clevelandiga samale joonele isegi, kui Wall ja Beal mängivad täishooaja. Kaks eelmist said selgelt paremaks. Mida tegi Wizards? Hankis juurde Mike Scotti tatoveeringud ja Jodie Meeksi laiba. Pigem jagavad Toronto ja Charlotte'iga kohad 3.-5.

                      Kommentaar


                        Mina kõhutunde ja preseason mängude vaatamise pealt julgeks ennustada, et Nets on tunduvalt parem kui arvatakse. Nimed on meeskonnas küll kahvatud aga treener on sellise isuga mehed mängima pannud, et hoia ja keela. Samuti koosseis sobib tänapäeva NBAs - kõik tagaliini ja ääremängijad (va RHJ) viskavad normaalselt ja julgelt kolme. Isegi Mozgov paneb juba kolmest. Seega ma julgeks öelda, et borderline playoff tiim see aasta. Coach Atkinson on kõva!

                        Kommentaar


                          Töö ja joomine segab päris korralikult, ehmatusega avastasin, et hooaeg algab juba kohe varsti, ehk seekord enne hooaja algust valmis ei jõua ja väga raske on ennast motiveerida, aga vaikselt siiski üritan omas tempos jätkata.

                          New York Knicks on, sarnaselt paljudele teistele, suurte muutuste lainel. Carmelo Anthony oli kuus aastat meeskonna suur staar ja üks ajastu sai tema lahkumisega läbi. Siin oldud kuue ja poole hooaja jooksul sai Knicks ainult 3 korda playoffi ja vaid üks hooaeg, kui saadi teise playoffi ringi, oli korda läinud. Juba pikka aega oli näha, et Carmelo ja Knicks koos edu ei saavuta, lõpuks tehti vajalik lüke ära ja algamas on uus asjastu. Porzingise valitsemisel suudetakse loodetavasti ka midagi saavutada.

                          Mida üldse sellelt hooajalt oodata? Knicks ei ole tavaliselt klubi, kes tangib, lihstalt mängitakse nii sitasti, et lõpuks väga vahet pole. Hetkel on meeskonnas korralikke mängumehi küll, aga samas ka mitu positsiooni on väga kahtlased. Ja ma ei tahaks uskuda, et meeskond endale väga kõrgeid sihte on seadnud.

                          Koosseis:

                          PG - Sessions/Ntilikina/Jack/Baker - Hea mängujuhi puudumine on juba pikka aega Knicksi suurim probleem olnud, ka seekord ei ole millegagi hõisata. Sessions on terve oma elu olnud sellinne viisakas vahetusmees ja teine valik võiks ta ka siin olla, Jack on samamoodi pigem hea vahetusmees olnud. Viimased kaks hooaega on tal praktiliselt vahele jäänud, mis teeb ka praegu murelikuks. Päris täpselt ei saa aru, miks nad üldse palgati, sest tiim tugevamaks ei lähe nendega ja tankimise jaoks oleks ka ühest piisanud. Aga noh nad on ka miinimumi eest nõus mängima. Mida Ntilikinast arvata? Ta tegi kaasa ainult esimeses hooajaeelses mängus ja väike vigastus on teda segamas. Hooaja alguseks peaks siiski kõik korras olema. Kas Knicks võiks kohe ta tanki visata ja jätta vanurid pingile või siis väga rahulikult vaadata ja pigem teda esialgu pingilt tuua? Täna toodi veel Trey Burke ka juurde, jälle sellinne nii ja naa vend, kes võiks vabalt hea vahetusmees olla, aga pigem jääb mõistetamatuks tema toomine. Mida Knicks nende tagameestega teha kavatseb? Ja Baker on ka veel valikuks, ehk jah.

                          SG - Hardaway Jr ja Lee - Porzingisel on abi küll. Lee on küll hea kolmese viskaja, aga hetkel tundub Hardaway parema alustajana, mitmekülgsem rünne tuleb kasuks, eriti kui teine tagamängija kõige teravam pole. Ma arvan, et see on koht kus ta võiks päris palju särada ja oma talenti näidata. Ehk see positsioon on mehitatud väga hästi.

                          SF - McDermott ja Thomas. McDermott saab lõpuks alustada. Kuigi kahes hooajaeelses mängus on Lee olnud viskav äär, vaadates palju tagamehi kokku aetud on, siis võibolla hakkabki Lee kolme peal mängima ja McDermotti roll jääb jälle väiksemaks. Thomase pärast ma ei muretseks, mees mängib mõlemat ääre positsiooni ja saab kindlasti normaalselt mängida.

                          PF - Porzingis võib mängida nii siin kui ka tsentri kohal, aga eeldan, et alustab ikka suure äärena. Beasley oli tegelikult Bucksis päris hea ja on korralik rollimängija.

