320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    aa see on üldse huvitav, et leidub inimesi, kes arvavad, et haige lapsega kodus olemine võib mingilgi määral puhkust tähendada, vähemalt oma kogemusel põhinedes on see pigem raskem, kui tööl käik. sa pead ju olema sanitar, kokk, koristaja, kloun ja mängukaaslane, logistik ja teab mis veel. lisaks ei peata tavamaailm oma liikumist sel hetkel ja tuleb ikka töö asju mingil määral ajada. kui veel üritad nii, et minimaalselt veedaks aega multikaid jms vaadates, siis õhtuks on väsimus suurem, kui tööl käies. rääkimata jah sellest tülpimusest mis tekib, kuna reeglina toast naljalt välja ei saa minna, vabalt terve nädal. krt arst võiks ju aimata vähemalt, et mingit olesklemist ja pidu see just ei tähenda. eriti tore muidugi, kui tööandja või tellija vms suudab sind panna tundma justkui süüdi, et su laps haige on.

    Kommentaar


      Teil tööl tasustatud tervisepäevi antakse?
      Inter - ausaim klubi Itaalias.

      Kommentaar


        Ajab närvi see, et kiirabiga viiakse emosse ja sealt lükatakse peale röntgenit ratastooliga ooteruumi, et teiega on kõik korras ja võite koju minna. Perearst telefonile ei vasta loomulikult nädalavahetusel, ehk siis kiire külaskäik erahaiglasse ja tulemuseks see, et opile minek. Täpselt sellepärast maksangi iga kuu 850€ sotsiaalmaksu, et kui ühe korra üle 10 aasta midagi juhtub ja on reaalselt abi vaja siis pead ikka oma rahakoti välja võtma ja asjad korda ajama.

        Kommentaar


          1. See, kuidas sa lähed arsti visiidile kellaajaks x, kuid vastu võetakse hoopis 30-200 minutit hiljem.

          2. See, kuidas mu rahvuskaaslased avalikes leilisaunades mingit aniisi vms. lõhnaainet lisavad.
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99
            põhjuse variant 1: arstil ei ole visiitide jaoks piisavalt aega (palatis soovivad patsiendid ka ravi) ning suurem hulk visiite lükatakse/võib sattuda ühele päevale (et rohkem patsiente saaks mingitki tähelepanu).

            fakt: samasugune probleem ei ole Eesti spetsiifiline ning eksisteerib igal pool. Alternatiiv oleks, et 30-200 min hasemel ütleks arst (tegelikult miinimumpalgaline klienditeenindaja) "sorry, ajad on täis".

            põhjuse variant 2: ambulatoorseid visiite planeeritakse 20 minuti kaupa. mõni patsient vajab rohkem, mõni vähem tähelepanu.

            Nüüd võib "närvi minna", et "küll on halb arst, keskendus mingile patsiendile 20 min asemel 60 min ja ei osanud oma aega planeerida minu jaoks". Aga mis juhtuks siis kui just sina oleks see patsient? Arst peaks ütlema, et "sorry, sinu 20 min sai täis"?

            põhjuse variant 3:

            ambulatoorsete vastuvõttude ajal selgub, et patsiendile võiks teostada koheselt ka uuringud ning arst väljastab saatekirja 10min-1h jooksul toimuvale uuringule. Arstil on "valida", kas telekavaataja jt "mitte närvi ajamiseks" paluda patsiendil tulla vastustele järgi 3 nädala pärast (kui talle on miinimumpalgalise klienditeenindaja andmebaasis leitav konkreetne 20 min aeg) või paluda laboril,radioloogil/patoloogil/gastroentereoloogil/pulmonoloogil teostada/hinnata uuring kohe ning saata selle kohta ka hinnang tellivale arstile. Paludes sealjuures patsiendil oodata 2-4h, et saaks samal päeval ka vastuse.

            Küsimus organisaatoritele ja muudele suurtele mõtlejatele - kuidas planeerida sellist olukorda? kas jätta telekavaataja vastuvõtu aeg katmata ning broneerida konkreetsete patsientide jaoks korduv vastuvõtt või olla inmlik ja võtta need patsiendid "kuhugi kahe planeeritud vastuvõtu vahele", et ka telekavaataja saaks tulla?

            lihtsalt food for thought/selgitus/mõttearendus
            Põhjus 2 ongi sellised enesekesksed pensionärid, kellel on meeletu suhtlemisvaegus ja mõtlevad kodus endajaoks probleeme ja asju 10x rohkem välja ja kui nad lõpuks peale 3 kuud ootamist sinna arstikabinetti pääsevad, siis toimub see plahvatus: Arst mul on selline mure, mul on selline häda ja vot naabri Leida käskis küsida, mida ta peaks tegema kui tal selline häda ja vot ma ühest ajalehest küsisin kas see asi võib aidata ja vikerraadios rääkis eile Hannes Vanaküla, et vot seda tuleb sinna peale määrida, kas see on õige. Ja piisab 2 sellisest patsendist päevas ja on kogu graafik pu...s.

