320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tere!
    Olen Itaaliasse reisimas ning ühtlasi sooviks puhkusel olles mõnda liigamängu ka minna vaatama.
    Plaanis on minna vaatama 27.08. AC Milan - Cagliari, mis toimub siis San Sirol (teisisõnu vist Stadio Giuseppe Meazza?!). Kuna varem ei ole välismaal käinud mõnda mängu vaatamas, siis sooviksin teada, kas keegi on käinud mõnda AC Milani mängu vaatamas?
    Tahaksin teada samuti, kust ja millal on kõige mõistlikum osta pileteid ning mida peaks kindlasti jälgima pileti soetamisel, et vältida ebameeldivaid olukordi.

    Kommentaar


      Algselt postitas DiFabrIsco Vaata postitust
      Tere!
      Olen Itaaliasse reisimas ning ühtlasi sooviks puhkusel olles mõnda liigamängu ka minna vaatama.
      Plaanis on minna vaatama 27.08. AC Milan - Cagliari, mis toimub siis San Sirol (teisisõnu vist Stadio Giuseppe Meazza?!). Kuna varem ei ole välismaal käinud mõnda mängu vaatamas, siis sooviksin teada, kas keegi on käinud mõnda AC Milani mängu vaatamas?
      Tahaksin teada samuti, kust ja millal on kõige mõistlikum osta pileteid ning mida peaks kindlasti jälgima pileti soetamisel, et vältida ebameeldivaid olukordi.
      Osta piletid ette. Koha pealt ostes on järjekorrad 1-2 tundi. Kohtade saamisega ei tohiks probleemi olla, kuna staadion on niikuinii pooleldi tühi. Võimaluse korral osta pilet Milani fännisektorisse. Siis näed, milliste loomadega tegu.

      Ise käisin eelmisel hooajal Milan-Pescara mängul. Ostsin 25€ pileti koha pealt. Seisin järjekorras 70-80 minutit (trügisin ja sain sõimu), aga 20. minutiks jõudsin Milani ultrate keskele, kus tuli esimese minutiga küsimus, et "JOU, MIKS TE EI LAULA SEAL AH!?" Ma siis igaks juhuks petisin oma Juventuse atribuutika särgi alla kindlamini ära ja proovisime ellu jääda. Oleks teada saadud, et oleme Juve toetajad, siis oleksime ilmselt sealt tribüünilt pea ees alla lennanud. Korralikult paugu all ultrad on sektori keskel Hea elamus.
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        Ebameeldiv olukord? Kui pole hard core Milani fänn siis Curva Sud otsatribüün vast unusta ära. Eriti kui naisega koos.

        Võta kohad keskele, Cagliari pileti hind ei saa olla nii kallis kui vs top5 nt.

        Kommentaar


          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
          Osta piletid ette. Koha pealt ostes on järjekorrad 1-2 tundi. Kohtade saamisega ei tohiks probleemi olla, kuna staadion on niikuinii pooleldi tühi. Võimaluse korral osta pilet Milani fännisektorisse. Siis näed, milliste loomadega tegu.
          Soovitan kindlasti ette proovida osta, Milani kodukas võib müüa vast. See on hooaja esimene liiga kodumäng pärast väga suurt kulutamist suvel, kohalikud tahavad üsna suures massis staadionile minna, eriti kui hooaja avavoorus võit võetakse. Ma usun, et mingi 60k + võib kindlasti oodata antud mängule, sest optimismi on ilmselt väga palju Milani fännide seas pluss hooaja esimene kodumäng peaks nagunii olema suurema vaatajate hulgaga. Ilm soosib ka ilmselt suurt publikuhulka.

          Fännisektorisse ei peaks minema, kui ei ole fänn. See ei ole turistiatraktsioon seal, et inimesed sind sinna ootavad, kui sa ei oska seal midagi teha. Olgugi, et pole tegu Milano koorekihiga, kes seal asuvad, siis mingi austus võiks kohaliku kultuuri vastu olla. Kui sa seal ei laula, siis võid veel pääseda tähelepanuta, aga kui hakkad seal mängu ajal pilte tegema või filmima, siis üsna tõenäoline, et keegi taga või kõrval sellest ärritub ja sul võibolla viisakalt mujale istuma soovitab minna. Ma ei näe mõtet sinna minna, kui ise itaalia keelt jms ka ei räägi ja Milani toetaja pole. Seda müra võid natuke kõrvalt ka kuulata ja jälgida.
          sigpic

