320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
    Kes su vanaisa vend oli Iivo Nei? Hillar Kärner? Puht küsin seda sellepärast, et Male on mu teine meeletult suur kirg mitte, et jumalaeest sa mõtleks, et üritan ironiseerida vms.
    Hillar Kärner jah.

    Kommentaar


      Algselt postitas eika Vaata postitust
      Eeldan, et su vanaisa käis juba viieselt karjas, üheksaselt läks 5 km kaugusel olevasse kooli suuskadel läbi lume ja tuisu 4 km, üheteistkümneselt tegi suviti 13 tundi heina mitu nädalat järjest, kolmeteistkümneselt vedas põllul põllukive, viieteistkümneselt veritas paljaste kätega orikaid ning seitsmeteistkümneselt võttis üksi terve metsa maha ja vedas kätega talu juurde. Sellistel vendadel tõepoolest oli mingi nõuka sõjavägi lumme kusta. Hetkel on põlvkond (mitte halvas mõttes) juba selline, kes suuski pole äkki kordagi jalga pannud ning talvel lumeonnide ja lumesõja asemel oldi soojas arvuti taga. Mida teinuks vast ka ise, kui sellised võimalused olnuks.
      Sellele hetke põlvkonnale tuleb KV kasuks ka kui mõningate elus kasulikeks osutuvate oskuste saamiseks. Alustades kasvõi mingisugusest distsipliinist ning järjepidevusest...
      Enda ajateenistusest on meelde jäänud hirmuäratav hulk täisjõus mehi, kes polnud elu kordagi teinud oma voodit, pesnud oma riideid või valmistanud toitu. Mõni eriline pliiats pidas ilmaimeks ka seda, kui piisavalt kaua jääd soojendada, saab sellest pesemiseks piisavalt soe vesi. Kurbusega pean tunnistama, et minu alluvate seas oli selliseid rohkem kui üks.

      Kommentaar


        Algselt postitas piimamees Vaata postitust
        Sellele hetke põlvkonnale tuleb KV kasuks ka kui mõningate elus kasulikeks osutuvate oskuste saamiseks. Alustades kasvõi mingisugusest distsipliinist ning järjepidevusest...
        Enda ajateenistusest on meelde jäänud hirmuäratav hulk täisjõus mehi, kes polnud elu kordagi teinud oma voodit, pesnud oma riideid või valmistanud toitu. Mõni eriline pliiats pidas ilmaimeks ka seda, kui piisavalt kaua jääd soojendada, saab sellest pesemiseks piisavalt soe vesi. Kurbusega pean tunnistama, et minu alluvate seas oli selliseid rohkem kui üks.
        Njah, ise pole küll ühtegi sinu kirjeldatud isendit kohanud, aga Kaitseväe eesmärk ei tohiks olla selliste asjade õpetamine Ise pole käinud ega ilmselt enam lähe ka, vanus juba seal maal.

        Kommentaar


          Algselt postitas JuriM Vaata postitust
          Njah, ise pole küll ühtegi sinu kirjeldatud isendit kohanud, aga Kaitseväe eesmärk ei tohiks olla selliste asjade õpetamine Ise pole käinud ega ilmselt enam lähe ka, vanus juba seal maal.
          Piisab juba arstlikust komisjonist, kui saad suure üllatuse osaliseks, et millistest noorhärradest Eesti ühiskond tegelikult koosneb.

          Toetan ise ilma suurema kisata seda teooriat, et ajateenitust võiks olla kohustuslik kas peale gümnaasiumit või ühe osana sellest. Ja noh need, kes sinna ei jõua tuleksid siis vastava vanuse saabudes (18-19). Lihtsalt 18 vs 26 on päris huvitav kooslus.

          Ise käisin peale bakat ja tegelikult oli juba gramm hilja. Kogemuse mõttes OK.

          Kommentaar


            Algselt postitas Shaq Vaata postitust
            Piisab juba arstlikust komisjonist, kui saad suure üllatuse osaliseks, et millistest noorhärradest Eesti ühiskond tegelikult koosneb.