            Kommentaar


              Kahju, et sa plastic selle hea postituse ära kustutasid. Mis loll komme on kirjutada pikk vastus ja siis see kustutada (sama tegid Napoli teemas).

              Muidu selgitus oli tore, ma mõistan väga hästi, miks see on nii, aga see ajab ikka järgmised korrad närvi. Pigem skipin arsti juurde mineku ja loodan, et "läheb ise üle".

              See, miks see olukord selline on ja kas seda annab parandada, pole minu asi mõtiskleda.
              Instagram

              Twitter

              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

              telekavaataja.blogabet.com

              Kommentaar


                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                Kahju, et sa plastic selle hea postituse ära kustutasid. Mis loll komme on kirjutada pikk vastus ja siis see kustutada (sama tegid Napoli teemas).

                Muidu selgitus oli tore, ma mõistan väga hästi, miks see on nii, aga see ajab ikka järgmised korrad närvi. Pigem skipin arsti juurde mineku ja loodan, et "läheb ise üle".

                See, miks see olukord selline on ja kas seda annab parandada, pole minu asi mõtiskleda.
                jäi nasfali tõttu nagunii alles. Napoli teemas olin peale paari õllet veidi ebaviisakas, seepärast kustutasin Siin aga mõtlesin ümber, sest kartsin, et tekkib jälle mingi mõttetult pikk arutelu (õnneks ei tekkinud), mille osaline ei viitsiks olla. peace.

                Kommentaar


                  Inimesed, kes korjavad oma koera sita kilekotti.







                  Ja siis jätavad selle kilekoti lihtsalt suvalisse kohta tänaval vedelema. No türa??! Nahui sa üldse selle kilesse mässid?

                  Kommentaar


                    Sul meeldiks rohkem selle peal kõndida?

                    Kommentaar


                      Koera sitt laguneb looduses aastaga, kilekott 10-1000 aastaga.
                      Aga see pole point.
                      Kui sul on juba viitsimist kummardada, et see sitt kilekotti pakendada, kui raske saab olla siis see prügikasti visata?

                      Aga no tore, et sa pead seda teguviisi normaalsuseks. Vähemalt on siis üks, kes peab seda okeiks.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                        Koera sitt laguneb looduses aastaga, kilekott 10-1000 aastaga.
                        Aga see pole point.
                        Kui sul on juba viitsimist kummardada, et see sitt kilekotti pakendada, kui raske saab olla siis see prügikasti visata?

                        Aga no tore, et sa pead seda teguviisi normaalsuseks. Vähemalt on siis üks, kes peab seda okeiks.
                        Oot korjatakse sitt kilekotti ja jäetakse samma junni lokatsiooni maha? WTF, ei ole sellist asja veel näinud.
                        Once a Gooner, always a Gooner

                        Kommentaar


                          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                          Koera sitt laguneb looduses aastaga, kilekott 10-1000 aastaga.
                          Aga see pole point.
                          Kui sul on juba viitsimist kummardada, et see sitt kilekotti pakendada, kui raske saab olla siis see prügikasti visata?

                          Aga no tore, et sa pead seda teguviisi normaalsuseks. Vähemalt on siis üks, kes peab seda okeiks.
                          Kusagil polnud kirjas, et seda ei visata prügikasti mis on normaalse inimese tegevus. Vähem pahurdamist. NOrmaalne on see kotti panna ja progikasti visata mitte kotti panna ja siis maha vedelema jätta.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas zelee Vaata postitust
                            Kusagil polnud kirjas, et seda ei visata prügikasti mis on normaalse inimese tegevus. Vähem pahurdamist. NOrmaalne on see kotti panna ja progikasti visata mitte kotti panna ja siis maha vedelema jätta.
                            No on ju kirjas. Kui see prügikasti visatakse, siis ma ju ei tea, et see vedeleb kuskil.
                            Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust


                            Ja siis jätavad selle kilekoti lihtsalt suvalisse kohta tänaval vedelema. No türa??! Nahui sa üldse selle kilesse mässid?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                              No on ju kirjas. Kui see prügikasti visatakse, siis ma ju ei tea, et see vedeleb kuskil.
                              Seda lauset polnud enne. just sayin'

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                                Seda lauset polnud enne. just sayin'
                                See lause on seal olnud algusest peale. Just sayin`
                                Ma arvan, et admin õigusega kodanikud saavad vaadata edit asja.






                                Lihtsalt kui panna osa teksti allapoole ülejääänud tekstist võib kiires elutempos postitus lõpuni lugemata jääda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X