          Kommentaar


            Algselt postitas Tanel Vaata postitust
            Fännisektorisse ei peaks minema, kui ei ole fänn. See ei ole turistiatraktsioon seal, et inimesed sind sinna ootavad, kui sa ei oska seal midagi teha. Olgugi, et pole tegu Milano koorekihiga, kes seal asuvad, siis mingi austus võiks kohaliku kultuuri vastu olla. Kui sa seal ei laula, siis võid veel pääseda tähelepanuta, aga kui hakkad seal mängu ajal pilte tegema või filmima, siis üsna tõenäoline, et keegi taga või kõrval sellest ärritub ja sul võibolla viisakalt mujale istuma soovitab minna. Ma ei näe mõtet sinna minna, kui ise itaalia keelt jms ka ei räägi ja Milani toetaja pole. Seda müra võid natuke kõrvalt ka kuulata ja jälgida.
            #noragrets
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Algselt postitas DiFabrIsco Vaata postitust
              Tere!
              Olen Itaaliasse reisimas ning ühtlasi sooviks puhkusel olles mõnda liigamängu ka minna vaatama.
              Plaanis on minna vaatama 27.08. AC Milan - Cagliari, mis toimub siis San Sirol (teisisõnu vist Stadio Giuseppe Meazza?!). Kuna varem ei ole välismaal käinud mõnda mängu vaatamas, siis sooviksin teada, kas keegi on käinud mõnda AC Milani mängu vaatamas?
              Tahaksin teada samuti, kust ja millal on kõige mõistlikum osta pileteid ning mida peaks kindlasti jälgima pileti soetamisel, et vältida ebameeldivaid olukordi.
              Käisid v?

              Kommentaar


                22.04 Juventus - Napoli. Ufficale
                Ela ja tunne, et elad
                see on kõige lihtsam
                filosoofia, mis toimib
                sule silmad ära vaata
                tagasi, hinga sügavalt ja
                hüppa üle iseenda varju
                tule koos minuga.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                  22.04 Juventus - Napoli. Ufficale
                  Too countile särk! Ta tahaks selle põlema panna...
                  "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                  These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                  Kommentaar


                    Räägiks siis kuidas ma selleks tripiks valmistusin ja kuidas mul läks.

                    Mõte lõpuks see trip ära teha tekkis mul eelmise aasta lõpus, kahjuks siit väga palju huvilisi kellega minna, ei leidunud ja niigi olin juba ligi 2a edasi lükanud tirppi kuna ma ise väga ei viitsi korraldada asju, siis jäingi lootma, et keegi korraldaks minu eest aga jah kuna kedagi polnud ja väga suur oht oli, et Buffoni viimane hooaeg Juves, siis otsustasin üksi laia maailma reisima minna.

                    Veebruaris tegin end Juve kuldliikmeks ja ostsin ka lennupiletid ära. Mineku plaanisin aprilli kuusse vs Napoli. Salamisi lootsin ka, et Juve saaks CLi poolfinaali ja esimene mäng oleks Torinos, oleks saanud siis seda ka vaatama minna, kuna lennupiletid võtsin nii, et tagasilend seitsme päeva pärast, ehk siis 19.04 lendasin Bergamosse ja 26.04 tagasi. Tagantjärgi muidu oleks võinud natukene varem minna, oleks siis Real Madridi mängule saanud ja tol nädalal oleks nv´l olnud kodus veel Sampdoriaga mäng, aga samas hea, et esimese mänguna siis ei näinud seda Realilt suhu saamist. vs Sampdoria mäng oleks äge olnud aga vs Napoli ikka tundus ahvatlevam ja nii siis otsustasingi selle kasuks ja CL´i poolfinaali mängu nägemine oleks ainult boonuseks olnud.

                    Ööbimisest siis nii palju, et esimese õhtu Bergamos bookisin AirBnb kaudu ära, 2km lennujaamast. Tagantjärgi mõeldes oleks võinud ikka kohe samal ööl Bergamost Milanosse minna ja ööbida raudteejaama läheduses hostelis, kus ma päriselt ka ööbisin reisi teises pooles.

