320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Uute eeskirjaparandustega kasvab punaste kaardite arv.
    "Mängija on süüdi vägivaldses käitumises, kasutades või
    üritades kasutada vastase vastu üleliigset jõudu või jõhkrust,
    kui ei toimu võitlust palli pärast. Samuti kui see toimub
    võistkonnakaaslase, pealtvaataja, kohtuniku või mõne muu
    isiku vastu olenemata sellest kas kontakt toimus või mitte."

    Kommentaar


      Mõningate kohtunike puhul on põhjus ilmselge, miks nende tipuks jääb kolmas, heal juhul teine liiga. Kui ikka selliseid otsuseid vastu võetakse, siis see paneb ka neutraalse vaataja pead vangutama. Antud näide antud videos alates 2:40. Ilmselge väravavõimaluse äravõtmine. Kust otsast? Tegu polnud viimase kaitsjaga ja tegu polnud üks-ühel mängija kukutamisega. Võib vaid oletada, et vastase kiirusega oleks hätta jäänud ka tol momendil Paldiski keskkaitses mütanud #10, aga antud olukorras siiski puhtalt tegu lubava rünnaku peatamisega ning kollase kaardiga.

      Tähelepanu ka alates 1:26 kaardijärgsele momendile, mil teise kollase saanud mängija väljakult lahkuma hakkas.

      Kommentaar


        Ärge nüüd üle ka dramatiseerige. Noor, algaja kohtunik. Kogemusi vähe aga kusagilt peab ju alustama. Pole see meie jalkakultuur veel nii paks, et igale 3. liiga mängule saaks mõne "kristotohveri" saata.

        Kommentaar


          Algselt postitas sosku Vaata postitust
          Ärge nüüd üle ka dramatiseerige. Noor, algaja kohtunik. Kogemusi vähe aga kusagilt peab ju alustama. Pole see meie jalkakultuur veel nii paks, et igale 3. liiga mängule saaks mõne "kristotohveri" saata.
          Tegu pole üle dramatiseerimisega, tegu on veale viitamisega. Kui seda ei tehtaks, siis kes ütleb, et kohtunik ise tajus, et otsus polnud õige?
          On hea, et madalamates liigades nähakse vaeva ja viitsitakse sääraseid videosid teha, tänu millele näevad kolmandad osapooled mängu tipphetki, saavad kohtunikud õppematerjali ning mingi intsidendi juhtumise puhul on võimalik rakendada distsiplinaari mõne mängija suhtes.

          Kommentaar


            Kusjuures viimases mängus meil oli ELA tasemel kohtunik, kes ka ML-s 4. kohtunik väga tihti. Kuigi kogu kohtumise vilistas kohtunik väga hästi siis mängu lõpus endise ML mängija Taska lööki meie mängija vastu karistas aint kollase kaardiga. Ehk siis maas lamades Taska lõi meie mängijat jalaga vastu sääri ja püsti tõustes veel tõukas rinnale meie mängijat.

            Kommentaar


              Mänge vilistavad kohtunikud on reeglina väga tänulikud, kui saavad näha kogu mängu videosalvestist. Kohtunikutöö on siiski pigem masohhism ja vilemehe eesmärk ei ole kellelegi ära panna (vähemalt suuremal osal juhtudest). Ennast on väga keeruline kõrvalt näha ning olen mitmel puhul näinud, kui madalama liiga mängul kohtunik tuleb kaameramehe juurde ning palub endale salvestis saata.

              Ma saan aru, et vigadele tuleb tähelepanu juhtida, aga selle jaoks on oma aeg ja koht. [Mis seal salata, olen ka ise siin foorumis end välja elanud.] Selge on samas, et igale mängule kohtunike vaatlejat ei jagu, niisiis tagasiside on asi omal kohal. Aga et sellest kasu ka oleks, siis tuleks seda õigesti kanaliseerida.

              Kes on vähegi võimekas kohtunik, siis minu teada alates III liigast käib aeg-ajalt kõrgema tasemega inspektor ja heidab talle pilgu peale ning jagab tagantjärele konstruktiivset kriitikat.
              I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

              Kommentaar


                Algselt postitas dareth Vaata postitust
                Mänge vilistavad kohtunikud on reeglina väga tänulikud, kui saavad näha kogu mängu videosalvestist. Kohtunikutöö on siiski pigem masohhism ja vilemehe eesmärk ei ole kellelegi ära panna (vähemalt suuremal osal juhtudest). Ennast on väga keeruline kõrvalt näha ning olen mitmel puhul näinud, kui madalama liiga mängul kohtunik tuleb kaameramehe juurde ning palub endale salvestis saata.

