Lehekülg 69, kokku 72 EsimeneEsimene ... 19596566676869707172 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 361 kuni 1 380, kokku 1430

Teema: Ajateenistus!

Professionaal Kasutaja Indrekolen avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2017

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Vägev
    sekundeerin

Eesti koondislane Kasutaja RealFan avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2009

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Markko Vaata postitust
    Herem pole STVP ülem olnud. 2008-12 oli Kirde KRK ülem, väga utreeritult brigaadiga võrreldav.
    Õige, mul oli valesti meeles (ma ise teenisin tol ajal STVP-s). Sealt viie-kuue aastaga kaitseväe juhatajaks polegi vast kõige kiirem tõus.

Professionaal Kasutaja Indrekolen avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2017

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
    Kahe käega kirjutan alla. Ma teenisin 1999. aastal aega Tartu ÜJP-s, Herem oli seal siis alles leitnandi (või isegi nooremleitnandi) auastmes staabiohvitser. Ta oli juba toona, verinoore ohvitserina pataljoni kõige silmatorkavamalt intelligentne tüüp. Tasakaalukas, kainelt arvestav ja tuntavalt suure lugemusega. Väga kontrastne, eriti, kui teised pataljonis toimetavad ohvitserid tema kõrvale panna.

Pluss mul on temaga eluks ajaks väga isiklik mälestus, mida ehk on paslik siinkohal ka meenutada (panin millalgi oma "memuaare" kirja, nüüd on hea võtta).

Väljaõpe sai läbi, olin Tartus tagasi, aega omajagu mööda veerenud ja kätte jõudnud see päev, kui pidulikul pataljonirivistusel loeti ette pataljoniülema käskkirjad, millega omistati ajateenijaile uusi auastmeid.
    Mina aga olin suutnud vahepeal kerge südamelihasepõletiku hankida, mille suuremalt jaolt juba püstijalu olin läbi põdenud, aga mille tõrjumiseks endiselt igapäevaselt sigavalusaid süste persse sain. Ja siis juhtuski kuidagi nii, et just tolsamal päeval ei olnud pataljoniarsti kohal ja vanemad med.vennad, kes kohe saabuva metsalaagri järel pidid reservi pääsema, olid rivistusel – ja mina, värske med.vend, jäin laatsaretti valvama. Tsivilistist velsker, punapäine proua Anu oli aga pati arstilt kapten Johansonilt saanud korralduse mulle rivistuse ajal järjekordne annus rohulahust persse pressida.
    Need süstid olid sigavalusad. Ravim oli kristalne pulber, mida NaCl sees lahustati ja siis läbi jämedanõelalise süstla lihasesse suruti. Kui pulbrit piisavalt hoolikalt lahuses läbi ei raputanud, siis... Oi. Ai.
    Ja nii ma olin siis kõhuli med.punkti ülevaatuslaual, marlitutsakas karjumahakkamise vastu hambus, perse paljas ja higipull otsa ees jälgimas, kuidas proua Anu sadistliku mõnuga rohukapi ees mulle järjekordset valudroogi valmis raputas.
    Hetk, sekund enne seda, kui ta valmistus seda kuradima kanalisatsioonitoru meenutavat nõelajurakat mu tagapalgeisse rammima, avanes med.punkti uks ja sisse marssis nooremleitnant Herem. Ma ei osanud midagi suurt arvata, aga niipalju mu hirmuähmas aju suutis genereerida, et olukorras, kus ma olen abitus seisusndis kõhuli, püksid rebadel, ei ole mul ilmselt vaja garnisonimäärustikku punktuaalselt jälgida ega püsti karata. Nii ma siis jälgisin, kuis Herem tõsisel muigel oma hiigelsaabastega üle läikiva linoleumi mürtsutas ja minu ees seisma jäi. Põrnitsesin teda, unustades isegi marlitupsu hammaste vahelt sülitamast.
    „Et sedasi!” müristas Herem. „Teate, tavaliselt ma ajateenijate järele ei jookse, reamees Tiits, ja veel vähem palja persega ajateenijate järele, aga mul on teile üks paber ette lugeda!”
    Ja võttis mapi vahelt valge paberilehe ning luges sealt: „Käskkiri! Vastavalt otsusele number see ja too, prim too ja see, käsin: omistada reamees Tiits, Marekile kaitseväeline auaste kapral alates kuupäevast see ja see! Alla kirjutanud: Tartu Üksik-Jalaväepataljoni ülem kapten Klettenberg!”
    Luges, voltis paberi kokku, pistis selle mulle pihku ja tõmbas siis frentšitaskust välja kaks tuliuut rohelist pagunit, millest kummalgi üks triip. Pani need "laibaletile," kus ma palja persega olukorra skisofreenilisust tunnistasin, surus kätt, pööras kannapeal ringi ja lahkus.
    Riviplatsilt kostis Eesti hümni. Nagu minu auks. Minu, palja persega värske Eesti Kaitseväe laskur-sanitar-autojuhi, kapral Tiitsu auks.
    Nii sai minust esimene ja viimane ajateenija Eesti Kaitseväe ajaloos, kes on auastmekõrgenduse vastu võtnud palja persega.

