320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas ltltl Vaata postitust
    Küsimus selline, et kas sõjaväkke saabudes tehakse veel mingid vereproovid või analüüsid ka või mitte?
    Valikuliselt valitakse


    Algselt postitas ltltl Vaata postitust
    Selge. Mõned küsimusrd veel ja nendele võiks pigem vastata need kes ise hiljuti käinud. Mida kujutab endast ööhäire? Mitu kätekõverdust tuleks järjest teha ? Kas mingisuguseid laule a la rivilaulud tuleb ka ise välja mõelda voii üksi laulda ?
    Ööhäire - öösel üles ja siis teed planeeritud tegevust. Jooksed positsioonile või midagi.
    Nii palju teed, kui jaksad. Mõned mehed ei jõua ajateenistusse tulles ühtegi teha. Teed nii palju kui jaksad ja siis paar veel.
    Üksi vaevalt, et laulma pead. Kui siis ainult pedagoogilistel eesmärkidel. Ja välja mõtlemine võib oleneda rühmaülema soovist. Aga pigem on see erand. Nagu eespool mainitud, siis pigem lastakse jooksulaule välja mõelda.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      Algselt postitas ltltl Vaata postitust
      Selge. Mõned küsimusrd veel ja nendele võiks pigem vastata need kes ise hiljuti käinud. Mida kujutab endast ööhäire? Mitu kätekõverdust tuleks järjest teha ? Kas mingisuguseid laule a la rivilaulud tuleb ka ise välja mõelda voii üksi laulda ?
      1) Magad ja siis antakse häiret, lükkad oma varustuse selga ja padavai relvaruumi relva järgi ning edasi siis kas kasarmus kuhugi positsioonile või auto peale ja minekut kuhugi kanti.
      2) Pole väga tähtis, esimese 2 nädala jooksul hakkad järjest rohkem jõudma kuni lõpuks on 100 järjest suht lõtva teha.
      3) Üksi laulad ainult siis kui teistega koos ei kõlba laulda.

      Kommentaar


        Selge, tänud vastuse eest!
        Paar päeva tagasi sai esimest korda antsu tehtud veits ja kui 2 juulil minek huvitav kas sellest võib mingi jama tekkida kui see peaks jääma organismi?
        Ning olen lühinägelik, kas kohapeal võib läätsesid kanda või on need mingil põhjusel äkki keelatud?

        Kommentaar


          Ma olen kuulnud, et ainult silmi värviliseks tegevaid kontaktläätsi võib kanda. Nt selliseid:



          Tõsiselt rääkides siis kuidas nad sind takistada saavad läätsi kandmast?

          Kommentaar


            Algselt postitas ltltl Vaata postitust
            Selge, tänud vastuse eest!
            Paar päeva tagasi sai esimest korda antsu tehtud veits ja kui 2 juulil minek huvitav kas sellest võib mingi jama tekkida kui see peaks jääma organismi?
            Ning olen lühinägelik, kas kohapeal võib läätsesid kanda või on need mingil põhjusel äkki keelatud?
            ja selle Antsu pärast ka ära muretse
            Слава Україні! Героям слава!

            Kommentaar


              Keegi ehk oskab soovitada, milline väeosa oleks parem, kas õhutõrje või suurtüki? On siin foorumis ehk inimesi, kes ise ühes neis väeosades ajateenija olnud ja oskab välja tuua väeosa plussid ja miinused?
              sigpic

              Kommentaar


                Algselt postitas K Punkt Vaata postitust
                Keegi ehk oskab soovitada, milline väeosa oleks parem, kas õhutõrje või suurtüki? On siin foorumis ehk inimesi, kes ise ühes neis väeosades ajateenija olnud ja oskab välja tuua väeosa plussid ja miinused?
                Ma suurema aja ajateenistusest olin Pioneeris, aga SBK ajal vedelesin suurtükis. Kuna kolm Tapa väeosa on kõik ühel alal koos, siis saan rääkida kõrvaltvaataja pilgu läbi.
                Suurtükk - kõige rohkem venelasi ja pidureid. Konstante relva positsioonile seadmine ja mahavõtmine. Pauku tehakse pakuks et kahel korral.
                Õhutõrje - minu silmale veetsid nad terve väliõppe lennuväljal autoga sõites. Simulaatori taga on ka drilli vist päris palju, pauku saavad ainult parimad teha ühel korral.
                Mõlemas on passimist pööraselt, väljaõpe on valdavalt põhitegevuse drillimine.
                Kahest võrdsest variandist ma võtaks pigem suurtüki, suvisel võtul on vähemalt lootust tulejuhiks saada. Sügisel lähed, siis on igal juhul suht perses. Sõltub muidugi vaatepunktist - kui tahadki istmikku laiaks istuda, siis õhutõrje it is.
                Once a Gooner, always a Gooner

