320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Olles üpris palju maailmas ringi rännanud võin öelda, et vähemalt linnades on liikluskultuur Eestis tegelikult ikka väga heal tasemel ja % autojuhtidest, kes ülekäigurajal seisma jääb, on suurem kui enamikes teistes riikides.
    See muidugi ei tee olematuks probleemi, et endiselt on meil liiga palju roolijoodikuid, rullnokki ja road-rage tüüpe, kes muidu okey pildi pea peale suudavad pöörata.
    Antud õnnetus on muidugi väga jube, nagu aru sain, siis veokijuhti ei märganud poissi ülekäigurajal (mõlemale põles roheline, aga veok peaks parempööret sooritades teed andma).

    Kommentaar


      Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
      Maitse asi, mu kombo on rattaga liuelda ja valgeid öid nautida
      Niigi see aasta rattaga 7000 km läbi uhatud. Vaheldust on vaja.

      Kommentaar


        Eesti liiklus on tõesti pigem viiskas, kuid tolle spetsialisti jutt oli küll piinlik.

        Samas, kui roheline tuli põleb mitmele liiklejale korraga, siis on õnnetus sinna sisse programmeeritud.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
          Samas, kui roheline tuli põleb mitmele liiklejale korraga, siis on õnnetus sinna sisse programmeeritud.
          Edaspidi teeme kõik ristmikud selliseks, et on viis tsüklit: Jalakäijad korraga, siis esimene suund, siis teine, kolmas ja neljas, siis uuesti jalakäijad?

          Kommentaar


            Seitse. Lennukid ja loomad-linnud unustasid.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Katk Vaata postitust
              Et kui temal roolis põles roheline siis võib pööret tehes pohhuilt rahvast üle sõita? Good to know. Tea mis ajast küll liiklusreeglid selles osas muutusid.
              Mitte et eriti tark mõte oleks silmad kinni rohelise tule peale teele astuda. Kellel elu kallis ei astu enne auto ette kui pole selge, et juht teda märkas ja auto pidama saab.
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                Algselt postitas elx Vaata postitust
                Mitte et eriti tark mõte oleks silmad kinni rohelise tule peale teele astuda. Kellel elu kallis ei astu enne auto ette kui pole selge, et juht teda märkas ja auto pidama saab.
                Lihtsam rääkida, kui teha. Üldiselt vaatad paremale-vasakule, aga selle peale ei tule, et seljatagant ka keegi sellise kiirusega pöördesse tuleb, et teele astuvaid jalakäijaid ei näe.

                Kommentaar


                  Algselt postitas kyps Vaata postitust
                  Lihtsam rääkida, kui teha. Üldiselt vaatad paremale-vasakule, aga selle peale ei tule, et seljatagant ka keegi sellise kiirusega pöördesse tuleb, et teele astuvaid jalakäijaid ei näe.
                  Kui iga päev tuleks uudis, et kedagi niimoodi alla aetakse, siis oleks hull, aga õnneks asi ikka nii ei ole. Loomulikult tekitavad sarnased õnnetused frustratsiooni ja vanemana tekib kiusatus last tulevikus üksinda mitte kunagi liiklusesse lasta, aga õnnetused juhtuvad, halbade asjade kokkusattumus, sinna ei ole ju midagi parata. Olen kindel, et kõik liiklejad on peale õnnetuse nägemist järgmised 10 minutit eriti hoolikad, aga inimloomuses on juba asju unustada. Paar päeva pärast uhame kõik samamoodi edasi.

                  2015 aastal on vist 3 inimest ülekäigurajal surma saanud. Tegu ei ole igapäevase trendiga et kuskilt nurga tagant veokid inimesi all ajaks.

                  Kommentaar


                    Parempööre on üks ohtlikumaid manöövreid suure masinaga, mäletan, et autokooli päevil juhiti sellele palju tähelepanu. Piisab sekundimurdosa liiga kaua tähelepanust mujale suunata ja halvade asjade kokkulangemisel võib avarii kiirelt sündida.
                    "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                    These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                      Edaspidi teeme kõik ristmikud selliseks, et on viis tsüklit: Jalakäijad korraga, siis esimene suund, siis teine, kolmas ja neljas, siis uuesti jalakäijad?
                      Samas ei saa ju öelda, et Nõmmel asi halvasti toimiks.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                        Parempööre on üks ohtlikumaid manöövreid suure masinaga, mäletan, et autokooli päevil juhiti sellele palju tähelepanu. Piisab sekundimurdosa liiga kaua tähelepanust mujale suunata ja halvade asjade kokkulangemisel võib avarii kiirelt sündida.
                        Ma pole uudist ise lugenud aga kuuldes siis esimese asjana torkas ka pähe veoki nö pimenurk. Tehes parempööret on see veoki ees olev ala üsna suur, mida ei ole näha.