                          C - Willy Hernangomez/Noah/Kanter/O'Quinn. Ilmselgelt hetkel veidi ülerahvastatud. Noah on hoolimata sellest jamast, millega ta hakkama sai, hea mängumees ja sobib väga hästi varumeheks ja hispaanlase väljakoolitajaks, küll aga Kanter on liiga hea, et olla 3 valik. Kanter oli kahes hooajaeelses mängus suht okei, küll aga on tema miinuseks kaitsemäng ja vaatame praegust Knicksi, väga vahet pole kes mängujuhuna alustab, aga Hardaway, Lee, Porzingis, Hernangomez/Kanter ei tundu viisik, kellega head kaitset mängida. O'Quinn võiks vabalt olla 3 valik, eriti arvestades kui probleemne Noah on, siis mänguaega jaguks, küll aga siis peaks Kanteriga midagi ette võtma, ta on liiga hea, et olla tankivas tiimis varumees, aga pole samas piisavalt hea, et temaga koos edasi minna.


                          Meeskonna liider - Muidugi Porzingis, Anthony lahkumisega on nüüd tema a ja o.

                          Suurim areneja - Kui Willy saab alustada siis peaks tema enim arenema.

                          Suurim küsimärk - Ntilikina, tegelikult temalt oodatakse juba palju ja Knicksil oleks vaja veel ühte noort staari. Ehk kas ta suudab küsitava tasemega vanamehed üle mängida?

                          Kelle hooaega ootan enim? Noah oli kunagi mu lemmikute seas, Porzingis on vahva, aga tegelikult mind huvitab kõige rohkem Hardaway, ta on tiimi top 2 vedaja rünnakul, kas ta suudab olla stabiilne ja igas mängus tassida? Varem on ta olnud ikka pigem sellinne rollimängija, kes heal päeval on super.

                          Ehk siis nüüd kui lähemalt Knicksi peale mõtlesin, siis ei olegi nii kerge neid eelviimaseks panna. Samas hooajaeelsed mängud olid täpselt sellised, et kõrgemale ei julgeks neid panna, isegi kui tahaks. Ma arvan, et põhimure saab olema kaitse, rünnakul suudetakse miskit teha. Individuaalselt on häid mehi küllaga, aga kui keegi tagameestest ei üllata ja Ntilikina ei vea välja siis on ka mängujuhiga probleeme.

                          Kokkuvõttes on väga huvitav tiim kokku pandud ja juba tahaks näha mõnda mängu, viimaste aastate kogemus ütleb, et pane Knicks ennustuses oma esimesest mõttest mõned pügalad allapoole. Ehk siis lõpetatakse üpriski tavapärasel 14. kohal.

                          Kommentaar


                            Phoenix Suns pole juba pikka aega playoffi saanud ja viimased hooajad on olnud neile väga rasked. Suurim küsimärk on Sunsi staar Bledsoe, kelle võimalikust lahkumisest on pikalt räägitud, eriti praegu kui Suns endiselt tangib. Ma arvan, et praegu ongi tema vahetamine jäänud hea pakkumise taha. Eks hooaja käigus näeb, kas ta lahkub lõpuks või mitte. Meeskonnal on palju huvitavaid ja andekaid noori ja juba paari hooaja präast võiks Suns naasta playoffi konkurentsi, eriti kui veel mõni hea uustulnuk järgmistel hooaegadel lisatakse.

                            Koosseis:

                            PG - Bledsoe on meeskonna liider, kuigi ma ikkagi arvan, et ta lahkub juba see hooaeg, aga esialgu hakkab ta seda noort tiimi vedama. Viimased kaks hooaega on teda vigastused seganud, aga üldiselt võiks teda päris mitu playoffi konkurentsis olevat klubi ihaldada. Näiteks Denver, San Antonio või Detroit. Ulis on hooajaeelsetes mängudes nii ja naa, hetkel veidi ebastabiilne, aga Bledose lahkumine annaks talle hea võimaluse arenguks ja Suns näeks ära milleks ta suuteline on. Aga ka hetkel peaks talle mänguaega jaguma. Kolmas valik Mike James on kahes hooajaeelses mängus näidanud väga head ründemängu ja visketabavust. Tegu on siis 27 aastase debütandiga, aga tundmatu mees James pole. Eelmine aasta oli ta nt Panthinaikoses päris hea.

                            SG - Eelmise hooaja komeet Booker saab ka see hooaeg ilusaid numbreid toota. Brandon Knight sai vigastada ja jätab terve hooaja vahele, seega Troy Daniels hakkab olema põhi varu, mees on hea kolmeste viskaja. Uustulnuk Davon Reed on ilmselt pool hooaega vigastusega väljas. Seega hetkel on tegelikult tagameeste osas päris õhuke seis.

