320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Kuidagi juhtus nii, et üllataval kombel avastasid teatud struktuurid, et meil on riigis palju inimesi, kellel pole tervisekindlustust. Ja kohe saabusid inimesed, kes valimiste eel hakkasid mõtisklema, et äkki peaks siiski kõigile seda justkui niisama pakkuma.

    Hea küll. Solidaarsus on tore ja keegi ei taha, et leiduks inimesi, kes rahapuuduse tõttu põevad või surevad. Aga miks peaks siis mina, hea küll, üsnagi enamvähem teeniv keskastmejuht üleüldse seda maksu maksma? Ma olen käinud viimase kolme aasta jooksul kolm korda arsti juures. Korra nahaarstil, kuna üks sünnimärk tundus kahtlane. Arsti juurde saamine oli sama raske kui Linnateatri pileti hankimine. Lõpuks ma arstile ei saanudki, vaid läksin erapraksisesse ja maksin ikka mõnusalt raha. Siis korra käisin hambaarstil, kus sain ise ka üllatuseks teada, et saan mingi suvalise 40 euro eest miski ühe hamba ülevaatuse. Ja kolmas kord oli perearsti juures, kelle kohta sain hiljem teada, et ta on Soomes üldse arstina keelu all.

    Iga kuu maksab mu tööandja minu eest sadu eurosid ravikindlustust. Aga samas saaks ma sellest midagi alles siis, kui ma peaksin korraga emos olema. Mu kolmeaastane poeg vajab hetkel jubedalt logopeedi abi, kuna teised temavanused räägivad selgelt, aga tema mitte. Eelmisel nädalal lõi ta ühele kaaslasele lasteaias kiviga vastu pead, täna äsas labidaga. Seda peaks ka justkui saama haigekassa raha eest, kuid reaalselt on see võimatu. Iga kuu maksa seetõttu vähemalt 250 eurot juurde. Ja samal ajal näen ma inimesi, kes lähevad tuimalt kitsast kingast saadud vesivilliga perearsti juurde või EMO-sse. Nagu mida kuradit? Kas ma saaksin kuidagi tellida endale eraviisilise tervisekindlustuse, et ma reaalselt maksan ja saan ka siis kindel olla, et kui mingi jama tuleb, siis ma saan ka arsti juurde? Kuna praegu maksan ma nagunii iga visiit sisuliselt ise.
    See mida Shaq ütles! Ai it, et sital juhul on mingi eriti harukordne haigus ja ikka kasu pole. Aga ok, ma pushin veel. Miks sulle kaistevägi ja selle toetamine? Ise sa seal (vist?) käinud pole, riigikaitset ka otseselt ju hetkel vaja pole. Ma ei tea, kes su Afgi reisi kinni maksis muidugi.

    Su laps ju sündis ja selle eest ju ei maksnud ju ulmelisi summasid? Süstid sai ka ja muu värgi ja jälle tasuta?

    Mitte, et süsteem täiuslik oleks ja reformi vajaks, aga öelda, et ma oma raha üldse kuhugi anda ei taha on ka natsa äärmuslik. See on nagu need inimesed, kes tasuta sõita saades bussi lagastama hakkavad, sest nad ei maksnud ju selle eest.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      Algselt postitas Shaq Vaata postitust
      Jah niikaua tundubki kõik ebamõistlik, kuni juhtub õnnetus, kus erinevad uuringud ja protseduurid ning jumal teab mis kõik vaja ära teha on. Ptui ptui ptui.
      Jep ma olekski valmis igaaastaselt end korralikult uurida lasta ja ennetada, aga löögile ei saa.
      Instagram

