320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Laskesuusatamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    noh, pole kindel, kurat ma ei mäleta, kes see vahva eesti laskesuusa-plika oli, kes rääkis, et ta kardab laskumisi ja mingil võistlusel tuligi mäest kenasti sahka alla.

    E: oligi gaim ja sotši OM siis

    Kommentaar


      Väga võimas meeste ühisstart täna!
      Schempp kannatas viimasel ringil Fourcadi rünnakud ära ja tasuks kodupubliku ees esikoht. Aga kõige võimsama lõpu tegi kahtlemata Eric Lesser. Oli justkui maha jäämas ja siis pani sellise käigu ja jättis Fourcadi lausa kolmandaks.
      FC Flora

      Kommentaar


        Kui Fourcade`il hetkel veel mingi nõrk koht on, siis see on kindlasti lõpusprint. Ta varem selles pähe saanud nii Svenssenilt kui ka Shipulinilt. Eks ta seepärast täna ka kohe minema üritas spurtida.

        Kommentaar


          Eks need 2 trahvi võisid tal lõputeravuse koha pealt saatuslikuks saada.
          Elu on lühike, pidu on pikk.

          Kommentaar


            Algselt postitas GoldenEagle Vaata postitust
            Eks need 2 trahvi võisid tal lõputeravuse koha pealt saatuslikuks saada.
            Need kindlasti, aga ma arvan, et see küpsetamine seal viimase ringi esimese tõusu algul oli saatuslik. Pani kõva spurdi maha ja Schempp suutis ainsana kaasa minna ja hästi võeti kaadrisse Fourcade'i nägu pärast seda, kui seljataha vaatas, seal oli pisike naeratus, eks ta vist teadis, et Schempp on täna kodus väga kõva ja läheb raskeks.
            Lesser tegi muidugi täiesti ulmelise lõpu.

            Kommentaar


              Tore, kui sõõm värsket õhku tuuakse meeste võistlustele. Fourcade võit pigem jäi eelviimasele ringile, kus andis korralikult gaasi ning seetõttu viimasel ringil enam väga palju jõudu ei jäänud. Viimases tiirus kui Lesser ühe mööda lasi, hakkasin juba mõtlema, et kas tõesti täna Ole Einar? Ja sekund hiljem toodi maa peale tagasi. Mees on liiga vana juba, et kui tahta võita, peavad juba kõik asjad õnnestuma, laskmine, korralik suusakiirus jne. Mis puutub eestlastesse, siis Ermits hakkab varsti liikuma usun. Kui Grete Gaim kogemata loeb seda, siis soovitan tõsiselt aja maha võtta, igasugused sotsiaalmeedia kontod ära kustutada, korralik reset teha ning psühholoog otsida. Hetkel enam ei tundu asi ületreenituses vaid juba läbipõlemises.

              Kommentaar


                Hooaeg käib suure hooga, vaatame mis seisus siis koondised on.

                1. Naistes on minu arut parim seis Prantsusmaal, Dorin on täielikus tipus, kuigi stabiilsusest jääb hetkel puudu, et võidelda üldtiitli eest, ta on suutnud mõne etapi võita, aga võib ka jälle teise kümne lõppu jääda. Ta on hetkel ka parimas vanuses. Bescond on stabiilne ja vajalik liige teatenelikusse, aga kuigi hetkel on sõidukiirus keskpärane, siis ta on alati suutnud mingiks hetkeks ennast super vormi viia viimastel hooaegadel. Aga tipus ta hetkel ei ole ja pigem pikal distantsil tegija, ka ainsal selle hooaja etapil teine kohta 15. km distantsilt. Ja siis on tulnud kaks noort Braisaz ja Chevalier, esimene neist on alles 20 ja juba poodiumil lõpetanud ja mk arvestuses 7. Lisaks siis sõidukiirus on super. Chevalier on veidi vanem ja tundub küpsem laskesuusataja hetkel, oskab jõudu hoida ka viimaseks ringiks, laseb hästi, sõidab korralikult ja tasuks ka juba võit ja teine koht, mis olid suured üllatused, sest esimese 5 etappi parim tulemus talle oli 31. Lisaks siis on väga ok varu Aymonieri näol, aga kui ülejäänud neli on suutnud ennast kõik poodiumile see hooaeg sõita, siis tema parim koht on 9. Sellegipoolest 5 naist mk kokkuvõttes 17. parima seas on rohkem kui kõva sõna. Ja kaks neist veel noored ja tulevik tundub helge.