                            SF - Warren vs Jackson. Warren tegi suurepärase eelmise hooaja ja peaks eeldatavasti olema alustaja, aga hooajaeelsetes mängudes on drafti 20 valik Jackson ennast väga heast küljest näidanud ja võib kindlasti olla selle hooaja üks Sunsi põnevamaid mängumehi.

                            PF - Marquese Chriss oli omda debüüthooajal päris hea ja ma arvan, et tema mänguaeg kasvab see hooaeg oluliselt. Hooajaeelsetes mängudes on ta päris palju kolmeseid loopinud, aga seda kahjuks kohutava visketabavusega. Pingilt on võtta 19 aastane Bender, kelle esimene hooaeg oli tagasihoidlik, aga temalt oodatakse endiselt palju ja ühes hooajaeelses mängus näitas ta ka ründemängus head minekut. Bennet

                            C- Esialgu on alustaja vist ülikogenud Chandler, aga Alex Len vast saab temast rohkem mänguaega. Ukrainalse puhul on muidugi küsimärk tema lepinguga, Suns ei pruugi olla nõus talle maksma summat mida ta soovib. Kahjuks Williams on ka enamus kui mitte terve hooaeg vigastusega väljas ja see ei anna palju vangerdamisruumi.

                            Meeskonna liider - Hetkel ikkagi Bledsoe, aga Booker on valmis olema Sunsi järgmine suur staar.

                            Suurim areneja - Chriss või Bender, Chriss tegi tegelikult juba suhteliselt korraliku debüüthooaja ja Benderil on veidi rohkem ruumi arenemiseks, ehk pigem ma loodan, et horvaatlane kohaneb liigaga ja näitab, et temas on rohkelt potentsiaali.

                            Suurim küsimärk? - Bledsoe edasine karjäär, kas jätkab Sunsis või lahkub.

                            Kelle hooaega ootan enim - Vist just Jacksoni, sest tundub, et temas on räigelt potentsiaali ja võib juba oma debüüthooajal väga hea olla.


                            Suns on noor ja andekas tiim, 1-2 head drafti valiku veel ja tulevik peaks olema päris helge, on küll veel talendikamaid meeskondi, aga Suns on kohe seal lähedal ja potentsiaali on siin ohtralt. Ma arvan, et kohati näitab Suns juba see hooaeg head mängu ja tuleb päris mitu ilusat võitu. Lõpuks ikkagi jäädakse pigem lõppu ja 14. koht võiks olla nende lõppkoht.

                            Kommentaar


                              Sunsi osa ütlen niipalju, et raha nagu on, draftivalikuid nagu ka oleks, perspektiivikaid noormängijaid on ka ... ja sellega lugu lõppeb. Staarmängijatel pole Phoenix atraktiivne ning lisaks hiilatakse ka lollide vahetustega. Suvel üritati lahti saada Chandleri kallist lepingust, kuid seda edutult. Masendaval kombel ei suudetud suvel ühtegi asjalikku liigutust teha, küll aga osatakse draftist järjekindlalt korjata kas tagamängijaid või nn "tweenereid".

                              Järgmise viie aasta jooksul playoffi asja pole. Kahjuks, sest olen juba 25 aastat Sunsi fänn

                              Kommentaar


                                Viskame ka enda mõtted enne hooaeg kirja. Kui meeles on, siis peale aastat hea vaadata, kas ja palju täppi läks.

                                MVP
                                Eelmise hooaaja peamistel kandidaatidel on kõigil muresid, miks nendele panustamise küsitavaks teeb. Westbrookil on Carmelo ja George, Hardenil on Paul, Kawhil on vigastus ja veel vanem tiim ümber kui eelmisel aastal, Giannisel on sel aastal rohkem abi ning Curryl on Durant ja Durantil on Curry. Nii jääb väga loogilise nimena alles kõrgeausus LeBron James ise. Peale Irvingu lahkumist ja tema asendaja Thomase pikka vigastuspausi vihjab kõik sellele, et pall on hooaja alguses veel rohkem LeBroni käes. Oleks ju idiootne palli anda üksi vägistavale Rose´le või parim-enne-möödas Wade`le. Järjekordne 28+9+9 saldo ja konvrentsivõit peaks olema igati piisav, et sellel aastal tiitel ära võtta. Eriti arvestades, et mees on viimased 4 aastat olnud liiga parim mängija (statistiliselt mitte, aga sisuliselt küll), kuid MVP auhinda pole ta saanud. Oleks aeg.