                    Järgnevate päevade ööbimisi oli mul raske bookida kuna Juve - Napoli mängupäev sõltus Juve edust CL´is, kui oleks saadud reali vastu edasi, oleks mäng olnud pühapäeval, aga kuna ei saadud siis oli laupäeval. Selle sündmuse pärast polnud ka Milani mängupäev kindel ja algul oli mul siis mõte ka käia San Sirol mängu vaatamas aga pärast siiski kui kuupäevad ka selgusid, kus siis Milani mäng laupäeval, Juve pühapäeval siis otsustasin ikkagi, et tahaks Torino linna ikka rohkem näha, kui teisi linnasi ja kuna esmaspäeval oli ka Genoa - Hellas Verona mäng, kuhu otsustasin minna, siis oleks olnud see ikka üsna kehv variant, kui pühapäeva hommikuni oleks olnud Milanos, siis Torinosse ja kohe esmaspäeval jälle minema Torinost....et jah sellepärast oleks võinud ka varem juba mingi veebruaris v märtsis ka ära bookida Torinos ööbimised aga jätsin kõik täiesti viimasele hetkele. Varem bookisin küll Genovas esmaspäevase ööbimise ära ühes hotellis ja pärast teisipäeva, kolmapäeva ööbimise Milanos. Milanos siis võtsingi ühes hostelis 2 ööd otse raudteejaama kõrval. Üsna kõva hostel oli, aga sellest hiljem.

                    Aga Torino ööbimise siis bookisin läbi AirBnb ära kuskil aprilli keskel, natukene hind läks kallimaks aga mul oli see mingi allahindluse voucher, mis ma sain registeerimisel tänu sõbra kutsele (thx cannu).
                    Järele oli siis jäänud vaid Juventus - Napoli pileti ostmine. 9. Aprillile, kui need müüki tulid, esimesel päeval said Juve kuldliikmed eelisõiguse ostmiseks. Kohe hommikul, kui müük avati, üritasin osta aga jah see listicket oli korralik peavalu. pmst ühte ja sama tegevust korrates 5 tundi, reaalselt 5 tundi!!!!!! sain lõpuks oma pileti kätte. Küll aga kahjuks mitte otsatribüünidel, kus oleks 55 euroga saanud. Sain siis samasse sektorisse, kus Tofoal oli ja 110 eurot. Aga kui pileti enda meilile sain, siis oli selline vabanemine pingetest ja kivi langes südamelt. Samal hetkel siis sain ka sellest siin kuulutada, et minek kindel.
                    Järele oli jäänud ainult oodata mineku päeva.

                    Kui see päev jõudis kätte, siis ärevus oli ikka pagana räige ja liblikad kõhus. Polnud eriti palju lennukiga varem lennanud ka, vaid korra eelmine kevad, et sellega mingi aimdumus oli olemas aga siiski, esimest korda üksi laia maailma. Tegelikult sain hästi hakkama küll, liiga palju alahindasin ennast ja ei jõua oma järgmist reisi ära oodata.

                    19.04 siis oli lend õhtul kell 19 miski ja jõudsin Bergamosse mingi natuke enne südaööd. Kuna see airbnb host tahtis lisaraha, kui tuleb hiline check in (peale lisaööd) 15euri, siis õnneks pakkus ka transferit lennujaamast teema juurde, mis oli siis 13. Uberiga see trip oleks olnud 20 euri ja jala minnes ma vb päris 00ks poleks jõudnud, et võtsin temalt siis transferi. Lennujaama vastu tuli mingi tema sõber autoga ja korteris tutvustas kiirelt asjad ära kus miski asub, pererahvas ise magas. Mingi kella 9ni magasin ja selleks ajaks ka pererahvas oli kodunt läinud juba, et reaalselt hosti v teisi inimesi ei näinudki. Kiirelt siis sõitsin mingi linnaliini bussiga raudteejaama ja sealt ostsin pileti Torinosse, ümber istumisega Milano Centrale stationis. Mingeid rongipileteid ma ette ei ostnud. Rongisõit Milanosse ja seal ümber istumine Torino rongile sujus kõik hästi ja mingi kell 12 hakkasin Bergamost sõitma ja kuskil õhtuks kella 17ks olin kenasti Torino Porta Nouvas (Y) See tunne oli ikka totaalselt mega, kui astusin rongist välja ja olin reaalselt Torinos.
                    Torinos siis raudteejaama lähedalt võtsin ühest baarist pasta ja õlle ja nautisid ümbruskonda. Natuke tuiasin vanalinnas ringi ja külastasin Mole Antoniella torni tippu. Järjekord sinna oli ikka päris suur aga kuna olin seal ja järjekord liikus, otsustasin ikka seal kohe ära käia, kuigi oli veits kiire kuna kella 20ks lubasin AirBnb ööbimispaika jõuda. Järjekord õnneks liikus suht okeilt ja viimasel hetkel tegelt pääsesingi, kuna pmst minu taga oli paar inimest veel ja siis pandi silt ette, et rohkem inimesi ei võeta. Tagant järgi küll natukene kahetsen, et sellise kiiruga läksin, selles hoones oli üsna kihvt kinomuuseum, mida vaatama kahjuks siis ei õnnestunudki minna. Hoones sees kiirelt liftiga üles ja torni tipus natuke nautisin vaadet ja sealt oli kenasti näha ka seda kirikut mäe otsas, mille otsa Grande Torino lennuk lendas aastaid tagasi. Otseselt ma ei mõelnudki sinna minna, aga tol õhtul tuli meelde, et jaa võiks seal ikka ära käia.