                Kommentaar


                  Algselt postitas K Punkt Vaata postitust
                  Keegi ehk oskab soovitada, milline väeosa oleks parem, kas õhutõrje või suurtüki? On siin foorumis ehk inimesi, kes ise ühes neis väeosades ajateenija olnud ja oskab välja tuua väeosa plussid ja miinused?
                  Värskelt õhutõrjest tulnuna on ehk siin minu šanss särada. Esiteks see, mis mongol õhutõrje kohta kirjutas, vastab üldjoontes tõele, kuid pigem raketimeeskondade väljaõpet silmas pidades. Õhutõrjega tuleb nimelt selline erisus sisse, et kuna relvasüsteeme on kaks: Mistral raketikompleks ja Zu-23-2 kahur, ning neid vaheldumisi ajateenijatele skeemil üks aasta üks süsteem, teine aasta teine selgeks tehakse, siis eks see väljaõpe ole ka aastast aastasse mõnevõrra erinev. See aasta oli Mistral, järgmine (ja kuuldavasti väikse erandina ka ülejärgmine) tuleb kahur. See muidugi pärsib ka minu võimalusi väga täpselt järgmiste aastate väljaõpet kirjeldada, aga mingi ettekujutus kahurist ikka tekkis.

                  See jääb ilmselt igal juhul kehtima, et passimist ja samade asjade lõputut drillimist on tohutult palju. Erinevus Mistraliga on ilmselt see, et kahuriga tehakse rohkem suurtükiga sarnast ülesseadmise ja mahavõtmise liigutust, sest kahur lihtsalt ei ole nii mobiilne. Pauku tehakse aga arvatavasti oluliselt rohkem, sest see lihtsalt ei maksa nii palju. Üldiselt peaks kahuris ja suurtükis olema väljaõppe ajal elu suhteliselt sarnane. Küll aga pean ma ütlema, et mul õnnestus ka simulaatoris Sergeiga veidi "pauku" teha, ja juba see oli kuradima äge. Samas nägin ka suurtüki lahinglaskmisi pealt ja see ei andnud väga emotsioone.

                  Elu õhutõrjes oli üldiselt täitsa vinks-vonks. Arvestada tuleb sellega, et tegemist on ikkagi kaitseväega, ning igasugused jamad tulevad kaela niikuinii. Aga, visates aeg-ajalt pilku teiste väeosade tegemistele ning kuulates nende jutte, jäi mulje, et õhutõrjes on veidi inimlikum elada. Positiivne mulje jäi kaadrist, kes - mõne erandiga - liiga palju näkku ei keeranud ning valdavalt suhtus oma alluvatesse heatahtlikult. Kuulujutud sellelt rindelt muidugi räägivad, et suur osa selle aasta kaadrist jookseb laiali ning asemele tuleb kurat teab kes. Lisaks on omad kuulujutud selles osas, kes patareiülemaks saab, ja kui lähebki nii, nagu jutud räägivad, siis ma hoian järgmistele pöialt, et mees end selles ametis väga nähtavaks igapäevaelus ei tee.

                  Kokkuvõtvalt ja veidi kallutatult soovitaksin ma ikkagi õhutõrjet, väikse lootusega, et ka tuleva aasta seltskond on enam-vähem sama mõistlik, kui oli minu ajal. Edu teenistuses!
                  20 LEGEND

                  Kommentaar


                    Algselt postitas K Punkt Vaata postitust
                    Keegi ehk oskab soovitada, milline väeosa oleks parem, kas õhutõrje või suurtüki? On siin foorumis ehk inimesi, kes ise ühes neis väeosades ajateenija olnud ja oskab välja tuua väeosa plussid ja miinused?
                    Seda olen isegi mina siin teemas vist korduvalt maininud, kuid ütlen igaks juhuks üle - see kuhu sa Tapa VÕKis satud sõltub siiski minekupäevast. Mind määrati arstlikus suurtükki, läksin aga õhutõrjesse, oli ka teisi sarnaseid keisse.

                    Ise olin 2010-2011 õhutõrjes ning suurtüki ja õhutõrje väljaõpe tundus mõlemal suht sarnane drillimine ja passimine olevat.
                    Nii et kui on võimalus siis actioni pärast mine parem pioneeri.


                    vtp-le : kahuriga oli laskmisi 2x, talvel maasihtmärki ning kevadel õhusihtmärki (mis oli täielik feil, kuna moon oli praak vms, trasserid ei töötanud)
                    Algselt postitas Iceman
                    Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                    Kommentaar


                      ÕTPsse surad end siis peale SBK'd soovitan soojalt minna tagalasse staabikaitsesse. Endal ronis sinna hea punt SBKst kuna kõik teised olid idikad ja ei suutnud korralikult sooviavaldusse kirjutada konkreetselt. Elu oli nagu lill, sai täiesti uude kasarmusse ja türannia alt vabaks. Ise biiti jagad ja tauni ei pane siis ei teki probleeme ka. Kahurisse või raketti lähed siis piirdub sul ainult nende relvadega asi. Staabikaitses saad linnalahingut ja browningut ning tankitõrjet ning muid hüvasid relvi paugutada laskelaagrites.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas M6ngel Vaata postitust
                        ÕTPsse surad end siis peale SBK'd soovitan soojalt minna tagalasse staabikaitsesse. Endal ronis sinna hea punt SBKst kuna kõik teised olid idikad ja ei suutnud korralikult sooviavaldusse kirjutada konkreetselt. Elu oli nagu lill, sai täiesti uude kasarmusse ja türannia alt vabaks. Ise biiti jagad ja tauni ei pane siis ei teki probleeme ka. Kahurisse või raketti lähed siis piirdub sul ainult nende relvadega asi. Staabikaitses saad linnalahingut ja browningut ning tankitõrjet ning muid hüvasid relvi paugutada laskelaagrites.
                        ma ei tea kes teil kaader oli, kuid meie ajal oli staabikaitses see : http://www.postimees.ee/679614/ajate...ases-suuasjast
                        Algselt postitas Iceman
                        Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                        Kommentaar


