320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Maarek Vaata postitust
    Piiriäärsetel kraanid juba sügisest kinni keeratud, sest saavad vaid korra kuus aktsiisivabalt teisel pool piiri käia.

    Ma pidasin küll rohkem suitsuärikaid silmas.
    A see kütuseveoga võitlemine oli kunn näide sellest, kuidas tegeletakse tagajärje, mitte põhjuse likvideerimisega.

    Kommentaar


      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
      Praegusest. Alkohol ja tubakas on ilmselgelt luksus, mida (vaestel) vaja ei ole. Kütusega raskem (kütuse hinnatõus kergitab toidukaupade hindu näiteks), aga noh olgu siis sõiduautod kallimad.
      ega vaesel inimesel seepärast joomata jää, kui poeviin kalliks läheb. kõik vaesed ei ole lollid
      selles suhtes on hea, et mente koondatakse

      ja kui uued sõiduautod kallimaks lähevad, konstrueerivad naaberrahvad veel toredamaid raglasid eesti teedele veerema.
      selles suhtes on hea, et mente koondatakse

      suitsud, suitsudeks, sellest on mul suht pohui, keelaku ära kui tahavad. hakkan ise kasvatama
      selles suhtes on hea, et mente koondatakse
      tell your mother, we are hooligans!

      Kommentaar


        Kõvasti kisada, siis hakkab tallinn enda elanikele äkki ka tasuta kütust ja suitse pakkuma. Samas maksustatakse aktsiisiga asju, mille tarbimise piiramine on ühiskonnale kasulik. Seega olen cannumaniga samas paadis.

        Kommentaar


          Nõustun cannumani eelneva lausega, et vingutakse raha pole kuigi sõidetakse aina uhkemate ja uhkemate autodega.

          Sama lugu on kaubanduskettidega, võin mööda panna aga mingi uuring tõestas ära, et eestlane külastab kõige enam Selverit mis on Eesti üks kallimaid toidupoode (ma siin neid Solaris / Stockmann jne ei arvesta), lisaks ehitatakse ja suurendatakse koguaeg juurde uusi kaubanduskeskuseid? Kellele? Kui eestlasel poleks raha shoppata, siis ometi ei ehitataks koguaeg neid juurde. jne jne.

          Üleüldine vingumine ajab närvi.

          Kommentaar


            Väljaspool Tallinna ja selle lähivaldu on ka elu. Veel.

            Kommentaar


              Eesti koondise suutmatus võita Lätit

              Kommentaar


                Algselt postitas cannuman Vaata postitust

                Mind ajavad närvi inimesed, kes kisavad et raha ei ole, aga ise sõidavad uhke autoga
                Eriti need millised pellerid, mis VIIMSIST tulevad. Ise ülbed nagu mai tea kes, nendele jorssidele tuleb kütte hind kolmekordistada ja veel sadamaksu kaela väänata.
                THEO HERNANDEZ

                Kommentaar


                  Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                  Väljaspool Tallinna ja selle lähivaldu on ka elu. Veel.
                  Sellepärast ma jätsingi Stockmann ja Solaris välja, sest need pole esindatud mujal Eestis. Kas Tartusse ei ehitata uusi kaubanduspindasid koguaeg juurde, kas Pärnusse ei tule uusi kaubanduspindasid?

                  Olen maapoiss ja ei ütleks küll, et olukord nii hull on nagu üritakse maalida.

                  Kommentaar


                    Isegi Sakusse ehitati oma üks aasta tagasi Selver
                    THEO HERNANDEZ

