320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas rallikas Vaata postitust
    Mul endal oma 10-15 aastat tagasi joppas tavalisel reguleerimata ülekäigurajal.

    Ootasin ilusti, et autod seisma jääksid ning vasakult poolt tulevad autod jäid seisma, paremalt autosid ei tulnud. Et liiklust mitte takistada jooksin üle tee ning kui olin parasjagu teisele poole saanud pani selja tagant hullu hooga mööda üks teine auto, mis seisvatest autodest möödasõitu tegi...

    Hea oli, et üle tee jooksin, muidu oleksin auto alla jäänud.
    Mitte, et kihutajat õigustada aga lastele ikka õpetatakse, et kontrollida, et seisvate autode tagant kedagi ühtegi autot ei tuleks. Lisaks veel - ülekäiguradadel ei joosta! Ei sõideta rattaga ja rulluiskudel! Kõik kes liiguvad ülekäigurajal kiiremini kui tavapärane jalakäia on ohuks iseendale.
    BVB - Vaprus

    Kommentaar


      Algselt postitas elx Vaata postitust
      Mitte, et kihutajat õigustada aga lastele ikka õpetatakse, et kontrollida, et seisvate autode tagant kedagi ühtegi autot ei tuleks. Lisaks veel - ülekäiguradadel ei joosta! Ei sõideta rattaga ja rulluiskudel! Kõik kes liiguvad ülekäigurajal kiiremini kui tavapärane jalakäia on ohuks iseendale.
      eks mõne autojuhi arvates ongi jalakäija alati õnnetuses süüdi, sest ta ei veendunud teele astudes selle tegevuse ohutuses: kui jäi auto alla, siis järelikult polnud ju ohutu. autokoolis räägiti, et kunagi olla keegi selle argumendiga vist isegi riigikohtuni välja läinud. liikluseeskiri on nagu piibel või koraan, igaüks leiab sealt oma.

      mul on maja ees fooriga ülekäik, kust uljad vennad alalõpmata juba punase põledes läbi kihutavad. vahel harva passib maja nuka taga ka politseiauto peale.

      Kommentaar


        Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
        võrreldes näiteks Soomede, Saksamaade, Inglismaadega, siis ma olen üllatunud, kuidas seal alati lastakse üle ja tundub palju viisakam kultuur olevat. Isegi eraldi meeles ükskord tipptunnil Oxford Streetil Londonis taksos istudes, kuidas imestasin kuivõrd ohutult võis rattur näiteks liuelda, mis mulle tundus, liikluspõrgus. Autojuhid näisid mõistvat, et sa ei pea urooditsema ja elu eest iga meetri pärast võitlema, sest see kokkuvõttes ei võida sulle midagi...
        Ära ole naiivne. London ratturid on suhteliselt hullud põhjuseid ja ei hooli reeglitest. Teiseks on siin väga ohtlik rattaga sõita. Heal nädalal sureb vaid üks rattur. Tihti rekkadega kokku põrkasid.
        Ja juhid võivad viisakamad jalakäijateta vastu olla, on liiklus ise väga närviline ja signaali andmine tihedam kui suunatule näitamine. Jobusid on igal pool.
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Huvi pärast guugeldasin. Eestis ei ole ma midagi taolist näinud

          Road rage+London annab päris palju huvitavaid vasteid juutuubis

          Kommentaar


            Algselt postitas Maarek Vaata postitust
            Sealsamas ristmikul tegi seda olukorda hiljem järgi üks teine tagaluugivend. Vastik pime nurk oli tõesti ja võib isegi nõus olla, et võib jamaks minna, aga tema tegi seda väga rahulikult ja aeglaselt. Kas on kindel, et sarnaselt tegi seda hommikul ka see autojuht, sest minu teada on neil hommikustel kaubaringidel üldiselt üsna kiire, sest suur hulk nodi vaja enne kaupluste avamist kohale transportida ja nendele jorsside poolt on liikluseeskirjade eiramine on üsna tavaline nähtus. Lisa siia veel need natuke omas maailmas kooli kulgevad koolipoisid ja võivadki halvad asjad juhtuda.
            Aga kui kiiresti üldse on võimalik rekkaga ümber sellise 90 kraadise nurga sõita siis? Ma ei usu et väga kiiresti.