                Ma saan aru, et vigadele tuleb tähelepanu juhtida, aga selle jaoks on oma aeg ja koht. [Mis seal salata, olen ka ise siin foorumis end välja elanud.] Selge on samas, et igale mängule kohtunike vaatlejat ei jagu, niisiis tagasiside on asi omal kohal. Aga et sellest kasu ka oleks, siis tuleks seda õigesti kanaliseerida.

                Kes on vähegi võimekas kohtunik, siis minu teada alates III liigast käib aeg-ajalt kõrgema tasemega inspektor ja heidab talle pilgu peale ning jagab tagantjärele konstruktiivset kriitikat.
                Ma olin ühel tüdrukute B mängul kui oli kohal kohtuniku vaatleja. Vaheajal vestles kohtunikuga ja tõi riburada välja kohtuniku esituse erinevad aspektid.

                Kommentaar


                  Algselt postitas SoccerGoal Vaata postitust
                  Tegu polnud viimase kaitsjaga ja tegu polnud üks-ühel mängija kukutamisega. Võib vaid oletada, et vastase kiirusega oleks hätta jäänud ka tol momendil Paldiski keskkaitses mütanud #10, aga antud olukorras siiski puhtalt tegu lubava rünnaku peatamisega ning kollase kaardiga.
                  Jalgpallireeglites pole ühtegi punkti "viimase kaitsja" kohta. On "ilmse värava ärahoidmine". Selles olukorras tuleb hinnata rohkem kui ainult "viimast kaitsjat". Mängu suund, kaugus väravast, teiste kaitsjate ja ründajate asukoht väljakul, mängija kontroll palli üle või võimalus kohe kontroll saada. Kui kõigi nende punktide peale mõtlemine viitab sellele, et hoiti ära ilmne väravavõimalus, siis punane tuleb taskust välja.

                  Siit videost on raske öelda, kas kaitsja nr 10 oleks pallini jõudnud. Kohtuniku positsioonist sai kindlasti olukorda paremini hinnata. Mina saan video põhjal ainult ennustada, et ründaja oleks kiirete jalgadega saanud kontrolli palli üle ja oleks võinud jõuda pealelöögini väravale, aga jällegi - kohtunik oli selles olukorras paremas positsioonis kui kaameramees.

                  Märdile: Mängija löömise puhul peab kohtunik ka hindama seda, kas tegemist oli üleliigse jõu või jõhkrusega. Iga löömine paraku reeglite kohaselt ei ole ka vägivaldne käitumine.

                  Kommentaar


                    Vahemärkusena öelda siis viimase kahe aasta jooksul on mult filmilinti palunut täpselt 2 kohtunikku. Üks neist vilistab regulaarselt ELA ja ELB mänge, teine kohtunik peaasjalikult pealikuna madalamaid ja kõrgemal joonekohtunikuna.

                    Kommentaar


                      Kas neljas kohtunik võib kanda ehteid (nt.sõrmus)?
                      Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Malfoy Vaata postitust
                        Kas neljas kohtunik võib kanda ehteid (nt.sõrmus)?
                        Ei tohi.
                        www.playmaker.ee

                        Kommentaar


                          Ahah. Rahulal ilmselt poogen.
                          Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                          Kommentaar


                            Natukene Tarajevi huumorit ka 23. voorust

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
                              Natukene Tarajevi huumorit ka 23. voorust

                              Sügavalt kahtlen, et ta seal vea vilistas, vaid vilistas mängu kinni mängija tervise huvides, kuna pauk oli päris korralik.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Blue Moon Vaata postitust
                                Sügavalt kahtlen, et ta seal vea vilistas, vaid vilistas mängu kinni mängija tervise huvides, kuna pauk oli päris korralik.
                                Ei, vea vilistas ikka - vea tegi siis Eino Puri. See et sillamäe poisid omavahel kokkupõrkasid oli kõigest tagajärg veale.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X