                        Hetk tagasi olin aknast välja vaatamas, kui tänava peal sõitis rahulikult sõiduauto, tee ääres kõndis väike laps (no siuke algklassi laps) ja oma mullis lihtsalt jalutas ükshetk diagonaalis tee peale. Õnneks autojuht nägi ja võttis hoogu maha (nägin piduritulesid)..laps aga liikus edasi (auto poole mitte vaatamata), kuniks auto pidi juba end blokki pidurdama ja seisma jääma. Libisevate naelrehvide heli peale muidugi laps ehmus ja jooksis üle tee. Nägin kõike selja tagant ja reaalseid vahemaid hinnata oli raske. Ilmselt väga napikas polnud, kuna mõlemad jätkasid oma teed. P.s: ülekäigurada oli mõnikümmend meetrit eespool. Koguloo oleks võinud ennetada, kui laps oleks olnud "liikluses" sees ja pea tõstatanud ning veendunud, kas auto tuleb või ei. Paraku on aga lapsed oma "mullis" või nutitelefonis. Tegu üsna kõrvalise alaga, kus liiklus väike, aga tänav üsna lai (2 sõidurada)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Olles üpris palju maailmas ringi rännanud võin öelda, et vähemalt linnades on liikluskultuur Eestis tegelikult ikka väga heal tasemel ja % autojuhtidest, kes ülekäigurajal seisma jääb, on suurem kui enamikes teistes riikides.
                          Tunnistan, et pole väga palju mööda maailma ringi liikunud, ehk ei oska lõunamaiste kliimade kohta kosta, kus tõenäoliselt on asi hullem, aga võrreldes näiteks Soomede, Saksamaade, Inglismaadega, siis ma olen üllatunud, kuidas seal alati lastakse üle ja tundub palju viisakam kultuur olevat. Isegi eraldi meeles ükskord tipptunnil Oxford Streetil Londonis taksos istudes, kuidas imestasin kuivõrd ohutult võis rattur näiteks liuelda, mis mulle tundus, liikluspõrgus. Autojuhid näisid mõistvat, et sa ei pea urooditsema ja elu eest iga meetri pärast võitlema, sest see kokkuvõttes ei võida sulle midagi.
                          Peale seda, kui Tallinna kesklinnas paar aastat tagasi väga napikaga ülekäigu rajal pääsesin (mul roheline, autol punane), vaatan alati mõlemale poole, kui rohelisega üle tee lähen ja olen tähele pannud, et viimaste aastatega näikse asi aina hullemaks minevat. Punasega ülekihutajaid näen vähemalt igal nädalal mitut ja mingi kahtlane tunne, et selles kurvas õnnetuses tolle poisiga võis juhi roheline olla sellise roosa tooniga.
                          Ja mingid rekka vabandused, et noh raske, et mingi nurk mul siin varjab - mõtle kui su oma laps saab surma ja keegi vabandab, et veits pime nurk mul siin..
                          ★★★★★★

                          Kommentaar


                            Eks igal inimesel ole omad kogemused, tõdemused ja nägemused. Küll aga on luule jaoks vähe paremaid väljundeid:
                            Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                            Punasega ülekihutajaid näen vähemalt igal nädalal mitut ja mingi kahtlane tunne, et selles kurvas õnnetuses tolle poisiga võis juhi roheline olla sellise roosa tooniga.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Sealsamas ristmikul tegi seda olukorda hiljem järgi üks teine tagaluugivend. Vastik pime nurk oli tõesti ja võib isegi nõus olla, et võib jamaks minna, aga tema tegi seda väga rahulikult ja aeglaselt. Kas on kindel, et sarnaselt tegi seda hommikul ka see autojuht, sest minu teada on neil hommikustel kaubaringidel üldiselt üsna kiire, sest suur hulk nodi vaja enne kaupluste avamist kohale transportida ja nendele jorsside poolt on liikluseeskirjade eiramine on üsna tavaline nähtus. Lisa siia veel need natuke omas maailmas kooli kulgevad koolipoisid ja võivadki halvad asjad juhtuda.
                              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                              Kommentaar


                                Mul endal oma 10-15 aastat tagasi joppas tavalisel reguleerimata ülekäigurajal.

                                Ootasin ilusti, et autod seisma jääksid ning vasakult poolt tulevad autod jäid seisma, paremalt autosid ei tulnud. Et liiklust mitte takistada jooksin üle tee ning kui olin parasjagu teisele poole saanud pani selja tagant hullu hooga mööda üks teine auto, mis seisvatest autodest möödasõitu tegi...

                                Hea oli, et üle tee jooksin, muidu oleksin auto alla jäänud.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X