Sinu tekst on õhtulehte jõudnud!

https://www.ohtuleht.ee/851730/ajate...gumikuga-laual

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Mar 2009

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust
    Jah, ilusti küsiti. Palusin nimed välja võtta ja lubasin.

Pepe Šmõud Kasutaja GoldenEagle avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2008
    Elu on lühike, pidu on pikk.

Professionaal Kasutaja Kaurr avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2011

Algupärane

Huvitav kuidas ma varem seda lugenud pole aga naersin küll korralikult.
    Aitäh Kapral Tiits.

Shola Ameobi Kasutaja Halb ründaja avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2005

Algupärane

https://www.postimees.ee/4393435/aut...i-relvatootjat

Võib-olla saab praegusest vanarauast lahti.
    Inter - ausaim klubi Itaalias.

Eesti koondislane Kasutaja krissucool avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2006

Algupärane

Tervist,
    Kysimus selline, et kui olen aasta-aastalt vigaste diskidega ajapikendust saanud ja iga aasta palutakse uuesti tulla. Nyyd elan v2lismaal juba aasta aega. T2nu sellele mul muidugi ei ole haigekassat eestis ja no ilmselgelt ma oma raha eest uuringutele ei l2he. Kas v2lismaa arsti diagnoos on ka sobiv? Vnoh, ei teagi mis muidu pihta hakata. T66lt 2ra saamine selleks et teises Euroopa otsas arstlikule komisjonile oma paberit ette n2idata on niigi vaevaline.
    Giggs will tear you appart.

Vabakutseline günekoloog Kasutaja Markko avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2002

Algupärane

Lihtsam otse KRAst küsida

Liitus foorumiga
    Aug 2005

Algupärane

Kas nad kuidagi sinuga ühendust on võtnud välismaal?
    Kui ei, siis võib ilmselt sujuvalt ignoreerida.

Eesti koondislane Kasutaja Nasfal avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2011

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas krissucool Vaata postitust
    Tervist,
    Kysimus selline, et kui olen aasta-aastalt vigaste diskidega ajapikendust saanud ja iga aasta palutakse uuesti tulla. Nyyd elan v2lismaal juba aasta aega. T2nu sellele mul muidugi ei ole haigekassat eestis ja no ilmselgelt ma oma raha eest uuringutele ei l2he. Kas v2lismaa arsti diagnoos on ka sobiv? Vnoh, ei teagi mis muidu pihta hakata. T66lt 2ra saamine selleks et teises Euroopa otsas arstlikule komisjonile oma paberit ette n2idata on niigi vaevaline.
    Vaeva oma pead selliste asjadega. Ära koli lihtsalt Eestisse tagasi.

Eesti koondislane Kasutaja Sambaz avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2015

Algupärane

Kerge arvamus kasutajalt X

"Mida ma saavutasin ajateenistuses? Mitte kui midagi mis oleks mu elu muutnud positiivsemaks. Ma ei saavutanud tänu sellele mitte midagi. Rikkusid lihtsalt tervist. Ning see maailmasõja aegse õppekavaga kaevikusõda näitas kui palju võimalusi on sul lihtsalt surma saamiseks. Milline idioot jookseb sul söösta ja kataga lagedal põllul vastasele peale?
    Karistada inimesi, kes peavad minema "KAITSMA" oma riiki? Kelle eest? Ükski riik ei ründa teist riiki. Seda korraldavad isikud kes saavad relvatööstusega raha teenida. Mingi armee ei tule tsiviilisikuid lihtsalt tapma ja neil ei ole selleks ka põhjust kui siis ainult sõja ärgitamiseks.
    Võivad ju sind kinni hoida seal pea aasta aega aga reaalsuses lahkud sealt samamoodi nagu koolis vene keelt õppides... mitu aastat raisatud selle peale aga ikka mitte midagi ei oska ega mäleta"