                    Aga jaa Mole otsas käidud ja läksin siis trammi peale ja sõitsin oma ööbimispaika, kuskil 25minutit sõitsin kesklinnast sinna siis. Ööbimise ma päris Juve staadioni juurde ei võtnud, kuna kesklinnast ikka oleks päris pikk maa olnud sinna sõita ja ma tahtsin ikka natuke vanalinnas ringi vaadata ja külastada ka Torino olümpiastaadionit, siis võtsingi üsna keskele, kus siis oleks sama pikk maa kesklinna, Juve staadioni juurde ja ka alla Torino olümpiastaadionile. Korter oli täiesti viimase peal ja host üks kena itaalia neiu ka väga sõbralik. Kindalsti järgmine kord läheks veel tema juurde.
                    Igatahes jah kui kotid ja asjad said ära pantud, pesus ka käidud, läks siis välja õhtust sööma ühes lähedal asuvas pizza kohvikus. Kena pizza ja õlu sai võetud ja endiselt ei suutnud uskuda, kus ma olen ja kui ilus elu on ikka.

                    Järgneb...
                    Ela ja tunne, et elad
                    see on kõige lihtsam
                    filosoofia, mis toimib
                    sule silmad ära vaata
                    tagasi, hinga sügavalt ja
                    hüppa üle iseenda varju
                    tule koos minuga.

                    Kommentaar


                      Järgneval päeval oli siis plaanis ära käia päeva esimeses pooles Juve staadioni juures ja muuseumis ja õhtul Torino olümpiastaadion. Juve staadioni täiesti kõrval siis asub üks mega super hyperostukeskus, ehk pmst aktiivne elu käib kõik päevad staadioni kõrval ja ainult ostukeskusest läbi minnes oligi võimalik Juve muuseumisse minna. Võtsin siis koha peal ka staadioni tuuri ja iga poole v tunni tagant, ei mäletagi, tehti siis tuur grupile inimestele. Sai staadionil siis käidud pmst igalpool ära. Pressikonverentsi ruum, mängijate riietusruum ja seal kõrval olevad taastumis aparaadid ära nähtud (masaazi lauad, jäävannid jms) ja ka pressikonverentsi ruum. Riietusruumist siis viidi täpselt seda samad teed pidi nagu mängijad sammuvad väljakule ja päris äge oli. Unustamatu kogemus. Sai nähtud ka VIP´ide restorani ruume VIP´i tribüünil ja näidati ära ka kus Agnelli ja Nedvedid istuvad mängu ajal.
                      Umbes tund aega kestis see tuur. Pärast siis käisin Juve muuseumis, mis oli ka päris ok.
                      Pärast siis käisin ka Juve store´st läbi, kus siis jah ostsin korralikult Juve manti.