            Kommentaar


              Mulle muidu liiklusest oli elamus Luksemburg. Hommikusel tipptunnil sinna linna autoga sõita on hullumaja. Olime seal töötaval sugulasel küüdis ja see triangel, mis seal toimus oli ajuvaba. Eeskirjad tundusid üsna pealiskaudselt jälgitavad. Hiljem selgus ka põhjus - neil olla seal juhiload alles viimased 20 aastat, enne seda oli üldse süsteem, et kes tahab see sõidab. ja praegugi piisab lubade tegemiseks enne eksamit 12st teooria ja 16 praktika tunnist.
              Ja kunagi ammu Prahas käies oli seal üldse teema, et rahvas koguneb vöötraja juurde ja siis oodatakse esimest hulllu, kes teele astub, et siis karjas järgi minna
              Ja soomes olla ( ei ole ise lugenud aga kohalikud väidavad) seadusandlus selline, et teed tuleb anda alles siis kui inimene vöötrajale on astunud, mis tähendab, et vöötraja juures sesivatele inimestele ei reageerita ja sõidetakse tuimalt edasi. Viimane tahtis nii jalakäija kui juhina harjumist siin alguses.

              Kommentaar


                Algselt postitas malagar Vaata postitust
                Ja soomes olla ( ei ole ise lugenud aga kohalikud väidavad) seadusandlus selline, et teed tuleb anda alles siis kui inimene vöötrajale on astunud, mis tähendab, et vöötraja juures sesivatele inimestele ei reageerita ja sõidetakse tuimalt edasi. Viimane tahtis nii jalakäija kui juhina harjumist siin alguses.
                Sarnane seadus on ka Eestis. Meil on see vist sõnastatud nii, et kui "inimene on vöötrajale astumas". Nii jabur kui see ka ei kõla. Ehk inimene võib seal vöötraja ääres seista, aga sina juhina võid väita, et polnud ta midagi astumas sinna ja lased ta halvas mõttes üle.

                Kommentaar


                  Aga eestis tuli see alles selle viimase uue liiklusseadusega. Enne tuli anda teed siis kui inimene ootab vöötraja juures. Mäletan veel sõidutundides kuidas taoti pähe, et isegi kui kaks mammit seisavad paari meetri kaugusel rajast ja jutustavad, tuleb ikkagi eksmail kinni pidada jne.
                  Ja see uus värk pole veel nii kinnistunud, seega eestis ikka väga ilusti mu meelest enamik juhte peatub vöötraja ees.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas malagar Vaata postitust
                    Aga eestis tuli see alles selle viimase uue liiklusseadusega. Enne tuli anda teed siis kui inimene ootab vöötraja juures. Mäletan veel sõidutundides kuidas taoti pähe, et isegi kui kaks mammit seisavad paari meetri kaugusel rajast ja jutustavad, tuleb ikkagi eksmail kinni pidada jne.
                    Ja see uus värk pole veel nii kinnistunud, seega eestis ikka väga ilusti mu meelest enamik juhte peatub vöötraja ees.
                    Nii on, Bergkamp tänatud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas malagar Vaata postitust
                      Aga kui kiiresti üldse on võimalik rekkaga ümber sellise 90 kraadise nurga sõita siis? Ma ei usu et väga kiiresti.
                      Rekka, austet kaasfoorumlased on poolhaagisega veok, see seal oli ikkagi tavaline C-kategooria furgoonauto.
                      Ma ise kardan, et autojuht võis kiirustada lõppeva fooriga ristmikule, et kindlasti veel selle rohelisega üle pääseda. Sellisel juhul võis manööver olla ilmselgelt kiirustades läbiviidud ja noormees, olgu muld talle kerge, jäigi kahe silma vahele. Keeras rohmaki veel tagaratastega üle äärekivi ja ei saanud arugi, et miski alla võis jääda.
                      Mul endal oli üksvahe olukord, kui juba vanemas koolieas neiu ise pingsalt telefoni vahtides sebrale astus. Kordagi pilku tõstmata, ületati sujuvalt sõidutee ja jätkati samas taktis juba kõnniteel. Ma vaatasin hämmastunult kogu seda tegevust ja mõtlesin " kas tõesti ongi nii suva?"
                      Meil püütakse iga päev liikluses kinni keskmiselt 4-5 joobes autojuhti, juhtub selline just teie trajektoorile on lips läbi, olgugi, et eesõigus kuulus teile.
                      Kõlab küll nagu kahe inimese tähelepanematusest tekkinud avarii, kaotajaks kahjuks ikka nõrgem pool.
                      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                      Kommentaar


                        Tallinnas Vabaduse puiesteel juhtus täna hommikul raske liiklusõnnetus, milles hukkus ülekäigurajal auto alla jäänud teismeline poiss.