                    Kommentaar


                      See läheb küll juba OT, aga kas neid kaubanduspindasi ei laiendata väiksemate arvelt? Ehk koondatakse molekulid kokku. Vene ajal olid ka leivapood, ja piimapood, ja kala pood, ja liha pood, ja turud. Nüüd on kõik ühes kohas koos ja eraldi on veel alko ja ökopoed. Neid keldri toidupoode ja muid ärisi kolitakse pidevalt kokku.
                      Ja pigem oli mu vingumürgitus suunatud selle vastu, et üritatakse eelarve auke maksudega täita. Selle asemel, et midagi reaalselt välja mõelda.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                        Selle asemel, et midagi reaalselt välja mõelda.
                        Mul on küsimusi.
                        Mis see võiks olla?
                        Ja miks pole aktsiisitõus millegi reaalne ärategemine? Täna maksab ülejäänud ühiskond ju sisuliselt aktsiisiga maksustatud kaupade tarbimisele peale. Kogutud aktsiis ei kata ju sugugi tubaka/alkoholi tarbimisega ühiskonnale kaasnevaid ravikulusid/töövõime kaotust jms.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                          See läheb küll juba OT, aga kas neid kaubanduspindasi ei laiendata väiksemate arvelt? Ehk koondatakse molekulid kokku. Vene ajal olid ka leivapood, ja piimapood, ja kala pood, ja liha pood, ja turud. Nüüd on kõik ühes kohas koos ja eraldi on veel alko ja ökopoed. Neid keldri toidupoode ja muid ärisi kolitakse pidevalt kokku.
                          Ja pigem oli mu vingumürgitus suunatud selle vastu, et üritatakse eelarve auke maksudega täita. Selle asemel, et midagi reaalselt välja mõelda.
                          Suured ketid söövad väikepoed välja mitte ei kolita kokku. Ning paradoksaalsel kombel avavad need samad suurketid kes väikepoed välja söövad ise väikepoode kust saab ainult saiakest ja alkot. vt. mini-Rimid (nt. Tartus kesklinna keskuses) ja mini-selverid (nt. Balti jaamas). See ajab küll närvi. Sest kui maali kodupoest sai minimaalse kätte siis neist ei saa sedagi.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                            Mul on küsimusi.
                            Mis see võiks olla?
                            Ja miks pole aktsiisitõus millegi reaalne ärategemine? Täna maksab ülejäänud ühiskond ju sisuliselt aktsiisiga maksustatud kaupade tarbimisele peale. Kogutud aktsiis ei kata ju sugugi tubaka/alkoholi tarbimisega ühiskonnale kaasnevaid ravikulusid/töövõime kaotust jms.
                            See, välja mõtlemine, ei ole minu töö. Sellejaoks on meil riigis ametkonnad ning ministeeriumid, kus töötavad inimesed, kelle töö see on. Neile makstakse selle eest palka.
                            Umbes poolteist aastat tagasi oli Eesti Ekspressis kirjutis, kus oli välja toodud, et suitsetajad maksavad rohkem aktsiisi, kui nende ravile kulub.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                              Umbes poolteist aastat tagasi oli Eesti Ekspressis kirjutis, kus oli välja toodud, et suitsetajad maksavad rohkem aktsiisi, kui nende ravile kulub.
                              Siin on tegelikult ühiskonna jaoks mitu tahku tõepoolest. Otseselt on kvantifitseeritavad alkoholi- ja tubakatarbimisega seotud otsesed kulud - noh, kopsude ja maksade ravimised ja asjad. Samuti annab ehk hinnata mõju ühiskonnale tulenevalt töövõime langusest ja maksumaksmise eas olevate inimeste kaotusest. Aga kõik ei ole ainult must tõepoolest. Inimesed on pahedest tulenevalt ka vähem aega ülalpeetavad (ehk pensionil) ning lisaks tuleks ilmselt valemisse võtta ka uued maksumaksjad, kelle tootmisel on näiteks alkohol panustanud.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas erxu Vaata postitust
                                Nõustun cannumani eelneva lausega, et vingutakse raha pole kuigi sõidetakse aina uhkemate ja uhkemate autodega.
                                Kuidas on kütusehind/aktsiis seoses auto hinna/uhkusega. 90ndate 1000eurine peldik võtab ju rohkem kütust, kui äsja esindusest välja veerenud masin (nii laias laastus). Samuti on uuemad autod ka keskkonnasäästlikumad oma kübemefiltrite ja muude asjadega. Kus see loogika on, et mida odavam onkütus seda kallimat auto saab lubada?

                                Selle asemel,et tuimalt aktsiise tõsta(kütus, tubakas, alkohol), võiks juba olemasolevaid laekumisi väheke korralikumalt kontrollida. Sest kui lihtsalt aktsiisi tõsta, suureneb piiritagune äri aina enam. Minu poolt pikk pai ja kiitus, et võeti autoaiad ette, kust jääb väga suur osa tulumaksu saamata. Samuti, kes liikleb tihedamalt Tallinn - Tartu ja/või edasi (Põlva/Võru) näeb, et massiliselt veetakse autosid venemaale. Kuskil iga teine raskeveok, on autosid täis. Viimasel ajal olen märganud, et ka Valgevene masinad tulevad juba läbi Eesti. Miks? Sest Eestis ei pea maksma ühtegi teemaksu. Tallinn - Tartut ilmselt tasuliseks teha ei kannata (vajaks ennem miljoneid investeeringudi), aga raskeveokitele saaks mingi maksu peale küll panna. Ja neid siis koinida... riigikassase tuleks selliseid summasid, et ise ka ei usu.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X