                      Kuldliikme kaardiga sain -10%, pildilt puuduvad veel Juve aluspesu ja plätud.
                      Siis viisin kogu mandi korterisse ära ja natuke puhkasin ringi tatsamisest ja muidugi peab ka seda mainima, et ilmaga vedas mul tohutult. Nagu kõik need 3 päeva Torinos oli 28-30 kraadi sooja päikesepaistelised ilmad.
                      Peale kosumist siis läksin Torino staadionit vaatama. Bussiga sinna minnes siis mingilt peatänavalt siis sõitsin ka läbi, kus laupäeval oli mingi ajutine tänavaturulaadne asi. Tänav oli räigelt lagastatud ja kastid vedelesid igalpool ja üsna trööstitu vaatepilt oli ja korra mõtlesin, et kas olen Napolisse sattunud...
                      Aga jah torino staadionil kahjuks mingeid tuure ja asju ei korraldata, ehk ainult mängupäevadel siis võimalik sisse saada aga no ega seal vast midagi vaadata ka pole, ei paistnud väga ilus. Üldse see linnaosa ei tundnud väga viisakas. Aga staadioni taga kõrval oli väga ilus suur park ja seal juures oli ka üks väga chill õlle/panini kiosk kus oli palju laudu ja toole ja päris palju inimesi oli ka, et üsna chill õhtu oli. Seal võtsin kerge õlle ja panini ja nautisin vaadet olümpiarõngastele ja kohapealset melu.
                      Pärast koju minnes siis ikka eelnevalt sinna sõites nähtud tänavaturu korralagedust, oli ikka korralikud koristusmansad väljas ja täitsa usun, et pühapäeva hommikuks oli see tänav juba väga puhas.

                      Pühapäeval, mängupäeval siis võtsin ette reisi sinna Superga mäele, kus siis see Grande Torino lennuk kirikusse sõitis. enne seda kesklinnas siis tegin kerge hommikueine.
                      Mängupäeva hommik: https://scontent.ftll1-1.fna.fbcdn.n...f9&oe=5BAB12AB
                      Ja siis võtsin sammud Superga mäele. Et sinna saada siis, oli vaja sõita ühistranspordiga Sassi Superga peatusesse ja seal siis läks mingi spetsiaalne väiksem tramm sinna mäeotsa, millele oli vaja pilet ka veel eraldi osta, et sama torino ühistranspordi piletiga ei saanud sõita.
                      Mälestustahvel: https://scontent.ftll1-1.fna.fbcdn.n...9a&oe=5BB82374
                      Teisel pool oli täiesti tüütav renovereeritud kirik, kuhu sai lisatasu eest sisse ka minna. Selle ees oli kena mingi pargike, kus inimesed said piknikuid ja asju pidada. Sinna mäe otsa siis on võimalik ka oma autoga saada.
                      Kena vaade sealt linnale oli ka, kus nägi ka kaugel lumiseid mäetippe. https://scontent.ftll1-1.fna.fbcdn.n...a0&oe=5BA535B0

                      Mingi kella 13 ajal siis hakkasin tagasi tulema. Linnas tegin veel kerge lõuna ka PO jõe ääres ja ootusärevus oli suur. Kerge vahepeatuse tegin veel korteris, kus panin Juve riided ja asjad selga ja kella 17 ajal seadsingi sammud Juve staadionile. Tegin enne mängu staadionile ringi peale ka ja nautisin mängupäeva õhustiku. igalpool olid fännisallid ja särgid müügil, ostsin ühe ägeda Higuaini särgi ja Juve fännisalligi. Hiljem veel sattusin sinna värava juurde, kus siis oli Napoli fännide sissepääs. Korralikult märulipolitseid oli näha seal juures. Mingi Napoli fänni telekanal luna tv reporter siis intervjueeris juures olevaid inimesi ja sain isegi paar sõna seal kaamerasse öeldud. Küsiti miks Juve ja kust tulen ja siis mingi seltskond itaalia keelt kõnelevaid inimesi tuli juurde ja rohkem väga ei saanudki midagi rääkida, aga äge oli siiski. Vahepeal lasti korralik laul ja chantimine ka Napoli fännide poolt. Suht vinge oli vaadata. Mina ise olin muidugi värava taga, nemad olid sees. Mingi aeg siis passisin neid ja siis tund enne mängu läksin siis oma väravast staadionile. Üks pilt ka staadioni eest. https://scontent.ftll1-1.fna.fbcdn.n...e0&oe=5BAE855C

                      Ja kui veel tribüünile istuma sain......pisar tuli silmi. Olen aastaid unistanud sellest hetkest ja lõpuks see täitus. Uus Juve staadion on nii väljast, kui seest mega mega mega ilus ja fantastiline. Lihtsalt super. Ja enne mängu siis juve lineupi tutvustamisel perekonna nimesi välja hõigata, kui teadustaja ütles eesnime oli lihtsalt mega. Täiesti kõrist sai kaasa räägitud nii nagu kõik ümberolevad inimesed staadionil. Ja siis veel Juve hümn Storia di un grande amore...Ma olen seda nii palju youtubest vaadanud ja lõpuks sain seda õhustiku ka ise nautida, maruäge. https://www.youtube.com/watch?v=U9yPVNfSZ3E&t

                      Mängijate soojenduse ajal muidu lasti üsna palju ka Aviciit, see oli vist see nädal, kui Avicii ära suri...ja noh korral oli muidugi ka eye of tiger ja õhtu hämarduses oli üsna kihvt valgusshow ka staadionil.