      Twitter

      Eesti Lokomotiv Moskva fännid

      telekavaataja.blogabet.com

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

        Iga kuu maksab mu tööandja minu eest sadu eurosid ravikindlustust. Aga samas saaks ma sellest midagi alles siis, kui ma peaksin korraga emos olema. Mu kolmeaastane poeg vajab hetkel jubedalt logopeedi abi, kuna teised temavanused räägivad selgelt, aga tema mitte. Eelmisel nädalal lõi ta ühele kaaslasele lasteaias kiviga vastu pead, täna äsas labidaga. Seda peaks ka justkui saama haigekassa raha eest, kuid reaalselt on see võimatu.
        1) ütleme, et netopalk on 1500 EUR, siis on kogukulu tööandjale 2567 EUR. Paku tööandjale, et las maksab ikka sama summa, aga mitte sulle kui palgatöölisele, vaid hakkab teenust ostma sinu OÜ'lt ning maksad ise ravikindlustust 155 EUR kuus. Nii keerutad 2400 EUR oma OÜs, kui tahad, võtad välja ja maksad tulumaksu dividendidelt 20%. WIN! Samas on ilmselt mingi fatal flaw mu plaanis

        2) Ma isiklikult pole lapsega pikkasid järjekordi küll kogenud, logopeediga/neuroloogiga ei riiklikus süsteemis, ega ka Fertilitases (pakuti samaks päevaks logopeediaega) - no selle 5 EUR ikka leiab ju.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Aga kas polekski mõistlik, et ma maksan vastavalt enda sissetulekule ja mingi vesivilliga emosse saabuv djüüd saab rämeda arve?
          mind häirib selline vastandamine, et mõne tervismure on tähtsam kui teise oma. enamik asju ongi kergesti ravitavad, aga ega inimene alati ise ei tea, kuidas - selleks ongi arstid ja konsultatsioonid. kui su sünnimärk oli lihtsalt sünnimärk, siis sa ju olidki see djüüd, kes peaks rämeda arve saama, nagu sa soovid. milles probleem?

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Ma ausalt ei tea, kuidas Tlnas asjad käivad, aga vähemalt Tartus saab mõistliku ajaga ja ilma kulutamata ravi nii:
            1) kurda perearstile.

            Kui punkt 1) ei toimi, siis
            2) vaheta perearsti.

            Ma olen kaks korda vahetanud, mõlemal puhul järjekordade tõttu, sest esimene perearst lasi vastuvõtuaja umbes tund aega üle, teine 20 minti, siis sai mul parkimisaeg otsa ja sõitsin järgmisesse perearstikeskusesse. Seal olen seniajani olnud ja näiteks viimati sain jalavigastuse puhul saatekirja ilusa füsioterapeudi juurde, kes tegi tasuta mu jala korda.
            Tallinnas/Viimsis täpselt samaladus. Ilmselt 4 kuu pikkuse järtsi üle ohkimine on sama nagu ohkida kui sitt liikluskultuur meil on - rahvuslikud ohkimistrendid

            Kommentaar


              Muidugi ajab närvi kui aastast aastasse maksad mingi ebatervislikult elavate sitakottide ravi kinni ja siis ise löögile ei saa kui kord 3a jooksul midagi vaja on.

              Kommentaar


                Nublu suitsuanduri reklaam, see fakkng piiksumine .

                Kommentaar


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  Muidugi ajab närvi kui aastast aastasse maksad mingi ebatervislikult elavate sitakottide ravi kinni ja siis ise löögile ei saa kui kord 3a jooksul midagi vaja on.
                  Ma arvan, et see võtab reaalselt küsimuse kokku.
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    need löögile saamised kui kolme aasta jooksul korra vaja on. et kas see on rohkem selline suusoojaks ütlemised või reaalsed olukorrad? täitsa siiralt küsin ja hea oleks kui tooksite ka näited välja.