                2. Saksamaa - Dahlmeier on top 2 laskesuusataja, pigem tundub juba, et see hooaeg on tema kõige stabiilsem laskesuusataja tipus. See räägib juba enda eest, et ta halvimad kohad on neljandad see hooaeg ja kui ta poleks kahte etappi vahele jätnud oleks kindel liider endiselt. Hildebrand on okei, aga ei ole päris seal kõige teravamas tipus, sama käib Preussi kohta, aga ilmsel on tegu stabiilsemate teatesõitjatega kui Prantsusmaa noored. Kumbki pole poodiumile veel saanud. Hinz ja Hammerschmidt on väga ebastabiilsed, pigem keskmikud üksikute õnnestumistega. Gössner pole kahjuks suutnud tippu naasta, hooaja parim koht on 10, muidu on hea kui 30. sekka saab. Koondisesse mm. ei tohiks asja olla, eriti praegu kui sõidukiirus on ka pettumustvalmistav. Herrmann sai võimalused ja näitas ennast väga heast küljest, pigem võiks olla tema see 6. number ja mk sarjas võistelda.

                3. Tsehhi - Koukalova on viimased aastad olnud ala valitseja, see aasta on sekka tulnud ka mitu ebaõnnestumist. Vitkova on veidi pildilt kadunud, kuid siiski tipu lähedal, mitte küll nii stabiilne kui eelmistel hooaegadel. Kuid nüüd on esile kerkinud uus stabiilne võistleja, Puskarcikova, kes nüüd viimasel etapil sai tasuks ka poodiumikoha. Neljas number on Charvatova, kes hooaja alul tegi paar okeid võistlust ja on nüüd veidi pildilt kadunud, tema puhul ongi küsimärk kuidas laskmine õnnestub, teate jaoks võib olla riski variant, eriti praegu kui ta tabavusprotsent on napilt üle 60%, aga kedagi rohkem pole hetkel võtta.

                4. Norra - Eckhoff on tipus, ta oskab ennast tähtsamateks võistlusteks vormi saada ja terve hoaoeg ta ei suuda parimatega võistelda, Olsbu on ka päris stabiilne, korra ka juba poodiumile tõusnud see hooaeg. Edasi on seis kehva, okei Birkeland on arvestatav võistleja, aga neljandaks kedagi polegi eriti võtta.

                5. Ukraina - Peale Semerenkode lõpetamist on seis nagu ta on, Pidhrushna on halvas vormis, küll aga Dzhima on tegemas elu parimat hooaega. Ülejäänud on individuaalselt keskpärased, aga Ukraina fenomen ongi pigem see, et teates ollakse väga stabiilsed.

                6. Itaalia - Wierer on see aasta oodatust kehvem, aga ikka 5. kohal mk kokkuvõttes. Ülejäänud naised oń pigem teinud sammu tagasi ja kui eelmine aasta oli Itaalia favoriitide seas, siis see aasta on konkurentsivõimelise neliku kokku saamine väga raske.

                Edasi on juba nõrgemad tiimid, Valgevene võib sekkuda mängu kui Domracheva vormi saab, Venemaal on Akimova näol tipp olemas, aga ülejäänud on see aasta olnud kehvad.

                Poola ja Rootsi saavad alati ühtlase neliku kokku, aga neil pole ühtegi tippu hetkel.

                Kommentaar


                  Päris julm teatevõistlus oli, enne vaatasin, et Venemaal ok võistkond ja koef 7, pidin lihtsalt panema, selle võistluse kaotasid treenerid, parim mees viimasesse vahetusse ja oleks tulnud kerge võit.

                  Volkovi asemele Tsvetkov ja Venemaa suurfavoriit mm.

                  Kommentaar


                    Suht lamp, et Naiste teatesõitu täna ei näidata, peab Eurospordiga leppima. Kui juba tervet nädalavahetust teha, miks siis lambist üks sõit välja jätta?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                      Suht lamp, et Naiste teatesõitu täna ei näidata, peab Eurospordiga leppima. Kui juba tervet nädalavahetust teha, miks siis lambist üks sõit välja jätta?
                      Kes teleka juurde ei pääse, siis lambistriimist parem on see: http://www.eurovisionsports.tv/
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                        Suht lamp, et Naiste teatesõitu täna ei näidata, peab Eurospordiga leppima. Kui juba tervet nädalavahetust teha, miks siis lambist üks sõit välja jätta?
                        Alati võib ka Soome pealt vaadata.
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          Saksamaa võit tundub päris kindel täna vist, Prantsusmaa ilma oma esinumbrita, Tsehhi nagu võiks, aga neil neljas number keegi poolamatöör. Itaalia tangib ka, Ukrainal on ainuke, kes võiks ideka laskmise juures üllatada.

                          Kommentaar


                            Kes meil üldse sõidavad? Eelmine nädal räägiti, et meil polegi neljandat naist välja panna ja naljatati, et äkki Saue tuleb appi.