                      Aga jah mängust pole midagi erilist rääkida, me kõik teame kuidas see läks. Kahjuks ma Juve väravat ei näinud, mis tähendab, et kindlasti pean veel tagasi minema...
                      Aga see 0-1 mind väga ei morjendanud ka, kuna teadsin, et kõik Scudetto lootused on alles ja Napoli nkn choke´b, mis ka juhtus siis...Aga see kuidas nende fännid seda tähistasid ka peale mängu oli üsna naljakas. Nii pöördes olid ikka. lasid rakette ja huilgasid. Aga ses mõttes midagi vägivaldset ei olnud, suheldi sõbralikult. Osade tüüpidega isegi sain pilti teha lol v noh nad ise tahtsid. Lasin siis neil enda telefoniga ka teha.
                      Aga jah mingi mingid ööbussid veel sõitsid ka, et nendega sain mingi ühe ajal kodu poole minna. Mul muidu oli võimalus ka Around Turin tüüpidega teha enda reis veel mõnusamaks, kus oleks siis saanud nagu Juve fännidega suhelda jne aga tahtsin esimesel korral kõike omas tempos teha ja lihtsalt nautida õhustiku. Around Turiniga oleks pidanud pmst kohe peale mängu bussile minema ja oleks viidud kesklinna pizzat sööma ja õlut jooma. Aga järgmine kord vast kindlasti võtan nendega ühendust.
                      Staadionilt lahkumisega siis oli mul muidugi omaette ooper. Kuna see vaade tirbüünidelt oli lihtsalt nii fantastiline, ei tahtnud ma väga oma kohalt lahkuda. lõpuks jäingi pmst üksi ja siis turva käskis lahkuda. sain juba pmst väravast välja kui tuli meelde, et jätsin Higuaini särgi tooli alla, lasti õnneks sellele veel järgi minna aga väljudes siis tõesti minu selja taga pandi ka värav kinni.

                      Aga nojah midagi Torinost väga polegi rääkida siis enam. Järgmisel päeval hommikul 9st panin minekut ja võtsin suuna Genova poole, kus siis õhtul Genoa - Hellas Verona mäng. Rongiga sai siis Genovasse mindud. mingi 3 tundi kestis sõit ja kuskil 14-15st olin Genovas. Raudteejaama vastas pmst oli ka Kolumbuse sünnikodu väravad, ehk nägi kohe esimese vaatamisväärsuse ära ja siis Hotelli poole sammud. Raudteejaamast oli mingi vähem, kui km kaugusel, et viisin asjad sinna ära. Receptionist oli ise Genoa fänn ja soovitas kohe mul Juve mütsi peast võtta. Jope küll enne Genovasse minekut vahetasin ära, aga jah müts jäi pähe. Muidu tüüp ise oli sõbralik ja ütles, et on ka Augsburgi fänn ja eelmine nädal tuligi sealt nende kodumängult ja ütles veel, et teab väga hästi kes Klavan on ja, et mängis ka Augsburgis.
                      Kui check- in sai tehtud, siis läksin välja natuke ringi trippima. Huvitav sadamalinn. Tuult oli kohe palju ja temperatuur enam nii 28 ka polnud, 20 ringis oli. Aga muidu vägev linn, enam-jaolt liiklusvahendiks oli autode asemel rollerid, neid oli ikka megalt palju ja igalpool oli rollerite parklaid ka, mis oli täis rollereid.

                      Aga Luigi Ferrari staadionile siis hotellist oli kuskil 2,5km ja hea jalutuskäik oli sinna. Sellele mängule siis pileti ostuga probleeme polnud, staadioni kõrval oli piletitemüügi putka ja sain koha peal 15 euroga otsatribüünile pileti. Mäletan mingi varasemas Fifas oli Luigi Ferrari staadion ka sees ja mulle staadion välimuse poolelt väga meeldis, et uhke oli see ka oma silmaga ära näha. https://www.google.ee/url?sa=i&rct=j...29966584762038
                      Aga seestpoolt kahjuks staadion oli ikka korralik urgas. No ikka totaalne, oli näha, et viimati renoveeriti staadion 90ndal MMi tarbeks. WC olid sellise stiiliga ja noh väga räpane oli kogu see sisemus. Otsa peal väga inimesed toolidel ei istunudki, rohkem seljatoel. Aga no kogemus omaette, aga samas nukker, et 2 Serie A satsi peavad sellisel staadionil oma kodumänge.
                      Genoal endal muidu vahva anthem, mingi lastelaul nagu. https://www.youtube.com/watch?v=kmDiMd90-FI