                    mis puudutab mõnuagendi välja toodud näiteid, siis nahahaiguste osas on olukord tõepoolest selline, et... inimlikult saab ju aru, et probleem jne, aga mõtle nüüd kui eriarstiabis iga jumala inimene läheks oma sünnimärki kontrollima, sest "äkki tundub kahtlane". no ei saa ju päris nii käia? kahjuks või õnneks on tegemist ka valdkonnaga, kus ei saa emo-sse "bluffima" minna nagu paljude teiste erialade puhul. Kui on nahahaigustega mingi olukord, siis selline protsess, kus esmalt lähed erakliinikusse vastuvõtule 50 eur eest (kui kiiresti tahad), tehakse kontroll ning siis sõltuvalt olukorrast (ja rahakotist) reevaluate probleemi korral, kas järjekorda eriarstiabisse või soovi korral saad ka tasulist teenust.

                    et jah, mõnu, saad ju ise ka aru, et konkreetses ränti puhul ei ole sul nahahaiguste osas ju tegelikult kuigi kõva kaasust?

                    hambaarstist - täpselt sama, sa ju reaalselt maksad täna sotsmaksu selle eest, et sinu alaealine (vist alla 19 eluaasta) laps saaks tasuta hambaravi. kuidas sul on nüüd siinkohal jällegi alust nõuda miskit, mille eest sa tegelikult ei maksa? jällegi, inimlikult arusaadav, et makse ju maksad, aga "kasu ju ei saa", aga tehniliselt ju ei maksa...

                    selliste juttude puhul tihtipeale jäetakse muidugi välja toomata need olukorrad, kus pensionärist vanaema-vanaisa on ravi näiteks isiku maksude eest saanud.

                    Et.. eks see elutee ongi selline, et noorena maksad vanade ja problemaatilisemate eest ning kunagi loodetavasti makstakse sinu eest sarnaselt. omaosalus on sees ju siiski igas süsteemis, mitte üheski riigis ei saa nii, et maksad maksud või kindlustuse ära ning siis "mureta".

                    mis puudutab logopeedi, siis perearst siinkohal tõepoolest ei aidanud? sul peaks olema ju mõjuvõimu küll, et mõned "mis te nüüd pullite" fraasid käiku lasta kui ei taheta välja kirjutada. kliiniliste logopeedide ja kliiniliste psühholoogide arv on Eestis nagu see on ning eks see valdkond ole selline... ütleme nii, et ühiskonna nägu. kui ikka prevaleeriv arvamus on, et vastava valdkonna töötajad on mingi hooldaja/õe tasemel, siis ega ei kipu ka inimesed hankima haridust, mille jaoks tegelikult kulub 7-9 aastat. ergo jõuame jällegi järjekordadeni...

                    Kommentaar


                      Algselt postitas zelee Vaata postitust
                      Eesti tervishoiu põhiprobleemiks on krooniline rahapuudus ning kuidas selle natukesegagi inimesi võimalikult adekvaatselt ravida. Head lahendust pole. Alati jääb keegi kaotajaks.
                      esiteks sõida seenele, ma mingi 15 sekundit üritasin ekraanilt kärbest ära tappa.

                      viimastel aastatel on rahapuuduse olukord läinud oluliselt paremaks valdkonna töötajate rahastuse mõttes. suurenenud on ka arstide arv eriarstiabis. käesoleval aastal on mulle teadaolevalt oodata ka riikliku tellimuse kasvu ja parandada abi kättesaadavust. probleem on nüüd selles, et ega "inimesed ka ei maga" ning eks see koormus stabiilselt suureneb.

                      EMO osas see 5 EUR tundub olevat hetkel aga küll kosmeetilise mõjuga. ma ei tea, et sellele oleks olulist tasuvusanalüüsi tehtud, kuid EMOde koormatus on ju aasta aastalt ikkagi suurenenud. reaalset effekti annaks vast siis kui see omaosalustasu oleks suurem. samas on see jällegi libe tee, sest võidakse jääda hoopis pöördumata ning teatavasti on hiline reageering alati kallim.