                          No näed, nagu valatud siinsetele noortele tulevastele ajateenijatele: http://www.youtube.com/watch?v=aJU14...ature=youtu.be

                          Värske video otse epitsentrist.

                          Pikneri-Priit räägib, teenisin temaga koos Tartus, oli minust kolm kuud eespool. ÄÄRMISELT asjalik tüüp oli ja näikse, et on endiselt.

                          -e-
                          Ähh, krt, see ju Sõjakooli astumise vastu huvi tundjaile mõeldud liikuvpilt. Vabandust, noh.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas hofnar Vaata postitust
                            Seda olen isegi mina siin teemas vist korduvalt maininud, kuid ütlen igaks juhuks üle - see kuhu sa Tapa VÕKis satud sõltub siiski minekupäevast. Mind määrati arstlikus suurtükki, läksin aga õhutõrjesse, oli ka teisi sarnaseid keisse.
                            Kui vabatahtlikult aega teenima minna ja ise soovi avaldada, et tahad just sinna teatud kohta minna, siis vast ümber ei tõsteta ikka?

                            Nende juttude järgi tundub, et õhutõrjesse võiks proovida küll. Kuid nagu ma aru sain, siis mina hakkaksin saama väljaõpet ZU-23-2 peal... Tekkis küsimus, et kas seal neid toole reguleerida ka saab? Kuna ma küllaltki pikk poiss võrreldes teistega, siis ZU peal istudes olid jalad ikka üsna krõnksus. Mistrali peal oli küll üsna mugav istuda ja sellest paugutanuks hää meelega.

                            Peale SBK-d siis ongi pmst kõige keerulisem osa läbi ja edaspidi tuleb lihtsalt igavleda?
                            sigpic

                            Kommentaar


                              Algselt postitas hofnar Vaata postitust
                              ma ei tea kes teil kaader oli, kuid meie ajal oli staabikaitses see : http://www.postimees.ee/679614/ajate...ases-suuasjast
                              Ma läksin aasta hiljem kui too härra juba läinud oli sealt. A praeguseks pidavat juba see normaalne kaader ka suht minema olema läinud sealt,kes minu ajal oli.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas K Punkt Vaata postitust
                                Kui vabatahtlikult aega teenima minna ja ise soovi avaldada, et tahad just sinna teatud kohta minna, siis vast ümber ei tõsteta ikka?

                                Nende juttude järgi tundub, et õhutõrjesse võiks proovida küll. Kuid nagu ma aru sain, siis mina hakkaksin saama väljaõpet ZU-23-2 peal... Tekkis küsimus, et kas seal neid toole reguleerida ka saab? Kuna ma küllaltki pikk poiss võrreldes teistega, siis ZU peal istudes olid jalad ikka üsna krõnksus. Mistrali peal oli küll üsna mugav istuda ja sellest paugutanuks hää meelega.

                                Peale SBK-d siis ongi pmst kõige keerulisem osa läbi ja edaspidi tuleb lihtsalt igavleda?
                                Mulle küll ei jäänud sellist muljet, et neil seal sinu saatuse üle otsustades mingit informatsiooni oli selle kohta, kuhu sind määratud on või kuhu sa ise oled avaldanud soovi minna. Kui sa sinna laua taha maha istud, siis sult esimese asjana küsitakse üldiselt, kuhu sa minna tahad ja miks, aga see, kuhu sa tegelikult satud, sõltub ikkagi pigem sellest, kuhu sa selle lühikese intervjuuga kujunenud arvamuse põhjal nende arust paremini sobiksid. Või siis sellest, kuhu neil kohatäidet vaja on. Aga kui sa mõne väga hea põhjuse suudad välja mõelda, siis ehk õnnestub ka oma tahtmine saada.

                                Hofnar ilmselt teab paremini, aga mina Sergei peal reguleerimisvõimalust ei leidnud, pikkadel poistel võib seal tõesti keeruliseks minna. Samas nii lihtne see pole ka, et kui õhutõrjesse satud, siis kindlasti ZU-23 peal möllama hakkad. Esiteks on juba kahurimeeskonnas vist 7 või 8 meest ja palju erinevaid ülesandeid, mida täita tuleb. Lisaks vajab ka tagala mehitamist ning see, mis su roll tegelikult olema saab, sõltub ennekõike ikkagi ülemate suvast.
                                20 LEGEND

                                Kommentaar

                                Working...
                                X