                            Kommentaar


                              Heeh Hammerschmidt on päris ilus ju, vähemalt kui Fennega peale seda intsidenti poseerisid, nägi päris hea välja.

                              Kommentaar


                                Väärt lugemist Saue fb lehelt:

                                Vanameistri pihtimus
                                Järgnev jutt on asjaosalistele mõnevõrra valus ja karm, ja mul on seda raske kirjutada. Aga loodetavasti on õpetlik.
                                Ühesõnaga, mina olengi selle aasta laskesuusatamise Eesti meistrivõistluste sprindidistantsi hõbe, sealhulgas edestasin kõiki praegu jaanuaris Eestit esindavaid koondislasi. Enne võistlust käisin laskmas 2 (kaks) korda ja suusatamas 8 korda (kahe kuu jooksul, esimesed sõidud olid novembri alguses). Keskmine nädala treeningtundide arv on 4-5, 6-tunnine nädal on juba väga kõva koormus. Rääkimata sellest, et kaheksa tundi järjest pole ammu magada saanud ja võistluskaal, khm, on umbes 4kg kaugusel.
                                Kuidas siis ikkagi selline tulemus? Laskmisega on lihtne, sellega on mul kõva põhi all, Otepää tiir on laskumise lõpus ka, ei pea kõrge pulsiga laskma. Ma lihtsalt olen natuke aeglasem. 0+1 oli tubli tulemus. Sõit - erinevalt paljudest teistes naistest ma OSKAN väga hästi suusatada. Otepää rada on mul nö jala sees, mul on rada peas, ma tean täpselt, kus võib natuke lõdvemalt võtta, kus tuleb kiirendada ja milline on ideaaltrajektoor. Tol päeval oli rada ka väga kiire, pisut jäine ning ilm oli ka tuuline, mis andis mulle eriti hea võimaluse "kavaldada" - vastu tuult ei ole eriti mõistlik näiteks laskumisasendist varakult püsti tõusta, et keppidega hoogu anda, tuul nullib kogu tõuke. Targem on natuke venitada ja siis ka lihtsalt madalas asendis jalgu sõita. Loomulikult, kuskil raskemal rajal ja kehvemates oludes (Oberhof!) oleksid jõudude vahekorrad kindlasti hoopis teised olnud. Ja ega ma päris diivanil lebotamisega ka ei tegele, lisaks oma 4-5 treeningtunnile proovin ma muidu aktiivne olla, käin pojaga väljas (2-3-4km) ja kui õigesse kohta sattun, tõmban ka lõuga (10 (kümme), jope ja saabastega), mõned korrad nädalas võimlen temaga toas pool tunnikest. Aga olgem ausad, füüsiline vorm on kehv, hinnanguliselt kaotan "õigele" vormile 7,5km nii poolteist minutit (1:30), sõltuvalt rajast. Tookord Otepääl ilmselt minuti. Nii et põhimõtteliselt mängis mulle päris korralikud kaardid kätte ja ma võtsin neist viimast.
                                Aga just see ongi see, miks mina olin kindel punktikohal sõitja ja miks praegused tüdrukud ei ole. Ma ei ole ulme tugev või vastupidav või kiire. Ma lihtsalt oskasin ja oskan siiani oma võimeid maksimaalselt kasutada. Ma teadsin, et tõusu peale ei võida ma suurt kedagi, seetõttu oli mul vaja laskumistel ja siledatel väga hea olla. Ja ka lasketiirus. Ma tegin trennis neid asju, millest oleks hiljem võistlustel kõige rohkem kasu. Ma oskasin ennast võistlusteks õigesti häälestada, et treeningul tehtu kõige paremini realiseerida. Erinevalt füüsilisest vormist ei kao need oskused kuhugi - ma teen seda praegugi, lihtsalt märksa teises mahus. Sellepärast minusugused vanameistrid teevad ikka ja jälle noortel kukkedel (ja kanadel) selja prügiseks.
                                Tippsportlane pole see, kes karmilt trenni teha lõhub, palju laagrites käib ja hooaeg läbi võistleb. Tippsportlane on see, kes tegutseb eesmärgipäraselt. Ka mina polnud mingi ideaalne sportlane, ka mina tegin vigu, mis nüüd distantsilt vaadates väga hästi silma paistavad, aga ma vähemalt võtsin õppust ja suuri vigu aastast aastasse ei korranud. Kes tahab kiiresti sõita ja täpselt laskma, peab ISE mõtlema.
                                Ma taha praegu analüüsida tüdrukute selle hooaja tulemusi, see on täiesti omaette ja veel valusam teema.
                                Tippsporti tagasitulekut ei planeeri

                                Kommentaar

                                Working...
                                X