                        see kaubaveok neil piltidel on minu meelest küll piisavalt suur, et sellega mingi väga tõsise kiirusega ümber sellise nurga ei torma. Nimetagem seda siis furgooniks, rekkaks või emalenduriks.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                          Tunnistan, et pole väga palju mööda maailma ringi liikunud, ehk ei oska lõunamaiste kliimade kohta kosta, kus tõenäoliselt on asi hullem, aga võrreldes näiteks Soomede, Saksamaade, Inglismaadega, siis ma olen üllatunud, kuidas seal alati lastakse üle ja tundub palju viisakam kultuur olevat. Isegi eraldi meeles ükskord tipptunnil Oxford Streetil Londonis taksos istudes, kuidas imestasin kuivõrd ohutult võis rattur näiteks liuelda, mis mulle tundus, liikluspõrgus. Autojuhid näisid mõistvat, et sa ei pea urooditsema ja elu eest iga meetri pärast võitlema, sest see kokkuvõttes ei võida sulle midagi.
                          Peale seda, kui Tallinna kesklinnas paar aastat tagasi väga napikaga ülekäigu rajal pääsesin (mul roheline, autol punane), vaatan alati mõlemale poole, kui rohelisega üle tee lähen ja olen tähele pannud, et viimaste aastatega näikse asi aina hullemaks minevat. Punasega ülekihutajaid näen vähemalt igal nädalal mitut ja mingi kahtlane tunne, et selles kurvas õnnetuses tolle poisiga võis juhi roheline olla sellise roosa tooniga.
                          Ja mingid rekka vabandused, et noh raske, et mingi nurk mul siin varjab - mõtle kui su oma laps saab surma ja keegi vabandab, et veits pime nurk mul siin..
                          No siin küll vaidleks vastu, Helsingis on võrreldes Tallinnaga kordades ohtlikum üle tee saada, kuna elasin paar kuud seal, siis kogemus omast käest võtta. Eks siin mängi rolli ka erinevad seadused nagu siin juba mainitud.
                          Londonit ei taha mainidagi, seal on päris hullumaja, olen ka Liverpoolis ja Manchesteris käinud ja nn road-rage tundub seal küll suht tavaline nähtus.
                          Mis puudutab jalgrattaga liiklemist, siis see on täiesti teine teema, olen täiesti nõus, et see kultuur on Eestis lapsekingades ja võrreldes nt Amsterdami ja Kopenhaageniga oleks Tallinnal ikka väga palju õppida. Samas ütleme nii, et näiteks Amsterdamis sattusin viimane reis 3 korda ohtlikku olukorda seoses peast segi jalgratturitega, neid on seal ikka tohutult.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            No siin küll vaidleks vastu, Helsingis on võrreldes Tallinnaga kordades ohtlikum üle tee saada, kuna elasin paar kuud seal, siis kogemus omast käest võtta. Eks siin mängi rolli ka erinevad seadused nagu siin juba mainitud.
                            Londonit ei taha mainidagi, seal on päris hullumaja, olen ka Liverpoolis ja Manchesteris käinud ja nn road-rage tundub seal küll suht tavaline nähtus.
                            Mis puudutab jalgrattaga liiklemist, siis see on täiesti teine teema, olen täiesti nõus, et see kultuur on Eestis lapsekingades ja võrreldes nt Amsterdami ja Kopenhaageniga oleks Tallinnal ikka väga palju õppida. Samas ütleme nii, et näiteks Amsterdamis sattusin viimane reis 3 korda ohtlikku olukorda seoses peast segi jalgratturitega, neid on seal ikka tohutult.
                            Njah, ehk ma pole nendes maades veel piisavalt liiklust kogenud, aga esmamulje jäi selline, et meil on ebaviisakam suhtumine. Ehk tuleneb ka sellest, et sõidan ise peamiselt rattaga ja siin on selles suhtes juhtide suhtumine tihti matslik.

                            Algselt postitas Katk Vaata postitust
                            Sarnane seadus on ka Eestis. Meil on see vist sõnastatud nii, et kui "inimene on vöötrajale astumas". Nii jabur kui see ka ei kõla. Ehk inimene võib seal vöötraja ääres seista, aga sina juhina võid väita, et polnud ta midagi astumas sinna ja lased ta halvas mõttes üle.
                            Vot selline reegel ju kutsub õnnetusi, kui inimesed seda järgida prooviksid, või kasvõi teaksid sellest.
                            ★★★★★★

                            Kommentaar


                              Stockholmis ja Mariboris olid puhta sõgedad ratturid. Enne ajavad su alla, kui korraks pidurit tõmbavad.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Stok
                                Kus väikelinnas Sa elad? Tartus ma näen iga päev punasega ülekihutajaid. Ei, ma ei mõtle roosat, vaid päris punast. Tegin lõuna ajal väikse sõidu, kokku kolm foori jäi tee peale. Minu ees sõitis õppesõiduauto, foorini oli üks kvartal ehk mingi 50m võib-olla. Minu taga oli määrdunud Audi, mis vahetas käigu alla, sõitis üherajalisel tänaval meist mõlemast mööda ja sooritas punasega parempöörde. Ülekäigurada seal õnneks ei olnud.
                                Punane on uus roheline!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X