            Toetan ise ilma suurema kisata seda teooriat, et ajateenitust võiks olla kohustuslik kas peale gümnaasiumit või ühe osana sellest. Ja noh need, kes sinna ei jõua tuleksid siis vastava vanuse saabudes (18-19). Lihtsalt 18 vs 26 on päris huvitav kooslus.

            Ise käisin peale bakat ja tegelikult oli juba gramm hilja. Kogemuse mõttes OK.
            Ma arvan, et minu ajal oli umbes 25 prossa põhikooli haridusega, ehk kui kv on osa gümnaasiumist, siis ülejäänud ju peavad ka teenistuse läbima. See kohe 18-20 aastaselt on vast mõistlikum variant. Aga minu arust see vanuse asi suht suva, mind ei häirinud 19 aastastega koos olemine, pigem oli mõni 26 aastane vend oma natsi vaadetega häirivam. Ja mitmed baka vennad olid 10 korda häirivamad kui põhikooli haridusega vennad. Haridus ei tee sinust mõistlikku inimest. Ebameeldivad inimesed jäävad ebameeldivaks (enamasti).

            Kommentaar


              On siit foorumist tänavu Siilile minejaid ka? Mulle saabus vaid kuu aega enne õppust RÕKi kutse.

              Kommentaar


                Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                On siit foorumist tänavu Siilile minejaid ka? Mulle saabus vaid kuu aega enne õppust RÕKi kutse.
                Kutsel peaks olema kirjas, millal see väljastatud e seaduse järgi 120 päeva peaks ette tulema. Pigem kipuks postkontorit vms süüdistama. Ma sain oma kutse detsembris
                308

                Kommentaar


                  Algselt postitas Markko Vaata postitust
                  Kutsel peaks olema kirjas, millal see väljastatud e seaduse järgi 120 päeva peaks ette tulema. Pigem kipuks postkontorit vms süüdistama. Ma sain oma kutse detsembris
                  Kutse on reaalselt 26. Märts väljastusajaga.

                  Seadusega olen kursis, kuid RÕKile lähen siiski.

                  Kommentaar


                    Sain ka täna Kaitseliidult kutse kogunemisele 04.05. Kiri väljastatud 26.03.

                    Imelikuks teeb aga asja see, et ma ei ole kusagil 4-5 aastat KL liige juba Ei tea kas mehi on puudu, et hakkavad vanu liikmeid taga ajama.

                    Kommentaar


                      Mul äi kutsuti ka. 80-datel käis vene kroonus, 90-datel oli Kaitseliidus. Nüüd oma jutu järgi juba ca 15 aastat pole KL-ga kokkupuuteid olnud, aga võibolla kuskil nimekirjas on endiselt edasi. Igatahes lubas kutse üle lasta.

                      Kommentaar


                        Ju neil pole väga asjalikult majandatud nimekirjad siis tõesti.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                          Sain ka täna Kaitseliidult kutse kogunemisele 04.05. Kiri väljastatud 26.03.

                          Imelikuks teeb aga asja see, et ma ei ole kusagil 4-5 aastat KL liige juba Ei tea kas mehi on puudu, et hakkavad vanu liikmeid taga ajama.
                          Kogu KL aetakse sel Siilil jalule. See, et sa liige ei ole, ei tähenda, et sind kuskile SA üksusesse määratud ei ole
                          308

                          Kommentaar


                            imo ikkagi mitte liiget ei saaks pâris kutsuda. Ajateenistusse pole mind võetud ja selle kaudu reservis ma ka pole.

                            Nüüd tuli malevast muidugi vastus, et tema ei tea midagi et ma liige pole. Samalt inimeselt kes aastaid tagasi mu välja arvas. On igast allkirjadega paberid selle kohta olemas, et mind arvati välja ja kogu lugu, aga nüüd nagu ei tea mitte keegi mitte midagi. Paras bardakk neil ikka

                            Kommentaar


                              Kellele ja milleks nüüd see vajalik on?

                              Kommentaar


                                Et harjutada läbi alternatiivkanalitega info levitamist.
                                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X