320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vtp Vaata postitust
    Mulle küll ei jäänud sellist muljet, et neil seal sinu saatuse üle otsustades mingit informatsiooni oli selle kohta, kuhu sind määratud on või kuhu sa ise oled avaldanud soovi minna. Kui sa sinna laua taha maha istud, siis sult esimese asjana küsitakse üldiselt, kuhu sa minna tahad ja miks, aga see, kuhu sa tegelikult satud, sõltub ikkagi pigem sellest, kuhu sa selle lühikese intervjuuga kujunenud arvamuse põhjal nende arust paremini sobiksid. Või siis sellest, kuhu neil kohatäidet vaja on. Aga kui sa mõne väga hea põhjuse suudad välja mõelda, siis ehk õnnestub ka oma tahtmine saada.
    Kuida see otsustamine üldse käib? Kui ma soovin vabatahtlikult minna, siis nagu ma aru olen saanud, pean saatma kirja, et soovin minna näiteks 2014. aasta suvel aega teenima. Kirja lisan ka, et soovin minna Tapale, Õhutõrjesse... või kirja on ainult mõtet kirjutada, et soovin minna Tapale ja see, kuhu täpsemalt satun, otsustatakse juba seal? Või pean ainult saatma kirja, et soovin minna 2014. aasta suvel sõjaväkke ja siis arstlikus komisjonis pean rääkima, kuhu täpsemalt tahan minna?
    sigpic

    Kommentaar


      Kui lähed komisjoni vabatahtlikult, siis seal ütled, et tulid vabatahtlikult. Ilmselt on kusagil paberil ka vastav märge ja siis ütledki, et kuhu tahad ja sinna pead saama ka. Ja kui kohapeale jõuad, siis kui tahetakse kuhugi mujale panna ütled, et ei lähe ma vabatahtlikult siin ja tahan minna õhutõrjesse vms. ja siis neil ei tohiks väga midagi kobiseda olla.
      Selles suhtes, et Ajakana tasub ikka oma õiguste eest seista, lihtsalt munn ei tasu olla. (ühesõnaga tuleb teada, kus on piir millal inimestele närvidele käima hakkad )

      Ise läksin Jaanuaris vahipati ja sealt suunati hoopis Paldiskisse Kalevi Pati ja olen väga rahul. Kaader on enam-vähem norm ja mingit nussi toimub minimaalselt/mitte üldse. Varsti saab NAK läbi ja räägitakse, et saame veel lisaks B-kati/C-kati hakkata tegema, ehk saan suht max value ajateenistusest vähemalt kätte. Juulist liigume Tapale üle enamuse Kalevi patiga.
      Teemaks on Soomusjalavägi ja kevadtormil soomukitega rallida oli päris lahe kogemus.

      Kommentaar


        Milles yldiselt see ajukepp v2ljendub? Pannakse mingeid harjutusi tegema vms? Ja kuidas Tallinnas Staabi - ja sidepataljonis kaader on?
        Koondise põhimängija

        Kommentaar


          Algselt postitas K Punkt Vaata postitust
          Kuida see otsustamine üldse käib? Kui ma soovin vabatahtlikult minna, siis nagu ma aru olen saanud, pean saatma kirja, et soovin minna näiteks 2014. aasta suvel aega teenima. Kirja lisan ka, et soovin minna Tapale, Õhutõrjesse... või kirja on ainult mõtet kirjutada, et soovin minna Tapale ja see, kuhu täpsemalt satun, otsustatakse juba seal? Või pean ainult saatma kirja, et soovin minna 2014. aasta suvel sõjaväkke ja siis arstlikus komisjonis pean rääkima, kuhu täpsemalt tahan minna?
          Mul lasti arstlikus valida endal,kas lähen Tapale või Jõhvi. Valisin Tapa, nad ise suunasid mind pioneeri. Kohale minnes olin leppinud,et pioneer must saabki. Tapal toimus aga pioneeri,õhutõrjet ja suurtükki tutvustav esitlus. Pärast seda siis sai järjekorda võetud ja ühest ruumist läbi käidud,kus said oma soovi avaldada,et kuhu siis minna soovitakse. Ütlesin,et suunati pioneeri aga tahaks õhutõrjesse ja ajasin ikka korraliku sousti kokku, pioneerist leitnant täitsa hakkas juba kõva häälega naerma selle temaatika peale ja endalgi tõmbas näo muigele,et mida ma ajan. Õhutõrjest kapten ütles,et viska käsi ette ja susas markeriga käele ÕT ning ütles,et õhutõrjesse tulek mul.

          Üldiselt on parem kui paned kirja ka,et soovid õhutõrjesse. Saavad enam-vähem koheselt nad siis teada,palju mehi kuhugi suundumas võiks olla ja see soovi avaldamine on selline 50-60 värk. Nad võivad meelt muuta ja sind võtta aga kui satud lõpu poole sinna ja kuskilt on mehi puudu siis nad lükkavad sind sinna,kus neil vaja.

          Kommentaar


            Algselt postitas ttBoll Vaata postitust
            Milles yldiselt see ajukepp v2ljendub? Pannakse mingeid harjutusi tegema vms?

            Peamiselt distsipliini otsimine kõikvõimalike (füüsiliste) harjutustega.

            Algselt postitas $$$ Vaata postitust
            Varsti saab NAK läbi ja räägitakse, et saame veel lisaks B-kati/C-kati hakkata tegema, ehk saan suht max value ajateenistusest vähemalt kätte. Juulist liigume Tapale üle enamuse Kalevi patiga.
            Saad seeruks ja veel autokooli ka? Väheusutav, kuna siis ei jääks allüksusega väljaõppeks ja oma seeruülesannete praktiseerimiseks üldse aega. Never say never muidugi
            308

            Kommentaar


              Kas spordirühma ajateenijad peavad samuti kevadtormil osalema?
              Koondise põhimängija

              Kommentaar


                Lõpetasin ka mai lõpus ajateenistuse ja soovitan minna õhutõrjesse. Kui lähed, siis mine kindlasti 11 kuud, sest see 3 kuud mis sa kauem oled on investeering, saad häid tutvusi ja siis kas load või seerupaguni ja seeläbi sind ei nussita. Ise olin tulejuht ja soovitan ka kõigile sinna minna, raadioside saad täiega selgeks , hüppeid tuleb kord päevas ja püssiga lasta ei saa . FUN igatahes

                Kommentaar


                  Pole küll kuulnud, et mõni kuulus sportlane, kes suvel läheb sõjaväkke on pidanud järgmine aasta kevadtormile ka minema...ma võin oma pea panti panna, et spordirühma ajateenijatel on vaid need esimesed 3 kuud ja siis kõik. Suht ebaloogiline oleks ka, kui neil peale sbk´d saab asi läbi ja mõne aja pärast peavad lampi kevadtormile minema....
                  Ela ja tunne, et elad
                  see on kõige lihtsam
                  filosoofia, mis toimib
                  sule silmad ära vaata
                  tagasi, hinga sügavalt ja
                  hüppa üle iseenda varju
                  tule koos minuga.

                  Kommentaar


                    Selge, tänud vastuse eest! Ja täpsustuseks siis vist sportlaste noorteaeg on 10 nädalat mitte 3 kuud, või...?
                    Koondise põhimängija

                    Kommentaar


                      Algselt postitas ttBoll Vaata postitust
                      Selge, tänud vastuse eest! Ja täpsustuseks siis vist sportlaste noorteaeg on 10 nädalat mitte 3 kuud, või...?
                      jep, 10 nädalat. Septembri keskel oled vaba. Kõigil on sbk/noorteaeg 10 nädalat.

                      Kommentaar


                        Mismoodi see kätekõverduste ja kõhulihaste harjutused ette näevad? ses suhtes et näitad üksi teiste ees ette oma stiilinäite või teevad kõik koos?

                        Kommentaar


                          kõik koos, drillseersandid vaatavad kõik üle, et kõik ikka õigesti teeksid....kõhulihastel valid lahingpaarilise ja tema loeb su kõhukaid. kätekõverdustega oli ka vist nii, et lahingpaariline vaatab ja loeb
                          Ela ja tunne, et elad
                          see on kõige lihtsam
                          filosoofia, mis toimib
                          sule silmad ära vaata
                          tagasi, hinga sügavalt ja
                          hüppa üle iseenda varju
                          tule koos minuga.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas ltltl Vaata postitust
                            Mismoodi see kätekõverduste ja kõhulihaste harjutused ette näevad? ses suhtes et näitad üksi teiste ees ette oma stiilinäite või teevad kõik koos?
                            Esimest korda saad enda lihaseid ja jooksuoskust nii umbes esimesel nädalal näidata. Tulemus pole sealjuures üldse oluline, tehakse lihtsalt, et järgmine test võrrelda, kuidas areng olnud.
                            Inter - ausaim klubi Itaalias.

                            Kommentaar


                              seda käsu-värgi-teemat teate et? "käsu täitmata jätmise korral karistus.." Aga vist oli nii, et üks kord võid ikka eksida. ütled et "ei, ma ei tee seda asja!". Mis siis saab..krim asja ei toihks sa saada, sest sa pole eelnevalt käsku täitmata jätnud
                              Aga kui teine kord jätad käsu täitmata, siis vist päädib asi sanktsioonidega...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas zizi Vaata postitust
                                seda käsu-värgi-teemat teate et? "käsu täitmata jätmise korral karistus.." Aga vist oli nii, et üks kord võid ikka eksida. ütled et "ei, ma ei tee seda asja!". Mis siis saab..krim asja ei toihks sa saada, sest sa pole eelnevalt käsku täitmata jätnud
                                Aga kui teine kord jätad käsu täitmata, siis vist päädib asi sanktsioonidega...
                                Kõik käsud pead täitma va. juhul kui tegemist on vale käsuga (vist oli selline nimetus). Käske ei täida siis oli vast 2-5 aastat vangistust seaduse järgi ette nähtud. (muidugi keegi nii piider ei ole,et su trellida taha saadab selle eest,kuigi Tapalt viidi umbes 3 aastat tagasi küll üks tüüp minema, istus vist oma 3 kuud kinni)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X