                      Järgneb...
                      Ela ja tunne, et elad
                      see on kõige lihtsam
                      filosoofia, mis toimib
                      sule silmad ära vaata
                      tagasi, hinga sügavalt ja
                      hüppa üle iseenda varju
                      tule koos minuga.

                      Kommentaar


                        Mäng ise oli vahva, nägi palju väravaid ja kuna istusin Genoa fännide keskel, siis muidugi pidin kaasa cheerima väravatele ja neil ikka löödi, 3-1 jäi mäng vist. Giuseppe Rossigi lõi selles mängus värava. (Y) Et jah, vahva oli.

                        Peale mängu kondisin hotelli ja järgmisel päeval käisin enne Milanosse ära sõitmist veel Genoa muuseumist ka läbi. Seal ikka läks aega, nägi ära Luigi Ferrari staadioni ajaloo, igast maketid olid seal ja suht vinge, et algus aegadel oligi see staadion suht tühermaal, nüüd maju täis.

                        Muuseumis oli ka üsna huvitav ruum, kus siis ekraanil käis Genoa läbiaegade videod ja suht nostaligine oli seal vaadata ka Milito väravaid. Seal oli ka kaks väga mugavat Genoa tooli ja taustal need reklaam tahvlid ja ees mitu rida toole, et võib arvata, et päriselt ka Genoa klubi korraldab seal intervjuusi ja pressikonverentsi. Ruumi kõla ja tooli ja nende samade reklaam tahvlite järgi võib arvata, et see intervjuu Rossiga tehti selles samas ruumis, ehk sain sellel samal toolil istuda, kus temagi istub. https://www.youtube.com/watch?v=cblzUqWjMAM

                        Oleks aega rohkemgi olnud, oleks kindlasti tahtnud ka Genoa akvaarium muuseumit külastada, mis on euroopa suurim vist. Peale lõunat asusin siis Milano poole. Õhtul jõudsin kohale kuskil 19 ajal ehk sain täpselt veel õhtusööki ka hostelist. Korralik hostel oli. Ööbisin siis Ostello Bello Grande´s mis on Centrale stationist realselt mingi 300-400m kaugusel vist. aga jah Check-in´il sain tervitusjoogi ja siis sain asjad ära panna ja õhtust sööma, väga palju seda siiski järgi polnud jäänud. Läksin siis Pizzaburgeri jahile, mida üks kaasfoorumlane soovitas. Kenasti leidsin koha üles ja Pizzaburger oli tõesti väga mahlane ja hea. Teinekordki. Rändasin siis hostellise tagasi, et vaadata Roma CLi mängu. Järjekordne pettumust täis õhtu. Järgneval päeval, kolmapäeval külastasin siis Milano katerdaali ja siis seadsin sammud San Sirole. Sai nähtud staadionil olev muuseum, mis koosnes siis eksmängijate särkidest ja väga muud polnudki...mõtlesin, et kas nii ongi...kahjuks ei tulnud meelde, et läheduses on ka Casa Milan, mis on siis see õige Milano klubi muuseum. Mingit reklaami kahjuks staadioni juures ka polnud, et unustasingi minna. Eks järgmine kord käib ära siis. Aga jaa San Siro tuuri sai täitsa iseseisvalt tehtud. checkpointides ainult seisid mingid inimesed, kes siis juhendasid kuidas edasi minna. Suht vahva oli mängijate riietusruumis olla ja seal toolidel istuda. Sai tehtud ka Bonucci särgi all toolil piltigi. Veits arvan küll, et need riietusruumid olid feigid sest noh vaevalt lastakse mingi suva turistidel hoorata mängijate riietusruumi toolidel. Läheduses ei näinud ka neid taastumisruumi, et küllap need feigid olidki. Korra sai kenasti ka täitsa väljaku ääres käidud ja tribüünil istumas. Päris uhke oli küll see San Siro staadion. Muidu staadioni ümbruskond oli maruvaikne, mingit elu väga staadioni ümber ei käinud nagu Juve staadioni puhul on.