                                Parim uustulnuk
                                Võrreldes eelmise aasta täiesti kohutava rookieklassiga on sellel aastal päris mitu mängijat, kes saavad palli enda kätte esimesest mängust alates. Oleks kuradima äge, kui Teodosic, kes on aastaid olnud mu lemmik-mitte-NBA-mängija, saaks ookeani taga hakkama. Aga isegi kui ta paugutaks Griffin-Gallinari-DeAndre triole 10+ söötu per mäng, siis ma mitte kuidagi ei kujuta ette kuidas ta kaitses hakkama peaks saama. Põnevad kandidaadid on ka mängujuhid Fultz, Fox ja Smith jr, kes kõik peaksid avaminutist alates räigelt mänguaega ja võimalust ennast näidata. Kuid nendest veel paremate variantidena tunduvad terve hooaja eemal olnud 76ersi Ben Simmons ja Lakersi Lonzo Ball, läbi kelle mõlema tiimi mäng käima hakkab. Kuna 76ersis on Simmonsil veel mingitki abi ja Ball on tiimis üsna üksi, siis panustaks viimasele. Eks see Parima uustulnuka tiitel mõneti üks highlightide ja statistikapõhine populaarsusvõistlus ole.

                                Enimarenenud mängija
                                Antud kategooria on alati räme loto. Ühel juhul on lootust mängijatel, kellel on äge uus mängujuht, kes statsid lakke ajab. Näiteks Capela tänu Paulile või Ingram täna Ballile võiks ju sammu edasi teha. Või siis võib vaadata tiimide poole, kust kadus ära meeskonna liider ja kus peab noorem põlvkond üle võtma. Indiana Turner või Utah Äkki-Lõpuks-Ometi-Terve-Rodney Hood sobiks väga hästi antud valemisse. Kuid enimarenenud mängija kategooria vajab enamasti “ohoo, me teadsime, et see mängija on hea, aga poleks oodanud, et nii hea” lüket ja antud konteksti sobiks ideaalselt Lakersist Netsi kolinud D`Angelo Russell, kellel nüüd vaid 21-aastasena on räme tõestamisvajadus, et Los Angelese klubi tegi kahe aasta taguse teise valiku mahaärimisega vea. Tundub küll edu valem.

                                Parim kaitsemängija
                                Antud kategooria oli eelmisel aastal võitlus Draymond Greeni ja Rudy Goberti vahel ning suure tõenäosusega korjavad nemad ka sellel aastal koore. Kuna Durant näitas eelmisel hooajal arvestatavat kaitsemängu, siis eeldatavasti tänavu võtab taläbi hooaja tervena püsides mõnevõrra Greeni sära maha ja nii tundub loogilisem prantslasele panustamine. Mees on oma kolmemeetriste kätega üks erakordsemaid mängijaid, kelle vastu ei taha keegi korvi alla minna ja suure tõenäosusega põhineb ilma Haywardita Jazz veel rohkem heale kaitsemängule, mis tiitsokulikult aeglast rünnakut peaks vee peal hoidma.

                                Parim kuues mees
                                Ka antud kategoorias võiks panustada varasemate aastate staaridele, kuid Eric Gordoni puhul oleks eelmise aastaga sarnane tervena püsimine ime, Warriorsi pink on nii sügav, et Iggy vaevalt enam sealt välja paistab ning Clippersi Williams-Teodosic eeldatavasti söövad üksteise statsi ära (ja üks neist peaks igasuguse loogika alusel ühel hetkel põhitiimi tõusma). Nii tunduvad üsna põnevad variandid Cavsi JR Smith ja Tristan Thompson, kes peale Wade-Crowder lisandumist pingile saadeti. JR Smith on juba välja näidanud nördimust, et ta põhitiimi koht võitluseta Wade`i kätte anti ja vaevalt Tristangi rahul on. Näen küll vaimusilmas ette olukorda, kus mõlemad mehed on täis tõestamisvajadust ja mängu lülitudes hakkavad lammutama. Või siis teise variandina muutuvad virilaks ja detsembriks keeravad meeskonna sissekliima perse. [mõtlen] Jep, okei, panustan parem Celticsi Marcus Smarti peale.

                                Parim treener
                                Mina valinuks juba eelmisel aastal Popi ja Popi abieluvälise salajase poja Brad Stevensi vahel ning ei näe põhjust, miks üks kahest tänavu võitma ei peaks. Popi miinuseks on asjaolu, et Spurs tundub koosseisu poolest üsna nukker ja eelmise aasta edu kordamine tundub üsna raske ülesanne. Teisalt kui see tiim peaks taas Läänes top3 jõudma, siis oleks ta auhinda väärt küll. Samas kahtlustan, et San Antoniost on vähemalt kolm tiimi ees pool ja nii paneme Stevensi. Celtics kaotas viis oma eelmise hooaja 7st parimast mängijast ning alustab hooaega täiesti uue ja siiski päris noore tiimiga. Kui see tiim hakkab kohe paugutama ja taaskord võitleb Cavsiga võrdselt viimaste voorudeni, siis on raske Bradi mitte valida.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X