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Mar 2009

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Sambaz Vaata postitust

"Mida ma saavutasin ajateenistuses? Mitte kui midagi mis oleks mu elu muutnud positiivsemaks. Ma ei saavutanud tänu sellele mitte midagi. Rikkusid lihtsalt tervist. Ning see maailmasõja aegse õppekavaga kaevikusõda näitas kui palju võimalusi on sul lihtsalt surma saamiseks. Milline idioot jookseb sul söösta ja kataga lagedal põllul vastasele peale?
    Karistada inimesi, kes peavad minema "KAITSMA" oma riiki? Kelle eest? Ükski riik ei ründa teist riiki. Seda korraldavad isikud kes saavad relvatööstusega raha teenida. Mingi armee ei tule tsiviilisikuid lihtsalt tapma ja neil ei ole selleks ka põhjust kui siis ainult sõja ärgitamiseks.
    Võivad ju sind kinni hoida seal pea aasta aega aga reaalsuses lahkud sealt samamoodi nagu koolis vene keelt õppides... mitu aastat raisatud selle peale aga ikka mitte midagi ei oska ega mäleta"
    Ma olen aastatega õppinud absoluutidesse laskumise jaburust ja häbenen takkajärele nooremana mingites diskussioonides väljapursatud asju teinekord päris rängalt.
    Aga. Noh.

Sellised "kõik see [ajateenistus] on täiesti mõttetu, sest mulle isiklikult see ei meeldi" arvamused ujuvad ikka ja jälle pinnale ja mingil põhjusel jäävad nad prevaleerivaks hoiakute kujundajaks. Kaugel, väga kaugel arvamisest, nagu oleks kaitseväes asjad parimas korras ja parandamisruumita, ja kogu austuse juures - see hala, mida ma just lugesin, on kõige klassikalisem, ehtsam, haledam lumehelbekesenduse apologeesia.

Ideaalühiskonda, kus saab olla, elada ja toimetada absoluutselt, piiranguteta, kõigi isikuvabadustega ja ainsamagi kohustuseta, ei eksisteeri. Ei meil ega mujal. See on üks põhjusi, miks ajateenistus meie kandis endiselt teemaks on. Kui kodanik X. oma lineaarses filosoofias ei suuda jõuda riigi olemuse üle arutledes kaugemale konspiratsionistlikust sonimisest, siis on see tema probleem, kahjuks, aga olmelist olu ei muuda. Tema probleemiks jääb, ja põhiolemuslikuks, muide, ka see, et ajateenistusest midagi meelde ega "külge" ei jää. Säärane suhtumine kantakse üle kõigele, mida tehakse vastumeelselt. Õppimisvõimetus on selle loogiline järelm.
    Kui sa tahad olla - ja nüüd ma vabandan ette - olla sõltumatu hipivaimus omapäi kulgeja, siis fucking pane täiega, ära jää poolel teel seisma. Autokool? Fuck it! Juhiload on ju ainult selleks, et autotöösturid saaksid sulle autosid müüa (ja sic! sõja ajal on autod VÄGA vajalikud!). Vingugaasiandurit sunnib seinale kruvima ainult ja üksnes elektroonikamaffia, kelle kinnimakstud käepikenduseks on päästeamet (sest tegelikult saab maja väga edukalt kütta ka ökopuudest tehtud lõkkega põrandal). Et seetera.

Kõik näited on meelega utreeritud. Täpselt sama utreeritud, nagu see kodanik X.-i haige sitt ja sonimine.

Kalju Eesti Meistriks! Kasutaja rallikas avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Sambaz Vaata postitust

Mis me ikka keerutame. Lähme kohe algallika juurde.

Pikk arutelu kommentaarides, sh üleval toodud arvamus.

Eesti koondislane Kasutaja Mehhanisaator avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2009

Algupärane

Ma ei saa uldse aru. Kuidas see praegune sojavagi tervist tuksi keerab. Vanaisa oli mul aastaid 3 Nõukogude sõjaväes kuskil a la Novaja Zemljas. Kus oli enamusaega lumi ja külm. Tuisk oli tihti niikõva, et liikuda sai ainult mööda köisi, et mitte ara eksida. Oli perioode kus paeva soogiks olid mõned kajaka munad ning ei olnud ka harvad korrad kui tuli ennast lumega pesta.
    Vana pani peaaegu 80. eluaastani. Suuremaid hädasi polnud, minu eluaja jooksul kais arsti juures täpselt korra, siis kui ennem surma haiglasse viidi.
    Nüüd tulevad mehed ja utlevad, et Eesti KV keerab neil tervise tuksi. Tekib küsimus, mis seal seda tervist tuksi keerab? Kolmkorda paevas soe toit? Hommikuvõimlemine? Moned pikemad rännakud?
    Akki keegi kes on kainud ja kellel KV tervise puupusse keeras, oskab selgitada.