                      EMO ja kaasnev diagnostika on selles osas ikkagi "sitta kanti kallis teenus" ning mõistlikum oleks fokusseerida ja inimeste teadlikust kasvatada üldarstiabi suhtes (parandades ka selle kättesaadavust). aga eks need asjad on kompleksed. kui endal on probleem, siis eks ka "hääled sisse ja emosse, nah ma neid makse muidu maksan" hoiak kerge tekkima. sest seal saab vähemalt kiirelt uuringud tehtud (sitta kanti kallis teenus) ja tagasiside kohe kätte. mitte ei pea heietama kõigepealt ühele, siis teisele, siis nädal aega kodus ootama "kas läheb üle", et siis tagasi pöörduda "aa kuule ikka nagu jama".

                      Kommentaar


                        EMOs (vähemasti selles Tartu omas) mingisuguse diagnostikani jõudmine selgete väliste vigastuste puudumisel nõuab ikka omajagu kannatust ja hädaldamist, kiirelt saad võib-olla valuvaigisteid ja kehatemperatuuri mõõta. Pigem saadetakse koju ja soovitatakse perearstiga ühendust võtta. Igal juhul oled simulant, kuniks on selge, et tegelikult ikka on midagi viga ka. Ju siis on reaalsete hädaliste hulk suhteliselt madal, samas nagu ka plastik ise ütles, hiline reageering on kallim.

                        Samuti on nende ülikooli kliinikumi eriarstidel telefonid ja postkastid vist "for lulz".

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Muidugi ajab närvi kui aastast aastasse maksad mingi ebatervislikult elavate sitakottide ravi kinni ja siis ise löögile ei saa kui kord 3a jooksul midagi vaja on.
                          See on kõik suhteline. Mina ei ole veel EV ajal tervishoiu teenust kasutada saanud, välja arvatud kõikvõimalikud tervisekontrollid erinevate lubade jaoks, mis kõik omast taskust ausalt kinni makstud. Makse on makstud ja mitte vähe. Viletsama terviseloterii tõmmanud inimesed, kes minust kindlasti tervislikumalt elavad, käivad mööda arste enam vähem paari aasta tagant erinevate probleemidega. EMO koormatus jääb mulle ilmselt igaveseks müstikaks, inimesed, mis te lõhute ennast? Põhimõtteliselt sellega muidugi nõus, et kuidagi peaks präänikut saama inimesed, kes iga kriimustuse või palaviku pärast EMOsse ei torma ja muidu ka üritavad mõistlikult oma tervisega ümber käia, aga kuidas see reaalsuses välja võiks näha?

                          Kommentaar


                            Eks meditsiin on selline valdkond, millega rahul ei olda mitte üheski riigis. Ka hoopis jõukamates riikides. Igal pool sajatakse kas järjekordi või liigset kallidust või seda, et kui kuskil Lapimaa kolkakülas arst pensionile läheb, ei suuda riik pahatihti piisavalt ruttu asendajat leida.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              mis puudutab mõnuagendi välja toodud näiteid, siis nahahaiguste osas on olukord tõepoolest selline, et... inimlikult saab ju aru, et probleem jne, aga mõtle nüüd kui eriarstiabis iga jumala inimene läheks oma sünnimärki kontrollima, sest "äkki tundub kahtlane". no ei saa ju päris nii käia? kahjuks või õnneks on tegemist ka valdkonnaga, kus ei saa emo-sse "bluffima" minna nagu paljude teiste erialade puhul. Kui on nahahaigustega mingi olukord, siis selline protsess, kus esmalt lähed erakliinikusse vastuvõtule 50 eur eest (kui kiiresti tahad), tehakse kontroll ning siis sõltuvalt olukorrast (ja rahakotist) reevaluate probleemi korral, kas järjekorda eriarstiabisse või soovi korral saad ka tasulist teenust.
                              Kas meil mitte igast arstid ja muud aktivistid ei tao seda "kui tundub kahtlane, mine kontrolli sünnimärki" trummi? Nagu on silma jäänud.

                              Kommentaar


                                See, et kaks hommikut järjest on enne Paberi peatust mupo, vähemalt ei võtnud see kord kinni trammi 😀

                                Kommentaar

                                Working...
                                X