                        Väga muud erilist ei teinudki, läksin hostelisse tagasi.

                        Järgmisel päeval, neljapäeval, 26.04 ehk koju mineku päeval siis asusin hommikul Milanost rongiga Bergamosse, vahepeatusega Monzas. Seal linnas, kus F1 toimubki...aga väga linnale trippima ei saanud minna kuna kohe tuli ka rong, mis viis Bergamosse. Viimasel sõidul siis rongiga nägin ka esimest korda piletikontrolör.
                        Kahjus Genovas viibides sain vist tuult v ma ei tea, igatahes tervis väga korras ei olnud. Ulme paha oli olla ja nohune, ehk kui tervis korras oleks olnud, oleks Bergamos käinud ka Atalanta staadioni ümbrust vaatama aga kuna ulme paha oli olla, läksin kohe esimese bussiga raudteejaamast lennujaama ja ootasin paar tundi seal oma lendu koju.

                        Ega tripist enam midagi väga rääkida polegi. Jäin rahule ja enne, kui mu membership läbi saab, tahan 1-2 korda veel minna. Kerge mõte on sügisel siis, kui saab asjad klapitama, siis nii, et näeks CLi alagrupimängu ja siis veel liigamängu ka. Planeerima saab hakata ehk augusti lõpus, kui CLi mängud selged ja siis vaatab kas viitsib teha nädalase tripi või siis ainult teisipäeval bergamosse ja neljapäeval bergamost tagasi, siis peab CLi mäng jääma kolmapäeva peale.
                        Ela ja tunne, et elad
                        see on kõige lihtsam
                        filosoofia, mis toimib
                        sule silmad ära vaata
                        tagasi, hinga sügavalt ja
                        hüppa üle iseenda varju
                        tule koos minuga.

                        Kommentaar


                          jokers to the right
                          clowns to the left of me

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Iceman Vaata postitust

                            Järele oli siis jäänud vaid Juventus - Napoli pileti ostmine. 9. Aprillile, kui need müüki tulid, esimesel päeval said Juve kuldliikmed eelisõiguse ostmiseks. Kohe hommikul, kui müük avati, üritasin osta aga jah see listicket oli korralik peavalu. pmst ühte ja sama tegevust korrates 5 tundi, reaalselt 5 tundi!!!!!! sain lõpuks oma pileti kätte.
                            Mida sa täpsemalt 5 tundi tegid? Kuna pole ise eriti kusagil mängudel käinud, siis jääb arusaamatuks. Küsin enda tulevaseks harimiseks.
                            Instagram

                            Twitter

                            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                            telekavaataja.blogabet.com

                            Kommentaar


                              Listicketi server oli üle koormatud. Sain koha valitud ja enda nime ja id ka kirja pantud ja kui pidi viima makse lehele, kus siis pangakaardi andmed kirja panna, tuli error.

                              " Oops... there's an error
                              10026 - Non è stato possibile evadere la tua richiesta, ti invitiamo a riprovare più tardi "

                              Vahepeal tüütasin ka päris paljusi inimesi ka ( Tofoa, cannu, fb´st leidsin ka ühe eestlase, kes juve mängudel käinud ja on üks kaasloojatest Around Turin lehel ja isegi Around Turin lehe haldaja rääkisin fb´s ja küsisin üle kas teen kõik asjad õigesti jne) ja kõik ütlesin, et jah see listicket on väga halb leht ja isegi raskelt pileti kätte saanud sealt. Lõpuks siis õhtul kella 19 ajal sain sinna lehele, kuhu krediitkaardi andmed sisse panna ja sain makse tehtud ja piletid tulid meilile. Samal ajal odavamad piletid müüdi välja ja sain õhtul siis natuke kallima pileti.
                              Ela ja tunne, et elad
                              see on kõige lihtsam
                              filosoofia, mis toimib
                              sule silmad ära vaata
                              tagasi, hinga sügavalt ja
                              hüppa üle iseenda varju
                              tule koos minuga.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                                Olgu ka siin öeldud, et juhuse tahtel istusime Tauriga staadionil täiesti kõrvuti kohtadel. Pikem ülevaade eepilisest reisist tulekul.
                                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                                Peaks ka siia Juventus-Napoli ja Milan-Pescara mängudest mingid pikemad lõigud kirjutama.
                                Iceman siin tuletas meelde, et olen veel võlgu. Aga mitte täna. Ehk mõni teine päev/öö.
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X