Okei, mu tuttaval oli situatsioon. KV medode tegi talle süsti õlga. Tabas närvi, ning monepaeva parast enam see kasi ei tousnud. Sai kvlt sada tuhat krooni, saab invaliidsus pensioni. Aga selliseid asju juhtub 5-10 aasta jooksul korra ma eeldan. Aga seda tervise persekeeramise juttu tuleb peaigast august.

La Petite Mort Kasutaja Ericc avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2003

Algupärane

2. juuli Tapale
    Is it always black in space?
    Tsitaat Algselt postitas Francesco Vaata postitust
    Ericc - tal pohhui kui sitt Milan on või kui hea. Ikka hea meel. Vaatab youtubest Scheva videosi ja elu on lill.
    Serie A vanasõna on, et vile on aus ja juventus lõpuks võidab

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
    Nüüd tulevad mehed ja utlevad, et Eesti KV keerab neil tervise tuksi. Tekib küsimus, mis seal seda tervist tuksi keerab? Kolmkorda paevas soe toit? Hommikuvõimlemine? Moned pikemad rännakud?
    Akki keegi kes on kainud ja kellel KV tervise puupusse keeras, oskab selgitada.
    Olen kuulnud näiteid, kuidas lumel/jääl pikalt põlvitamine põved tuksi keeras. Suure hädaldamise peale antid mingid põlvekaitsed lõpuks kui liiga hilja oli olnud.

analrapist Kasutaja eika avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
    Ma ei saa uldse aru. Kuidas see praegune sojavagi tervist tuksi keerab. Vanaisa oli mul aastaid 3 Nõukogude sõjaväes kuskil a la Novaja Zemljas. Kus oli enamusaega lumi ja külm. Tuisk oli tihti niikõva, et liikuda sai ainult mööda köisi, et mitte ara eksida. Oli perioode kus paeva soogiks olid mõned kajaka munad ning ei olnud ka harvad korrad kui tuli ennast lumega pesta. Vana pani peaaegu 80. eluaastani. Suuremaid hädasi polnud, minu eluaja jooksul kais arsti juures täpselt korra, siis kui ennem surma haiglasse viidi.
    Eeldan, et su vanaisa käis juba viieselt karjas, üheksaselt läks 5 km kaugusel olevasse kooli suuskadel läbi lume ja tuisu 4 km, üheteistkümneselt tegi suviti 13 tundi heina mitu nädalat järjest, kolmeteistkümneselt vedas põllul põllukive, viieteistkümneselt veritas paljaste kätega orikaid ning seitsmeteistkümneselt võttis üksi terve metsa maha ja vedas kätega talu juurde. Sellistel vendadel tõepoolest oli mingi nõuka sõjavägi lumme kusta. Hetkel on põlvkond (mitte halvas mõttes) juba selline, kes suuski pole äkki kordagi jalga pannud ning talvel lumeonnide ja lumesõja asemel oldi soojas arvuti taga. Mida teinuks vast ka ise, kui sellised võimalused olnuks.

Liitus foorumiga
    Aug 2005

Algupärane

Eks seal kaitseväes neid selgu ja põlvi ikka läks, aga sõltus ikka igast indiviidist endast. Mõni peab paremini vastu kui teine, eriti arvestades et alguses on see koormuse hüpe päris järsk, pärast organism harjub. Endalgi peale esimest 20 km rännakut täisvarustuses asfaldil oli käimisega raskusi järgnev nädal.

Füüsilist tööd tegevale inimesele ilmselt erilist raskust ei valmista, aga minusuguse kontoripehmo kurnas alguses küll väga ära.

Pähkel. Kasutaja Fc. avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2017

Algupärane

Olles üksjagu selle teema üle mõelnud.
    Ma ei kahetse , et omal ajal tapal teenitud sai. Krt juba lõpurännaku(65 km detsembri alguse sopas) läbi tegemise peale mõeldes saab endale vaikselt õlale patsutada. Sai mõne koha pealt targemaks ja paar tuttavatki juurde. Aga oli ka jube palju lihtsalt tühja vahtimist st mitte millegi tegemist.
    Ja ma sügavalt kahtlen, et see on aastatega paremaks läinud. Et, kui saaks ajas tagasi minna ja siis antaks valida... Ei usu , et läheks.
    Kaitsevägi peaks hakkama juba koolist.St 12 klassi lõpuks oleks juba pm noorteaeg läbi. Poolkohustusike metsa laagrite ja kas või mingite nõuete\normide täitmisega. Päädiks see kõik mingi 2 kuulise intensiivse algmaterjali kinnistamisega väeosas.
    Teen tapeeti.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud