320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Joe Allen on terve ja treenib, Sakho naasmise kohta BR täna midagi kindlat öelda ei julgenud. Transfeeride kohta tavapärane jutt - palju võimalikke variante, omanikud valmis panustama, ootame ja vaatame. Uudiseid kui tuleb, siis ilmselt alles päris kuu lõpus.
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    Kommentaar


      Algselt postitas laas Vaata postitust
      Kui paljud neist arengumaade fännidest ikka inglisekeelsetes foorumites käib või omale vanemate mitmekordset kuupalka maksvat särki ostma hakkab? Minu subjektiivne kogemus ütleb just, et neid fänne võib vabalt nii palju olla. Suvalises Etioopia külas kannab iga viimnegi laps, ja neid on sitaks palju, Arsenali, Chelsea või ManU särki, ning kõik kogunevad nädalavahetuseti kõrtsidesse Inglise või Meistrite liigat vaatama. Või siis võtta suvaline Patagoonia linnake, kus igas söögikohakeses oli telekas ja lisaks koduliigale näidati seal ka kõiki olulisemaid premieri mänge. Vanad pässid peletasid õltsiga kuumust ja vahtisid silmad punnis. Keegi eelmainitutest ei möllanud pärast netis ega ostnud omale klubinänni, aga liiga fännideks saab neid küll pidada. Rääkimata suurematest linnadest ja arenenumatest maadest. Madridis näitasid jalkapubid samuti pigem Inglise liiga mänge, kui koduliiga neid mänge, kus kaks suurt või kohalik tiim ei osalenud. Võiks veel näiteid tuua, aga vast on subjektiivsus juba objektiivselt ära põhjendet küll...
      Suvalises etioopia külas kannavad lapsed juba mitu korda omanikku vahetanud t-särke, 50 naelase chelsea, manu või arsenali särgi saab üks 10 liikmeline perekond vb kuupalga eest osta ja keskmises etioopia küla kõrtsis telekas üldse puudub, râäkimata premier league'a kanalitest.

      Kommentaar


        Olen elanud mõnda aega Hispaanias, ning tean et kohalikust TV-st näeb inglise vutti ainult tasulistest kanalitest. Kõikides baarides premmi võimalik näha ei ole, ning enamus inimesi vaatab seal kas Barca või Reali mänge(glory, glory). Olen ise baarides vaadanud premmi mänge koos mõne teise turistiga, ning märganud et kohalikud on seal vaid aega veetmas. Inglise liiga ei oma hispaanias erilist väärtust, ning neid apaatseid vanamehi kes seal baaris nagunii õllet jooks, fännideks küll nimetada ei saa.

        Kommentaar


          Algselt postitas Saint13 Vaata postitust
          Suvalises etioopia külas kannavad lapsed juba mitu korda omanikku vahetanud t-särke, 50 naelase chelsea, manu või arsenali särgi saab üks 10 liikmeline perekond vb kuupalga eest osta ja keskmises etioopia küla kõrtsis telekas üldse puudub, râäkimata premier league'a kanalitest.
          See mu point oligi, et nad ei osta omale uusi originaalsärke, aga kannavad sellegipoolest neid, st on fännid. Ja ei puudu keskmises Etioopia külas sugugi telekas ja satt. Ütleb minu subjektiivne kogemus. Näiteks sain ma Mou äksimisest (ehk siis juba 2007) teada suvalise Simieni mägiküla, kus polnud ühtegi kõva kattega teed jne, eriliselt peldikus kõrtsis kus oli suure ekraaniga telku ja jooksid taevakanalid. Ja analoogseid kogemusi oli mul igast külakesest, kuhu elektriliinid ulatusid.

          Kommentaar


            Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
            Olen elanud mõnda aega Hispaanias, ning tean et kohalikust TV-st näeb inglise vutti ainult tasulistest kanalitest. Kõikides baarides premmi võimalik näha ei ole, ning enamus inimesi vaatab seal kas Barca või Reali mänge(glory, glory). Olen ise baarides vaadanud premmi mänge koos mõne teise turistiga, ning märganud et kohalikud on seal vaid aega veetmas. Inglise liiga ei oma hispaanias erilist väärtust, ning neid apaatseid vanamehi kes seal baaris nagunii õllet jooks, fännideks küll nimetada ei saa.
            Ma elasin kah aastakese Hispaanias ja meie agulis, kus, tõsi, oli päris palju aasia immigrante, reklaamiti inglise jalka näitamist pea igas kõrtsis ja pubis. Need vanamehed pole ehk tõesti kõige truumad fännid, aga see vaidlus sai alguse ju silmapaaridest, mis premmi jälgivad, ja nende alla kvalifitseeruvad nad küll.

            Kommentaar


              Algselt postitas Stok
              Jaa esimene signing olemas!

              Dunkin' Donuts -> Liverpool
              "Dunkin' Donuts will be our official coffee, tea and bakery provider and Baskin-Robbins will be our official ice cream provider, we welcome both to the LFC family," said Billy Hogan,
              Paari kuu pärast siis tiim Charlie Adameid ja Fat Franke täis ma saan aru jah?
              Some say that Cafu's bedroom walls are full of posters of Flanagan

              Kommentaar


                Algselt postitas laas Vaata postitust
                See mu point oligi, et nad ei osta omale uusi originaalsärke, aga kannavad sellegipoolest neid, st on fännid.
                Kas see kui ma humanitaarabi korras mingi särgi saan kus on juhuslikult peal mõne klubi nimi teeb mind kohe selle klubi fänniks?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                  Kas see kui ma humanitaarabi korras mingi särgi saan kus on juhuslikult peal mõne klubi nimi teeb mind kohe selle klubi fänniks?
                  Tatid kandsid neid särke üdini teadlikult. Nad olid fännid.

                  Kommentaar


                    Klassika. Kui enam midagi muud üle ei jää, siis tuleb hakata fänni mõistet defineerima, Hispaania baaris Inglise liigat passiva kolme külajoodiku, särgimüükide statistika ja fäntäsimängudes osalejate baasilt ülemaailmse teleauditooriumi osas põhjapanevaid järeldusi tegema. Isegi kui kõrvale jätta lihtne seos internetiühenduse ja telepildi kättesaadavuse vahel globaalses kontekstis, tuleb nende argumentidele pealt Rovaniemi habemikul soovitada põhitegevuse juurde jäämist. Või esitada konkreetsed argumendid, mis vaatajanumbreid puudutavad numbrid ümber lükkavad. Senikaua võime arvata mida iganes, aga päris kelbast pole ka mõtet ajada.
                    Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                    Kommentaar


                      Aasias elanuna ja reisinuna usun küll, et kogu vaatajakond võib u. biljoni kanti jääda küll! Seal neid ikka jagub...isegi minu sealse kodu linna (Guilin) lähedal avati päris jurakas Liverpooli akadeemia!

                      Kommentaar


                        Mõelgem nüüd kainelt.

                        Kiire googeldamise tulemusena leidsin selle algupärase artikli, ning sain teada firma nime kes tegi tolle 1.4 miljardi premmi fänni uuringu.

                        Ettevõtte nimeks on Sport+Markt, tegemist on turundusuuringu firmaga, ning nad on esimene ja ainuke firma kes taolise ülemaailmse uuringu inglise liigast teinud on. Premmi kodukalt leiame selle kohta uudisloo:


                        Pöörame tähelepanu viimasele lõigule:
                        *SPORT+MARKT Sponsoring21+ is a global market research study carried out in 36 countries globally, surveying 1,000 16-69 year old respondents per market.

                        Numbrid mida ma ei usu on järgnevad:
                        The stats from the SPORT+MARKT consultancy revealed China has the most Premier League followers of any country at more than 300m.

                        India was second on 147m, with around 28m of these supporting a Premier League club, while the audience across Africa was 290m.

                        The survey put the global number of Premier League club supporters at more than 1.4bn, equal to 70 per cent of the planet’s fans.


                        Okei...seega 2011 aastal oli Aafrikas 290 miljonit 16-69 aastast Premier League fänni. All right. Kerge google näitab palju Aafrikas üldse sellesse eagruppi kuuluvaid inimesi on. 2013 aasta uuringute kohaselt kuulub umbes 600 miljonit inimest 16-69 eagruppi ning selle Sport+Markt uuringu järgi pea pooled neist on Premier League fännid? Kas see ei ole mitte äärmuslik utoopia? Hea kui 290 miljonit inimest üldse teab mis see Premier League on.



                        Juba see näide näitab kui kanti võivad need turuuuringud panna, kui üritatakse kolmekümne kuue tuhande inimese põhjal teha miljardite statistikat.

                        Wikipedias välja toodud 600 miljonit on vähekene reaalsem number, ning miljardi võib selleks korraks ära unustada.


                        Kommentaar


                          Hetkeks oli muidugi lahe mõelda, et kusagil maailmas on sadu miljoneid salapäraseid inimesi, kes on premmi kapifännid ja sotsiaalmeedia kaudu oma lemmikliigaga kontakti ei taha hoida, ning juutuubist oma lemmikmängijate parimaid hetki vaatamas ei käi. See-eest nad kogunevad iga nädalavahetuses salajasesse musta mandri kogunemispunkti, kus 100 miljonit inimest vaatavad korraga iso screeni pealt manu mängu, lürbivad vett ja panevad kaktuse okastega esimese väravalööja peale panuseid.

                          Banter aside, lugesin veel mõnda artiklit premmi populaarsuse kohta, ning paistab et aasias on premm tõesti the next big thing, kuid olgem realistlikud....sadadest miljonitest on veel vara rääkida IMO.

                          Kommentaar


                            Ma pole küll kursis kui palju Premieri fänne on Aafirkas kokku või kui palju on võimalikke vaatajaid, kuid.....
                            Eesti inimesel on ikka veits aegunud arusaam Aafrikast (mitte aint jalgpalliga seoses). Elasin hiljuti ühes Ida-Aafrika riigis ning noh..see on minu kogemus.
                            Riigi põhjaosas, kus polnud ei normaalseid teid, rääkimata elektriliinidest, oli igas väiksemas külas telekas. Üldjuhul siuksed väiksed "külad" võisid moodustuda kasvõi 10 majapidamisest ning oli ostetud päikesepaneel pluss akud. Külade teadetetahvlil oli kirjas millal järgmine ülekanne jms. Riigitelevisioon kannab üldjuhul iga nädal mingit inglise liiga/meistrite liiga mängu üle. Jalka abil tehakse ka bisnessi....teleka omanik tellib suurema jalka paketi ning kasseerib raha iga vaataja eest. Ma ei väida, et need vaatajanumbrid on õiged, lihtsalt nõme on lugeda siukest ignorantset "kaktuse okastega" juttu. Bettimine on ka muide väga pop teema...mis on iseenesest kurb, sest inimeste sissetulek pole suurem asi ning tihti nähakse selles kiiret rahateenimise võimalust. Sportsbetting urkaid oli iga suure tänava ääres. Kõik ajalehed kirjutasid inglise liigast. Kokkuvõtlikult võiks öelda, et ainult kristlus oli populaarsem kui premm.

                            Ahjaa...Veidral kombel ei olnu kunagi ükski selle riigi kodanik kõrgemates inglise liigaastmetes mänginud. Ja juutuubist keegi ei vaata neid videosid, sest internet oli kuradi kallis.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                              Pöörame tähelepanu viimasele lõigule:
                              *SPORT+MARKT Sponsoring21+ is a global market research study carried out in 36 countries globally, surveying 1,000 16-69 year old respondents per market.]
                              Just sellele lõigule tulebki tähelepanu pöörata. Arvesse võeti vaid 16+ inimesi, nagu enne seda vanust jalkat vaadata ei saaks. Ja arvestades milline on tüüpiline arengumaade demograafiline läbilõige, jäävad peaaegu pooled võimalikud silmapaarid arvesse võtmata.

                              Ega ma ei püüa kuidagi tõestada, et see vaatajanumber on nii ja nii suur, ma lihtsalt püüan näidata, et särgimüügi ja netismöllamise pealt ei saa seda eriti täpselt välja arvutada.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas laas Vaata postitust
                                Tatid kandsid neid särke üdini teadlikult. Nad olid fännid.
                                See on väga huvitav. Kui ma mõtlen nende iidsete aegade peale tagasi, kus ise sai iga päev suvalisel murulapil palli taga aetud, siis meie samastasime ennast jalgpalluritega. Ma oleks nõus olnud terve suvi kellegi peeti kõplama, kui ma oleks saanud Thomas Brolini särgi (ei teadnud ma siis kus klubis ta mängib ega tea vist siiani) . Sama oleks ilmselt teinud Argentiina särgi eest, sest seal mängisid ju Maradona ja Burruchaga. Selle põhjal julgeks oletada, et enamus maailma noori nagamanne tänapäeval tahavad saada Messiks või Ronaldoks. Kohalikul tasemel ehk tahavad poolakad saada Lewandovskiks, inglased Terryks või Gerrardiks, meil ehk Kostjaks jne. Tõsi pean tõdema, et maailm ei ole sama mis ta oli aastaid tagasi. Kanalite hulk kus kaudu info liigub ja mis kiirusel see liigub on julm. Ja olgem ausad Premier League on väga hästi turustatud toode. Kui mitte kõige paremini turustatud toote mis tolle saare pealt tuleb.

                                PS. Ma lihtsalt arutlen kõvasti siin. Sest kunagi võis olla see üks roheline LFC särk (tegelikult suur kiri Carlsberg tolle peal) humanitaarabi pakist, mis alateadlikult võis mind aastaid hiljem just seda klubi toetama panna. Oleks olnud teine särk oleks ehk olnud teine klubi, krt seda teab, kuidas need asjad käivad

                                Kommentaar

                                Working...
                                X